Шумоизолация на апартамент

  • 28 879
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 609
Здравейте на всички,

обръщам се с молба за съвет. Харесвам си много апартамента, в новичка, тухлена кооперация, гледка към Витоша, топличък. Но.. ужасно много се чува. Ама много! Буквално чувам дума по дума разговора на непоносимите ми съседи, който в 99% от случаите е на доста висок тон. Лошото е, че хола ми по цялата си дължина граничи по най-малоумен начин с тяхната спалня ... и бяна и тоалетна, като тоалетната е точно до моята кухня. Неприятно. Та искам да направя някаква изолация, не знам какво точно, ще съм благодарна на всякакви съвети и координати на майстори, за София става дума!

# 1
  • Мнения: 9 389
И аз се нареждам в темата за идеи. Живеем на хубаво място, в хубава сграда. Над нас семейството са меко казано луди- денонощно крещят, а до нас пък апартамента се дава на наематели и хора от всякаква раса го обитават. Няма и няма разбиране.

# 2
  • Мнения: 21 204
Записвам се и аз,замислям нещо за шумоизолация за къща обаче.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 457
Ще слушам/чета и аз с интерес...

# 4
  • Мнения: 3 609
Aз мисля, че има шумоизолиращи панели, нещо като гипсокартон, после се прави шпакловка. Ще рискувам някакви сантиметри от и без това маломерния ми апартамент в името на спокойствието си. Просто тия хора са ненормални. Но това, което съм срещала по темата е, че за да не ги чувам аз , трябва да си направят изолация те. И съответно обратното, ако изолорам аз, ще спра шума от моя към техния апартмант, не знам дали наистина е така. Аз се съобразявам наистина много, но от другата страна- нищо.

# 5
  • Мнения: 39 041
Едното нещо, което съм прочела, че е ок са коркови панели. Въпреки, че дебелината им за облицовка на стена е само 3мм.
Аз и ММ имаме друга идея, която за сега ще оставя без разяснения, защото искаме да се допитаме до майстор, който се занимава с гипсокартон(за каквато стена сме) се навили да шумоизолираме.

Захир, ММ много е чел и се е ровил в нета за идеи.....Гледал е опити, с които съпоставят различни материи. Най- доброто, което може да направиш е, че щом ще слагаш гипсокартон между стената и картона да сложиш хавлиени кърпи. Те показали най- добри резултати в опитите. Нямам идея как се държат във времето.....изгниване и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 247
Аз смятах този вариант да ползвам http://www.tiho.life  В началото ги пуснаха по-евтино и съжалявам,  че не купих. Но при мен не от съседи, а за спалнята, която граничи с хола,  така че ще чакам засега.

# 7
  • Мнения: 39 041
Аууу, туй много скъпо, бре!

# 8
  • Мнения: 3 609
Аз смятах този вариант да ползвам http://www.tiho.life  В началото ги пуснаха по-евтино и съжалявам,  че не купих. Но при мен не от съседи, а за спалнята, която граничи с хола,  така че ще чакам засега.

И аз нещо такова си представям ама наистина...соленичко ще ми излезе.

# 9
  • Мнения: 1 413
Каменна вата, облечена с гипсокартон.

# 10
  • Мнения: 39 041
Търсим варианти при вече обзаведено жилище, а не тепърва при строежа да заложим вата. Ние сме със стъклена вата и гипсокартон. Няма ефект.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз смятах този вариант да ползвам http://www.tiho.life  В началото ги пуснаха по-евтино и съжалявам,  че не купих. Но при мен не от съседи, а за спалнята, която граничи с хола,  така че ще чакам засега.
Мале, наистина мълчанието е злато... ужас, това колко ще легне на един апартамент.

# 12
  • Мнения: 1 467
а при апартамент на шпакловка и замазка, кое е най-добре да се направи за шумо- изолация? 

# 13
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Предлагам идея тип "Направи си сам" - картонени кутии кори от яйца. Тествано и гарантиран ефект.
Лесно се изпълнява. Лепят се на стената и след това се боядисват. Евтино и ефектно.
Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 3 713
Момичета аз работя във фирма за звукоизолация и мога да ви кажа, че всеки звук и шум е индивидуален. Трябва да се обясни хубаво какъв е шума, говорене, тропане, басове на музика, както и колко е дебела и каква е стената, която ще изолирате. Аз в нас имах проблем със съседа до мен, който денонощно слушаше техно музика. Вибрациите от басовете са най-трудни за изолиране, но с вата + акустичен картон и гумена шумоизолираща подложка вече живеем спокойно. Преди ме докарваше до нервна криза, защото в другите му стаи на неговия апартамент нищо не се чуваше, а у нас ужасен бас. При нас стената беше крива, та го направихме на конструкция. Майстор беше моят мъж, но изолацията е много важно да ти определят коя е най-точната за всеки индивидуален проблем с шума. За да не прозвучи като реклама, няма да напиша коя е фирмата и материала, ако някой иска да ми пише на лично и ще му кажа. Консултациите стават и по телефона, но най-точно е да се дойде на място и да се говори с някой колега. Като цяло звукоизолацията е скъпа, но има различни ценови варианти.

Общи условия

Активация на акаунт