За любителите на салати - тема 2

  • 98 246
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
  Разкошно, вкусно, лесно и бързо - мариновани репички.



    Измивате и нарязвате репичките. Поливате със зехтин (аз използвам авокадово олио), прясно изстискан лимонов сок и сол. Разбърквате добре и оставяте за няколко часа в хладилника. Може да добавите и нарязан зелен лук, но в случая аз не сложих, защото ще ги поднеса довечера като гарнитура към домашни мексикански такос, а в тях се слага пресен зелен лук.

Много интересно Simple Smile ще стане ли с маслиново масло?

   Защо не? Аз напоследък много използвам сусамено олио и следващия път ще експериментирам.

# 301
  • Мнения: 499
Домат, краставица, авокадо, царевица, маслиново масло и лимон Simple Smile

# 302
  • На правилното място в правилния момент
  • Мнения: 341
Благодаря на всички за споделеното! Имате страхотни идеи. Blush

Летният сезон е чудесен за пресни салати. В момента предимно консумирам зелени салати комбинирани с риба тон, ролца от раци, скариди и други морски дарове и разядки като хумус, млечен сос и др. Насища, не е тежко и е много свежо и полезно.

# 303
  • Мнения: 15 356
Аз правя една много лека салатка -извара,домат нарязан на много ситно,може вместо него пиперка,зехтин и чесън пасиран.Понякога добавям и лют пипер на люспи.
Друга любима ми е настъргани морков и ябълка,малко мед и лимон изстискан.
А за листни салати дресинга ми е лимон,мед ,зехтин и черен пирер.На айсберг много върви.

# 304
  • Варна
  • Мнения: 1 951
А и сега заради фалафелите използвам нахута суров
Може ли рецепта?  Сори за спама...
Чак сега сколасах да пиша, извинявай Flowers Hibiscus

Та....
250г суров нахут, накиснат предварително във вода за една нощ
2-3с л суров булгур( от турския, не от нашия)
1п смлян Кимон
1/3ч л лют червен пипер
1/2ч л сладък червен пипер
1/2 ч л кориандър на прах
2глави лук
4-5 скилидки чесън
1 ч л бакпулвер
пресен магданоз
сол, черен пипер
вода до получаване на подходящата за оформяне консистенция

Изцеждаме нахута и го измиваме. Слагаме в блендер заедно с Лука, чесъна, магданоза, булгур а, малко вода и смелваме добре. Добавяме останалите продукти и пак мелим( ако трябва добавяме още вода). След като всичко се смели добре се оставя поне 2-3ч да си почине. Оформят се кюфтенца и се пържат без брашно.
Тази рецепта отговаря идеално на нашия вкус. Аз сервирам със сос от кисело мляко, малко сусамов тахан, чесън, сол, кимион и магданоз.
Важните моменти в тази рецепта за мен са два:
1. Булгур да има, защото той придава благост на иначе сухия нахут и го споява
2. Да не се пържат много фалафелите - първо загорча вар, второ стават сухи и трошливи, а иначе са по-приятни. Сместта така или иначе може да се яде и сурова, така че от това няма нужда да се притесняваме.

Добър апетит Simple Smile

# 305
  • Мнения: 9 572
Т.е. нито нахута, нито булгура се варят яредварително?

# 306
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Т.е. нито нахута, нито булгура се варят яредварително?
Не, нахута се кисне, а булгура - сух. Той поема от водата, която се добавя и така споява сместа. Затова е необходимо след като се направи сместа, да се остави да престои.

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 16:52 от BЕЩИЦА

# 307
  • Мнения: 499
  Разкошно, вкусно, лесно и бързо - мариновани репички.



    Измивате и нарязвате репичките. Поливате със зехтин (аз използвам авокадово олио), прясно изстискан лимонов сок и сол. Разбърквате добре и оставяте за няколко часа в хладилника. Може да добавите и нарязан зелен лук, но в случая аз не сложих, защото ще ги поднеса довечера като гарнитура към домашни мексикански такос, а в тях се слага пресен зелен лук.

Много интересно Simple Smile ще стане ли с маслиново масло?

   Защо не? Аз напоследък много използвам сусамено олио и следващия път ще експериментирам.

Получи се много добре. Добавих и риган и магданоз + млрчен сос

# 308
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 739
   Няма да цитирам поста ти отгоре да не стане чаршаф 😜. Радвам се, че ти е харесало. А сега пробвай и друга: нарязваш глава броколи на розички и ги бланшираш за две минути във вряща вода. Изваждаш и веднага обливаш със студена вода - аз на течаща вода през гевгира ги държа около минута (спира се процеса на готвене и  цветът се запазва свежо зелен).  Пет-десет минути преди сервиране заливаш с дресинг от олио/зехтин, пресен лимонов сок, сол и малко черен пипер. Не прибавяй дресинга по-рано, от лимона/киселината, броколите придобиват друг цвят. Разбъркай отново много хубаво, бъди щедра с дресинга. Моето седемгодишно хлапе хапва по две средни глави броколи седмично по този начин.

# 309
  • Мнения: 7 106
Само да добавя към горният дресинг за броколите, ако мазнината се замени със хубаво краве масло и се добави мааалко чесън и копър, става още по-вкусно. Върви на почти всякакви задушени или гриловани зеленчуци.

Любимата ми салата напоследък е бейби спанак /може и обикновен/,  домат, нарязан на дребни кубчета  пресен или стар лук, подправена със зехтин малко оцет и наръсена със сирене. Като допълнителни екстри може да се добавят маслини и варено яйце.

# 310
  • Мнения: 10 251
А тоя спанак обработва ли се по някакъв начин, че нещо ни се отразява на зъбите зле Simple Smile Уж бейби купувам, но послевкуса е отврат, а обожаваме всички. Последно правих банички от многолистно тесто със спанак, едва ги изядохме....

# 311
  • Мнения: 7 106
Спанакът е суров. Мия, отцеждам в гевгир и накъсвам/нарязвам, ако са от големите листа.

А тоя спанак обработва ли се по някакъв начин, че нещо ни се отразява на зъбите зле Simple Smile Уж бейби купувам, но послевкуса е отврат, а обожаваме всички. Последно правих банички от многолистно тесто със спанак, едва ги изядохме....

Как точно, би ли обяснила? Спанакът има специфичен вкус, който е по-изразен, когато е сготвен. Овкусен на салата, суров, почти не се усеща, но ако не го обичаш по принцип , няма и така да го харесаш.
В къщи всички сме големи фенове и поради тази причина на село сме си засяли и бейби и обикновен, за да не се притеснявам от торове и да мога да си хапвам на корем.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 07:57 от 3ори

# 312
  • Русе
  • Мнения: 5 181
Баба Гануш

# 313
  • Мнения: 10 251
Скрит текст:
Спанакът е суров. Мия, отцеждам в гевгир и накъсвам/нарязвам, ако са от големите листа.

А тоя спанак обработва ли се по някакъв начин, че нещо ни се отразява на зъбите зле Simple Smile Уж бейби купувам, но послевкуса е отврат, а обожаваме всички. Последно правих банички от многолистно тесто със спанак, едва ги изядохме....

Как точно, би ли обяснила? Спанакът има специфичен вкус, който е по-изразен, когато е сготвен. Овкусен на салата, суров, почти не се усеща, но ако не го обичаш по принцип , няма и така да го харесаш.
В къщи всички сме големи фенове и поради тази причина на село сме си засяли и бейби и обикновен, за да не се притеснявам от торове и да мога да си хапвам на корем.



Трудно ми е да обесня Simple Smile Едно стипчиво ни става на зъбите, като пресъхнала устата...За това питах да не би да има някаква специална обработка предварителна. МНого обичаме спанак. Но уви последния път и в тия банички пак ни беше кофти на зъбите. Понеже беше бейби, не съм го обработвала предварително т.к. беше крехък. Направо го нарязах, разбърках с яйца и напълних. И хем се пече и пак кофти.....

# 314
  • Варна
  • Мнения: 1 951
А тоя спанак обработва ли се по някакъв начин, че нещо ни се отразява на зъбите зле Simple Smile Уж бейби купувам, но послевкуса е отврат, а обожаваме всички. Последно правих банички от многолистно тесто със спанак, едва ги изядохме....

Предполагам, че е усещане за грапавост от вътрешната страна на зъбите. И при мен се получава така от суровия спанак, но се абстрахирам и си го хапвам - все пак е просто усещане - няма въздействие върху зъбния емайл.
Можеш като го готвиш да го бланшираш, или пък да заливаш с горещ дресинг салатата - така пак се попарва и усещането намалява.

Общи условия

Активация на акаунт