Форевър Алоун или сама над 30-те, част N-та

  • 27 542
  • 438
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 619
Ами щом я режат, наистина не прави нещо, като хората. Стига вече с тия глупости за късмет.

И другите глупости как сама трябва да се харесва. Защото сама и ще си остане. Човек трябва да се харесва, но и да си сверява часовника от време на време.
Какви късмети, какви глупости!?
Давате й съвети и я насочвате да се фиксира още повече в "проблема" си и да го направи още по-голям. През това време животът си върви.
Доказани спецове дават консултации...

Дорис, вярваш ли, че човек за дълго може да избяга от себе си и да прави нещата, както някой друг, само и само да получи нещо, което другият/другите има/т... и докъде води това?

Последна редакция: нд, 06 май 2018, 08:45 от luna

# 31
  • Мнения: 11 337
Ами авторката не е търсила съвета на спецове. Поискала е нашето мнение като съфорумки. Ето ние си казваме нашето, ти изразяваш своето. Полемики и спорове между съветващите май няма нужда да има. Авторката ще вземе от съветите, това което и допада. Особено в тази тема няма как да достигнем до истината със спорове.

# 32
  • Мнения: X
Не да се фиксира в проблема и да го направи по-голям, а да поработи, поне да го омекоти. Няма начин да си сладур отвсякъде, а никой да не те иска. Явно нещо накуцва и е добре да се оправи или поне да се фризира.

# 33
  • Мнения: 9 196
Ами щом я режат, наистина не прави нещо, като хората. Стига вече с тия глупости за късмет.

И другите глупости как сама трябва да се харесва. Защото сама и ще си остане. Човек трябва да се харесва, но и да си сверява часовника от време на време.
Какви късмети, какви глупости!?
Давате й съвети и я насочвате да се фиксира още повече в "проблема" си и да го направи още по-голям. През това време животът си върви.
Доказани спецове дават консултации...

Дорис, вярваш ли, че човек за дълго може да избяга от себе си и да прави нещата, както някой друг, само и само да получи нещо, което другият/другите има/т... и докъде води това?

И накъде повече точно да се задълбочи "проблема"? По-сама ли ще стане и ако да - как?!
Пък ти точно с какво си по-доказан спец от всеки втори хванат на улица, ако ми обясниш ... о, да, спец си когато казваш - абе то си е късмет, така си си добре.

# 34
  • Сф
  • Мнения: 10 660
На 30 и аз съм била сама някакъв период , никога не ми е хрумвало, че ще остана сама.Никога не съм и тръгвала с нагласата, че "той " ще е последния.Живеех си живота, но пък винаги съм имала бекъп или вариант Б.
Самият факт, че си била" влюбена"
и те зарязват след 1 я секс ми говори, че нещо имаш разминаване в очакванията , а и много погрешна преценка. И друго- вероятно има и нещо друго я в държанието и очакванията ти,я във вида ти, което пречи.Човек не е лошо да види първо себе си отстрани и после да слага критерии на другите. Защото,човек среща и общува непрекъснато , дори не целенасочено с нови люде и няма как никой да няма интерес при положение, че " нищо ти няма".
Свалки текат навсякъде около нас просто.Помисли къде бъркаш..


# 35
  • Мнения: 11 337
Дорис, вярваш ли, че човек за дълго може да избяга от себе си и да прави нещата, както някой друг, само и само да получи нещо, което другият/другите има/т... и докъде води това?

В случая на авторката я съветваме да потърси начин да привлече внимание и да намери причината, защо не го задържа върху себе си.

Но тъй като лесно се дават съвети на другите обръщам нещата към себе си - ами аз също постоянно полагам усилия да съм "като другите". Ако ям толкова, колкото ми се иска или ако не се насилвам да имам висока физическа активност определено силно бих се отличавала от другите. Ама всеки божи ден полагам усилия! И не го правя за себе си толкова, правя го за мъжа си, за детето си, дори за работата си.

# 36
  • Мнения: X
Според мене точно там бърка - на челото пише, че търси Спътника в живота.
Не я заблуждавайте, че е пълно с принцове, които търсят Спътницата и Майката на децата и само трябва да си измие измие зъбите и да сложи новата рокля на цветя. Работата е малко по-сложна.
Свалки текат, но с цел секс. И докато сваля нея, в най-добрия случай зарибява още 2-4 и която върже първа - пИчели. А в лошия случай е някой женен, с вечната проблемна и ау, кошмар, на практика асексуална връзка.
Не знам кактв съвет да дам, в същото положение съм. Големият ми проблем е, че от 10 човека, 8 са женени. Еми не ща, мерси. Най-добре досега ми е работило да се правя на не особено заинтересована. Подчертавам, това е различно от недостъпна. Излизаш, пиете по едно, секс може също, но изобщо не е задължително. После не го търсиш да питаш кога ще се жените. Но невинаги се получава - на мъжете им писва и се чувстват изиграни, а трябва ние да сме изиграните.
Това са ми наблюденията.
Авторке, намери си друго занимание, свързано с грижа за живо същество. Котка или куче. Неслучайно стара мома е синоним на луда коткарка.

Последна редакция: нд, 06 май 2018, 10:24 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 15 619
Ами щом я режат, наистина не прави нещо, като хората. Стига вече с тия глупости за късмет.

И другите глупости как сама трябва да се харесва. Защото сама и ще си остане. Човек трябва да се харесва, но и да си сверява часовника от време на време.
Какви късмети, какви глупости!?
Давате й съвети и я насочвате да се фиксира още повече в "проблема" си и да го направи още по-голям. През това време животът си върви.
Доказани спецове дават консултации...

Дорис, вярваш ли, че човек за дълго може да избяга от себе си и да прави нещата, както някой друг, само и само да получи нещо, което другият/другите има/т... и докъде води това?

И накъде повече точно да се задълбочи "проблема"? По-сама ли ще стане и ако да - как?!
Пък ти точно с какво си по-доказан спец от всеки втори хванат на улица, ако ми обясниш ... о, да, спец си когато казваш - абе то си е късмет, така си си добре.
Не, не съм спец за чужди животи. Не съм и използвала думичката "късмет". Това е тълкувание, твое и на който го е употребил още.
И още нещо, по повод предния ти постинг към мен. Аз не съм лежала да чакам, въпреки че това е твоето тълкувание и възглед. Аз съм правила много неща, за мен, за моето ежедневие, за развитието си, за парите, за семейството, приятелите, забавления, работа... Но не, за да срещна принц чарминг, а за да ми е добре на мен. И ми беше добре.
От постинги тук, разбирам, че е трябвало да полагам усилия, да преправям себе си по чужди почини, да търся,  да намеря, спечеля, задържа някого, да правя еквилибристики някакви и т.н. за някого. Назад един потребител даде описание на това, което аз казвам. С други думи, мъжка гледна точка.

# 38
  • Мнения: 9 196
Ти два пъти на едно и също място не биеш. Не седяла да чака, ама и не полагала усилия. Не била спец, ама реди как другите не са спецове.
Пък за мъжки гледни точки в тоя форум ....пфффффф

Някои хора определено "не са сами" ....

# 39
  • Мнения: 2 461
Няма точна схема, но в темата са дадени много добри съвети. Темата ме накара да се замисля, ако сега нямах партньор, какво щях да правя (сега съм на 32). Имам връзка на 10 години, непланирана, „така се случи”!  Преди това мисля, че бях 2 години сама и се радвах на свободата, на неангажираността. Но също така ГО търсех Grinning Какво правех - излизах с колеги и колежки от работата, излизах на купони с колегите студенти, излизах с комшии, приятели и техни приятели, ходех на фитнес, ходих на танци, посещавах някои сайтове, дори излезнах на няколко срещи и си намерих приятели, не гадже, но нищо. ММ се намерихме в сайт, хаха. Беше голямо писане, за да се опознаем. Привлече ме неговият стил на писане, неговите мисли, много исках да познавам този човек. След като се срещнахме оправда моите очаквания и нещата станаха нормални. Обяснявам толкова много, защото никога не съм мислила, че запознанството в интернет е сериозно. Една приятелка ми препоръча конкретния сайт и бях регистрирана за 1-2 месеца. ММ и той така казва... През цялото време се забавлявах, не съм показвала, че търся някой. Не са ми липсвали предложения, но съм отказвала. За единия кекс да си разваляме принципите... Но всеки е различен и трябва да опознае себе си. Късмет авторке.

# 40
  • Мнения: 2 049
Ти два пъти на едно и също място не биеш. Не седяла да чака, ама и не полагала усилия. Не била спец, ама реди как другите не са спецове.
Пък за мъжки гледни точки в тоя форум ....пфффффф

Някои хора определено "не са сами" ....

Ш' сА обиждаме ли?! Рано сутрин... Sweat Smile

# 41
  • Мнения: 15 619
Ти два пъти на едно и също място не биеш. Не седяла да чака, ама и не полагала усилия. Не била спец, ама реди как другите не са спецове.
Пък за мъжки гледни точки в тоя форум ....пфффффф

Някои хора определено "не са сами" ....
Salsisha, правиш ли разлика между да вършиш нещо за себе си, че де си ок и да вършиш нещо, за да се харесаш на друг? Grinning
Вярно, не съм сама. Ама и сама мога да бъда ок.

# 42
  • Мнения: 9 196
Ти два пъти на едно и също място не биеш. Не седяла да чака, ама и не полагала усилия. Не била спец, ама реди как другите не са спецове.
Пък за мъжки гледни точки в тоя форум ....пфффффф

Някои хора определено "не са сами" ....

Ш' сА обиждаме ли?! Рано сутрин... Sweat Smile

JoyJoy

Ами не е ли така? Само погледни масата от мъже - половината са във под форум - помощ от психотерапевт, другата половина - хабибито от Добрич, дето не може да си намери булка, един дето всеки пост му е, като курсова работа по 45 страници, трети .. абе изобщо. О, да, магьосника да не забравя ... чудна мъжка компания.

# 43
  • Мнения: X

JoyJoy

Ами не е ли така? Само погледни масата от мъже - половината са във под форум - помощ от психотерапевт, другата половина - хабибито от Добрич, дето не може да си намери булка, един дето всеки пост му е, като курсова работа по 45 страници, трети .. абе изобщо. О, да, магьосника да не забравя ... чудна мъжка компания.
Кой е хабибито? Така викахме на една колежка от арабски произход Grinning
И пак пропускаш основното - мъжете тук са Татковци Grinning Поне повечето. Ония, които не са, не ми се ще да се замислям какви камъни търсят точно в бг мама.

# 44
  • Мнения: 2 049
Ти два пъти на едно и също място не биеш. Не седяла да чака, ама и не полагала усилия. Не била спец, ама реди как другите не са спецове.
Пък за мъжки гледни точки в тоя форум ....пфффффф

Някои хора определено "не са сами" ....

Ш' сА обиждаме ли?! Рано сутрин... Sweat Smile

JoyJoy

Ами не е ли така? Само погледни масата от мъже - половината са във под форум - помощ от психотерапевт, другата половина - хабибито от Добрич, дето не може да си намери булка, един дето всеки пост му е, като курсова работа по 45 страници, трети .. абе изобщо. О, да, магьосника да не забравя ... чудна мъжка компания.

Не съм забелязал Flushed Много информация споделят тези братя из бг-мамма... Чак ме заболя главата.

Ами, ето - щом има момче тук, което не може да си намери булка и авторката не може да си намери мъж... 2+2=4.

Общи условия

Активация на акаунт