Въпрос относно издаване на книга

  • 2 428
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Пиша истории и поезия. Въпросът ми е как се издава книга? Колко хора ще ми трябват ? Знам само за редактор ,че ще ми трябва. Ако някой знае и издателство може да ми каже. Също и горе долу между коя цена.
В момента събирам информация и ще реша в бъдеще дали ще издам. Може и само една книга колкото аз да си имам.Ще видя. Много ще съм ви благодарна да ми кажете.
*извинете ме,че в скоро време често пиша тук ,за да ви питам*

# 1
  • Мнения: 947
Аз не съм специалист, но ще споделя каквото знам. Първо трябва да си намериш издателство, а те вече си имат редактори, които да те поемат. Ако нямаш познати в тази сфера, влизаш в Гугъл и намираш контактите на всички издателства, които има в България. Пращаш ръкописите си на всички! Аз бих им звъннала първо, за да ги попитам дали мога да адресирам ръкописа до някого конкретно, за да има по-голяма вероятност да го прочетат. Трабвя и малко нахалство, много постоянство и търпение. Дори Хари Потър е бил отхвърлен от 12 издателства, преди да се намери кой да го представи на света.
Успех!

# 2
  • Мнения: 76
Аз не съм специалист, но ще споделя каквото знам. Първо трябва да си намериш издателство, а те вече си имат редактори, които да те поемат. Ако нямаш познати в тази сфера, влизаш в Гугъл и намираш контактите на всички издателства, които има в България. Пращаш ръкописите си на всички! Аз бих им звъннала първо, за да ги попитам дали мога да адресирам ръкописа до някого конкретно, за да има по-голяма вероятност да го прочетат. Трабвя и малко нахалство, много постоянство и търпение. Дори Хари Потър е бил отхвърлен от 12 издателства, преди да се намери кой да го представи на света.
Успех!
да но ме е страх ,че ако пратя и можи да го откраднат. ако да речем е добро и ми кажа,че не става пък го копират и си го вземат за тях си..

# 3
  • Мнения: 4 808
Хари Потър може да е бил отхвърлян 12 пъти, обаче в България нещата изобщо не стоят по този начин. Много трудно, да не кажа невъзможно е да намериш издателство, което да те издаде безплатно и да поеме разпространението. Повечето издателства в момента са се превърнали в печатници, щом си плащаш, издават те без проблем. Оттам нататък ти си търсиш разпространители. Книжарниците ти взимат между 40 и 60 % от коричната цена и ти плащат едва след осъществени продажби. Някои общини дават субсидии за издаване на книги, там вече е друг въпрос, кандидатстваш, минаваш комисии и ако те одобрят... Пиша от личен опит, с две издадени книги с поезия. Мога да ти дам координатите на много читаво издателство, работят и по интернет. Тираж от 300 бр. излиза около 1000 лв, зависи от корицата, качеството на хартията, формат, брой страници и така. Ако нямаш редактор, те ще ти намерят, но разпространението си го поемаш сама. Има също един сайт izdavam.com, там можеш и единични бройки да издадеш, ако искаш, разгледай го. Ако имаш други въпроси, насреща съм.

# 4
  • Мнения: 18 680
Малко вероятно е да се занимават да ти крадат ръкописа:
http://www.bukvite.bg/colon.php?id=924

# 5
  • Мнения: 947
Хари Потър може да е бил отхвърлян 12 пъти, обаче в България нещата изобщо не стоят по този начин. Много трудно, да не кажа невъзможно е да намериш издателство, което да те издаде безплатно и да поеме разпространението. Повечето издателства в момента са се превърнали в печатници, щом си плащаш, издават те без проблем. Оттам нататък ти си търсиш разпространители. Книжарниците ти взимат между 40 и 60 % от коричната цена и ти плащат едва след осъществени продажби. Някои общини дават субсидии за издаване на книги, там вече е друг въпрос, кандидатстваш, минаваш комисии и ако те одобрят... Пиша от личен опит, с две издадени книги с поезия. Мога да ти дам координатите на много читаво издателство, работят и по интернет. Тираж от 300 бр. излиза около 1000 лв, зависи от корицата, качеството на хартията, формат, брой страници и така. Ако нямаш редактор, те ще ти намерят, но разпространението си го поемаш сама. Има също един сайт izdavam.com, там можеш и единични бройки да издадеш, ако искаш, разгледай го. Ако имаш други въпроси, насреща съм.

Никъде няма да те издадат безплатно. Освен ако вече не си доказан автор. А и почват да ти плащат роялтис (не знам как е думата на български) едва след като продадеш определен брой книги. Не си мисли че издателствата на Запад не одират кожите на авторите, а да не говорим за кандидат авторите. Но ако попаднеш на добри професионалисти  то те поне ще ти поемат и промотирането и разпространението на книгата. Имам позната, която точно това работи в едно издателство, но в чужбина.
Не обсъждам онези издателства, които издават всеки и всичко, стига да си платиш. Те предполагам са най-скъпи и неизгодни.
Защо не си направиш блог, свързан с поезията и темите, които те вълнуват? Не е скъпо да го подържаш, пък така може да привлечеш повече съмишленици, контакти и внимание към творчеството си. Може да поместваш и къси откъси от работите си.

# 6
  • Мнения: 40
Ето тук могат да получиш както информация, така и да ти окажат някаква помощ с идеи.

https://fabrikazaknigi.wordpress.com/

Общи условия

Активация на акаунт