Прага – тема 2

  • 60 269
  • 776
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Честно казано не знам някой в наши дни да ходи в хотел без резервация... Може да няма стаи или да са останали най-скъпите апартаменти, тогава какво, ще се обикаля от хотел на хотел ли с багажа ли? Дори и при някакъв екстемен случай на увисване в някакъв град (при отменен/изпуснат транспорт) пак бих огледала и резервирала онлайн. Цените извън Букинг са обявени на сайтовете на съответните хотели. Прага е натоварен откъм туристи град и бих препоръчала резервация.

Относно духовете - за MYSTERIA PRAGENSIA ли става дума? Не съм ходила, но рецензиите са много зле, в Трипадвайзъра е 2.5 от 5 звезди.

https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g274707-d2044349-Re … ague_Bohemia.html

# 301
  • Мнения: 2 673
qrye, благодаря! Hug
От две години почти всеки месец ходя в Истанбул,
не резервирам през букинг, отивам на място,
но обикновено в един и същ хотел, а там ме познават
и винаги ми намират стая.
Просто имам резерви да си давам кода на картата.
Да, за него става въпрос.

# 302
  • Мнения: X
За музея пишат, че разказват легенди за пражките духове и имало кукли. Не са особено доволни клиентите, но си зависи от интересите ти.

Пътуваме с Букинга от 10 години и никога не сме имали проблем с карта или плащане. Повечето банки предлагат и виртуални карти, при който превеждаш конкретна сума на някаква специална сметка и оттам си черпят хотелите, т.е. няма как да ти вземат повече и нямат достъп до номерата на реалната ти карта. Но щом ще пътуваш в неделя няма особено много време, за да разучиш тази опция. Може за в бъдеще. Просто имай предвид, че Прага е затрупана от хора и на много места стаите се изчерпват със седмици предварително.

# 303
  • Мнения: 2 673
Благодаря ти много, qrye! Heart
Резервирах в Andel, защото е в близост до метрото,
но сякаш Atos ми се струва по-хубав.
Тази вечер тръгвам, аз съм от Варна, от София ще пътувам за Прага.
Напрегнато ми е, защото за пръв път отивам, и то на лекар. Blush

# 304
  • Мнения: X
Всичко ще е наред, леко посещение при доктора ти пожелавам от сърце.

# 305
  • Мнения: 2 673
Всичко ще е наред, леко посещение при доктора ти пожелавам от сърце.
Благодаря! Heart

# 306
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
И нашето пътуване наближава, след 2 седмици ще сме Прага за 5 дни. Времето по прогноза не е обещаващо, дано ни изненада приятно.

# 307
  • Мнения: 6 914
И нашето пътуване наближава, след 2 седмици ще сме Прага за 5 дни. Времето по прогноза не е обещаващо, дано ни изненада приятно.


Ние в момента сме в Прага. Времето е чудно, дано се задържи така. Благодаря на всички за упътванията и насоките, дадени в темата.  bouquet Помогнахте ми много.

# 308
  • Мнения: 44
Здравейте,
Планираме пътуване до Прага с кола. Маршрутът ни е София-Будапеща-Прага. В Прага ще сме 3-4 дни. Ще се радвам да ме ориентирате в коя част на града да търся апартамент, а ако ми препоръчате нещо ще е супер (2 възрастни с дете на 10). Как стои въпроса с паркирането, на ден ли се плаща? Придвижването предполагам с градския транспорт не е проблем, има ли карти, които да важат за всички транспортни средства? това е за сега Simple Smile и благодаря предварително

# 309
  • Sofia
  • Мнения: 310
Искам много да благодаря на Menina, която спомена Museum of Senses. Организирам посещение в Прага за 3 дни, с две деца и искам престоя да е детски-ориентиран. Този музей ще посетим задължително.

# 310
  • На морето!
  • Мнения: 5 726
Привет от гореща Прага.
Тук сме от 3 дни и вече сме със завиден тен. 😀 Днес беше над 30°, но въпреки това е прекрасно. Може би заради жегата тълпите от туристи не са толкова страшни, колкото очаквах, което искрено ме радва. Успяваме да преизпълним програмата дори.
Днес преди обяд се разходихме с водно колело по Вълтава- голямо колело с шезлонги за 500 крони, за 1 час. Децата бяха много доволни и препоръчвам.
Само внимавайте, т.к. в реката има едни съмнителни момчета с моторни лодки, които като се отдалечите идват да ви кажат, че сте нарушили правилата и ще ви експортират до кея, за да платите 1000 крони глоба или ако не искате да прекъсвате разходката плащате 200 крони на момента. Ние отказахме и си продължихме сами, а те ни оставиха и отидоха да тормозят други хора, но и там удариха на камък. Та, горещо препоръчвам разходката по Вълтава с водно колело, особено ако сте с деца- има колела под формата на ретро автомобили, лебеди, с шезлонги и пр., само внимавайте да не ви създават проблеми тези според нас мними охранители по реката.
Ето и 1-2 снимки за разкош
Скрит текст:



# 311
  • Мнения: 1 092
Здравейте,
Планираме пътуване до Прага с кола. Маршрутът ни е София-Будапеща-Прага. В Прага ще сме 3-4 дни. Ще се радвам да ме ориентирате в коя част на града да търся апартамент, а ако ми препоръчате нещо ще е супер (2 възрастни с дете на 10). Как стои въпроса с паркирането, на ден ли се плаща? Придвижването предполагам с градския транспорт не е проблем, има ли карти, които да важат за всички транспортни средства? това е за сега Simple Smile и благодаря предварително
Ние бяхме също с кола, но от Братислава. Наехме апартамент в района на метростанция Andel/Angel (и в двата варианта май сме я срещали). Ето в този конкретно бяхме, но то представлява нещо като голям комплекс от офиси и апартаменти, и имаше и други апартаменти и студиа под наем.https://www.booking.com/hotel/cz/apart-angel.en-gb.html?aid=3119 … =1&#hotelTmpl
Паркинга беше подземен и струваше 15 евро на денонощие - на нас ни беше много удобно. С колата ходихме до зоопарка, също и до Храдчани - уцелихме почивен ден и паркирането беше безплатно.

# 312
  • Sofia
  • Мнения: 310
Бихте ли помогнали със съвет коя зоологическа градина да посетим - в Прага, във Виена или в Будапеща? Спряла съм се на тази в Прага, за това и питам точно в тази тема, но ако някоя от другите две е по-интересна, да сменям плана докато е време.

# 313
  • Мнения: 10 964
За дете е по-подходяща и компактна виенската, пражката е с много, много ходене. В будапещенската не съм била. В Белград също има малка, но приятна.

# 314
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
В Прага е доста голяма, отива около 4-5 часа цялостното й разглеждане. Има къде да се седне за почивка, има и заведения тук - там. Като цяло на мен ми беше уморително, дъщеря ми се скапа в един момент и й беше безразлично какво гледа. В Будапеща не съм ходила в зоопарка. Във Виена мисля, че има по-различни животни, но може и да се лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт