Пасиране на картофи :/

  • 6 054
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Точно както са ти казали момичетата по-горе. Става лепкаво заради пасатора.
Аз като правя пюрето го меля в шейкъра на робота. Става перфектно и бебо го яде с кеф. Засега съм опитвала да правя само зеленчукови пюрета (захранваме се от 1 седмица само). И смесените и само картофените стават добре в шейкъра.
Това с цедката ми се вижда голяма хамалогия... Thinking

а, забравих ....мляко в пюрето не добавям, нито кърма . Преди него просто се кърмим, и после го хапваме ...

Последна редакция: пн, 22 ное 2004, 15:38 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 1 517
И аз, когато се пробвах да правя, пасирах картофите врели, заедно в водата, в която са варени, но пак стават на желе.  Sad И оттогава се отказах да правя домашни пюрета, хем трудоемко (особено ако взема да прекарвам през цедка, каквато и нямам), хем пък с всичкия ток май не излиза по-евтино от готовите. Отделно дето трябва да купувам картофи от магазина, а те кой ги знае с какво са пълни.

# 17
  • Мнения: 3 927
И аз със пасатор не можах да направя нищо.....затова инвестирах в един блендер и съм супер доволна Grinning . С него освен зеленчуците пюрирам плодовото пюре, например банан+ябълка, смелих си овесени ядки на брашно за овесената каша и му намерих куп други приложения в готвенето......
Така покупката му ме стимулира още повече да храня бебка с домашни манджички и се надявам само да успявам с времето, за да не купувам готови...
Ако държиш ти да готвиш и имаш около 50-60 лв., които да дадеш за бебока, си заслужава...

# 18
  • Мнения: 1 517
Тане, какъв блендер по-точно имаш? Ние не сме много добре с финансите, пък така ми се иска и на мен нещо такова...

# 19
  • Мнения: 3 927
Взех си на Мулинекс - модел Мултитрио, от Техномеркет Европа, струваше 56 лв., вместимост 0,6 л. - направо съм очарована.
Имаше и по-малки, и по-големи, на Тефал обаче бяха по-скъпи, някъде към 80 лв.
Че то кой е добре с финансите?! На мен поне бабите ми помагат, затова и вложих пари в такава джиджавка.....

# 20
  • Мнения: 1 517
Мерси за инфото.

# 21
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili mami.  Big Ups Az parvo belia kartofite i togava gi varia, sled koeto gi pasiram goreshti i dobaviam goreshta voda ako triabva i sled tova adaptirano mliako. Ako namerish ot kartofite s rozova koja probvai ot tiah, moje bi te niama da stavat lepkavi. A i dobaviai i drugi zelenchuci. Uspeh. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт