Да го излъжа ли?

  • 22 157
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 025
Бременна съм. Аз искам да задържа детето, бащата - не. За него не стои като вариант, той да не иска детето, а аз да го родя и сама да го отглеждам, а по този начин ме кара едва ли не насила да направя нещо, което след като неискам да го направя- няма как да се съобразя с него. Мисля, че и без него ще мога да си го гледам. Т, въпросът ми е- за да спре постоянно да ме пита- кога ще направиш аборт, какво мислите за това- ако му кажа, че съм направила и просто прекратя всякакви отношения с него?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След като си готова сама да гледаш детето, какво значение има той какво мисли? Той няма думата. Можеш да го излъжеш и че не е от него. А можеш и да прекратиш контакта с него без обяснения.

# 2
  • Мнения: X
Е как правите тия бебета, пък не искате да гледате? Ми много хубаво си решила, сама да гледаш дете. Имай на предвид, че това ще даде дискомфорт на детето за в бъдеще. Много важно е детето да е вписано само на твое име. Данни на майката, баща неизвестен. В общи линии спокойно можеш да си родител. Надявам се, че в началото родителите ти ще са в състояние да ти помагат. По нататък или когато искаш, ще си хванеш мъж.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разумното решение е да махнеш бебето и да прекратиш взаимоотношения  с него....Не редно да го лъжеш. Детето е и на двама ви.
Емоционално обаче, не зная дали бих могла...

Трудно решение
Детето да има баща, който не го иска...

# 4
  • Мнения: 485
От колко време имате връзка?
На колко години сте двамата?
Въобще ли не иска да става баща или не иска ти да си майката? А може би казва да изчакате?

След като си толкова сигурна, че няма да правиш аборт, защо просто не му кажеш, че ще задържиш детето?
Няма как да те принуди.
Разделяте се и всеки си поема по пътя.

До колкото разбирам, нямате сключен граждански брак.
В този случай, няма как да го запишеш като баща на детето, в акта за раждане. Освен, ако не подпише нотариално заверена декларация.
Ако откаже да припознае детето,  може да заведеш дело /мисля че до една година от раждането/ - за установяване на бащинство.
Това може обаче да ти донесе както ползи, така и "вреди".
Ползите - издръжка, след време ще има право да наследи баща си, все пак официално ще е записано името на баща му.
Вредите - ако детето излиза извън България преди навършване на пълнолетие, ще трябва бащата да дава изричното си съгласие. А ако зачезне някъде или не сте в добри отношения, може да ти прави проблеми. И в други случаи се изискват определени документи, които би следвало и двамата родители да предоставят. Може умишлено да ти прави проблеми...

Прецени кой вариант би бил по-добър за теб и детето.
Ти познаваш човека, знаеш какво би могла да очакваш от него. Макар че, с това нежелание да става баща... Едва ли ще съдейства. А и по мои наблюдения, обикновено хората се променят към по-лошо, а не към по-добро. Което е жалко...

Каквото и да решиш, пожелавам ти да е най-доброто!

# 5
  • Мнения: 11 924
Ситуацията ви е патова. Ти искаш детето, тялото си е твое, в този смисъл и решението. Той не иска детето, но и не е съгласен ти сама да го отглеждаш, т.е за него единственият вариант е детето да не се роди. Ако му отстъпиш ще си нещастна и ще се обвиняваш, че си била слаба. Това по някакъв начин ще унищожи част от връзката ви и чувствата ви. Аз поне не бих могла да продължа да обичам и да бъда с човека след това. Тук въпросът е как ще реагира той, ако си тръгнеш бременна, ясно е, че не можеш да останеш и да задържиш детето? Би ли те преследвал, тормозил, заплашвал? А ти искаш ли дете от такъв човек? Искаш ли да си свързана с такъв човек, защото детето ще ви свърже завинаги? Дори и да не сте заедно, дори и да не го припознае. Защо за теб е толкова важно да задържиш детето на всяка цена? Ако го излъжеш, че си направила аборт, имаш ли възможност да изчезнеш някъде надалеч и той да не разбере за лъжата поне няколко години? Ако отговорът е ДА, тогава има смисъл. Но какво ще стане като се разкрие лъжата? Защо просто не му кажеш, че не можеш повече да си с него и си тръгваш, а решението дали ще задържиш детето и отговорността за него са вече само твои? В момента си много емоционално уязвима, дано да имаш време внимателно да премислиш всичко. За това решение ти трябва освен сърце и здрав разум. Послушай разума си, обмисли въпроса от всички страни, защото едно решение взето със сърцето само може да ти изиграе лоша шега.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 586
А как точно ще те накара насила да абортираш?

# 7
  • Мнения: 18 524
А защо още имате отношения и той ти задава този въпрос? Аз не бих изтраяла мъж, който ме праща на аборт, без аз да съм съгласна.

Ако има кой да ти помага, просто не се занимавай с него.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Не го лъжи, за другото ти си прецени, няма как друг да направи избора. Имай предвид, че отглеждането на дете сама не е лесно, замисли се дали имаш помощ, вкл. при много малката, но не нулева вероятност детето да има например някакви здравословни проблеми.
Но ако не направиш аборт, няма да е почтено да се опитваш по-късно да го ангажираш в каквото и да било около детето, дори в най-дребните неща. Ако той самият пожелае, е друго.

# 9
  • Мнения: 3 025
Този човек не иска да прекратява връзката си с мен, единствено не е готов за деца - той е по- малък и казва, че точно сега не е момента.  Другата причина е, че той е арабин и при тях е невъзможно да имат деца без брак. (Връзката ни не би се приела и от двете семейства). Въпреки, че като изключа неготовноста му да е баща, за времето, в което го познавам не мога да кажа една лоша дума за него, дори аз самата покрай него станах много по- спокойна (преди все попадах на по-агресивен тип мъже и все някакъв стрес изживявах). Докато той е човек, който за 1 година, откакто сме заедно, никога не ме е обидил с нещо, камо ли да си помисли да ми удари. Много добре е възпитан и съм се чувствала много добре и винаги уважавана във връзката. Аз съм по- голяма от него(над 30) и за мен има рискове, ако махна това дете- единият е, повече никога да не мога да забременея. То и сега беше голямо чудо как се е случило, в смисъл, че имам хормонални проблеми. Още от първата му реакция разбрах, че ще трябва да избирам или мъж без дете или дете без мъж и аз направих моя избор, но той така не го приема. Той иска да го махна и после да заживея при него. В момента " избягах" далеч от него- живеехме в Чужбина. Каквото и решение да взема, вече съм толкова далече, че не може да направи нищо. Аз неискам да го припознава това дете, дори не го задължавам да се грижи, след като неиска, но неискам да ме кара да го махна- той си е взел решението, че не иска и в освобождавам от всякакъв ангажимент и искам той да ме остави да взема решението си за моя живот и как искам да продължа в тази ситуация аз. Мисълта ми, да го излъжа за да има душевен мир,защото аз няма да го махна, а той неможе да си представи да знае, че някъде си имал дете, което растяло без него. Това мисля да направя след като му казах категоричното си решение по въпроса и пак не е съгласен.

# 10
  • Мнения: 9 196
Леле майко, с това трябваше да започнеш. Обирай си крушите, роди си бебето и прекъсни всякакви връзки с тоя. И да - излъжи го.

# 11
  • Мнения: 18 524
Не знам с кой акъл съвременни жени продължават да се хващат с араби. По-добре ще е да не фигурира като баща, ако ще раждаш. за да не ревеш след години, че ти е отвел детето еди къде си.

Ако разбере, че има дете, ще настоява да е мюсюлманче - ти готова ли си за това?

# 12
  • Мнения: 9 196
Изобщо не трябва да знае, че е негово. Тегли му майната и си живей живота. Дори и сега да се прави, че не иска, после ще ти стъжни живота.

# 13
  • Мнения: 4 411
Щом си далеч от него, прекъсвай всякаква връзка. После направи с детето това, което ти казва сърцето. Обаче тоя мъж въобще не трябва да знае, че някъде там му се е родило дете, защото изведнъж може да реши, че иска да е баща и след това така да те омае, че след две години да се чудиш как да си върнеш детето.

# 14
  • Мнения: 11 924
Ако нямаш подкрепата на семейството си как ще си гледаш детето?
Разбирам, че да забременееш за теб е чудо. Разбирам и, че абортът при теб крие много рискове. Но това, че е арабин и не иска детето при никакви обстоятелства усложнява неимоверно ситуацията. Сега не го иска, но около седмата му година ще се сети за него и ще си го поиска. А ти вече няма да си му нужна. А по тяхните закони ти нямаш права над детето си.
Аз не бих родила дете при такива обстоятелства. За теб - не знам. Каквото и да решиш - късмет. Ако толкова искаш детето, на всяка цена, накарай го да повярва, че си го махнала. Потърси спешно някой , който е съгласен проформа да заяви, че той е баща на бебето ти. Но тръгнеш ли по този път, лъжата ти никога не трябва да излиеза наяве. Поне докато детето ти не стане пълнолетно. Светът е малък, много малък. Трудно ще се скриеш още по-трудно ще опазиш такава тайна. Помисли си добре. Следвай разума, а не чувствата.

# 15
  • Мнения: 2 755

Потърси спешно някой , който е съгласен проформа да заяви, че той е баща на бебето ти.
Това е голяма глупост! Как си го представяш?  Кой нормален човек би го направил с всички последствия, които носи това...

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 10:11 от acer

# 16
  • Мнения: 18 524
Може да се намери такъв мъж, не се съмнявайте. Но кому е нужно това?

# 17
  • Мнения: 5 468
Олеле, докъде си се докарала. Хем си се хванала с по-млад(на мъжете акъла им идва по-късничко), хем е арабин. По принцип бих казала, че е грозно да го лъжеш, но честно казано, в тази ситуация май е по-добре да го излъжеш, че си направила аборт и да избягаш надалеч. Тяхната култура е много по-различна от нашата и, ако той знае, че има дете, кой знае дали някой ден няма да цъфне с цялото си семейство и да си иска детето. Напълно възможно е семейството му да ти създаде сериозни проблеми за вбъдеще. Затова щом си решила, че искаш да задържиш детето, казваш му, че си направила аборт и искаш да се разделите, защото след случката не можеш повече да си с него, и не го търсиш повече.

Имай предвид, че в тази ситуация, в акта за раждане няма да има записан баща и ти ще имаш статут на "самотна майка". Също така, детето ще носи твоите имена.

# 18
  • Мнения: 2 111
Добре, ако тя не впише мъжът като баща на детето никъде, дори той да разбере, че го е задържала, какво може да стори без да има юридически права? Плюс това, тя каза, че дори географски вече са далече един от друг. Освен ако не е някакъв всемогъщ арабски шейх, който да нареди отвличане на детето или нещо подобно, други опасности не виждам. Но и това ме съмнява, тук по-скоро ми се струва, че говорим за някой средностатистически емигрант без особени възможности. Ако пък и детето се окаже момиче, хептен забрави да тръгне да предприема нещо.

# 19
  • Мнения: 11 575
От коя държава е?

# 20
  • Мнения: 3 025
Мароко.

# 21
  • Мнения: 9 052
Hobi направи както искаш. Само не води детето в Мароко.

# 22
  • Мнения: 2 111
В коя държава си ти и в коя той, че нещо не разбрах. Също, какъв му е социалният статус? Ако си някъде из цивилизования свят, и сте нормални средностатистически хора, нищо не може да ти направи ако не фигурира на хартия като баща на детето.

# 23
  • Мнения: 11 575
Там действат светски закони. Не се връзвай на горните приказки за вземане на дете. Щом не искаш той да знае за детето и да му бъде баща, не го записвай на негово име. Има и нещо друго: дори и да го запишеш на негово име, дете родено в чужбина, не става автоматично марокански гражданин. Това може да стане (за гражданството говоря, само ако детето бъде вписано в регистрите в някое от посолствата, ако не се лъжа до една година след раждането). Провери ги хубаво тези неща и вземи адекватно решение. Не действай емоционално.
Едит: и съвсем спокойно можеш да си водиш детето в Мароко с български паспорт.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 072
Жената каза, че в момента е далече от арабския принц и че е направила своя избор.
При така изложената история, напълно подкрепям авторката в решението й. Дори не смятам, че трябва да му дава обяснения какво е направила с бременността, достатъчно е да му бие шута и да не го вижда повече.

# 25
  • Мнения: 3 025
Той от много години живее извън държавата си, студент е бил, интелигентен човек е и съвременен. Не ме е ограничавал например с нищо или пък да съм имала проблеми, когато искам да изляза с приятелка. Нямам никакво намерение да пиша детето си, че е от арабин. Аз бях склонна единствено да живеем на семейни начала, но не и да го записвам на негово име, но той изобщо не иска дете, а дори и да го искаше- при него било немислимо да родиш, преди да сме се оженили. Не може да стигнем до едно мнение за тези неща с него и за това аз предпочитам да избера да имам дете, отколкото мъж... до колко обаче ще успея да нямам никакви проблеми за по- нататък, ако един ден разбере, че не съм го махнала... Не съм толкова запозната с техните религии, но неискам и да се запознавам толкова в детайли. За моето семейство без да съм им казвала какъв е произхода на бащтата, това е най- опасната нация от всички араби и поради тази причина тази подробност съм я спестила за тях, за да не ги притеснявам-те са и с доста консервативни разбирания, а и аз от доста година съм самостоятелна и не живея с тях. След като не фигурира никъде като баща, и аз съм в България, какво може да направи?

# 26
  • Мнения: 2 111
Ами нищо не може да направи. За всеки случай, отрежи всякакви контакти с него, никакви социални мрежи и т.н. и ако случайно някой ден разбере и пита - "не е от теб" и толкова.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Абе, май най-просто ще е наистина да абортираш, освен ако твърдо не си го изключила като вариант или поне ако имаш подкрепата на вашите, след като им дадеш цялото инфо.
Оттам нататък едва ли отношенията ви с мароканеца биха могли да продължат непомрачени обаче.

# 28
  • Мнения: 11 575
Той от много години живее извън държавата си, студент е бил, интелигентен човек е и съвременен. Не ме е ограничавал например с нищо или пък да съм имала проблеми, когато искам да изляза с приятелка. Нямам никакво намерение да пиша детето си, че е от арабин. Аз бях склонна единствено да живеем на семейни начала, но не и да го записвам на негово име, но той изобщо не иска дете, а дори и да го искаше- при него било немислимо да родиш, преди да сме се оженили. Не може да стигнем до едно мнение за тези неща с него и за това аз предпочитам да избера да имам дете, отколкото мъж... до колко обаче ще успея да нямам никакви проблеми за по- нататък, ако един ден разбере, че не съм го махнала... Не съм толкова запозната с техните религии, но неискам и да се запознавам толкова в детайли. За моето семейство без да съм им казвала какъв е произхода на бащтата, това е най- опасната нация от всички араби и поради тази причина тази подробност съм я спестила за тях, за да не ги притеснявам-те са и с доста консервативни разбирания, а и аз от доста година съм самостоятелна и не живея с тях. След като не фигурира никъде като баща, и аз съм в България, какво може да направи?
Нищо. Но си помисли какви отговори ще дадеш един ден на детето ти, а то все някога ще те попита.

# 29
  • Мнения: 522
Оффффф,по принцип е много подло да лъжеш за такива неща. Но в този случай,май това е варианта. Кажи му че си махнала бебето и че не искаш да си с него вече. Щом не иска даца,ще аи намериш такъв които иска. И прекъсваш всякакъв контакт с него. Той знае ли къде точно живееш и може ли да дойде лично? Дори и да дойде и да те види а коремче след време,пак ще трябва да лъжеш..  че имаш нов мъж до себе си и бъдещото дете е от новият.... Лошото на лъжите,е че никога не се свършва само с една. След нея следват нови и нови. 

# 30
  • Мнения: 8 796
Лъжата може да остане и само една, ако загубите всякаква връзка за в бъдеще. Просто трябва да излезеш от всички социални мрежи поне за няколко години. И не бива в никакъв случай да му казваш, че не си махнала детето. Със сигурност ще го поиска след години и дори нищо да не направи, ще живееш в страх.

# 31
  • Мнения: 2 224
Този човек не иска да прекратява връзката си с мен, единствено не е готов за деца - той е по- малък и казва, че точно сега не е момента.  Другата причина е, че той е арабин и при тях е невъзможно да имат деца без брак. (Връзката ни не би се приела и от двете семейства). Въпреки, че като изключа неготовноста му да е баща, за времето, в което го познавам не мога да кажа една лоша дума за него, дори аз самата покрай него станах много по- спокойна (преди все попадах на по-агресивен тип мъже и все някакъв стрес изживявах). Докато той е човек, който за 1 година, откакто сме заедно, никога не ме е обидил с нещо, камо ли да си помисли да ми удари. Много добре е възпитан и съм се чувствала много добре и винаги уважавана във връзката. Аз съм по- голяма от него(над 30) и за мен има рискове, ако махна това дете- единият е, повече никога да не мога да забременея. То и сега беше голямо чудо как се е случило, в смисъл, че имам хормонални проблеми. Още от първата му реакция разбрах, че ще трябва да избирам или мъж без дете или дете без мъж и аз направих моя избор, но той така не го приема. Той иска да го махна и после да заживея при него. В момента " избягах" далеч от него- живеехме в Чужбина. Каквото и решение да взема, вече съм толкова далече, че не може да направи нищо. Аз неискам да го припознава това дете, дори не го задължавам да се грижи, след като неиска, но неискам да ме кара да го махна- той си е взел решението, че не иска и в освобождавам от всякакъв ангажимент и искам той да ме остави да взема решението си за моя живот и как искам да продължа в тази ситуация аз. Мисълта ми, да го излъжа за да има душевен мир,защото аз няма да го махна, а той неможе да си представи да знае, че някъде си имал дете, което растяло без него. Това мисля да направя след като му казах категоричното си решение по въпроса и пак не е съгласен.

Въпреки, че съм против такава огромна лъжа, след прочетеното съветът ми е роди си детето, но не му казвай. Прекъсни всякакви връзки с него. Кажи му, че не ти трябва мъж, който не иска деца и «чао». Незнам защо изобщо си се събрала с него при това положение, но вече е минало. И още нещо — преосмисли поведението си и това защо избираш и търпиш наслници (тези преди арабина) и бъди много внимателна от тук нататък, защото ще имаш и дете!

# 32
  • Мнения: 248
По скоро се замисли искаш ли цял живот да лъжеш детето си.....мисля че всяко дете заслужава да знае кой е баща му . Щом казваш че е "разбран" арабин въпреки че не мисля че има такова понятие но пробвай да му обясниш, че на твоята възраст е рисковано да направиш аборт, че рискуваш шанса си да имаш дете и виж как ще се развият нещата. Но в никакъв случай не отивай и не води детето в Мароко каквото и да си говорим в арабския свят важат други закони и може и да не се върнете повече Simple Smile една позната се ожени и роди дете на мароканец заминаха за Мароко и  от 2 години не съм чувала нищо за нея..

# 33
  • Мнения: 248
Този човек не иска да прекратява връзката си с мен, единствено не е готов за деца - той е по- малък и казва, че точно сега не е момента.  Другата причина е, че той е арабин и при тях е невъзможно да имат деца без брак. (Връзката ни не би се приела и от двете семейства). Въпреки, че като изключа неготовноста му да е баща, за времето, в което го познавам не мога да кажа една лоша дума за него, дори аз самата покрай него станах много по- спокойна (преди все попадах на по-агресивен тип мъже и все някакъв стрес изживявах). Докато той е човек, който за 1 година, откакто сме заедно, никога не ме е обидил с нещо, камо ли да си помисли да ми удари. Много добре е възпитан и съм се чувствала много добре и винаги уважавана във връзката. Аз съм по- голяма от него(над 30) и за мен има рискове, ако махна това дете- единият е, повече никога да не мога да забременея. То и сега беше голямо чудо как се е случило, в смисъл, че имам хормонални проблеми. Още от първата му реакция разбрах, че ще трябва да избирам или мъж без дете или дете без мъж и аз направих моя избор, но той така не го приема. Той иска да го махна и после да заживея при него. В момента " избягах" далеч от него- живеехме в Чужбина. Каквото и решение да взема, вече съм толкова далече, че не може да направи нищо. Аз неискам да го припознава това дете, дори не го задължавам да се грижи, след като неиска, но неискам да ме кара да го махна- той си е взел решението, че не иска и в освобождавам от всякакъв ангажимент и искам той да ме остави да взема решението си за моя живот и как искам да продължа в тази ситуация аз. Мисълта ми, да го излъжа за да има душевен мир,защото аз няма да го махна, а той неможе да си представи да знае, че някъде си имал дете, което растяло без него. Това мисля да направя след като му казах категоричното си решение по въпроса и пак не е съгласен.

Въпреки, че съм против такава огромна лъжа, след прочетеното съветът ми е роди си детето, но не му казвай. Прекъсни всякакви връзки с него. Кажи му, че не ти трябва мъж, който не иска деца и «чао». Незнам защо изобщо си се събрала с него при това положение, но вече е минало. И още нещо — преосмисли поведението си и това защо избираш и търпиш наслници (тези преди арабина) и бъди много внимателна от тук нататък, защото ще имаш и дете!

Това е трябвало да го помисли по рано преди да се хваща с арабин и да прави рисков секс . Сега трябва да мисли за детето и дали е готова да крие цял живот кой и какъв е баща му

# 34
  • Мнения: 2 224
Може и да му каже някой ден, не е нужно да крие завинаги. Мисля, че детето ще бъде доволно, че е родено, а не абортирано. Няма да е единственото дете без баща, въпреки че наличието на двама отговорни родители е най—хубавото нещо. И не мисля, че ще има за какво да вини майката. Ако не беше точно този баща, детето нямаше да го има. Разумен човек това може да го разбере.

# 35
  • Сф
  • Мнения: 10 640
Първо, тоя те размотава, че не може дете без брак.Щом не иска детето си дори при свършен факт- направо го забравяй тоя човек!
Второ, дали да родиш решаваш ти- при така описаната ситуация- аз не бих!
3 то- ако един ден реши да припознава детето ще стане кошмар за теб! Може да се възолзва от теб, от детето, само да реши!
4, Това не е ябълка да я скриеш в джоба.Ако ще раждаш му кажи. Но и че ще запишеш детето на твое име. Детето има право да знае кой е баща му.Поне от теб, сега..ако оня се крие- негова си работа.Не може да решаваш вместо всички, да си мислила по- рано.Не сте ли го обсъждали преди да си легнете?И то с арабин, които са отворени към деца. Странно.

# 36
  • София
  • Мнения: 23 072
Ако ще раждаш му кажи.
Чудесен съвет, няма що.

# 37
  • Мнения: 3 542
Щом искаш да родиш детето и си на 30, роди си го, но на мароканеца кажи, че си го абортирала и си съсипана от това, та затова не можеш да говориш даже с него. И никакви социални медии, че може да иска припознаване и да ти стъжни живота, те са друг тип хора. Ама и не се спирате с тия мюсюлмани, направо не знам какво става с жените.

# 38
  • Мнения: 46 492
Ако го излъжеш какво ще постигнеш?
Ако е да спре да те пита какво става - това лесно можеш да го постигнеш и без да му казваш нищо, блокираш номера му, сменяш си твоя, махаш се от средата ви.

Ако решиш да го родиш трябва да си наясно, че независимо дали му кажеш или не, е възможно в един момент да разбере, светът е малък. Може и да заведе дело за бащинство и ти нищо няма да можеш да направиш. Ще му разрешат да си вижда детето и не се знае дали няма да си го вземе по незаконен начин, случаи с араби колкото искаш - решат ли, намират начин.

Съвет не мога да ти дам, мога да кажа аз какво бих направила на твое място - аборт (не е вярно, че заради него няма да можеш да забременееш), прекратяване отношенията с този човек и ползване на предпазни средства занапред (когато не целя умишлено бебе), + по-разумен избор на партньор, ако целя семейство.
Но аз съм страхлива като цяло, не бих могла цял живот да се крия и да треперя. Всеки преценява доколко има сили да се бори с такива хора.

# 39
  • Мнения: X
Скрит текст:
Щом искаш да родиш детето и си на 30, роди си го, но на мароканеца кажи, че си го абортирала и си съсипана от това, та затова не можеш да говориш даже с него. И никакви социални медии, че може да иска припознаване и да ти стъжни живота, те са друг тип хора.
Ама и не се спирате с тия мюсюлмани, направо не знам какво става с жените.
А де...!Свършиха се цивилизованите европейци, та....
И още, на 30 неочаквано бременна?За всичките видове и начини за предпазване никой ли не е чувал?
Сексът без мисъл е хубаво нещо, само дето после води до побъркване от мисли!
Аз не вярвам и в оксиморона "страхотен човек-отвратителен "баща".Няма как едни хубав, добър, качествен човек да иска да убие детето си.Мръсна работа, мръсна душа.
Аз директно бих му казала, че с подобни боклуци като него повече работа нямам.Също, че не желая да родя същия боклук като баща му...т.е., "Ще убия детето ти, защото ще е същия гадняр като теб!Пръждосвай се на майната си и не искам дори да знам, че си жив!" и забравям за него.
А как ще постъпя с детето, е мое решение и него изобщо не му влиза в работата вече, той е казал мнението си.
И един съвет към авторката:определено имаш афинитет към лоши мъже.Замисли се къде в теб е "треската", че привличаш само плужеци и боклуци.


# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Бременна съм. Аз искам да задържа детето, бащата - не. За него не стои като вариант, той да не иска детето, а аз да го родя и сама да го отглеждам, а по този начин ме кара едва ли не насила да направя нещо, което след като неискам да го направя- няма как да се съобразя с него. Мисля, че и без него ще мога да си го гледам. Т, въпросът ми е- за да спре постоянно да ме пита- кога ще направиш аборт, какво мислите за това- ако му кажа, че съм направила и просто прекратя всякакви отношения с него?

Стана ми интересно- с какви качества блести забременителят, та толкова държиш да възпроизведеш гените му? newsm78
И като мислиш, че и без него ще отгледаш детето, точно представяш ли си какво и как ще му осигуриш, освен старта без баща?
При мама ли ще се върнеш, за да я зарадваш с отглеждането на още едно дете, без да ти пука, че тя ако е искала още едно, е щяла да си го роди когато ѝ е било време? newsm78

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Бих направила аборт.

# 42
  • Мнения: 21 415
Чудесно място за искане на съвет за толкова важно нещо, няма що. Но да дам своя принос. Доколкото разбирам, ти не си имала проблем да имаш връзка с мароканец, доволна си, обаче не си възнамерявала и не си искала да имаш дете от него изобщо. Сега защо искаш? Дали ще му кажеш, или не, то пак ще е биологически негово, ще носи неговите гени, някой ден ще те пита за произхода си.
 Иначе не е невъзможно да го родиш и отгледаш без бащата да разбере за това, а пък и дори да разбере много слабо вероятно е да вземе да го търси и отвлича, докато детето порасте вероятно ще си има и булка и пълна къща с деца, че да те гони по света.

# 43
  • Мнения: 3 231
Авторке, ще говоря чисто юридически. Разбрахме, че бащата сега не иска да поема ангажимент към това дете. ОК. Само че няма как да си сигурна дали някога не би поискал.

А именно в този аспект законът е изцяло на негова страна. Чл. 64-72 от СК категорично стипулират, че по всяко време един баща може да припознае детето си. Майката и детето имат право да оспорят припознаването, но ДНК тестът в крайна сметка ще извади истината наяве. Т.е. ако той поиска да е баща, ти не можеш да го спреш.

Дали той някога ще иска да припознае детето, аз не знам. Но е хубаво да знаеш закона.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Аууу, стипулират категорично!  Sunglasses

Скрит текст:
Сещам се за един текст на руски.
Деламида. Вы так мне флатируете, что уж не возможно, по чести.
Дюлиш: Вы не поверите, что я вас адорирую.
Деламида: Я этого, сударь, не меретирую.
Дюлиш: Я думаю, что вы достаточно ремаркированы могли быть, что я опрэ вас в конфузии.

Недей, моля ти се, да говориш "чисто юридически", че оставяш у лаиците впечатление, че си юрист, а в същото време на мен, която съм юрист, беше взел да ми обясняваш някакви щуротии кой бил "юридически прав".

"Стипулираното" е общо взето така (за разлика от онези твои обяснения към мен), само дето авторката не пита нищо подобно.
Да не си се записал първи курс право, че държиш да блеснеш с "чисто юридически" знания? За студенти в малките курсове (не само по право) е характерна тази склонност.

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 14:06 от Магдена

# 45
  • Мнения: 46 492
Като гледам ревящите по телевизията, каквито и закони да има в нашата страна или в друга бяла държава, основно играят арабските, писани и неписани...

# 46
  • Мнения: 11 575
Скрит текст:
"Особености на законодателството

В рамките на предоставения му от ЕС „напреднал статут” на асоцииране и в процеса на демократизация и модернизация, Мароко привежда законодателната си уредба в съответствие с тази на ЕС."
последна актуализация: 15.12.2016 г.
http://www.mfa.bg/index.php?page=15&staticpage=findanembassy … amp;posolstvo=105

# 47
  • Мнения: 3 231
Аууу, стипулират категорично!  Sunglasses

Скрит текст:
Сещам се за един текст на руски.
Деламида. Вы так мне флатируете, что уж не возможно, по чести.
Дюлиш: Вы не поверите, что я вас адорирую.
Деламида: Я этого, сударь, не меретирую.
Дюлиш: Я думаю, что вы достаточно ремаркированы могли быть, что я опрэ вас в конфузии.

Недей, моля ти се, да говориш "чисто юридически", че оставяш у лаиците впечатление, че си юрист, а в същото време на мен, която съм юрист, беше взел да ми обясняваш някакви щуротии кой бил "юридически прав".

"Стипулираното" е общо взето така (за разлика от онези твои обяснения към мен), само дето авторката не пита нищо подобно.
Да не си се записал първи курс право, че държиш да блеснеш с "чисто юридически" знания? За студенти в малките курсове (не само по право) е характерна тази склонност.
Аз просто казвам какво пише в СК. От този пост стана ясно, че имаш някакъв личен проблем с мен, но не и с казаното от мен. Всичко е точно Wink

# 48
  • Мнения: 434
При така изложените факти, бих  прекратила всякакви контакти с този човек, ако не спира да ме притеснява да бих го излъгала че съм махнала детето, и ще си го запиша на мое име и изобщо няма ми пука повече за този индивид.
Да детето има право да знае кой е баща му, но в случая бащата иска да убие детето си. Това е не по-малко обидно и за детето. Този човек не иска и не заслужава да бъде баща. В този случай бих направила всичко, дори и неетично, лъжа, за да осигуря спокойствие за мен и детето ми.

# 49
  • Мнения: 3 542
А защо не Авторката не се допита до лекари и да види дали няма да е възможно да си забренее пак. Да има дете от този тип си е рисковано.

# 50
  • Мнения: 101
Явно връзката ви е била безпреспективна от самото начало, за начесване на ...крастата. Млад мароканец се залюбил с по- възрастна европейка. 
За годината,през която сте живели заедно в мир и любов не сте ли обсъждали евентуалното общо бъдеще?

Неочавана и непланирана бременност, а както се оказва и нежелана от страна на бащата.  Звучи прекалено лесно - избягай и раждай без да знае, тялото си е твое, решението си е твое. Но въпроса има и морална страна. Да, бащата е заявил, че не иска дете. Ти искаш.  Детето не може да избира да се роди или не. Така,че в крайна сметка решението трябва ти да го вземеш.  Много деца са израснали без баща по една или друга причина,твоето няма да е единствено. Но какво си готова да разкриеш на детето за появата му на белия свят?  Готова ли си да му кажеш истината?  Последствията?  Не можем да предвидим как би реагирало порастналото дете. Може би няма да поиска да познава човека,който го е отхвърлил. Но може и да да поиска да се запознае с него и евентуални братя и сестри ( а ти вече да не знаеш къде и как да го намериш).   
Може след време и бащата да реши да потърси контакт.  Тука побързаха веднага да те филмират с отвличания и т.н, едва ли не всяко дете с баща арабин бива отвличано. Самата аз съм омъжена за такъв ( от 15 години)  познавам адски много смесени семейства и не съм и чула за отвличане на деца от бащата.

Той няма как да те отведе насила да абортиташ, това ти е ясно.  Сядаш и му казваш,че ти си готова да гледаш детето си сама и не искаш нищо от него. Никой не би могъл да знае какво те очаква занапред,  варианти всякакви. Фокусът веднага се измести върху това,че бащата е арабин. А всъщност има редица други предизвикателства, с които трябва да се справи самотната майка.

Дано вземеш решението, което е най- добро за теб и за мъничето!

# 51
  • Мнения: 3 542
Сега ще се появат и други арабски съпруги сигурно. Фокусът се премести въргу призхода на бащата, защото е по-голям проблем от самотното майчинство.
Аз имам съученичка, омъжена за арабин, дълги години, две деца имат. Но жената стана много затворена, не излиза, не иска да идва на срещи на класа ми даже понякога. А човекът е образован, добър и много възпитан, живеят в България, той е инженер уважаван. Но от себе си и същността си той не може да избяга.
Друга позната имам, омъжи се за мароканец, пак добро момче, миналата година се ожениха. Тя вече ходи с панталон и рокля, по-нататък ще видим.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Е па ако беше българин, какво по-различно в случая?

Примерно българин, с когото родителите на авторката не искат тя да има връзка по някаква причина.

# 53
  • Мнения: 3 542
Еми тогава ще има значение какъв е тоя юнак, агресивен ли е, асоциален ли е, какво е видяла от него досега, че родителите й не го искат.

# 54
  • Мнения: 2 111
Ох, моралният казус не е лек тук, това е ясно. Авторката пише, че е над 30, което може да значи всяка възраст м/у 30 и 40. Пише също, че има хормонални проблеми и е цяло чудо, че изобщо е забременяла. Според мен, като казва, че след аборта може повече да не се случи да има деца, има предвид не медицинските последици от самата процедура, ами вероятността "чудото" да не се повтори...Абортът в подобна ситуация безспорно е трудна дилема.
От друга страна, тя очевидно е била в тази връзка без намерения за брак и деца, защото пише, че нито едно от двете семейства не би приело отношенията им. По тази сюжетна линия ми е чудно как ще се съберат при него след евентуалния аборт - нали той така уж бил искал.
Не на последно място, не става ясно колко по-малък е той. Също така, споделям мнението, че нещо я мотае - значи деца без брак не може, но аборт може. И мисля, че я лъже, че след като абортира ще се съберат при него...

# 55
  • Сф
  • Мнения: 10 640
Чакайте сега.Ако човек не харесва араби, не излиза и не си ляга с тях или поне взима мерки.Значи, до вчера си бил ок с тоя човек, приел си култура, нрави, някои други неща .. и изведнъж става чудовище..айде стига..как да кажа..някои жени сами си го търсят. После реват.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Според мен, като казва, че след аборта може повече да не се случи да има деца, има предвид не медицинските последици от самата процедура, ами вероятността "чудото" да не се повтори...Абортът в подобна ситуация безспорно е трудна дилема.
Това съм го пропуснала, но то накланя тежестта в посока против аборта, да.
Колкото до лъгането - напълно възможно е да лъже, но и да не я лъже, един аборт по принуда така или иначе лесно ще им разсипе отношенията.

-----
Авторката не е писала, че не харесва араби, нито пък според мен е изкарвала арабите чудовища.
Казвала ли е, че не е очаквала от арабин да иска дете, заченато без брак? Не е.
А човеко просто не иска детето и си намира защо да не го иска.

# 57
  • Мнения: 11 575
Скрит текст:
Сега ще се появат и други арабски съпруги сигурно. Фокусът се премести въргу призхода на бащата, защото е по-голям проблем от самотното майчинство.
Аз имам съученичка, омъжена за арабин, дълги години, две деца имат. Но жената стана много затворена, не излиза, не иска да идва на срещи на класа ми даже понякога. А човекът е образован, добър и много възпитан, живеят в България, той е инженер уважаван. Но от себе си и същността си той не може да избяга.
Друга позната имам, омъжи се за мароканец, пак добро момче, миналата година се ожениха. Тя вече ходи с панталон и рокля, по-нататък ще видим.
Скрит текст:
Брейййй, а не допускаш ли, че за да не идва на ученическите ви срещи може и да има друга причина, освен съпругът й? И аз не ходя на такива срещи мнооого отдавна. Сигурно си мислят, че мъжът ми не ме пуска...това ще да е!
И ти като онази по-напред в темата, дето познатата й, омъжена за арабин не се вясвала вече 2 години. Кажете нещо смислено на жената, тя не се интересува от клюки. 

# 58
  • Мнения: 101
Аз имам съученичка, омъжена за арабин, дълги години, две деца имат. Но жената стана много затворена, не излиза, не иска да идва на срещи на класа ми даже понякога. А човекът е образован, добър и много възпитан, живеят в България, той е инженер уважаван. Но от себе си и същността си той не може да избяга.


О, боже, и аз не ходя на срещите на випуска и това няма връзка с народността на мъжът ми!  А ти защо реши, че точно той я спира?
Тука 1/3 от немкините носят пола с панталон или клин отдолу, едва ли всичките са женини за араби.
Просто дадените примери са абстрактни и нямат никако отношение по темата на авторката.

PureLove,  подкрепям мненето ти на 100%. Как беше поговорката, който го е страх от мечки, не ходи в гората.
Или нашенското " Га яде кИбабчета не рИва, а сега рИвеш "  .


Тя авторката не реве де.

Аз не бих продължила връзка с човек,които настоява да абортирам. А те са имали връзка,не пиянска нощ. Използвали са се един друг взаимно за утоляване на страстите,  пък взело че станало беля.
Той не бил искал да се  жени за чужденка, Авторката изпитва срам/дисконфорт или неудобство, от това че е с арабин. И така се търколила една година, докато избухнала бомбата с нежеланата бременност.



# 59
  • Мнения: 11 575
Ох, моралният казус не е лек тук, това е ясно. Авторката пише, че е над 30, което може да значи всяка възраст м/у 30 и 40. Пише също, че има хормонални проблеми и е цяло чудо, че изобщо е забременяла. Според мен, като казва, че след аборта може повече да не се случи да има деца, има предвид не медицинските последици от самата процедура, ами вероятността "чудото" да не се повтори...Абортът в подобна ситуация безспорно е трудна дилема.
От друга страна, тя очевидно е била в тази връзка без намерения за брак и деца, защото пише, че нито едно от двете семейства не би приело отношенията им. По тази сюжетна линия ми е чудно как ще се съберат при него след евентуалния аборт - нали той така уж бил искал.
Не на последно място, не става ясно колко по-малък е той. Също така, споделям мнението, че нещо я мотае - значи деца без брак не може, но аборт може. И мисля, че я лъже, че след като абортира ще се съберат при него...
Ако ме питаш мен, човекът не иска жена, не иска деца. Иска да си е свободен. И тук не е намесена никаква религия.
Както написах и по-горе, важното е авторката да си изясни, ако задържи детето, как един ден ще отговори на въпросите на детето и дали ще има смелостта да бъде честна с него.

# 60
  • Мнения: 3 542
petiaivanov, anastasia2707, това не са клюки, съученичката ми има приятелка, която също споделля за промяната й. Всичко това го написах, защото се попита в темата защо се е изместил фокуса на нещата към произхода на мъжа.
Спирам да пиша, нямам намерение да обяснявам на всеки защо съм написала нещо и поради каква причина мисля, че е правилно.
Въобще, лек ден!

# 61
  • Мнения: 3 231
Странен мароканец, де... Масата млади мъже от тази страна дават мило и драго и инвестират пари, време и умения, за да омаят някоя по-възрастна европейка, само и само да си осигурят легално бъдеще в Европейския съюз, а не години наред да са нелегални имигранти. Не само мароканците, характерно е и за младите мъже от Алжир и Тунис. При египтяните не толкова.

Този е направо учудващ индивид.

# 62
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
Странен мароканец, де... Масата млади мъже от тази страна дават мило и драго и инвестират пари, време и умения, за да омаят някоя по-възрастна европейка, само и само да си осигурят легално бъдеще в Европейския съюз, а не години наред да са нелегални имигранти. Не само мароканците, характерно е и за младите мъже от Алжир и Тунис. При египтяните не толкова.

Този е направо учудващ индивид.

Тя е писала, че той живее отдавна в Европа и може би има документи за престой. Те са известни оплодители на европейски, позастяряващи, болнави лелки и често начукват първото бебе дни след стъпването в Европа. Така, по член 8, май беше, на законите за правата, и с булдозер не могат да го изгонят от Европа. Нищо чудно да не иска още едно "Улд храм" - копеле, както те самите наричат извънбрачните си "котви" в Европа.

Не всички отвличат деца и ако детето е отвлечено от Европа, мароканската полиция прави всичко за да го върне. Проблемите с отвличания са най-често с алжирци. Макар че Алжир подписа някакви договори за правно съдействие.

Авторката - не мисля, че е добре за детето да не знае кой е баща му. Аз не бих крила. Щом си се забременила от него е достатъчно добър за баща. А и самата ти пишеш, че е добър човек.

Разбираемо е да не иска извънбрачно дете предвид нравите им и законите им. Разбирам те и тебе. Няма да ти е лесно. Успешна бременност и здраво дете ти желая.

# 63
  • Мнения: 522
Лъжата може да остане и само една, ако загубите всякаква връзка за в бъдеще. Просто трябва да излезеш от всички социални мрежи поне за няколко години. И не бива в никакъв случай да му казваш, че не си махнала детето. Със сигурност ще го поиска след години и дори нищо да не направи, ще живееш в страх.

 Когато детето пита за баща си,едвали тя ще му каже "баща ти не те искаше".... примерно! На родителите си също пише,че не може да каже кой е той... Лъжата НИКОГА не остава сама!!!!

# 64
  • Мнения: 2 111
Толкова много сценарии с баща неизвестен съществуват, немалко от които са се помещавали и в този форум, че какво ще каже на детето ако пита някой ден е най-малкият проблем.

# 65
  • Мнения: 248
Толкова много сценарии с баща неизвестен съществуват, немалко от които са се помещавали и в този форум, че какво ще каже на детето ако пита някой ден е най-малкият проблем.
Не мисля че е толкова малък проблем ти как би се почувствала, ако в един момент разбереш, че баща ти е някъде там а ти си си мислила че е починал или си мислила че друг човек е истинския ти баща. Рано или късно истината и излиза и ако аз разбера,че майка ми ме е излъгала за баща ми и баща ми дори не знае за съществуването ми ....бих погледнала по друг начин на нея . Просто ещом иска детето му казва, че ще го роди и щом той не го иска ма****та му спираш всякъв контакт с него и оставаш чиста пред себе си, че си постъпила правилно . Лъжата винаги има последствия....  и не мисля,че те ще бъдат в твоя ползва в тази ситуация

# 66
  • София
  • Мнения: 24 839
Не мога да си представя, че ще родя дете и ще го излъжа, че
- баща му е умрял
- че не го е искал,
при положение, че съвсем умишлено не съм се пазила.

Що се отнася до криенето- тъкмо гледам серията, в която извънбрачната дъщеря на героя се влюбва в него, а той е на път да поддаде...........щото, видиш ли, мамата на девойчето просто не му е казала, че е бременна, родила е и е натресла детето на мъж, който го е отгледал с любов, вярвайки че е негово.

# 67
  • Мнения: 101
В сериалите е все така, извънбрачното тайно дете се влюбва в брата / сестрата.

Ето и нещо съвсем реално https://btvnovinite.bg/sport/otvarjat-groba-na-naim-sjulejmanogl … -za-dnk-test.html
В края на живота си човекът съжалил,че не е имал връзка с дъщеря си.  Сега ще отворят гроба, за да вземат ДНК,  за да се потвърди че е негова дещеря, за да я включат в списъка с наследници.

# 68
  • София
  • Мнения: 24 839
Приятел на мъжа ми, веднага след казармата, когато момчетата хукват да наваксват двете години " затвор", не само беше спал с извънбрачната на баща му дъщеря, ами се бяха влюбили.
Беше си трагедия отвсякъде, ама пак добре, че навреме разбраха и поне не направиха бебе.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 591
Разумното решение е да махнеш бебето и да прекратиш взаимоотношения  с него....Не редно да го лъжеш. Детето е и на двама ви.
Емоционално обаче, не зная дали бих могла...

Трудно решение
Детето да има баща, който не го иска...



Щом е готова да му даде живот и да му осигури съществуване и да го обгради с любов, детето си е нейно. В нейното тяло е. Толкова е просто. Като не е искал да си оставя гените - да е внимавал къде ги ръси...

# 70
  • Мнения: 1 698
Аз не бих си убила детето, още повече в тази ситуация. Казвам му, че щом не иска детето ни, слагам край на връзката ни. Изтривам го от живота си, раждам си детето и си го гледам.
Няма по-голяма радост от това да бъдеш майка.

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839

Щом е готова да му даде живот и да му осигури съществуване и да го обгради с любов, детето си е нейно. В нейното тяло е. Толкова е просто. Като не е искал да си оставя гените - да е внимавал къде ги ръси...
[/color]

Да, от просто по- просто- като при животните- вдига опашка, забременява, ражда и помиярът така и не знае, щото то детето като е в нейното тяло, си е само нейно.
То и от баща няма нужда и да знае откъде са му гените също- важното е тя да си начеше размножителната краста.
 

# 72
  • Сф
  • Мнения: 10 640
Помиярът Абсурд, да си го беше извадил като не иска деца.Стига ги оневинява тия мъже.

# 73
  • Мнения: 2 045
Не мога да си представя, че ще родя дете и ще го излъжа, че
- баща му е умрял
- че не го е искал,
при положение, че съвсем умишлено не съм се пазила.

Що се отнася до криенето- тъкмо гледам серията, в която извънбрачната дъщеря на героя се влюбва в него, а той е на път да поддаде...........щото, видиш ли, мамата на девойчето просто не му е казала, че е бременна, родила е и е натресла детето на мъж, който го е отгледал с любов, вярвайки че е негово.

Извинявам се за оффтопика, кой сериал е това?

# 74
  • София
  • Мнения: 24 839
Помиярът Абсурд, да си го беше извадил като не иска деца.Стига ги оневинява тия мъже.

Не го оневинявам- той не ме интересува.
Той нито ще забременее, нито ще се бръкне пари за издръжка да даде.
Но, поне е бил честен да ѝ каже, че не иска деца и че въобще няма как да има, ако не се оженят.
Само дето, тя също е нямала намерение нито да се жени, нито да хваща- нали сама го написа.
Не си е пазила собствения з.дник, защото е разчитала на хормоналните си проблеми.

# 75
  • София
  • Мнения: 24 839


Извинявам се за оффтопика, кой сериал е това?

Български " Откраднат живот".
Още един има- пак български- " Скъпи наследници"- там пак такива чисто и просто животински реакции.

# 76
  • Мнения: 11 924
Не е имала намерения за сериозна връзка, която да се развие в посока семейство с този човек и разчита на това, че не може да забременее. Да, ама чудото става и е бременна. Не иска семейство с този човек, но иска да задържи детето му.
Извън моралната дилема.
Авторката как смята да гледа и издържа това дете през следващите минимум 3-4 години? Живяла е в чужбина, което значи че у нас не е нито здравно, нито социално осигурена. Бременност, раждане и отглеждане на дете от неосигурена майка, която не разчита на подкрепата на бащата, а за да получи тази на родителите си ще трябва и тях да излъже. Ами ако детето прилича на баща си? Авторката има ли спестявания които да й позволят да поеме всички предстоящи разходи в следващите няколко години? Защото всичко, което ще й даде държавата е помощ от 100лв на месец + 45 лв детски. А, да и 150лв преди раждането еднократна помощ, тъй като няма да може да излезе болничен. Иначе и аз съм "ЗА" детето.

# 77
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
Мама Ру, тук има много жени, които правят като авторката. Не е нужно да си идва в България. Достатъчно е да смени града. Не зная къде се развива действието, но във Франция след 3м работа има право на най-различни помощи - наем, пари в брой, карта за транспорт, детски 150€ на месец итн. Съседка с 3 деца взима около 2000€ на месец и не е работила нито ден в живота си. Тук спешната помощ е безплатна за всякакви - нелегали, бежанци,клошари. Раждането е безплатно. При раждане има 2000€ бонус. Няма да умре гладна, дето се вика. Франция, Белгия, холандия, Германия и Испания са пълни с мароканци. Само в Испания е трудно със жилища и помощи. Тя сигурно се е осигурявала докато е живяла с него.

А може подсъзнателно да е искала да забременее. Такива истории имаше през ден в един френски форум.

# 78
  • Мнения: 5 606
Имам дежавю. Досега четох тема,със сходен сюжет, но авторката беше направила аборт под натиска на мъжа. Някъде измежду репликите се промъкна фразата, че ако се окаже, че мъжът е и арабин, ще стане купон. И, я, ето и темата с мъжът-арабин.
Моля, някой да подаде темата за следващия сюжет.

# 79
  • Мнения: 11 924
Невена, не знам къде са живели с мароканеца, но имам спомен, че тя написа, че се е прибрала в България. В нейната ситуация, щом искам да задържа детето и да избягам от мъжа, и аз бих се върнала у дома, където "и стените помагат".

# 80
  • Мнения: 11 924
Цитат
След като не фигурира никъде като баща, и аз съм в България, какво може да направи?
И още нещо, защо родителите ти смятат мароканците за най-опасни измежду арабите/ мюсюлманите? Какъв е техният опит с арабския свят? Защо не им се доверяваш на преценката/ опита? Като човек, който никога не се е докосвал до този свят аз не бих ги посочила като най-опасни. Всъщност и ще се затрудня да направя такава класация, точно защото не познавам арабите и особеностите им.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Не, тя написа, че се е махнала от него и сега са на разстояние. Не написа, че се е върнала в Бг. Ако правилно помня.

# 82
  • Мнения: 11 924
"След като не фигурира никъде като баща и аз съм в България" - за мен това означава че се е върнала и ли поне има намерение тук да живеят с детето.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Щом си решила да запазиш детето, го направи. Какво ще му кажеш за баща му ще решиш сама. Сигурна съм, че човечето би искало да е живо, пред това да бъде убито, защото баща му не го искал.
Тялото е твое, бебето е твое. Той ако иска да участва, да участва. Ако не, да върви по дяволите.
Виждам, че се пише за подкрепа от семейство, 3ти,5ти,8ми лица. Вярвам, че една жена може да се справи. Важно е да се опиташ да разбереш какво следва. И да решеш дали можеш.

# 84
  • Мнения: 1 375
Цитат
След като не фигурира никъде като баща, и аз съм в България, какво може да направи?
И още нещо, защо родителите ти смятат мароканците за най-опасни измежду арабите/ мюсюлманите? Какъв е техният опит с арабския свят? Защо не им се доверяваш на преценката/ опита? Като човек, който никога не се е докосвал до този свят аз не бих ги посочила като най-опасни. Всъщност и ще се затрудня да направя такава класация, точно защото не познавам арабите и особеностите им.

Ако се следи статистиката за терористични действия напоследък,които стават в Европа ясно се вижда,че точно мароканците са най-честите им извършители...и по-рядко араби от другите страни.
Може би има над какво човек да се замисли.

Младежът си търси европейка за забавление,нищо повече...Техните правила-дете само от брак с жена,която родителите му изберат или одобрят.Всичко друго е харам.

Ако решиш да раждаш трябва да си дадеш ясна сметка,че ще си сама и ще трябва криеш детето...А един ден трябва да си готова да му кажеш и кой и какъв е баща му.Ако смяташ ,че ще можеш....

Ох,къде ги намирате тия хубавци...сигурно се свършиха европейците. Sad

# 85
  • Мнения: 11 575
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

# 86
  • Мнения: 9 196
А те да мятат бомби и да блъскат хора с бусове, пък аз ще ги мисля, колко страдат, от собствените си порядки. Толкова не съм се побъркала още.

# 87
  • Мнения: 3 542
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

Защо обощенията да са "лековати"? Някои от пишещите тук имат реален досег с арабската или в частност мароканска култура. Наистина са различни по ценности и морал от нас - например лъжата не е грях за тях, живяла съм в тяхно обкръжение и знам какво говоря.

# 88
  • Мнения: 11 575
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

Защо обощенията да са "лековати"? Някои от пишещите тук имат реален досег с арабската или в частност мароканска култура. Наистина са различни по ценности и морал от нас - например лъжата не е грях за тях, живяла съм в тяхно обкръжение и знам какво говоря.
А аз пък съм живяла в държавата им и това, което знам не е от "една жена ми каза" или от емигрантски общности в Европа.

# 89
  • Мнения: 9 196
Ами те много българки "знаят" много неща за тях и от много по-близки отношения и какво? Защото Гинка от Младост, се залюбила с Мохамед, трябва всички да им се кланяме ли?

# 90
  • Мнения: 3 542
Добре, не съм била в емигрантски общностни, мой близък има такава съпруга и цялото им семейство идваше на гости при нас.
Бихте могли да общувате все пак малко по-спокойно и учтиво, мое мнение, нищо лично.

# 91
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
На мен пък ми е много интересно защо се правят такива лековати обобщения - да не мислите, че мюсюлманите не страдат от тероризма на фанатиците? Да не мислите, че организациите на ИРА и баските са по-различни.....просто политическата обстановка е различна. Правителствата в повечето арабски държави са нестабилни, ние "белите хора" ги финансираме косвено (или пък не?)  да вършат тези диващини и така до безкрай или докато свършат парите.....

Защо обощенията да са "лековати"? Някои от пишещите тук имат реален досег с арабската или в частност мароканска култура. Наистина са различни по ценности и морал от нас - например лъжата не е грях за тях, живяла съм в тяхно обкръжение и знам какво говоря.
А аз пък съм живяла в държавата им и това, което знам не е от "една жена ми каза" или от емигрантски общности в Европа.

И аз. И двете с тебе знаем, че са досадници, лъжци и използвачи. И че за 99% от тях европейката е до време, докато има изгода. Ако марокански мъжок ти даде 100 очаква поне 1000 обратно. Често си иска 1000 и без да е дал 100. Там цели градове и райони се издържат от измами и изнудване. Мъжете от емигрантските им общности не са привлекателни за нормалните момичета на тяхва възраст, защото живеят у родители до късна възраст, не са отворени, не влагат във външност, нямат полова култура, рядко са стабилни и високо платени. Във Франция жените им бачкат, вършат цялата домакинска работа и гледат децата и често плащат и наеми и заеми. Някои вземат помощите на жените си и им дават мизерни суми от тези помощи. Има пияници, които бият. Те обичат да се налагат. В Мароко богатите и средните имат прислуга. С техните жени връзки не могат да имат, дори и ако си платят. Само набързо и тайно. Едно време беше по-отворено.

Интересно как като им трябва паспорт драпат да се женят и да правят бебета а като са в Европа с документи не ги щат.

Муун Флауър, жените им са друга бира и много адаптивни. Те имат хубави женски качества - домакини, работливи, гостоприемни итн. И те си падат по мятане на мъже, но поне си гледат децата. Тук много от тях се забременяват от някого, лъжейки че са на хапчета, за да получат виза и помощи като майки на френски деца.

Хубави хора са повечето, но не и за връзка, брак и дете. Много е трудно после и конфликтно. От мароканци, алжирци, българи, афганистанци се държах настрана. За познанство и посещения само ако са женени и жените им са там.

# 92
  • Мнения: 3 542
Права си, Невена, а бих прибавила и албанците по-далеко, както и братята сърби, босненци и гърци Smiley
Дълъг списък стана.

# 93
  • Мнения: 2 224
Еееее, че то не остана Grinning Албанците не са стока, но на гърците пък какво им има? От 2— годишна съм поне по месец годишно в Гърция и нямам лоши впечатления. Но гадже грък не съм имала.

# 94
  • Мнения: 18 524
Какво да кажа аз, която имам втори брак, пак с българин? Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 17 773
не мога да кажа една лоша дума за него, дори аз самата покрай него станах много по- спокойна (преди все попадах на по-агресивен тип мъже и все някакъв стрес изживявах).
Не, това изобщо не е стрес. И само хубави неща можеш да кажеш за него. Laughing

Арабите са много мръсни, правилно си се ориентирала към лъжата. Ако му кажеш и се разделите, няма да се учудя да те последва, за да ти прави мръсно.

Ако беше по- млада и без хормонални проблеми, щях да кажа дори да го махнеш, защото има и генетична страна на монетата, но в случая може би си го роди. Но този черньо го разкарай от живота си.

В случая Нофелет даде коректна информация. Няма нужда от злобни прояви. Не е забранено хората, които не са юристи, да са наясно с нормативните актове. А специално СК в този форум сигурно повечето го знаят наизуст. Няма никакво значение ти каква си и той какъв не е, че да се сравняваш. Дава се информация, която има значение за авторката, защото тя се чуди дали да ражда, лъже и да живее с него. А важната страна той с правата си какво може да направи, ако пожелае, сякаш я неглижира.
Впрочем лафът за "като гледам какви инженери изкарваме, ме е страх да отида на лекар" важи с пълна сила и за въпросната гилдия, слезте на земята малко.

Последна редакция: чт, 10 май 2018, 22:55 от The Catcher in the Rye

# 96
  • Мнения: 1 325
Миналата година беше нашумял един случай на жена западнячка, изнасилена в Дубай и отишла да се оплаче в полицията. Ами, нея я пращат в затвора по обвинение за секс без брак и я карат да се омъжи за насилника, за да отърве процес. Обяснението е – в Дубай действа закона на шарията. Може в другите арабски страни да има по-нормални закони, но като цяло правата на жените в тия общества са доста ограничени и следва много внимателно да се информира човек за това какво точно е възможно и какво - не.
(Имам пример и от Косово - там при развод децата остават при бащата. )

# 97
  • Мнения: 2 224
(Имам пример и от Косово - там при развод децата остават при бащата. )

Това сигурно е за да предотвратят разводите 😂

# 98
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
Леони, Мароко не е Дубай или Косово и след развод децата по принцип остават при майката. Ако тя не може да ги гледа се дават на баба по майчина линия, леля или сестра, пак по майчина линия. Много Берберски общности имат традиции за кланов произход по майчина линия. Ат Еди кой си, Ат Янни, например, означава братството Янни. Ат е множествено число на агма - утробен брат, брат по майка.

Тук половината маграбки са разведени и децата са си при тях. Мароканските ми приятелки и бивши съседки, които са били женени и разведени в Мароко си живеят с децата.

От видяното досега мисля, че авторката не я грози отвличане на детето ако не раздуе на близките му за бременността, не търси бащинство или издръжка.

Тук домовете и приемните семейства са пълни с деца, сираци от такива майки. Ако нещо се случи със болната и стара майка, семейството на бащата и бащата нито се грижат, нито се интересуват от това дете. Всъщност те и брачните си деца захвърлят по домове понякога, защото са стари, бедни, овдовели или жената с която живеят не иска чуждите за нея деца. Огромна част от учавствувалите в терористични актове във Франция са израснали в домове а са от законно семейство на двама магребски родители. Само братята Куаши бяха пълни сираци с неизвестни,  май бащи.

# 99
  • Мнения: 1 698
Ще се повторя - нищо да не му казва, нищо да не търси от него. Правилно се е отдалечила на километри от него, дано да е в бяла и цивилизована държава, там самотните майки имат държавна и социална подкрепа. Дори и в България да се върне, пак ще си го отгледа. Поне език се предполага да знае, спомена, че е живяла в чужбина. Да си го роди, да си го поотгледа и да си почне работа. Какво ще му казва един ден - ами истината, искала го е, родила го е и го е изгледала.
Всички религиозни общества са силно лицемерни. Дете без брак не може, ама секс без брак може. Той ако е толкова правоверен изобщо не трябваше да се докосва до жена, за която не е женен, още повече неверница. Ама то религията за такива е за оправдание, когато им трябва, иначе си газят правилата, щом не им изнася.

# 100
  • Мнения: 17
Излъжи го, скрий го и стой далеч.
Всеки има различен опит, но... Най-близкият ми човек, голямата ми сестра, има репродуктивни проблеми (тя говори свободно за това, имам разрешението й да споделя опита й тук). Опитваше се в продължение на 20 години да забременее. Един след друг опити, опити. Едва сега, когато тя е на 40 години, щастието й се усмихна и се появиха моите двама прекрасни племенници. Има всякакви истории, жените знаем, че ако родим, ще намерим начин да се грижим за него. Само, както виждам, че много други съветват, нека бащата да не разбира за детето.

# 101
  • София
  • Мнения: 24 839
Излъжи го, скрий го и стой далеч.
Всеки има различен опит, но... Най-близкият ми човек, голямата ми сестра, има репродуктивни проблеми (тя говори свободно за това, имам разрешението й да споделя опита й тук). Опитваше се в продължение на 20 години да забременее. Един след друг опити, опити. Едва сега, когато тя е на 40 години, щастието й се усмихна и се появиха моите двама прекрасни племенници. Има всякакви истории, жените знаем, че ако родим, ще намерим начин да се грижим за него. Само, както виждам, че много други съветват, нека бащата да не разбира за детето.


Чудесен съвет- ще си начеше крастата да се размножи.

Дано само да е жива и здрава до дълбоки старини и дано само детето също да не се разболее от нещо, което би наложило да се търси бащата.
Ама, за тези неща, плюс факта, че 50% от гените му са тъмно неизвестни, поради което я съветваш да се скрие от бащата, няма никакво значение.
Както и факта, че може и със сестра/ брат да се омеша.

# 102
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
Хобби, тук ли си? Притеснявам се, че не пишеш. Дано да си добре. Дай знак, ако имаш време!

Ние си чешем езиците а авторката изчезна.

Не разбирам защо всички я съветвате да лъже при положение, че мъжът не иска особено детето. Права е апсурт. Тук съм се нагледала на сираци на стари майки. И млад човек може да умре, но младият е по-вероятно да има живи и здрави роднини.

Аз съм отгледана далече от баща и семейството му, но поне имаме информация за тях и сме се срещали. Физически съм доста различна от маминото семейство и някои мои нормални черти за тях бяха патология. Би ми било ужасно криво ако не знаех рода си. Разбирам да е бременност след изнасилване от случаен мъж, но след живот заедно с прекрасен и търпелив човек?

Ако баща отмъкне детето би бил заклеймен като престъпник, нищо че е негово. Защо майка е съветвана да скрие наличието на дете от доброволна връзка?

# 103
  • Мнения: 11 924
Невена, твоят случай е различен. Авторката казва, че партньорът й не желае детето да се роди при никакви обстоятелства - нито да създадат семейство приема, нито да се разделят, но тя да задържи детето. За мен това е най-тежкото и проблемното. Щом той не е съгласен да се разделят и тя сама да си гледа детето какво би направил, за да попречи това дете да се роди? Дали би й посегнал по някакъв начин, за да предизвика аборт например?
Колкото до възрастта на родителите, absurt,  - аз съм дете на възрастна двойка. (Майка ми ме е родила на 39,6 г, а баща ми току-що е бил навършил 48г). Отгледаха ме хората и ме изучиха дори, и то в началото на 90-те. Баща ми почина на 77 от инсулт, майка ми живот и здраве тази година навършва 86, с акъла си е, досат позакъса, но още ми помага. Само да вметна, че две години тя гледа малкия по цял ден, докато аз ходех по 10 часа на работа. Жена на 40 съвсем не е на умирачка, че да й оплаквате детето. Докато се пенсионира детето й ще е завършило университет. Почти на 46 съм, децата ми - на 8 и 4. Ами не сме се спрели. Но не пия и не пуша, заведения и дискотеки не са моето място. Никога не съм спортувала. Чувствам се добре, енергия и сили не ми липсват, мотивация също.
Неизвестните гени. Едва ли са чак толкова неизвестни, след като с бащата е живяла цяла година на семейни начала. Все нещо е научила за него и културата му. Моите деца са със 100% неизвестни гени. Това може да се окаже проблем в един момент, дано не се случва, но те нямат ли право на живот, след като тези, които са ги създали не са ги искали или не са били в състояние да ги отгледат?
Хоби дано да е взела най-доброто за нея решение. И да е в безопасност и добре.

# 104
  • Мнения: 3 025
Здравейте, мами! Решението вече го взех- ще си отгледам детето, въпреки несъгласието на бащата. Знам, че е подло от моя страна да го излъжа за такова сериозно нещо, но опитах по всякакъв друг начин- и първо съм била абсолютно откровенна с него, че независимо от неговото решение, аз мога да се грижа и сама за детенцето, като от него неискам и не търся нищо. Трябва ли да имам гузна съвест, че при желанието на бащата да направя аборт не направих? Нямам намерение да го търся след време нито за издръжки, нито за нищо. Той вече е спокоен, че " проблема" е решен. За него е проблем, за мен е подарък от Господ. Живота е непредсказуем какво и кога ще ти поднесе...но за мен смисъла на една жена е да бъде майка, иначе човек за какво е живял?- и богатство и пари нямат стойност, ако човек няма истински стойностните неща, които с пари не може да се купят.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 09:09 от Sunnyhobi

# 105
  • Мнения: 5 819
    От тази тема са минали 4 дни, откакто е пусната. Искам да подкрепя авторката. Правилно решение сте взели. Всички са прави, че като е арабин, по-добре да бягате надалеч от него. Всички араби в началото се държат много добре. Писала съм се с араби, дори си писах и говорих по телефона и скайпа две години с един арабин и разбрах много добре какво представляват мъжете араби. Тогава още бях на 20-годишна възраст и тогава жените в тази възраст са все още много наивни и доверчиви. В началото така те омайва и си мислиш, че това е най-прекрасният и мечтаният мъж, който си срещала някога! Арабите са големи манипулатори. За съжаление, за приятели не стават, защото в тяхната глава няма такова понятие да бъде "приятел" с жена! Не трябва НИКОГА да разбира, че вие имате дете от него! Ама НИКОГА! Като разбере, че сте го излъгали и някъде там по света има дете, ще го потърси и ще ви го отнеме. Радвайте се, че сте се отървали от този мъж. По-нататък той щеше да огорчи живота ви. Рано или късно щеше да покаже своята същност. Когато нещо им отказваш, тогава започват да си показват своята истинска същност!

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Чудесен съвет- ще си начеше крастата да се размножи.
Гнусничко, тесногръдо изказване.

Цитат
Дано само да е жива и здрава до дълбоки старини и дано само детето също да не се разболее от нещо, което би наложило да се търси бащата.
Ама, за тези неща, плюс факта, че 50% от гените му са тъмно неизвестни, поради което я съветваш да се скрие от бащата, няма никакво значение.
Както и факта, че може и със сестра/ брат да се омеша.
Великолепен довод. Понеже хич няма деца с неизвестен баща, нито осиновени - като тези на Мама Ру, които си живеят без подобни тежки, непреодолими терзания.

Единственото смущаващо в нейния случай за мен е необходимостта да бъдат излъгани както биологичният татко, така може би и родителите на самата Хобби, ако детето се запази.

-----

И лично за мен изхвърлянията, че че България - по аргумент от обратното - е черна, нецивилизована държава и тук дете - не и не, абсурд! - не може да се гледа, са доста прекалени.

# 107
  • София
  • Мнения: 24 839

Колкото до възрастта на родителите, absurt,  - аз съм дете на възрастна двойка. (Майка ми ме е родила на 39,6 г, а баща ми току-що е бил навършил 48г). Отгледаха ме хората и ме изучиха дори, и то в началото на 90-те. Баща ми почина на 77 от инсулт, майка ми живот и здраве тази година навършва 86, с акъла си е, досат позакъса, но още ми помага. Само да вметна, че две години тя гледа малкия по цял ден, докато аз ходех по 10 часа на работа. Жена на 40 съвсем не е на умирачка, че да й оплаквате детето. Докато се пенсионира детето й ще е завършило университет. Почти на 46 съм, децата ми - на 8 и 4. Ами не сме се спрели. Но не пия и не пуша, заведения и дискотеки не са моето място. Никога не съм спортувала. Чувствам се добре, енергия и сили не ми липсват, мотивация също.
Неизвестните гени. Едва ли са чак толкова неизвестни, след като с бащата е живяла цяла година на семейни начала. Все нещо е научила за него и културата му. Моите деца са със 100% неизвестни гени. Това може да се окаже проблем в един момент, дано не се случва, но те нямат ли право на живот, след като тези, които са ги създали не са ги искали или не са били в състояние да ги отгледат?
Хоби дано да е взела най-доброто за нея решение. И да е в безопасност и добре.

Не знам, даваш ли си сметка, че описваш ситуация съвсем различна от тази на авторката?
Ти си родена в семейство, имаш баща, знаеш кой е.
Имаш баби и дядовци, които те приемат и обичат, и винаги биха помогнали ако има нужда.

Авторката е в съвсем различна ситуация- не само че бащата ще бъде силно неизвестен, но тя самата написа, че и семейството ѝ е против арабина и възможността да се омъжи тя за арабин.

Значи, тя и родителите си трябва да лъже, и да измисля истории за произхода му, които лесно ще лъснат като се роди.
С толкова много лъжи, как ще живее това дете?
Как ще се оправи тя абсолютно сама, какво бъдеще всъщност ще му осигури?
Един грип да я повали и какво прави?

# 108
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, мами! Решението вече го взех- ще си отгледам детето, въпреки несъгласието на бащата. Знам, че е подло от моя страна да го излъжа за такова сериозно нещо, но опитах по всякакъв друг начин- и първо съм била абсолютно откровенна с него, че независимо от неговото решение, аз мога да се грижа и сама за детенцето, като от него неискам и не търся нищо. Трябва ли да имам гузна съвест, че при желанието на бащата да направя аборт не направих? Нямам намерение да го търся след време нито за издръжки, нито за нищо. Той вече е спокоен, че " проблема" е решен. За него е проблем, за мен е подарък от Господ. Живота е непредсказуем какво и кога ще ти поднесе...но за мен смисъла на една жена е да бъде майка, иначе човек за какво е живял?- и богатство и пари нямат стойност, ако човек няма истински стойностните неща, които с пари не може да се купят.
Значи в случая ти не мислиш за детето си, а за собственото си его и да си начешеш егоизма.  Хората, които не искат да имат дете от определен човек или в определен момент от живта си, вземат предпазни мерки. В 21-ви век сме, има много методи за контрацепция. Ти си живяла на семейни начала месеци наред с този арабин, но за деца говорихте ли? За сериозност в посока да бъдете семейство някога? Май не?! Живели сте заедно и човека /млад и волен/ си е имал безплатна любовница и слугиня 2в1. Ти обаче на собствена глава си вземаш решението, че въпреки несериозната ви връзка, ще спиш с него без предпазни средства - Защо? Какво си мислеше, че стане ако забременееш? Че тоя арабин ще те приеме за негова жена и ще поиска да се ожените ли... понеже голяма част от българите правят така? Би трябвало за толкова време заедно да го опознаеш що за човек е той конкретно. Той има също толкова вина за случилото се колко теб - съгласил се е да не ползвате предпазни мерки, а в същото време иска само "начесване", без никаква перспектива за семейство и деца.
От цялата работа, в следствие на вашето безотговорно поведение и на твоя огромен егоизъм, ще родиш едно дете, което няма да познава баща си /по твое желание, породено от безхаберието на бащата/ и цял живот ще слуша лъжи по негов адрес, т.к. едва ли ще му кажеш, че баща му е някакв си арабин, който е имал временна чисто сексуална връза с майка му, ама като разбрал, че е бременна и поискал да бъде абортирано.
Съветът ми е първо да помислиш за детето си, а позле за себе си.

# 109
  • Мнения: 101
Авторката е взела решение - ще си гледа детенцето, няма да го убие Simple Smile
Мисля,че това е правилния избор, въпреки всичките неизвестни, които я чакат.  Но пък какво изобщо е сигурно в този живот?!
С нейните родители все някак си ще се оправи. Дори да знаят, че бащата е арабин,  в крайна сметка нали няма да им се пречка,няма да им е пред очите.
 И моето семейство не примират от любов към арабите, но обожават децата ми.
Сигурна съм че авторката ще се справи.
 Но пак повтарям, не трябва акцента да се слага върху произхода на бащата, най-важното е, че фактически баща няма да има.
Излишно е да я вкарвате във филми, бягай, крий се,смени държавата,смени  си самоличността и т.н.

Авторке,все пак ти го познаваш, как мислиш, че би реагирал, ако евентуално научи,че вече детето е факт?
Доста мъже, независимо от националността,  не се отнасят достатъчно сериозно към това къде си пръскат семето. И в България имаме достатъчно примери за бащи, която изоставят децата си.
Този поне не те е заблуждавал, че ще си играете на семейство и че може да разчиташ на помощ.  Неочаквано за всички е изиграл ролята на осеменител и вече не е нужен.
Ти мислиш ли все пак да го уведомиш,че ще запазиш детето и да го успокоиш,че няма да искаш издръжка?
На мен ми е интересно как щеше да се развие връзката ви,ако не беше бомбата с бременността. Ти не си имала сериозни намерения,  той също, пък цяла година сте изкарали. Заедно ли живеехтв или само се виждахте?

Междудругото  познавм една двойка, момчето е сириец, момата от руските републики. Тя е поне 4-5 години по- голяма,  има някакв недъг с едното око, доста забележим, но за сметка на това май е доста добродушна. Тоя обаче е някакво олигофренче, лъже - маже. Бях сигурна,че само я използва да му топли леглото и обслужва битово. Много се изненадах, когато наскоро разбрах,че са се оженили. Не знам каква е причината, дали бременност, дали друго. Може пък да се обичат, защо не?! Едва ли е за виза обаче, щото тя не е гражданка на ЕС, за да се закрепи за нея, пък и на сирийците гарантирано получават статут заради войната.





# 110
  • Мнения: 15 619
Всяко нещо струва друго нещо. Труден избор, защото накъдето и да поемеш, цената няма да е малка.
Повече щастливи дни ти желая.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Живели са заедно година-две. За толкова време трудно се опознава човек напълно. То понякога и цял живот не стига за тая работа. Така че никой, най-малко тя, не може да предвиди как ще реагира, ако разбере. Ще бъдат свободни съчинения.

Взела е решение, успех й желая.

# 112
  • Мнения: 5 468
Афродита, доста крайно изказване. Доста е спорно кое е егоизъм-да направи аборт или да роди. А самотните майки, избрали да забременеят от донор, да се гръмнат ли?

Освен това, не виждам защо някой ден авторката да не каже на детето, че баща му е от арабски произход. Ще му обясни нещата както са си. Децата заслужават истината. Когато детето е на достатъчна възраст, че да осмисли ситуацията, ще осъзнае, че майка му, въпреки липсата на подкрепа от баща му, е решила, че ще го отгледа, а не да се отърве от него.

Иначе, и аз се възмущавам на безрасъдното правене на деца, но бременността на авторката вече е свършен факт. В крайна сметка всеки носи последствията от действията си. Тя е намерила решение за себе си. Избрала е да си носи кръста и да бъде майка, въпреки трудностите, които я очакват.

# 113
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, доста крайно изказване. Доста е спорно кое е егоизъм-да направи аборт или да роди. А самотните майки, избрали да забременеят от донор, да се гръмнат ли?

Скрит текст:
Освен това, не виждам защо някой ден авторката да не каже на детето, че баща му е от арабски произход. Ще му обясни нещата както са си. Децата заслужават истината. Когато детето е на достатъчна възраст, че да осмисли ситуацията, ще осъзнае, че майка му, въпреки липсата на подкрепа от баща му, е решила, че ще го отгледа, а не да се отърве от него.

Иначе, и аз се възмущавам на безрасъдното правене на деца, но бременността на авторката вече е свършен факт. В крайна сметка всеки носи последствията от действията си. Тя е намерила решение за себе си. Избрала е да си носи кръста и да бъде майка, въпреки трудностите, които я очакват.
Егоизма е да го задържи и да го лъже цял живот. Самотните майки родили от донор са нещо съвсем различно, от безмозъчно правене на секс, с човека който ни най-малко не ти намекнал, че иска да сте семейство и да имате деца. Не, че след появата не детето не може да стане раздяла, но едно е да спиш с някой, без да се пазиш, и с пълна умисъл, че може да забременееш и съвсем друго е да ви завърти живота впоследствие. Тук говорим за една конкретна ситуация, а не по принцип за всички самотни майки.

# 114
  • Мнения: 2 224
Дори и с предпазни средства понякога може да се забременее, а пък аз адмирирам решението на жената да поеме по-трудният път и да си отгледа детето вместо да го убие. А някой ден, когато е осъзнато може да му каже истината. Онзи като не иска и да чуе за дете няма как да стане насила.

# 115
  • Мнения: 101
Нека да не влизаме в ролята на съдници. Случило се е това, което е трябвало да се случи. Въпреки хормоналните проблеми на авторката, бременността вече е факт.  Мисля,че въпреки шока и страха, авторката се радва. Ще се справи!

Все пак години наред не се случило да забремене от някой бял, чист и свръх интелигентен българин или европеец. Случило се е точно с арабина. Ирония на съдбата.

# 116
  • Мнения: 1 698
И аз мисля, че никой няма право да критикува авторката. Тя писа, че е над 30 години, което може да означава и 31, и 39. Не е толкова стара.
Аз родих малко преди да стана на 42, близнаци, десет месеца по-късно се разделих с бащата, от няколко месеца съм разведена. Гледам сама не едно, а две дечица, в България. Родителите ми са болнави, макар и не толкова възрастни, помагат с каквото могат, живеят на другия край на града. Бащата ги вижда два пъти в месеца за по седем часа.
Нищо не ни липсва, децата са прекрасни, имам чудесни дрешки и играчки от близки, приятели и роднини, от детската кухня ми дават допълнителни бурканчета, когато има такава възможност.
Децата ме правят истински щастлива. А се родиха екстремно недоносени, едното с доста проблеми, включително се наложи операция на главичката. Сега първото близначе няма никакви следи от недоносването, а второто се развива добре, пред прохождане е.
Повече от сигурна съм, че авторката ще се справи. Желая й лека бременност и красиво и здраво бебе!

# 117
  • Мнения: 11 575


Поздравявам авторката за смелостта да вземе решение да роди дете!
 Afrodita, ти си типичен пример за "тъмния балкански субект на 21 век" - без извинение! Как не те е срам да говориш така на жената и всъщност с какво си по-различна от човека, когото не познавш и наричаш с обобщението "арабин"! Имаш ли представа колко нашенски си "бели араби" са си изоставили децата точно по същия начин?

# 118
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
Съни хоб, радвам се, че писа и че си добре. Всичко ще е наред. Лека бременност и раждане ти желая. Да, майчинството е ценно. Точно затова се планира. Дано да си добре и да имаш сили да се справиш.

Мама Ру, има случаи на бити, примамвани в други държави и насилствено отървани от бременността. Особено от северноафрикански мъже. Тук нашумя случай с известен алжирски певец - Шеб Мами. След 4 годишна връзка, в която противозачатъчните са оставени на французойката тя забременява. Менажерът му и певецът я примамват в Алжир, затварят във вилата на певеца, упояват и някакви жени са я удряли в корема. Фетусът оцеля. Тя успя да го осъди и той лежа в затвора във Франция. Тя казва, че го обича и ще разкаже на дъщеря си какъв прекрасен човек е. Не е виждал детето и не се интересува. Вероятно е женен и има деца с тяхна жена и срамът е голям. Има и други. Като раждах дъщеря ми имаше тъпа французойка, която раждаше от женен мароканец с 3 деца. Не разбираше защо той се сърди, че му пратила писмо с поздравления, че ще става баща. За да не го съди, той дойде да признае детето. Тя едвамвързваше двата края. А той имал израстъци по пениса, от най-странните, които предизвикват рак. Беше нисичък, с оредели коси и караше трошка. Страхуваше жена му да не разбере.

За тях, ако жена, с която не са женени, прави секс със тях, проблемът си е неин. Така са възпитани. Затова техните жени, ако ходят, ходят с мъже от други етноси.

Моите родители са ме създали, когато са били с около десетилетие по-млади от родителите на Мама Ру. Живи са, здрави са и работят. Внуци не щат да гледат. Свекърите и те. Възрастта, сама по себе си не е проблем. Проблем е неприемането на произхода на детето от семействата, липсата на грижа и общуване с бащината рода. В БГ външният вид може да се окаже проблемен за детето.

Натака, гледала съм недоносено без да съм била сама. Тежко е. При това моето, освен с храна, проблеми не имало и е здраво като бик. Не всеки може да се справи без да изкукурига. Дрешките от приятели са ок докато децата са малки. Моите искат iphone8, iphone7бил срамен. Дрехите ни трябва да са маркови и не от разпродажби. От училището организират непрекъснато екскурзии, де в Испания, де в Ирландия. Частни учители, кандидатстване, училищни такси, екскурзии. С времето става все по-скъпо.

Дъщеря ми не иска да дружи с деца от бедни, емигрантски семейства. Вдигнала скандал, че я настанили до опърпано, по думите и, дете. "Те серат по дупки и живеят в колиби, мамо". Учителите опитаха.........  но с мъжа ми дружно рипнахме и ........ детето си седи само на последния чин ако и да е отличник. "Аз трябва да развивам значими и полезни приятелства с деца от образовани и съвместими с френските ценности, мамо"  ми съобщи  потомството. Нищо не мога да кажа, защото не съм растнала тук. Според ММ е право на личен избор. Та и това не е за подценяване.

# 119
  • Мнения: 18 524
Невена, по-интересно е ти как подкрепяш странните изказвания на децата си? Моите от нищо не са лишавани, но ако оплюят безпричинно друго дете, няма да срещнат особена подкрепа. Скъпите вещи не са гаранция за вечно щастие. Колкото по-рано разберат, толкова по-добре за децата. Казвам го, без да съм мизерствала особено в живота си и дори съм имала напълно финансово безгрижни периоди, та не е като да не знам какво е. Не бих подкрепила децата си да се присмиват на друго дете на такава основа.

# 120
  • Мнения: 2 224
Nevena Virolan, много странно “възпитание” си дала на дъщеря си. Струва ми се, че хич няма да е подготвена за сблъсъка с реалния живот някой ден.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 19:07 от Anastasiya_S

# 121
  • Мнения: 9 196
Nevena Virolan, много странно “възпитание” си дала на дъщеря си. Струва ми се, че хич няма да е подготвена със сблъсъка с реалния живот някой ден.

Трагедия. Като прибавим и възгледите и как мъжете не изневеряват, ами си "ходят" и това е нормално. Рядко се попода на чак такъв екземпляр, с тотално объркани представи, но иначе се показва, като пример постоянно. Само дето не разбира, че е лош пример.

# 122
  • Мнения: 1 698
То емигрантското дете, ако е отличник, дори и да си седи на последния чин само, току виж след години станало министър във Франция. Имаха една министърка на правосъдието преди време, Рашида Доти или нещо такова. Стана известна с това, че забременя без съпруг.
Та не е редно да се пренебрегват така децата, само защото са от бедни и емигрантски семейства. Защото утре може да ви управляват. Което не е лошо, стига да имат необходимите качества за това.

# 123
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
петяиванов, каква е твоята теза и какво предлагаш? На Афродита размишленията никак не са консервативни, според мене. Писала е, че е ОК да се ражда от донор, например. Ти самата знаеш, че за огромното магребско мнозинство това е неприемливо и презирано, даже осмивано. Във Франция осеменяване на неженени от донор е забранено. Аз, но и много хора, нямащи арабски произход, не го приемаме. Тук всеки си излага разбиранията и толкоз.

Бианка, не я възпитавам така. И мене са ме възпитавали да приемам и помагам на по-слабия, да съм вежлива и да не гледам опаковката. Много бързо вдянах, че ако искам да съм близка с едни трябва да загърбя други. Преди да д йствувам или бездействие ама в случая се посъветвах с други родители, приятели. Разбрах, че е безсмислено да я карам да прави нещо, което никой друг не иска и не прави. Не желая да се боря с вятърни мелници. Тук напоследък има отлив от междуетническите контакти и отхвърляне на дадени етноси. Особено след атентатите. С моята дъщеря нямаме сходни възгледи. Тя е продукт на друго общество и време. Тя самата ми каза, че не би реагирала така ако и останалите съученици не правеха така. Трудно ми е да възпитавам по някакъв начин, а мъжът ми да пуска шегички и подигравки и останалите родители и те, разбираш ли?

Натака, имигрантските дете стана министър за да гласуват за Саркози имигрантите. Все красиви жени като Дати, Рама Яде Итн. Жените им са хяресвани. Синът ми ги кани, котка и черпи. Няма лошо. И тук играят връзките. Гледах филм за броя обаждания за интервю, когато на едно и също CV името Мохамед Хмиди се смени със Жан Дьо Ла Грот. Впечатляващо е.

Не е редно, права си. Но се случва непрекъснато. Дори и да успея да я насиля, мислиш ли, че другите родители ще си дадат същия зор? Само ще изляза лошата, тъпата и задръстената. Не, мерси.

# 124
  • Мнения: 2 224
За мен пък да си тъп и задръстен означава като овца от стадото да правиш това, което и другите и страх да не станеш “черната овца” сред овцете без да влагаш разсъждение за нещата.

# 125
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Всеки си решава за децата си. Стига сте я нападали.

# 126
  • Мнения: 2 224
Най-нападнатата от хора пълни с предразсъдъци май е авторката на темата.

# 127
  • Мнения: 1 698
Авторката, дори и нападната, си е щастлива, ще става майка. От това по-хубаво няма, особено за момиче, което има репродуктивни проблеми. Да е жива и здрава, и да си гледа бременността и спокойствието.
Да, идеята за мултикултурализма си остава мираж. Нещо като комунизма. След толкова много страдания, атентати, смърт и почернени семейства, не мога да ги виня французите, но все пак, за да не се озлобяват децата отрано и да не се превръщат в атентатори един ден, пътят е приемане, а не отхвърляне.
То и авторката не е тръгнала от добро за чужбина. Не случайно българите зад граница са два милиона.

# 128
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
АнастасияС, според мене е добре авторката да прочете най-различни позиции и мнения. Нека прочете и мненията, пълни с предразсъдъци! В реалния живот детето и ще се сблъска с такива хора.

За възпитанието - това, което исках да кажа и покажа.е, че:

1) свят широк и хора всякакви. Да се подготви и да подготви детето.

2) родителите може да възпитаваме всякак, но децата не са кофа, че каквото налеем да седи там. 2 деца имам, еднакво възпитавани, но с коренно различен мироглед и разбирания под влияние на характер, среда и мода.

3) Защо да се пъна да обяснявам, че деца от арабски произход и многодетно, необразовано семейство са достойни за приятелство, когато половината от мненията в тази тема представят арабите в не добра светлина?

4) Има ли смисъл да насилвам чувства? Сигурно и вие дискриминирате понякога по някакъв признак, не непременно етнически произход или религия. Колко от вас са имали приятелчета двойкаджии, цигани, ама честно? Бихте ли послушали родител в този случай? Преди 2-3 години в Айтос съученици бяха гласували и решили, че не искат на бала им да присъства съученик с увреждане. Учителите и директорът не реагирали. Родителите им, повечето, едва ли са си загубили времето да ги убеждават да си променят мисленето. Защо мислите, че по останалия свят трябва да е различно?

Натака, аз и ММ сме от отворени и мултикултурни семейства. Никой никого не е длъжен да приема в личния си живот. По стечение на обстоятелствата повечето от приятелките ми са марокански и претенции към тях нямам. Децата ми не се интересуват от културата, езиците и държавата им. Искат в Испания, Америка, Япония, Корея. Дъщеря ми иска да учи руски. В БГ едно време го ненавиждаха руския повечето ученици. И така

# 129
  • Мнения: 101
Ако отворите отделна тема за децата и приемането / неприемането на муштикултурата, ще следя с интерес.
Междудругото на моите деца не им прави впечатление кой откъде е,каква религия, каква кожа,какви дрехи. Но са още твърде малки.  В детската дъщеря ми дружеше със сомалийчета и изобщо не й правеше впечатление, че изглеждат различно. Децата не се раждат с предразсъдъци.


Лека бременност и раждане на авторката.  И да бъде оптимист - поне няма да има свекърва, от която да се оплаква Simple Smile

# 130
  • Мнения: 9 196
Ако отворите отделна тема за децата и приемането / неприемането на муштикултурата, ще следя с интерес.
Междудругото на моите деца не им прави впечатление кой откъде е,каква религия, каква кожа,какви дрехи. Но са още твърде малки.  В детската дъщеря ми дружеше със сомалийчета и изобщо не й правеше впечатление, че изглеждат различно. Децата не се раждат с предразсъдъци.


Лека бременност и раждане на авторката.  И да бъде оптимист - поне няма да има свекърва, от която да се оплаква Simple Smile

И на моето не му правеше, като по-малко, но вече започна да долавя някои разлики, като специфичната миризма на черните например, разпитва ме, коментираме. Но въпреки това се приемат, каквито са, без обиди или нещо. Друг е въпроса, че приятелските групи се оформят по естествен начин със себеподобни.

# 131
  • Мнения: 11 575
петяиванов, каква е твоята теза и какво предлагаш? На Афродита размишленията никак не са консервативни, според мене. Писала е, че е ОК да се ражда от донор, например. Ти самата знаеш, че за огромното магребско мнозинство това е неприемливо и презирано, даже осмивано. Във Франция осеменяване на неженени от донор е забранено. Аз, но и много хора, нямащи арабски произход, не го приемаме. Тук всеки си излага разбиранията и толкоз.

Nevena Virolan, мисля че сама си си отговорила "Тук всеки си излага разбиранията и толкоз", въпреки, че постът ми не беше насочен към теб, а към грубостта на осъдително размахващата пръст.
Моята теза и какво предлагам по питането на авторката съм го казала още на втора страница от темата.
.

# 132
  • Мнения: 11 575
Здравейте, мами! Решението вече го взех- ще си отгледам детето, въпреки несъгласието на бащата. Знам, че е подло от моя страна да го излъжа за такова сериозно нещо, но опитах по всякакъв друг начин- и първо съм била абсолютно откровенна с него, че независимо от неговото решение, аз мога да се грижа и сама за детенцето, като от него неискам и не търся нищо. Трябва ли да имам гузна съвест, че при желанието на бащата да направя аборт не направих? Нямам намерение да го търся след време нито за издръжки, нито за нищо. Той вече е спокоен, че " проблема" е решен. За него е проблем, за мен е подарък от Господ. Живота е непредсказуем какво и кога ще ти поднесе...но за мен смисъла на една жена е да бъде майка, иначе човек за какво е живял?- и богатство и пари нямат стойност, ако човек няма истински стойностните неща, които с пари не може да се купят.
Значи в случая ти не мислиш за детето си, а за собственото си его и да си начешеш егоизма.  Хората, които не искат да имат дете от определен човек или в определен момент от живта си, вземат предпазни мерки. В 21-ви век сме, има много методи за контрацепция. Ти си живяла на семейни начала месеци наред с този арабин, но за деца говорихте ли? За сериозност в посока да бъдете семейство някога? Май не?! Живели сте заедно и човека /млад и волен/ си е имал безплатна любовница и слугиня 2в1. Ти обаче на собствена глава си вземаш решението, че въпреки несериозната ви връзка, ще спиш с него без предпазни средства - Защо? Какво си мислеше, че стане ако забременееш? Че тоя арабин ще те приеме за негова жена и ще поиска да се ожените ли... понеже голяма част от българите правят така? Би трябвало за толкова време заедно да го опознаеш що за човек е той конкретно. Той има също толкова вина за случилото се колко теб - съгласил се е да не ползвате предпазни мерки, а в същото време иска само "начесване", без никаква перспектива за семейство и деца.
От цялата работа, в следствие на вашето безотговорно поведение и на твоя огромен егоизъм, ще родиш едно дете, което няма да познава баща си /по твое желание, породено от безхаберието на бащата/ и цял живот ще слуша лъжи по негов адрес, т.к. едва ли ще му кажеш, че баща му е някакв си арабин, който е имал временна чисто сексуална връза с майка му, ама като разбрал, че е бременна и поискал да бъде абортирано.
Съветът ми е първо да помислиш за детето си, а позле за себе си.
Невена, това на какво ти прилича?

# 133
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
petiaivanov,  начинът на поведение на мъжа - желанието за съвместен безгрижен живот с безплатен секс без презерватив и по всяко време а после отхвърляне на бременността и настояване за аборт са логично следствие от неговия произход, вероизповедание и нрави. Авторката е написала, че той е арабин и понеже не му е писала името е нормално учавствуващите в дискусията да го наричат някак си. Аз пишех мъж, Афродита арабин. Не е невярно.

За егото и егоизма също не е невярно, поне за Афродита. Аз също мисля, че дължим на децата си род, фамилно име, история и култура. Просто не съм го писала по този начин, защото ще е след дъжд качулка. И за мене живот с несретен младок, който го е страх да не го натупа мама по д-то ми се вижда слугинарство и безплатно почукване. Като млада съм живяла с млад негър, който обаче беше мъж отвсякъде и нито ме криеше, нито ме лъготеше. Нито ме забремени. Животът със мъже от Северна Африка е особен и не е за всяка жена.

Ето, Салсиша намира разбиранията ми за тотално объркани и трагедия. И си е нейно право да го сподели. Няма лошо.

анастасия2707, децата, докато са малки, са отворени към всичко. В пубертета има отхвърляне на родителски ценности и заменяне с нови, по-подходящи за тяхната реалност. Това според тях. Моите деца се промениха на 180° и в доста отношения станаха по-консервативни от нас. В детската градина дъщеря ми си играеше с деца с Даун синдром и всякакви. В първи клас се заинтересува от Исляма. Сега казва, че трябва да си безмозъчен да вярваш в Бог. Беше разхвърляна, не учеше и играеше по цял следобед. Сега живее между банята, магазини за дрехи и козметика и само зубри. Има най-високите оценки във випуска и това без допълнителни уроци. Синът от отличник е станал двойкаджия и само компютър го интересува. Седи в хола до 1 сутрин а тя не излиза от стаята. Вярва в Христос, но не знае дали иска да се конвертира. И двамата приемат чужди култури, но като странични наблюдатели. Идентифицират се като французи. Имаше такива теми в родители в чужбина.

# 134
  • Мнения: 11 575
Невена, мисля, че изобщо не разбра какво съм написала. В темата изобщо не иде реч за религии и националности, а дали една жена да запази дететио си. И изобщо не съм съгласна, че "......... и настояване за аборт са логично следствие от неговия произход, вероизповедание и нрави." това е вярно. Това  важи със същата сила и за наш Ганьо, както между впрочем и всяка една раса или националност.  След първия си пост,  нещата,, които написах, са насочени към онези, които слагат всички араби под един знаменатал. Ако ги питаш и иранците и индонезийците ще изкарат араби, така де, нали са мюсюлмани! Ама ако някой тях ги сложи под един знаменател с останалите балкански братя - " ааа не, гърците са мързеливи, сърбите са...., македонците са" . А простичката истина са, че информацията им по темата е от един братовчед на жената, на шурея и т.н.
Та накратко - авторката можеше да прави небезопасен секс с всеки един мъж и той да не иска детето в последствие. Доказателство за това са и многото теми и разказани съдби в този форум.

# 135
  • Paris, France
  • Мнения: 13 981
петяиванов, но и съни хобб, преди 20-30г много Ганьовци реагираха точно като въпросния господин. И в Мароко и в Бг домовете са пълни с изоставени деца, повечето извънбрачни. В България няма в момента усложненията на ужасна бедност, безработица и липса на жилища, каквито има в Мароко. Има ги всъщност, но в значително по-малка степен. Липсата на млади жени и свободното пътуване са направили Ганьо по-непретенциозен. В Мароко е обратното. Там около 700 000 деца живеят по улиците. Всеки ден са изоставяни около 25 новородени извънбрачни. Много са изхвърляни по кофи, за съжаление. В БГ днес извънбрачността на детето не е срамна и стигма. А за семейството на приятеля и е трагедия и петно. Ако тя беше се забременила от французин или германец, щеше да получи издръжка, припознаване, контакт със семейството на мъжа и наследство за детето си. Детето, ако не искано, щеше поне да бъде прието.

На небезопасен секс, когото бременност е нежелана, малко европейци се навиват. Тук е патент на Африка бойз. На черните не им пука, нали са полигинни и промискуитетни, но на арабин такава бременност му вади акъла.

Идват предизвикателствата с анатомията. Знаете колко трудно се мие, вчесва и поддържа афро коса. Бялата самотна майка често не разбира нуждата от подходящо сплитане и немиене, мазане итн. Подигравки в Бг също не липсват към мургавите. Майка ми не пускаше децата ми самив парка до блока от страх от расова агресия. За всичко това трябва да се помисли. За момиче да се предвидят 200-300лв на всеки 3 месеца за бразилски лисаж. В Мароко правят такут от къна, ръжда и шикалки и изправят коси с него, но в Европа не се намира.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
"В Мароко правят такут от къна, ръжда и шикалки и изправят коси с него, но в Европа не се намира"
Косата на мароканците (бербери, араби) и изобщо анатомията им - каквото и друго да включва това освен коса - "афро" ли е?  Rolling Eyes

# 137
  • Мнения: 1 325
Примерът с Дубай, който дадох преди е стряскащ, да. Но с това исках да подскажа колко различна е ценностната система и разбирания на тази религия. Съчувствието и милосърдието са християнски добродетели, които ги няма в исляма.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
А, няма начин християнството да не ги е измислило тея добродетели. Никоя друга религия ги няма, атеистите също ги нямат. Wink

# 139
  • Мнения: 11 924
Е,как? Та кой вилнее из Америките и затрива индианските цивилизации? Точно съчувстващите и милосърдни християни. Ама те, за да им спасят покварените езически души го правят това, сиреч от милосърдие. А пък от съчувствие и мисъл за ближния им крадат златото.
Съни хоби е взела вече трудното решение какво да прави от тук нататък. Допуснала е грешка да не се пази, осланяйки се на здравословните си проблеми, но природата си знае работата. Явно нейното дете е нужно на света. Лека бременност и живо и здраво детенце на финала й желая. Планирано или не, това детенце ще придаде нов смисъл и цел на живота й. Дано го отгледа безпроблемно. Какво и колко ще му каже тя ще си прецени. Колкото до детето то ще бъде щастливо, че е имало шанса да се роди, а не да бъде абортирано.

# 140
  • София
  • Мнения: 30
Бременна съм. Аз искам да задържа детето, бащата - не. За него не стои като вариант, той да не иска детето, а аз да го родя и сама да го отглеждам, а по този начин ме кара едва ли не насила да направя нещо, което след като неискам да го направя- няма как да се съобразя с него. Мисля, че и без него ще мога да си го гледам. Т, въпросът ми е- за да спре постоянно да ме пита- кога ще направиш аборт, какво мислите за това- ако му кажа, че съм направила и просто прекратя всякакви отношения с него?

Кажи му истината - че смяташ да родиш детето. Не е честно някак си - той е наполовина родител на това дете и ако в един хубав ден то тръгне да търси баща си...
 

# 141
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте, мами! Решението вече го взех- ще си отгледам детето, въпреки несъгласието на бащата. Знам, че е подло от моя страна да го излъжа за такова сериозно нещо, но опитах по всякакъв друг начин- и първо съм била абсолютно откровенна с него, че независимо от неговото решение, аз мога да се грижа и сама за детенцето, като от него неискам и не търся нищо. Трябва ли да имам гузна съвест, че при желанието на бащата да направя аборт не направих? Нямам намерение да го търся след време нито за издръжки, нито за нищо. Той вече е спокоен, че " проблема" е решен. За него е проблем, за мен е подарък от Господ. Живота е непредсказуем какво и кога ще ти поднесе...но за мен смисъла на една жена е да бъде майка, иначе човек за какво е живял?- и богатство и пари нямат стойност, ако човек няма истински стойностните неща, които с пари не може да се купят.
Значи в случая ти не мислиш за детето си, а за собственото си его и да си начешеш егоизма.  Хората, които не искат да имат дете от определен човек или в определен момент от живта си, вземат предпазни мерки. В 21-ви век сме, има много методи за контрацепция. Ти си живяла на семейни начала месеци наред с този арабин, но за деца говорихте ли? За сериозност в посока да бъдете семейство някога? Май не?! Живели сте заедно и човека /млад и волен/ си е имал безплатна любовница и слугиня 2в1. Ти обаче на собствена глава си вземаш решението, че въпреки несериозната ви връзка, ще спиш с него без предпазни средства - Защо? Какво си мислеше, че стане ако забременееш? Че тоя арабин ще те приеме за негова жена и ще поиска да се ожените ли... понеже голяма част от българите правят така? Би трябвало за толкова време заедно да го опознаеш що за човек е той конкретно. Той има също толкова вина за случилото се колко теб - съгласил се е да не ползвате предпазни мерки, а в същото време иска само "начесване", без никаква перспектива за семейство и деца.
От цялата работа, в следствие на вашето безотговорно поведение и на твоя огромен егоизъм, ще родиш едно дете, което няма да познава баща си /по твое желание, породено от безхаберието на бащата/ и цял живот ще слуша лъжи по негов адрес, т.к. едва ли ще му кажеш, че баща му е някакв си арабин, който е имал временна чисто сексуална връза с майка му, ама като разбрал, че е бременна и поискал да бъде абортирано.
Съветът ми е първо да помислиш за детето си, а позле за себе си.
Невена, това на какво ти прилича?
На теб какъв ти е проблема? Това е форум и всеки си исказва мнението. Какво подскачаш, че съм му казала "арабин"? За теб това нещо обидно ли е? Защото ако е така, има нещо много сбъркано в теб.  Авторката каза, че е арабин, ако беше казала българин или англичанин, щях да го коментирам с думите  българин или англичанин. И българин да беше, пак можеше да отхвърли детето и да не го иска /приемри такива бол/, това не е определящо. В случая обаче тя съзнателно е правила месеци наред секс без предпазни мерки, като не са имали намерения да стават семейство и да правят деца и сега е му сервира, че ще е баща. Обче за тази ситуация и двамата имат принос - той също се е съгласил на  секс без предпазни мерки и сега не иска да поеме отговорност. От цялата работа - горкото дете.

# 142
  • Мнения: X
Постът на Афродита беше малко краен и не мога да кажа, че го споделям, но никъде в него няма "подклаждане на расизъм",има изказване на лично мнение, все пак това е публичен форум и всеки има право да си изкаже мнението, живеем в свободна страна. Определението арабин не е проява на расизъм, а чистата истина, не знам как е политически коректно да го нарече, може би скандинавец, знам ли... Арабинът си е арабин, както ние сме българи и лично аз няма да се почувствам по никакъв начин дискриминирана, ако ме нарекат българка или християнка ( може би не съм достатъчно тънкообидна или комплексирана на тази тема). А това, че хората имат определено мнение за арабите си е тяхно право, както в някои европейски държави имат мнение и за българите, свят голям хора всякакви, не могат всички да мислят еднакво и никой няма право да го изисква от тях. Тук никой не е тръгнал да скандира " смърт на арабите, избийте ги до крак!" ( каквото м/у впрочем е мотото на повечето терористи ( и тук за да не бъда обвинена в расизъм визирам от всички религии). Ако трябва да сме обективни във всеки човек може да бъде открито нещо ценно и стойностно, без значение националността или религията, но и на никой не може да му бъде забранено да си прави свои собствени обобщения или да има мнение

# 143
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Просто Петя във всеки свой пост ги защитава, и тях и начинът им на живот и какво ли още не.

Просто наблюдение.

# 144
  • Мнения: 101
Що пък да не ги защитава?  Да не би да защитава и оневинява престъпници, убийци, главорези?
Има хора и хора. На мен лично много неща от културата и манталитета им не ми допадат,но не бих се хвърлила да ги хапя къто бясно куче. Доминира мнението, че щом е арабин, то задължително отвлича децата, подчинява и тормози жената, не й дава носа да си покаже навън и т.н. Ами не, не е така. 

# 145
  • Мнения: X
Каквото и мнение да доминира, то си е право на хората да си го съставят и никой не може да им отнеме това право (слава богу!). Както и да е, мисля, че прекалено много се измести фокуса на темата, авторката питаше нешо съвсем друго и по темата мога да кажа, че адмирирам решението й да роди и отгледа детето си и да го дари с любов и грижа. Пожелавам й каквито и пречки да срещне в бъдеще да ги преодолява с лекота и с обичта, която носи в сърцето си към своето дете.

# 146
  • Мнения: 1 698
Относно издръжките и социалната подкрепа на самотните майки в България нещата наистина не са розови, наистина държавата е длъжник, но и много майки не си търсят правата. Не се сещат с години да търсят издръжка от бащата /говоря за деца, родени в брак или признати от бащата/, а законът дава възможност издръжка да се търси до една година назад от завеждането на исковата молба. Дори и бащата да не иска да плаща издръжката, за която е осъден, има механизми, по които тя да бъде събрана, както и такъв баща подлежи на наказателна отговорност при две последователно неплатени издръжки. Оправдания от типа "Не ми се занимава" не са от полза на децата, а и възпитават безотговорно поведение у бащите. Не на последно място, има правна възможност, общината да поеме изплащането на издръжката до минималния размер, ако бащата не може да бъде намерен.
Така, че, за да проработи системата, се изисква и ние като граждани да си знаем и търсим правата, и да ги отстояваме, а не само да мрънкаме колко виновна ни е държавата и какъв безотговорник е мъжът, от когото имаме дете.
Написаното от мен е офф топик, за което се извинявам, темата е за друго, но размислите са ми провокирани от това, колко социално приемливо е бащата да забрави, че има дете. Защото е наша задача да се борим за децата си и за техните права, доколкото законът ни дава такава възможност. Друг е въпросът, че никой не може да го накара насила да полага грижи за децата си, но поне издръжката трябва да бъде търсена, защото са създадени немалко механизми тя да стигне до децата.
Тук не включвам момичетата, които сами са решили да не търсят бащинство и даже отказват бащата да бъде вписан такъв в акта за раждане, както и заченалите от донор или самотните осиновителки.
На авторката желая щастие, здраве, сили и вдъхновение.

# 147
  • София
  • Мнения: 12 006
Само да уточня за втори път вече - моите постове и мнението ми за ситуацията нямат абсолютно нищо общо с националността на мъжа /ако мога така да се изразя/. Мнението ми подчертаваше поведението на авторката и на мъжа от разказа, което е безотговорно. А това кой каква националност е - все тая.

# 148
  • Мнения: 513
Не изчетох цялата тема, но ми е интересно оставила ли е авторката бебето 😊

# 149
  • Мнения: 1 294
Не изчетох до край темата, но реагирам силно на призивите за аборт. Това при все, че авторката споделя за здравословни усложнения, които правят забременяването трудно, както и това че е на 30+, което не е баш положитено що се отнася до бъдещо забременяване.
Моля ви, съвземете се и не я съветвайте да абортира. Особено, след като тя вече е решила да го остави. Въпросът и в темата е съвсем друг.

Към авторката. Щом си решила да родиш, роди си го. Не се съмнявам, че ще се справиш, звучиш ми смислено. На твое място, не бих казала на бащата. Не е негова работа, след като той е решил, че не желае това дете. Не го лъжи, просто прекрати всякакъв контакт.

# 150
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Ти видя ли от коя дата е темата? Малко е тъпо да агитираш за или против аборт, при положение, че каквото и да е решила, вече го е направила.

# 151
  • Мнения: 1 294
Ти видя ли от коя дата е темата? Малко е тъпо да агитираш за или против аборт, при положение, че каквото и да е решила, вече го е направила.

Сега видях от коя дата е темата да, старичка е безспорно и си права, че каквото е решила вече го е направила. Но пък ти дадох възможност да коментираш по елегантен начин, вярвам че осмисли денят ти.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Имам доволно повече неща, които осмислят дните ми, не само този, та не чакам на форума. А такива патетични изказвания "о, моля ви, не позволявайте да абортира", никому не са нужни. В трудните моменти няма ти да й гледаш детето, което може да роди под давление на такива романтички като теб. Не знам дали си гледала сама дете, но аз съм, поне за известен период от време и знам какво е.

# 153
  • Мнения: 1 294
HighSpeed, предлагам да приключим с дрънкането.
Верно, няма аз да и гледам детето в трудни моменти, но и ти няма да и дадеш едно от своите, ако остане без. Така че, хайде да не изпадаме в чак толкова лични квалификации и нападки.
И да, знам какво е и едното и другото. Сега се оттеглям от спорът с теб.

# 154
  • Мнения: 1 770
Моето мнение е, че един човек създал дете и не го иска, никога нвма да стане готов за дете. Това е в съзнанието и не зависи дали "времето е дошло или не"...Успех ти желая, но не го лъжи. Детето заслужава да знае кой е баща му.

# 155
  • Мнения: 7 006
Афродита, доста крайно изказване. Доста е спорно кое е егоизъм-да направи аборт или да роди. А самотните майки, избрали да забременеят от донор, да се гръмнат ли?

.
Нерде Ямбол,нерде Стамбол?
Донора си е продал спермата за да бъде употребена именно за заплод.
Дал е съгласието си,децата му да щъкат по света..
Този случай,обаче,съвсем не е такъв.Мъжът не желае дете.

Наскоро имаше една абсурдна тема за "правата на случайния осеменител"..

Спрете се бе жени!
Спрете да бременеете от мъже които не желаят да стават бащи.
Долно и грозно е.
Жал ми е за мъжете и децата в тези случаи..

Като искате на всяка цена да се плодите,ми ползвайте донор който е съгласен,защото лъжите и долните постъпки,не са добър старт за живота на нито едно същество!!!

# 156
  • София
  • Мнения: 24 839
Не изчетох до край темата, но реагирам силно на призивите за аборт. Това при все, че авторката споделя за здравословни усложнения, които правят забременяването трудно, както и това че е на 30+, което не е баш положитено що се отнася до бъдещо забременяване.
Моля ви, съвземете се и не я съветвайте да абортира. Особено, след като тя вече е решила да го остави. Въпросът и в темата е съвсем друг.

Към авторката. Щом си решила да родиш, роди си го. Не се съмнявам, че ще се справиш, звучиш ми смислено. На твое място, не бих казала на бащата. Не е негова работа, след като той е решил, че не желае това дете. Не го лъжи, просто прекрати всякакъв контакт.

Палачинке, ще ѝ вземеш ли адреса ,че да ѝ пращаш помощи и да си уговорите часовете, в които да гледаш детето? newsm78

# 157
  • Мнения: 1 294
Не изчетох до край темата, но реагирам силно на призивите за аборт. Това при все, че авторката споделя за здравословни усложнения, които правят забременяването трудно, както и това че е на 30+, което не е баш положитено що се отнася до бъдещо забременяване.
Моля ви, съвземете се и не я съветвайте да абортира. Особено, след като тя вече е решила да го остави. Въпросът и в темата е съвсем друг.

Към авторката. Щом си решила да родиш, роди си го. Не се съмнявам, че ще се справиш, звучиш ми смислено. На твое място, не бих казала на бащата. Не е негова работа, след като той е решил, че не желае това дете. Не го лъжи, просто прекрати всякакъв контакт.

Палачинке, ще ѝ вземеш ли адреса ,че да ѝ пращаш помощи и да си уговорите часовете, в които да гледаш детето? newsm78


Еее, аман. Коментирах вече въпроса, ама хайде ще се повторя.
Първо, авторката не пита дали да прави аборт.
Второ, тя вече е решила да НЕ прави.
Трето, аз практически мога да и вземе телефона и да ударя едно рамо с бебето, няма да се свърша. Ама ти щеше ли да й дадеш ли едно от твоите деца, ако останеше без?

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 13:17 от palachinka

Общи условия

Активация на акаунт