Прага – тема 2

  • 60 597
  • 776
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 576
Здравейте,
Съвсем скоро ми предстои посещение на Прага и се колебая между Illusion Art museum и Museum of senses. Препоръки?

# 361
  • Viena
  • Мнения: 3 581
И аз да питам за музейте по-горе. Какви може да ми препоръчате за деца на 11г.Мерси.

# 362
  • Мнения: 56
Здравейте момичета.Преди месец се върнахме от Прага и сега ми остана време да напиша мнение!Прага е много красива,чиста и зелена!Бях скептично настроена за нея признавам си,но успя да ме впечатли!Пътувахме с Бохемия,спахме в хотел Clarion Congress Hotel!Много хубав хотел с отлична локация.Под хотела има търговски център и метро!Центърът на Прага е на 5 спирки!Хванахме хубаво време,посетихме също пивоварната в Пилзен и Карлови Вари!Много приятно и китно курортно градче!Ако имате въпроси питайте

# 363
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Понеже никой не ми отговори, явно никой не знае. Пускам доста полезен сайт, в който може да се видят и кога отварят базарите. https://www.pragueexperience.com/events/christmas-markets.asp

# 364
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
За Нова Година сме в Прага и издирвам готини кръчми, но не визирам туристическите в центъра, ако някой може да ми помогне с инфо ще се радвам много. Другият ми проблем е, искам да си купя чашки за ежедневна употреба, но хубави, може ли да ме ориентирате за магазин за домашни потреби с чешки стоки, но не за туристи с бомбастични цени, също и мол, където има чешки марки дрехи, носи ми се нещо различно и онлайн магазини биха ми било от полза.
Благодарско момичета и перфектни празници ви желая Flowers Hibiscus

# 365
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Здравейте. И аз тук. Живеем в Берлин и често ходим за някой ден до Прага. Посетили сме почти всичко. Последните две ходения просто се оставихме на лежерни обиколки и видях града в друга,страхотна светлина. Ще ходим пак през май,този път с племеника (на 8 е). Имате ли представа дали си струва музеят на призраците? Има ли музей на илюзиите (като този в Барселона например)? Зоо, Лего и тн.не са интересни, водила съм го няколко пъти в Берлин и предпочитам нещо ново да преживеем. Ще съм благодарна за инфо.
Пп. Всяка година сме в Карлови Вари на спа за няколко дни. Да си краде човек от времето в Прага,за да отиде там,за мен е безумно. Освен ако не е фен на минералната вода и спа процедурите. Иначе градчето е красиво,но един час там стига за разглеждане. Тип Велинград/Хисаря,но с по-красиви сгради и огромна, типична за соца грозна сграда на центъра...та..добронамерен съвет е-по-добре по пражките улици,вместо по час в посока до Карлови Вари и час там.

# 366
  • Мнения: 1 114
Ако не сте били в Кутна Хора - разгледайте. На нас много ни хареса. Там има една мина, в която има турове, но проверете дали е подходящо за 8г.

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 40 754
Може ли да препоръчате място за настаняване? Обмислям 3 нощ. за семейство с дете на 13г. Надявам се, че през март не е все още много скъпо...

# 368
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Ако не сте били в Кутна Хора - разгледайте. На нас много ни хареса. Там има една мина, в която има турове, но проверете дали е подходящо за 8г.
Благодаря. Никакъв интерес нямаме да ходим извън Прага. Ще поровя за нещо наистина интересно,няма как да няма.

Мистик, ние 3 пъти сме отсядали тук.

Удобен транспорт, не е далече от центъра. Даже първия път само пеша обикаляхме. А през мейл е 15% по-евтина резервацията от букинг.

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 40 754
Благодаря!
А как да му намеря мейла? Simple Smile

# 370
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Благодаря!
А как да му намеря мейла? Simple Smile
Това е мейл през букинг. Ще потърся пак в компа къде съм им писала
Condo Vinohrady II via Booking.com • 1425606119-u7jq.hpmq.frae.emue@property.booking.com

# 371
  • Мнения: 80
Здравейте,някой теглил ли е пари в брой от банкомати в Прага?От кои банки бихте препоръчали да се тегли и взимат ли такси?

# 372
  • Мнения: 22 430
Здравейте,някой теглил ли е пари в брой от банкомати в Прага?От кои банки бихте препоръчали да се тегли и взимат ли такси?

От Прага не съм, но от други европейски държави съм теглила от банкомат. Таксата е спрямо твоята банка.
Във Вилнюс ми бяха удържали около 6Е за сума от 150Е теглена в брой.
За другите вече не си спомням.

# 373
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
Искаме да посетим Прага с децата (6г. и 13г.) през пролетната ваканция за 3-4 дни.
Бихте ли споделили за 4-членно семейство, кое пътуване излиза най-изгодно? Нещо ми е трудно ми е да се ориентирам, как са нещата със самолетните билети...

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 40 754
Здравейте,
Искаме да посетим Прага с децата (6г. и 13г.) през пролетната ваканция за 3-4 дни.
Бихте ли споделили за 4-членно семейство, кое пътуване излиза най-изгодно? Нещо ми е трудно ми е да се ориентирам, как са нещата със самолетните билети...
до там няма евтино пътуване... Simple Smile
Най-евтините билети дето съм засичала с Бълг.еър са по 350лв. двупосочно, което си е супер!

Общи условия

Активация на акаунт