За какво да помислим, преди да започнем с ремонта

  • 28 298
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Може и така да се казва фирмата. Не съм сигурна. За двойните моя също разбира, но каза, че не ставало. Мен ми е дерт повече в дневната. В кухнята ще се оправим.

# 46
  • Мнения: 1 600
Ние така ще къртим сега в кухненската част, защото ММ не ме послуша да го направим преди шпакловане и бодисване. В кухнята въобще не стигат контакти, дори за уреди, а и няма начин да има разклонители там. В нашия апартамент строителя постави контакти и ключове, не знам, коя марка са, ама ще ги оставя, само ще подменя в кухненската част на друг цвят (черни, да се сливат много или малко с плочките за гърба на кухнята (черни). И аз знам, че където има един контакт, може да се сложи двоен панел (май така се нарича?), да станат два, но не съм много сигурна. Ако е възможно, бих искала да подменя единичните на двойни контакти, където е възможно. Наистина хубаво е да се сложат повече контакти, преди да започне ремонта, че после все не стигат.

# 47
  • Мнения: 463
Нашия апартамент беше с поставени контакти и ключове, като го купихме. Турски са Guksan. MM иска да ги сменяме с Легранд. Само се ядосвам, че никъде из целия апартамент няма един двоен контакт. А според ел.схемата има на няколко места. И сега ако решим да слагаме, трябва да къртим а ММ не иска. Каза, че ще ползваме разклонители Sad
Ние  сме  с Легранд. Много  сме доволни.  Имат големо разнообразие  на ключове и са с добро качество  Simple Smile
А двоен контакт  може  да сложиш  на една  конзола, само трябва да  внимаваш с натоварването му.
Вж. http://shopcomfort.eu/category/65/schneider-electric-dvoyni-kont … chna-konzola.html

# 48
  • Мнения: 4 808
За нас контактите бяха едно от най-лесните неща. Като знам как в старото жилище все не ни достигаха и как ме дразнят мотаещите се кабели на разклонителите, много бяхме мислили къде и по колко трябва да има. За кухнята например си изброихме всички уреди: печка, хладилник, кафемашина, микровълнова и т.н., знаехме горе-долу кое къде ще се намира и така избягнахме и положението някой контакт или ключ да се озове зад мебел.

# 49
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Общо взето строителя е предвидил контакти на правилните места, например за хладилник, за печка, за плота. ММ ми обясни, че нашите контакти били вкопани и няма как да се сложат двойни там.

редактирам се, контакта от линка явно става. Благодаря.

Последна редакция: сб, 05 май 2018, 17:25 от Mikkey

# 50
  • Мнения: 463
Общо взето строителя е предвидил контакти на правилните места, например за хладилник, за печка, за плота. ММ ми обясни, че нашите контакти били вкопани и няма как да се сложат двойни там.

редактирам се, контакта от линка явно става. Благодаря.
Радвам се, че  съм била полезна Simple Smile
Пуснете  търене в  Google : " двоен  контакт с  една  конзола " и ще намерите  и други  варианти.

# 51
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Момичета, кажете как процедирахте с майсторите и физиологичните им нужди? Blush
Мислехме да направим първо тоалетната за да има вода и WC, и после другите санитарни помещения, обаче се събудих тая сутрин в 5 и си представих как майсторите ми правят новата санитария на нищо изливайки замазки в канала и тоалетната... Много съм зле Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако можете запазете старата тоалетна чиния.Иначе майсторите ще си намерят начин за облекчаване на нуждите.

# 53
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Проблемът е, че апартамента е съвсем нов. По БДС...иначе е ясно. ММ предложи да купим една най-обикновена чиния за 50лв докато мине ремонта и после да монтираме нашата. За мивка ако изкараме само кранчета и една кофа отдолу достатъчно ли е?

# 54
  • София
  • Мнения: 1 742
може и така временно

# 55
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Grinning Да ама тоалетната е 157х95 и мивката за там е 22х40... само писоар ще стане Simple Smile Затова си мислех за вариант с кофа или нещо подобно.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 742
може и  така

# 57
  • Мнения: 463
И ние сме  с нов апартамент  и до сега не се бяхме  сблъскали  с "този" проблем.  До като не отидохме една-две седмици след  Акт 16 да си огледаме имота и установихме, че  незаключеното ни мазе  е ползвано  за тоалетна  от някои  от майсторите  на  съседите  ми Sad
Моят  мъж беше  много  възмутен, че  ние трябва да  мислим за  решение на  този  проблем, но  като вече веднъж  видяхме  какво се получава, реших и купихме  най-евтината тоалетна като временно  решение.
Иначе  мивки  не направих дълго  време, а само чучур с кофа отдолу.

# 58
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Благодаря ви много! Значи мислим правилно. И тази нощ ще спя спокойно. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 463

Така  изглежда  нашия чучур  Simple Smile
Още го ползваме..
Тези  дни сме  на боядисване . Доста си е играчка със сравнение  с вече  веднъж  боядисван апартамент.
Сложихме грунд, два пъти  минахме  с боя таваните.  Но ще трябва да минем  таваните  и трети  път Sad

Последна редакция: нд, 06 май 2018, 18:16 от anichkaffm

Общи условия

Активация на акаунт