Цена на нова къща от празния парцел до завършена сграда.

  • 88 488
  • 301
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 15
Здравейте, имаме парцел със стара къща, която искаме да бутнем и да построим нова. Можете ли да ми препоръчате фирма  в София за изготвяне на инвестиционнен проект. Има доста фирми в нета, но ако някой от вас е работил и е доволен от архитектите си и може да ги препоръча, ще съм много брагодарна за информацията. Може и на лични Simple Smile
Благодаря предварително!
Да, от същото се интересувам и аз. Ако някой може да предостави подобна информация, ще бъда страшно благодарна да я сподели и с мен Simple Smile

Patitsa Edna, успех със смелото начинание Simple Smile

# 166
  • Мнения: 91
Patitsa Edna, успех със смелото начинание Simple Smile

Благодаря, Деси! Не знам колко ще е начинание или ще остане на фаза "идеен проект" Simple Smile. Ще се разбере когато получим оферта за строителството. Цените за строежа са явно доста различни, предполагам, че зависят от това какви компромиси се правят с качеството. Ние засега сме решили да направим проект и да вземем разрешение за строеж, а после ще мислим. Ако трябва, ще разсрочим във времето.

Офертите за проект варират от 6к лв. до 10к. лв. без ДДС и без държавни такси за около 160-170 кв. м. Не знам колко от разликата се дължи на липса на нещо в проекта при едните или по-висока печалба при другите. На хартия нещата изглеждат идентични. Ще разберем с опита явно Simple Smile.

Дано и вашият проект се осъществи! Simple Smile

# 167
  • София
  • Мнения: 8 553
Не смея да препоръчвам нашия архитект (то никога не един човек, няколко готвят проектите - всеки по специализацията си), защото допусна глупави грешки с copy/paste от предишен негов проект (не сериозни, и ги коригира, но пък уж не плащаме за copy/paste все пак). Съветът ми е с който и архитект да се захванете, в договора да пишете, че ангажиментът му приключва едва след издаване на Разрешение за строеж. Не съжалявам, че така постъпихме ние - дадохме му пълномощно и ни викна само за подписите при внасянето в общината. Върнаха ни веднъж проекта, но не сме се занимавали грам ние - само му се обадихме и му казахме за какво е върнат, а той сам си оправи всичко с нужните хора и внесе корекциите в общината, та мина успешно. Като цяло сме доволни, но нито беше евтино, нито беше безгрешно, та не искам да препоръчвам.
Имайте предвид, че след издаване на Рзрешение за строеж имате 5 години да започнете строителство, иначе трябва ново РС.

# 168
  • Мнения: 1 621


Офертите за проект варират от 6к лв. до 10к. лв. без ДДС и без държавни такси за около 160-170 кв. м. Не знам колко от разликата се дължи на липса на нещо в проекта при едните или по-висока печалба при другите. На хартия нещата изглеждат идентични. Ще разберем с опита явно Simple Smile.

Дано и вашият проект се осъществи! Simple Smile

Цените зависят от много неща, за това е добре да получите детайлна оферта, но преди това трябва в проекта да сте заложили всичко, което искате да бъде направено.

Дори и когато ви дадат детайлна оферта си пригответе поне още 50% (даже не знам дали няма да са малко) за непредвидени разходи. Основите зависят много от това каква е почвата под къщата. Там може да отидат много средства ако е глинеста.
При нас отидоха доста непредвидени средства да оправяме незаконен канал. Винаги изниква нещо, което не сте предвидили и то обикновенно струва доста.
Също е важно да има достъп до УПИ-то. Защото ако е тясна улицата ще е трудно с техниката и е възможно и това да оскъпи доставките.

# 169
  • Мнения: 485
Бих препоръчала моя архитект. Проектът беше одобрен от Община Кремиковци без грам забележки от първия път.
Имаме разрешение за строеж. Не сме почнали да строим още, но тя беше доста кооперативна през цялото време, докато работехме заедно.

# 170
  • Мнения: 233
Бих препоръчала моя архитект. Проектът беше одобрен от Община Кремиковци без грам забележки от първия път.
Имаме разрешение за строеж. Не сме почнали да строим още, но тя беше доста кооперативна през цялото време, докато работехме заедно.

Имайте в предвид, че предварителния договор/ становище с ЧЕЗ важи една година. Ако изтече и не сте сключили окончателен ще плащате отново такса за проучване.

# 171
  • Мнения: 485
Бих препоръчала моя архитект. Проектът беше одобрен от Община Кремиковци без грам забележки от първия път.
Имаме разрешение за строеж. Не сме почнали да строим още, но тя беше доста кооперативна през цялото време, докато работехме заедно.

Имайте в предвид, че предварителния договор/ становище с ЧЕЗ важи една година. Ако изтече и не сте сключили окончателен ще плащате отново такса за проучване.
Какво общо има това с архитекта и разрешението за строеж? Аз вече имам абонатен номер от ЧЕЗ

# 172
  • Мнения: 233
Бих препоръчала моя архитект. Проектът беше одобрен от Община Кремиковци без грам забележки от първия път.
Имаме разрешение за строеж. Не сме почнали да строим още, но тя беше доста кооперативна през цялото време, докато работехме заедно.

Имайте в предвид, че предварителния договор/ становище с ЧЕЗ важи една година. Ако изтече и не сте сключили окончателен ще плащате отново такса за проучване.
Какво общо има това с архитекта и разрешението за строеж? Аз вече имам абонатен номер от ЧЕЗ
В случай, че нямате такъв.

# 173
  • Мнения: 91
ToniShu, благодаря! Надявам за 5 години са успеем Simple Smile

българска мама, дали е възможно да ми кажете името. Може на лични. Благодаря!



Офертите за проект варират от 6к лв. до 10к. лв. без ДДС и без държавни такси за около 160-170 кв. м. Не знам колко от разликата се дължи на липса на нещо в проекта при едните или по-висока печалба при другите. На хартия нещата изглеждат идентични. Ще разберем с опита явно Simple Smile.

Дано и вашият проект се осъществи! Simple Smile

Цените зависят от много неща, за това е добре да получите детайлна оферта, но преди това трябва в проекта да сте заложили всичко, което искате да бъде направено.

Дори и когато ви дадат детайлна оферта си пригответе поне още 50% (даже не знам дали няма да са малко) за непредвидени разходи. Основите зависят много от това каква е почвата под къщата. Там може да отидат много средства ако е глинеста.
При нас отидоха доста непредвидени средства да оправяме незаконен канал. Винаги изниква нещо, което не сте предвидили и то обикновенно струва доста.
Също е важно да има достъп до УПИ-то. Защото ако е тясна улицата ще е трудно с техниката и е възможно и това да оскъпи доставките.

Мдаа, улицата е тясна...ще го имаме предвид. Иначе да, смятаме да заложим % непредвидени разходи, но не сме и мислили за 50% Flushed

# 174
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Сигурно ли е, че предварителният договор важи само една година? Той не е ли необходим за вземане на разрешение за строеж?

# 175
  • Мнения: 233
Сигурно ли е, че предварителният договор важи само една година? Той не е ли необходим за вземане на разрешение за строеж?
Точно така, необходим е за разрешение за строеж. Важи 1г. пише го в самия договор. Ние не го видяхме и си платихме проучване трети път. Но пък този път ни разрешиха 15кв. Предишните становища бяха за 10, за 15 искаха изграждане на трафопост. През тази една година са сменили злобната служителка, която се чудеше как да НЕ стане!

# 176
  • Мнения: 485
Сигурно ли е, че предварителният договор важи само една година? Той не е ли необходим за вземане на разрешение за строеж?
Да, така е. След като подпишете предварителния договор с чез трябва да ви одобрят проекта за строеж от Общината. Тогава с одобрения проект и разрешението за строеж отивате в чез и подписвате договора за присъединяване, плащате си всички такси и получавате абонатен номер и ток.

# 177
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Аз мислех, че окончателният договор се подписва след Акт 16. Сега ми се изясни.

# 178
  • Мнения: 485
Аз мислех, че окончателният договор се подписва след Акт 16. Сега ми се изясни.
Преди акт 16 се дава временен ток, а след акт 16 постоянен. Пак се подписва договор. Има и малка разлика в тарифата.

# 179
  • Мнения: 1 621
Сигурно ли е, че предварителният договор важи само една година? Той не е ли необходим за вземане на разрешение за строеж?
Да, така е. След като подпишете предварителния договор с чез трябва да ви одобрят проекта за строеж от Общината. Тогава с одобрения проект и разрешението за строеж отивате в чез и подписвате договора за присъединяване, плащате си всички такси и получавате абонатен номер и ток.
Беше същата процедура и с ВиК дружествата, така че и там внимавайте със сроковете. За ВиК, когато вземете разрешението за строеж, ВиК проекта се одобрява и от ВиК дружеството. Нашият проект го върнаха 2 пъти от Софийска вода.

Не знам обаче дали не се е променило нещо, защото имаше някакви идеи одобряването от ВиК и ел. дружествата да става заедно с разрешението за строеж.

Общи условия

Активация на акаунт