За любителите на салати - тема 2

  • 99 960
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 15 299
Още една вариация на зелена салата:

Зелена салата, рукола, домати, синьо сирене, пресен чесън, сол, лимон, сол:

Домати и рукола, ммм, а със синьо сирене съвсем ммм. Grinning
Пп Намерила съм си едно, което е чудно, ненатрапчиво, мазничко, разкош.. и като вкус, и като цена.

# 511
  • Мнения: 7 009
Обожавам рукола! В комбинация с домати е супер! Само издай кое е синьото сирене, което не е толкова смрадливо, моля!

# 512
  • Мнения: 15 299
Пипи, ето това е:
Скрит текст:


Инак ползвам меко синьо сирене - горгонзола, зълвата като прати, но това бива, хубаво е. Обичам по твърдото синьо сирене.

# 513
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Ох, боже, всякакво синьо сирене обичам! Даже още по-зле - всякакво меко/твърдо/миризливо/вонящонамръсничорапи сирене обичам, дотам, че мога да пропусна обичаната ми салата в полза на сиренето Simple Smile
За Св. Валентин това направих!

# 514
  • Мнения: 2 560
И аз си мислех така за сирената, докато си купих едно немско, дето не само го изхвърлих, ами и боклука изнесох, че не се траеше😁.

# 515
# 516
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз си мислех така за сирената, докато си купих едно немско, дето не само го изхвърлих, ами и боклука изнесох, че не се траеше😁.
Аз отнесох такава салата на работа. Всички ме заобикаляха. Mask

# 517
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
И аз си мислех така за сирената, докато си купих едно немско, дето не само го изхвърлих, ами и боклука изнесох, че не се траеше😁.
Simple Smile)))))))) кажи кое, ще го намеря! Дори и салата ще му сложа за гарнитура!

# 518
# 519
  • Мнения: 9 162
Ммммм, праз и котидж е 1 път, както и на Джаста класиката.

Тази зима измислих тази салата  булгур, ролца от раци, ябълка, морков, кисела краставичка
- овкусявам я по 2 начина и по двата е супер,
единия майонеза,горчица,сос от нар, лимонов сок
-другия зехтин и  сос от нар

# 520
# 521
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Оффффф, ще ме накарате да ги пробвам тези сурови тиквички... досега все ги гледам на чомпи тези рецепти, ама напоследък много зачестиха, та май ще се прежаля Grinning

# 522
  • Мнения: 15 299
Салатите със сурови тиквички са много свежи и приятни.
Аз правя една с авокадо на резенчета, бейби тиквички (по мънички и младички, свежички и без семки) нарязани на лентички, чесън, копър, сол, зехтин и лимон. Оставя се да престои известно време(поне час) в хладилник, за да има възможност лимона да "сготви" тиквичките и салатата е готова за консумация. Може и да не престоява, но когато е оставена да отлежи вкуса е по богат и наситен, защото продуктите са имали възможност да се овкусят от дресинга и да попият ароматите на подправките.
Пп Аз също така обичам и сурови гъби в салати. Grinning

# 523
  • Мнения: 7 106
Аз правя лятото обикновена шопска салата с тиквички времсто краставици и на вкус изобщо няма разлика, когато е овкусена, ако не знаеш какво е. Избирам от малките, свежи тиквички, те са си хрупкави и сочни точно като краставичка Simple Smile. В един ресторант преди години бях опитвала само тиквички на колелца с айсберг, копър, чесън и дресинг, беше уникална на вкус, макар доста да се дърпах в началото. И така ми хареса след това, че гледам да ги мушна и тях, където е възможно Simple Smile

# 524
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Да не говорим, че когато лятото умирам за тиквички, ама няма, пържа краставици и никой никога не се е усетил, че не яде тиквички Wink

Много кухни имат рецепта за мариновани тиквички, като най-простата е тази:
https://www.bbcgoodfood.com/recipes/marinated-courgette-salad

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 15:03 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт