За любителите на салати - тема 2

  • 98 224
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Aйсберг с царевица, слънчогледови семки, пиле, крутони, чери доматчета, краставица, с дресинг от цедено мляко, лимонов сок, зехтин, чесън, горчица, сол (всичко добре смесено, аз действам с пасатора. Дресинга трябва да е по-течен, цеденото мляко служи за оплътняване.  Можеш да пропуснеш или добавиш каквото ти е на сърце към салатата.

Любима разядка ми е пасирана извара, сирене, лютеница и малко сол. Става за мезе и за мазане.

Друга любима салатка е следната: печен патладжан, печени чушки или няколко лъжици лютеница, чесън, сол, оцет,магданоз,  заквасена сметана/цедено мляко/майонеза. Всичко се пасира заедно, става и в блендера.

# 166
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

Онзи ден хапвахме подобна в заведение.
Зелена салата с чери домат, киви, кашу и червена боровинка. Много е свежа.

# 167
  • Мнения: 4 859
Ще празнуваме рожден ден ,искам да направя2-3лесни салати без шопска ,руска ,картофена или Снежанка?!

Европейска салата
Краставица и моркови на кубчета,царевица от консерва,копър,сол и майонеза

Сливенска салата
Зеле на лентички,шунка на кубчета,царевица от консерва,сол,майонеза,малко лимонов сок

Салата Монте кристо
Цедено кисело мляко,краставица и шунка на кубчета,царевица от консерва,копър,силидка-две чесън,сол,зехтин/олио

Салата с крутони(по руски)
Запържени в мазнина морков и лук,запържени пресни гъби,боб от консерва,майонеза,сол.Сервира се с крутони.

Редена салата с печени чушки
Печени чушки на парчета,настъргани варени яйца,настъргано сирене,залива се с майонеза,в която са разбъркана скилидка-две пресован чесън.

Унгарска салата по български
Бурканче лютеница,нарязани на ситно червен лук,кисели краставички,шунка (или друг колбас),малко зехтин/олио и сол ако е нужно.Може и варено яйце.

Последна редакция: вт, 23 окт 2018, 10:31 от lady_gothic

# 168
  • Мнения: 9 468
Ще празнуваме рожден ден ,искам да направя2-3лесни салати без шопска ,руска ,картофена или Снежанка?!

според мен е добре да направиш нещо, което ще бъде вкусно и представително дълго време, а защо не и да се направи от предния ден. в този смисъл според мен зелена салата не е ок.
за зимно време аз лично харесвам въздушната стъргана салата, която правя от предния ден. също така може да се направи рибна или друг вид солена торта. за лесни и леки салати - бобена; нахутена с печена чушка и копър; печени чушки, кьопоолу, печени зеленчуци /тиквички, патладжани, може със сос или сирене и зелении/, стъргана с цвекло/моркови/ряпа/ябълка и т.н. , яйчена салата също е ок, варено цвекло с орехи/семки, нещо с царевица, някаква топла с праз примерно и т.н. и т.н. зависи какви са ви вкусовете и колко ви се занимава. другото е да се направят и разядки, там вече изборът е огромен.

# 169
# 170
  • Мнения: 1 319
Може да потърсиш в готварските сайтове още:
– макаронена салата
– зелена с авокадо и риба тон
– зелена с панирани хапки
– руска с херинга, цвекло, картофи и лук

# 171
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Моцарела на шайби
Пресни домати на шайби
Зелено Песто
Захтин
Маслини
Реди се ред моцарела, ред домати. Поръсва се песто и зехтин и се украсява с маслини.

# 172
  • Мнения: 2 413
Аз бих заложила на една класическа салата-домати с моцарела  и песто,една зелена(червена маруля,айсберг,магданоз,маслини,крутони,филе,ядки........) и една под формата на разядка-извара или крема сирене,пресен спанак,авокадо,малко лимонов сок,сол.

# 173
  • Мнения: 9 569
Можеш да направиш капрезе както са ти писали, само че с бейби моцарела и чери домати, че да не се разкашква супер бързо. Всичко си стои на малки топчици. С песто или с друг дресинг..

# 174
  • Мнения: 9 468
Аз бих заложила на една класическа салата-домати с моцарела  и песто,една зелена(червена маруля,айсберг,магданоз,маслини,крутони,филе,ядки........) и една под формата на разядка-извара или крема сирене,пресен спанак,авокадо,малко лимонов сок,сол.

според мен пък по-скоро ще се хареса повече традиционна бг салата. хората вече драйфат от капрезе, айсберг, авокадо и т.н. естествено, зависи от хората, но масово ми наблюдение е такова.

# 175
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз бих заложила на познати вкусове, които със сигурност се харесват на повечето хора. Имала съм лош опит със салата с риба, която аз обожавам, но много приятели не харесаха, защото не ядат риба. Нестандартните продукти и комбинации бих оставила за себе си.

# 176
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 682
Можеш да направиш капрезе както са ти писали, само че с бейби моцарела и чери домати, че да не се разкашква супер бързо. Всичко си стои на малки топчици. С песто или с друг дресинг..
Песто не е дресинг! И не е заяждане,а само уточнение.Hug

# 177
  • Бостън
  • Мнения: 13 361
Аз пък правя и традиционна, за всички, които са толкова неразумни да не опитат моите безумни импровизации и нещо шантаво винаги. Много често шантавото се омита за минути преди да съм го вкусила  (защото аз не опитвам, докато готвя или режа салати!) - едни ябълки със пресни броколи и сушени боровинки и сос от кисело мляко, квасена сметана и ранч дресинг например Simple Smile

Danilu - а какво се води пестото тогава?! От любопитство и мързел да гугълна сама питам Simple Smile

# 178
  • Русе
  • Мнения: 5 180
Аз пък правя и традиционна, за всички, които са толкова неразумни да не опитат моите безумни импровизации и нещо шантаво винаги. Много често шантавото се омита за минути преди да съм го вкусила  (защото аз не опитвам, докато готвя или режа салати!) - едни ябълки със пресни броколи и сушени боровинки и сос от кисело мляко, квасена сметана и ранч дресинг например Simple Smile

Danilu - а какво се води пестото тогава?! От любопитство и мързел да гугълна сама питам Simple Smile

Помощ от другарче Simple Smile

Дип, сос и дресинг - каква е разликата?

# 179
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 682
Сос за спагети,ако е песто. По принцип е доста гъсто.
А може и подправка за салата,но не толкова гъсто.

Общи условия

Активация на акаунт