Мартенчета 2018

  • 70 619
  • 466
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 166
На плуване в басейн нали? Аз мисля към края на август поне до дупенцето да го топна в морето 😄

# 151
  • София
  • Мнения: 137
На плуване в басейн нали? Аз мисля към края на август поне до дупенцето да го топна в морето 😄
Водя го в Щерев, София първоначално бебетата ги слагат да плуват във вана с физиотерапевт/рехабилитатор и след 6тия месец в басейн с единия родител.

# 152
  • Мнения: 648
Има случаи в които избиват първо и кучешките но е рядкост.  Ние няхме на ваксина преди 6 дена и все още е много неспокоен.  Постоянно е нервен иска внимание и зъбите много го мъчат и направо незнам вече какво да правя 😆 има ли бебета които вече са се обарнали поне веднаж? 😊
Даа! Това е новото му откритие от 2 дни и го прави постоянно, но не може да си изкара едната ръка от под коремчето и като постои започва да плаче

# 153
  • Мнения: 587
Има ли желаещи за разходки в Южен парк Simple Smile

# 154
  • Мнения: 2
И ние сме на Аптамил отначало беше нормално, но от месец и половина започна да става зелено и с неприятен мирис. Но аз мисля че е от млякото. Питахме педиатъра каза че няма повод за притеснение Simple Smile

# 155
  • Мнения: 2
Здравейте! Мамите които давате Аптамил какъв цвят са изпражненията на бебчетата. Ние сме на Аптамил Комфорт и откакто сме изцяло на АМ акото стана зелено и с много неприятен мирис



И ние сме на Аптамил отначало беше нормално, но от месец и половина започна да става зелено и с неприятен мирис. Но аз мисля че е от млякото. Питахме педиатъра каза че няма повод за притеснение Simple Smile

# 156
  • Мнения: 102
Здравейте момичета ☺ от много време не съм писала и сега искам да се консултирам с Вас. Ние в Събота навършихме 4 месеца, вчера бяхме на консултация всичко е наред 😊😊 искам да знам Вие водихте ли вашите дечица на ортопед и ако да кога и къде? Захранихте ли ги вече и с какво и от кога, как започнахте самото захранване? Ние сме изцяло на АМ на Аптамил пронутра, кърмата ми спря месец след раждането. Приготвям и млякото с вода на Сердика розов етикет като я преварям естественно.Вие с АМ мамчета каква вода ползвате? Но може би вече искам да се захраним, защото малката проявява интерес към нашата храна 😀 пък и педиатърката казва или след 4 месец или след 6 месец. Някои ми казват да и щадя стомахчето да не започвам със захранването още. Вие как сте разкажете малко ще съм Ви много благодарна 😊😊  Лек, приятен и успешен ден 😊😋😍

# 157
  • Мнения: 118
Ние ходихме в ортопедията в Горна Баня когато беше на 3 месеца. Прегледа я дежурният на смяна. Още не съм почнала със захранването - ще чакам да направи 6 месеца и да има признаци на готовност.  За сега планът ми е да захранвам по ЗВБ.

# 158
  • Мнения: 173
Здравейте момичета ☺ от много време не съм писала и сега искам да се консултирам с Вас. Ние в Събота навършихме 4 месеца, вчера бяхме на консултация всичко е наред 😊😊 искам да знам Вие водихте ли вашите дечица на ортопед и ако да кога и къде? Захранихте ли ги вече и с какво и от кога, как започнахте самото захранване? Ние сме изцяло на АМ на Аптамил пронутра, кърмата ми спря месец след раждането. Приготвям и млякото с вода на Сердика розов етикет като я преварям естественно.Вие с АМ мамчета каква вода ползвате? Но може би вече искам да се захраним, защото малката проявява интерес към нашата храна 😀 пък и педиатърката казва или след 4 месец или след 6 месец. Някои ми казват да и щадя стомахчето да не започвам със захранването още. Вие как сте разкажете малко ще съм Ви много благодарна 😊😊  Лек, приятен и успешен ден 😊😋😍

Привет! Бяхме на ортопед през 3я месец-по принцип педиатрите също преглеждат за луксации и ако забележат нещо, дават направление за ортопед. Аз за мое успокоение отидох предварително. За захранването също много се чудих, педиатърката ни посъветва да започваме след 4 месец и половина. В крайна сметка реших, че ще опитаме със зеленчуците, ако не е готова, ще си покаже и ще изчакам още. АМ приготвям с Девин, розова, все още преварявам.

# 159
  • Мнения: 648
Здравейте, ние ходихме на ортопед на 2 месеца ! Лекарят каза , че всичко е нормално , но е хубаво за профилактика да се отиде и през 6-тия месец! За захранване започнах от днес ! Сега започнахме 4 месец , но реших да го захраня , защото сме много трудни с млякото  и го плюе и не го иска , а плаче и е гладен  и да го изяде след 2 часа пак е гладен! Съвета на педиатърката е да започна през 6-ти месец , но няма как да се случи при нас ! Това е тормоз за детето и за нас да го гледаме как се мъчи ! Започнах с картоф на Слънчо с една лъжичка.... с всеки ден ще увеличавам по една повече няма да насилвам нещата да давам по 4,5 лъжички на първо и второ хранене!( както е посочено на етикета)Просто искам да го захраня , за да се храни!

# 160
  • Варна
  • Мнения: 244
Здравейте, момичета. Нова съм във форума- детенцето ми беше с ВТ април, но се роди на 21.03 и членувам и в двете групи-за мартенски бебета и тази за априлчета😁
Вечв проведохме (преди 2 седмици) първият си преглед при ортопед в гр. Шумен. Беше по препоръка на педиатър понеже се касаеше за много лека асиметрия в глутеалните гънки. За щастие всичко на този етап изглежда нормално. Ще повторим прегледа между 5-6 месец т.к тогава се оглежда ТБС и ябълката за ядра на вкостяване (в момента все още ги нямаме,но е нормално да липсват предвид възрастта).
Относно темата за захранването. Педиатърът ни препоръча да започнем със захранването на 4,5м. но смятам този път да не се вслушам в съвета и да започна след като навършим 6м. Дъщеря ми е изцяло на кърма и все си мисля, че не е нужно да избързвам, ще има достатъчно време след 6м да си хапва от “нормалната храна” ...
Вече започнах приготовленията за захранването- бланширах и замразих от градината на баба тиквички, сладка тиква, грах. Поръчах и уреда на Авент за готвене на пара и пасиране и щом пристигне смятам да направя първите пюренца и да ги съхраня в хладилника докато дойде време за консумация. Напоследък доста честа за ЗВБ/BLW и не мога да реша дали да захраня с пюренце или да се придържам само по този метод?! Събирам мнения и съвети от по-опитни майки, на мен това ми е първо детенце ☺

# 161
  • Мнения: 1 960
Аз чета и февруарските бебета. Вчера там mama bear качи схемата си за ЗВБ.

# 162
  • Мнения: 648
Мамчета как се справяте с неспокойството от болезнените венци? Ние търкаме бузи и уши и цяла нощ плачем? Давам хомеопатични хапченца за зъби , но няма полза...

# 163
  • Мнения: 166
Аз мажа с дентинокс и съм много доволна от него 🙂

# 164
  • Мнения: 478
Здравейте мамчета и аз съм мама на мартенска госпожица. Започнах захранване тази седмица с тиква, на 4 месеца и половина стана тази седмица. Правя Ам с розова Девин , преварявам я. Пие много вода напоследък. Мъчат я й нея много венците , спи ужасно неспокойно, адски трудно заспива , направо ужас. Мажа примерно 2-3 пъти с Мундисал и 1-2 с дентинокс , давах до онзи ден Дентокинд , от два дни давам Камилия , като че ли Камилията дава някакъв минимален ефект , но дано е чак такъв зор само за първото зъбче, че не се издържа.🤗

Общи условия

Активация на акаунт