За любителите на салати - тема 2

  • 98 248
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 9 122


ето тази е с кълнове, репички, авокадо,оризови нудълси, маслини и тон

аз рядко сесещам да снимам ..обикновенно сме изнервеи от ..глад  Satisfied

Салатите при нас са както основно с повече екстри ..така и допълнение

# 436
  • Мнения: 8 937


ето тази е с кълнове, репички, авокадо,оризови нудълси, маслини и тон

аз рядко сесещам да снимам ..обикновенно сме изнервеи от ..глад  Satisfied

Салатите при нас са както основно с повече екстри ..така и допълнение
Изглежда страхотно! С какво я овкусявате?

# 437
  • Мнения: 9 122
зехтин/лимон/малко соев сос

Друга зимна от тези дето ги водим салата/основно
е тази  : булгур- /варя и оставям да изстине поне 2-3 часа преди да го приготвям /
ябълки, кисели краставички, ролца от раци, моркови тази е без -че нямах.. магданоз
овкусявам с майонеза (много обичаме )лим.сок, много малко кайен, сос от нар

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 14:34 от pinko

# 438
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Снощи ви четох, четох. 'Ми дояде ми се.


Моркови с ябълка, нар и царевица.

# 439
  • Мнения: 3 371
Наскоро ядох страхотна салата в заведение и мисля да я направя къщи, но вчера не намерих пресен спанак.
Пресен бейби спанак, цвекло, морков, някакъв сладникав дресинг, поръсен със сусам и отстрани крема сирене. Много ми допадна.

# 440
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
И аз съм яла подобна + сирене или моцарела, не се сещам. Имаше и орехи. Дресингът е от мед, зехтин, горчица, сол и пипер.

# 441
  • Мнения: 7 849
Снощи правих салата от китайско зеле с риба тон (парченца в олио). Хубаво е, че зелето може да се направи преди гостите да дойдат и завита с фолио, се запазва свежа часове наред в хладилника. После пльок консерва риба, консерва царевица, малко сол, зехтин, малко соев сос или оризов оцет.

# 442
  • Мнения: 235
В момента в Хепи има една салата с грозде - рукола имаше, зелена, пармезан или май синьо сирене, нещо друго да пропускам от съставките, ако някой се сеща?

# 443
  • Мнения: 15 356
В момента в Хепи има една салата с грозде - рукола имаше, зелена, пармезан или май синьо сирене, нещо друго да пропускам от съставките, ако някой се сеща?
Сушени кайсии ,синьо е сиренето и чедър май има,орехи,айсберг,кашкавал също.Това ми е любимата им салата,само лятото май я махат от менюто.

# 444
  • Варна
  • Мнения: 1 951
В момента в Хепи има една салата с грозде - рукола имаше, зелена, пармезан или май синьо сирене, нещо друго да пропускам от съставките, ако някой се сеща?
Тази и с круши става страхотна. Ние я харесваме повече със синьо сирене- пасва много на плодовете. Добавям лук на шайби, орехи и понякога крутони. Дресингът е сладък - мед и горчица за основа. Любима ни е в момента.

# 445
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Само да отбележа, че не е препоръчително да се добавят плодове в салатите. Simple Smile

Една идея от мен, днескашната салата стана супер. Няколко вида салати - маруля, рукола, бейби спанак и валериана + червено зеле, краставичка и репички. Полезни мазнини - авокадо, сусам и масло от гроздови семки. Лимон за свежест. Simple Smile

# 446
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
не е точно по темата, но от къде кпувате хуба зехтин за салатите?

# 447
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз последно хванах промоция на Costa D'oro в Кауфланд - 10 лв. бутилката. Както и гроздови семки за 7-8. Те често ги намалят, така че само от там купувам.

# 448
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Само да отбележа, че не е препоръчително да се добавят плодове в салатите. Simple Smile



А авокадото и лимона, какво са? 😄

# 449
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Приемам забележката за авокадото, лимонът е за красота. Joy
Между другото, рядко се замислям, че авокадото е плод, именно защото няма такъв вкус. В случая имах предвид сладките плодове от рода на малини, праскови, круши и всичко друго, което някои хора слагат.

Общи условия

Активация на акаунт