Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 21

  • 53 442
  • 740
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 14 770
Мерси много,вече е здравичка. За 24 часа мина тоя вирус гаден.
Гоги и кака много сладки!
Дано бързо свикнат в яслата,че си е тегаво. ММ пък не иска да я даваме,да съм си я гледала. 🙄 А аз вече меко казано откачам. Ще видим дали ще го убедя поне на пролет да я дадем.
На пазар ходим в близкия супер и вече са приятелки с продавачките. Ходи си зад касата,черпят я бонбони. 😃  Днес ходихме и до Кауфланд,вози си се,кротува,послушна беше,ще повторим. 😃
Памперса окончателно го махнахме. Вече и нощем не й слагам. Няма фал повече от 3 седмици.
До като пиша и Пош се появи. Браво за яслата.

# 421
  • Мнения: 2 615
Ехее Гогито и тротинетка кара, браво!Много са сладки с каката!
Нашия пък си говори още на негов си език и малко взех да се притеснявам и в яслата как ще го разбират... Та има ли други неговорящи или само ние изоставаме? Иначе още спи с памперс, като има и дни в които си е чисто сух при събуждане, но друг път направо ще гръмне Simple Smile.

# 422
  • Мнения: 2 288
краси, Патето също плямпа само на нейн си език. Изобщо не прави опити да повтаря или проговаря, ако не я разбера започва да пищи и реве. Оглушително е! В яслата, няма какво да разбират детето, те дават ядене, слагат на гърне, дават вода, всичко под час. Пък и са свикнали, месово проговарят след две годинки.
Да ви кажа, Патетп иска да е бебе, изпращат ми снимки как смуче биберон и се вози в количка!!!! От четири месеца не е сядала в количка и от толкова не ходи с биба, смуче я само на спане. Гледа от бебето, че го обслужваме и кска и тяй.
Ениуан, защо ТМ е против? Да си вземе отпуск той да гледа детето, а ти иди да порабориш 😀
Лека нощ от мен

# 423
  • Мнения: 505
Аз ида с въпроси....
Колко време важат изследванията за яслата (кръв, урина, паразити...)? На едно място пише 1 седмица, на друго 15 дни, а ми е ужасно важно!  Sad Също така контактната бележка дето важи 3 дни... как ще стане при нас? Аз искам да я пусна на 25ти (вторник), 24 е неработен ден. Тоест мога да я взема в петък, или да търча преди яслата сутринта!?
Сори за тъпите въпроси, но в градината никой не вдига.  Sad

# 424
  • Мнения: 14 770
Адинко,не мога да помогна.
Пюър,човекът си има основателна причина да не иска за момента. Уважавам я и ще се съглася,но скоро се надявам да се оправят нещата и да я пуснем.

Да ви кажа как се изплаших снощи. Излезе малката с баща си навън пред нас,взеха и кучето да го разходят до като сложа вечерята. След малко от прозореца ги виждам и чувам,че тя плаче. Прибрах я,гушках я,тя си пипа ръчичката и казва Боли. 😳 Пипам я,гледам-нищо видимо. Питам баща й станало ли е нещо,паднала ли е,ударила ли се е-не! Нищо! А тя даже не издържа да я къпя,заспа както я бях гушнала. Обаче като тръгнах да я оставя пак рев,пак се държи за ръката,не може да я вдига и движи. Така цяла нощ,промрънкваше като се върти и едва дочаках сутринта. Директно при педито,но пък нея я нямаше. Сестрата почна да я върти,да стиска,да мачка ръката-нашата мълчи,не мрънка,не реве,никакви признаци да я боли. 🙄 Жената вика няма нищо сериозно,ако имаше щеше да разберем. Предписа една паста за мазане и се прибрахме. Много се бях изплашила,но вече мисля,че е по-добре. Забравя дори и само като тръгне да се катери или нещо я натовари,тогава я боли. Иначе не. Слава Богу няма нищо,но доста ни изплаши.

# 425
  • Мнения: 2 615
Адинко, и аз не мога да помогна.
Anyyyone, и аз да бях и аз щях да се притесня.Важното е че е добре сега и съвсем скоро ще забравите за случката.

# 426
  • Мнения: X
Адинко, една седмица за акото, ПКК и урината. За бележката, не се тревожи. Вземи я в петък. Ще ти я признаят.

# 427
  • Мнения: 2 288
Адинко, идеята е, да дадеш първо фекална проба и след ден-два кръв и урина, защото паразитологията отнема няколко дни, та, за да станат по едно и също време.

# 428
  • Мнения: 505
Мерси момичета, проблемът е че ще пътувам и не знам как ще се впишем във едноседмичният срок. Заради този пуст неработен понеделник стават 8 дни Sad А бабата и дядото абсурд да я водят да я боцкат. Ще продължавам да звъня в градината да ги питам все пак какво ще кажат. Много тъпо. Sad

Anyyyone, странна работа, това с ръчичката Sad Надявам се, че минава и повече да не се случва! Simple Smile

# 429
  • Мнения: X
Адинко, няма да има драма за  8 дни, а не 7, спокойно. Те също знаят, все пак, че 24-ти е почивен ден.
Например, нашият личен лекар е отпуска, а заместничката му отказа да ни подпише здравната карта. Обадих се в градината, обясних и те казаха, че няма проблем, щом има от миналата година и ни приеха само с контактна бележка и паразитология (че не беше ходила повече от месец).
За акото не забравяй, че трябва и скоч лента, която я взимаш ти вкъщи, лепиш я на проявително стъкло и я носиш в лабораторията.

# 430
  • Мнения: 505
Ох, дано! По принцип не съм паника, ама.... Simple Smile
А скоч лентата от къде се взима? От аптека или от самата лаборатория?
Още един въпрос се сетих. Документите кога се носят? В самия ден на постъпване на детето или предварително?

P.S. Thanks Posh! Simple Smile

# 431
  • Мнения: X
Ох, дано! По принцип не съм паника, ама.... Simple Smile
А скоч лентата от къде се взима? От аптека или от самата лаборатория?
Още един въпрос се сетих. Документите кога се носят? В самия ден на постъпване на детето или предварително?

P.S. Thanks Posh! Simple Smile

Взимаш стъкълцето от аптеката, иначе обикновено прозрачно тиксо, лепиш на добре забърсано и сухо дупе и носиш.
Документите се носят в деня, в който постъпва детето.

# 432
  • Мнения: 505
Ох, дано! По принцип не съм паника, ама.... Simple Smile
А скоч лентата от къде се взима? От аптека или от самата лаборатория?
Още един въпрос се сетих. Документите кога се носят? В самия ден на постъпване на детето или предварително?

P.S. Thanks Posh! Simple Smile

Взимаш стъкълцето от аптеката, иначе обикновено прозрачно тиксо, лепиш на добре забърсано и сухо дупе и носиш.
Документите се носят в деня, в който постъпва детето.
Ясно. Още веднъж, благодаря, Пош!  Simple Smile

# 433
  • Мнения: 19 687
За изпражненията не става ли и контейнер? На мен не са ми искали стъкло.

# 434
  • Мнения: X
Това са две отделни изследвания. Контейнер е за салмонела и ТНТ, скоч лентата е за глисти. По принцип ги искат и двете.

Общи условия

Активация на акаунт