За любителите на салати - тема 2

  • 100 026
  • 738
  •   2
Отговори
# 390
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
Зимата правя подобна салата, само че – вместо шунка – слагам риба тон. И не добавям сирене / кашкавал. Освен майонеза, ползвам и горчица. Става супер тежка, но и вкусна "салата". Heart Eyes

# 391
  • Мнения: 10 256
Наложила съм кълнове от семена на броколи. Още нямам идея какво ще ги правя 😂, но четох че се добавяли в салати и били много полезни.

# 392
  • София
  • Мнения: 6 177
Една от любимите ми през този сезон:
- бланширани розички карфиол;
- леко запържени манатарки;
- овкусява се със зехтин, лимонов сок, сол и листенца босилек.
Получава се много приятно съчетание на вкусове и аромати.

# 393
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Земните ябълки на салата ли се правят?
Купих, за да опитаме, но не зная как да ги приготвя. Ще се радвам да получа идеи. Simple Smile

# 394
  • Мнения: 896
Аз ги рендах с други кореноплодни.
Миналата година ядях много. На мен ми харсват и така да ги ям.

# 395
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Наложила съм кълнове от семена на броколи. Още нямам идея какво ще ги правя 😂, но четох че се добавяли в салати и били много полезни.
Откъде сте сдобихте с тях?

# 396
  • Мнения: 10 256
Купих си семена от амазона. Не живея в Бг. За това. Към 500гр. Органични, не са гмо. Слагам по две лъжици в буркан. Всичко ми изникна. Нямам едно не разпъпило. Но са ми на 4-5 дена. Не са готови. За това и казах, че още не знам какво ше ги правя.

# 397
  • Мнения: 7 903
Нарязани на кубчета варени яйца, царевица, малко майонеза и скилидка чесън.

# 398
  • Мнения: 713
Купих си семена от амазона. Не живея в Бг. За това. Към 500гр. Органични, не са гмо. Слагам по две лъжици в буркан. Всичко ми изникна. Нямам едно не разпъпило. Но са ми на 4-5 дена. Не са готови. За това и казах, че още не знам какво ше ги правя.
Вървят към всякакви зеленчукови ястия - салати и готвени, супи, даже се добавят в зелени смутита. Слагай смело. Придават свежест и здраве Simple Smile

Земната ябълка и аз харесвам самостоятелна без нищо, или комбинирана в салата с други кореноплодни. Сурова ми е по-вкусна.

# 399
  • Мнения: 10 256
кехлибаровка, понеже се уча сега, мога ли да те попитам (или който знае) като станат готови, трябва ли да се заливат с гореща вода за 10мин? Ако да, после мога ли да ги прибера така и да си ползвам малко по малко или ако ще ги заливам, трябва на веднъж да ги употребим? Четох, че това заливане се правело за да се увеличи съдържанието на Sulforaphane в тях.

Мисля че въпроса ми е свързан със салатите и не нарушавам идеята на темата!

# 400
  • Мнения: 713
За първи път попадам на подобна информация - не заливам с гореща вода кълнове.

# 401
  • Мнения: 10 256
За първи път попадам на подобна информация - не заливам с гореща вода кълнове.

Благодаря ти. Аз защото следвам стъпките от тук: https://wellnessmama.com/346177/broccoli-sprouts/, и там най-долу където пише Ways to Increase Sulforaphane Content in Broccoli Sprouts дават този съвет за заливане с топла вода и за това реших да те попитам ако знаеш. Но не мисля да се занимавам и аз тогава.

# 402
  • Мнения: 713
Погледнах, благодаря ти и аз. Бих опитала с топла, защо не, но не и гореща вода, за да запазя ензимите Simple Smile
Редуването на различни видове кълнове е много хубава добавка към салати, като най-полезни са тези от люцерна (алфа-алфа) и броколи, заради високото им съдържанието на хлорофил. Но от лимец, слънчоглед и леща са така вкусни... От грах горчат, нахутът е по-неутрален.

# 403
  • Мнения: 10 256
Aaa тя не е гореща вода - 70 градуса по целзий казват, че трябва да е. Но нещо гадно ми миришат днеска. Как ще ги ям не знам Simple Smile

# 404
  • Мнения: 4 304
И варено яйце,което чакам,все още

Общи условия

Активация на акаунт