Прага – тема 2

  • 60 275
  • 776
  •   1
Отговори
# 210
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
За това е хубаво човек да гледа HONEST GUIDE, за да знае кое си струва и кое не. Пускано е из темите, но все пак:
https://www.youtube.com/channel/UCt7oj318jVQi7vRbc1bNjJA/videos

Част от видеата им са в ентъртеймънта на Региоджет, така че и по време на пътуването човек може да си припомни това-онова.

# 211
  • Мнения: 620
Не съм отсядала в този хотел, но скоро се върнах от Прага и мога да ти кажа, че няма кой знае какво значение къде се намира хотела ти. Транспортът е толкова добре организиран, че стигаш за нула време където поискаш. Хотелът, който бях избрала за нашата почивка, беше доста отдалечен (но пък изгоден) и въпреки това пътувахме до центъра не повече от 30 минути.
Изразявам своето възмущение от това, че в Пражки храд трябваше да плащаме по 50 евроцента за тоалетна, независимо от входния билет, който не беше никак евтин - около 70 лв за двама с аудиогид. Организацията на движение на туристите беше лоша. В някои моменти стълпотворението от хора, тръгнали в различни посоки, беше огромно - особено в Златната уличка. Не ми се мисли какво е  в сезона. Това е една от малкото забележителности, за които ме е яд, че си купих билет. Разходка и разглеждане отвън щяха да са достатъчни, според мен.
Ние ходихме миналия май в Прага и тълпите бяха не само в Пражки храд, а на всички по-интересни места. Това ни изнерви и напрегна много и отне много от емоцията от иначе красивия град.

# 212
  • Мнения: 985
Момичета, юни ще ходим в Прага с приятеля ли. Само че не знаем кой е най-аделватния начин да стигнем със самолет - гледам билети по 250+ на човек в посока. Мислех си до някой друг град и Пт там евентуално нещо, знам ли. Моля ви, дайте насока.

# 213
  • Мнения: 10 966
Обсъждан в темата е вариантът, Братислава с Уиз и оттам автобус/влак.
Най-ниските цени, които БГ Еър/CSA пускат за директния маршрут, също са цитирани по-назад.

# 214
  • София
  • Мнения: 1 354
Нискотарифен до Братислава. Оттам с автобус или влак до Прага - 4 часа. Наскоро го направих.
София - Братислава - 20€
Братислва - Прага - 30€ с влак
Прага - Братислава - 24€ с автобус
Братислава - София - 20€
Това са цени за двама възрастни.

# 215
  • Мнения: 132
Здравейте! Организирахме си пътуване до Прага с приятели през първата седмица на април.  Летим с Бг еър София – Прага, а връщането ни е с Ryanair Братислава – Бургас. За разглеждане на Прага ще имаме ден и половина и сме планували сме да разгледаме часовника, Стария градски площад, Църквата Дева Мария пред Тин, Карловия мост, Пражки замък. Според вас ще ни стигне ли времето? Необходимо ли е  да си купим предварително билети за часовника и Пражки замък или може и в деня на посещението? Освен това попаднах и на информация за Обществения дом и ме заинтригува.  Ако ни остане време да го включа ли в програмата?

# 216
  • Мнения: 620
Здравейте! Организирахме си пътуване до Прага с приятели през първата седмица на април.  Летим с Бг еър София – Прага, а връщането ни е с Ryanair Братислава – Бургас. За разглеждане на Прага ще имаме ден и половина и сме планували сме да разгледаме часовника, Стария градски площад, Църквата Дева Мария пред Тин, Карловия мост, Пражки замък. Според вас ще ни стигне ли времето? Необходимо ли е  да си купим предварително билети за часовника и Пражки замък или може и в деня на посещението? Освен това попаднах и на информация за Обществения дом и ме заинтригува.  Ако ни остане време да го включа ли в програмата?
Ако се ограничите до посочените забележителности и не се бавите прекалено много на всяко място, би трябвало да ви стигне времето. Не е необходимо предварително купуване на билети.

# 217
  • Мнения: X
С какво те привлече Обществения дом? Има някакви турове, доколкото знам, но се чудя какво ли ще покажат - Сметановата концертна зала, кафенето и ресторанта... Богато ще ви стигне времето според мен, повече време отнема само Замъка, ако се обикаля напълно, другото изброено се минава с една разходка за около час-два.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 354
Аз пак да кажа, че според мен замъкът не е нещо особено (с изключение на Св. Вит). Спокойно може да разгледате само екстериора безплатно. Иначе и аз смятам, че ще ви стигне времето при добра организация.

# 219
  • Мнения: 620
Аз пак да кажа, че според мен замъкът не е нещо особено (с изключение на Св. Вит). Спокойно може да разгледате само екстериора безплатно. Иначе и аз смятам, че ще ви стигне времето при добра организация.
Абсолютно съм съгласна. Замъкът изобщо не си заслужава според мен да се разглежда отвътре. Най-много си заслужава Св. Вит отвън и отвътре, както и гледките към града от различните места в комплекса.

# 220
  • Мнения: 10 966
Само да кажа, че най-хубавите гледки са от Летенския парк и летния дворец на кралица Анна, който е в горната част на дворцовия комплекс.
Примерно





Според мен си отделете часове за разходка в Мала Страна и Храдчани (целия район, двореца както вече са ти казали - отвън), там е зелено, красиво и туристите са значително по-малко спрямо другата страна на реката, където е ад и комерс. То и кръчмите са толкова по-хубави, колкото повече се отдалечаваш от Карловия мост и Староместкия площад.

# 221
  • Мнения: 204
И ние имахме ден и половина .Полета на България ер пристигаше някъде около обяд /беше преди три години и не помня точно часа /,имахме платен предварително трансфер и много бързо стана предвижването до хотела и настаняването.Започнахме обиколката от Мала страна и Храдчани.На следващия ден от Карловия мост, но Ви съветвам по-рано,защото е по-спокойно и през него всичко останало от тази част на реката.Даже вечерта ни остане време да се качим и да си направим и разходка по реката.

# 222
  • Мнения: 10 966
Eдно време се качвахме за панорамна гледка и в кулите, ама Прашна брана май е в някакъв дългогодишен ремонт (може и да е свършил). В кулата на Карловия мост откъм Старе место също можеше.

# 223
  • София
  • Мнения: 1 354
Да, Прашна брана е затворена. Можете да я гледате само отвън. Ние се качихме на кулата, до която се стига с фуникуляра. По спомени май беше най-високата точка в Прага. Невероятна гледка, още по-невероятна такса за вход:) После никъде другаде не се качвахме, защото според мен от това място е най-необятна гледката.

# 224
  • Мнения: 132
Благодаря на всички за споделеното! Flowers Hibiscus
С какво те привлече Обществения дом?
Попаднах на пост с много красиви снимки и ме заинтригува, но така или иначе не е включено в програмата ни /само ако остане време.
Ние се качихме на кулата, до която се стига с фуникуляра. По спомени май беше най-високата точка в Прага. Невероятна гледка, още по-невероятна такса за вход:) После никъде другаде не се качвахме, защото според мен от това място е най-необятна гледката.
Петринската кула я обмислях за посещение, след Пражки замък. Може ли малко подробности от къде се качва на фуникуляра и цената от CZK 150 актуална ли е?
А манастира "Страхов" да го включа ли за разглеждане, как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт