Дълъг полет с бебе на 1г.

  • 2 909
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Привет, предстои ми полет Канада-България с бебе на 1г. За избор на място се доплащало, но според агенцията щели и без това да ни настанят до пътеката с толкова малко бебе. Дали е така ,някой има ли опит? Изобщо, да споделите впечатления от подобни преживявания? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 480
Зависи от компанията, с която летите. Томас Кук като сме пътували и Върджин Атлантик помагат на семействата с бебета, имат допълнителни приставки/столчета.

# 2
  • Мнения: 14
Зависи от компанията, с която летите. Томас Кук като сме пътували и Върджин Атлантик помагат на семействата с бебета, имат допълнителни приставки/столчета.

С Jet Airways сме, индийска. То самостоятелна седалка няма да има, въпросът е поне моята да е до пътеката...

# 3
  • Мнения: 28 885
Вероятно ще може да се смените с някой, чието място е до пътеката.  Peace

# 4
  • Мнения: 3 480
Стига да се съгласят.
Не съм летяла с тази компания и нямам впечатления. Факт е, че при компаниите, които споменах слагат майките там, където има extra leg space (не знам дали са платили екстра) и имаха помощно столче за бебетата.

Защо не звъннете и не попитате?
Лично аз за дълъг полет не бих си отстъпила мястото до пътеката на друг човек, да не говорим, че търся места далеч от бебета по обясними причини.
За да си спокойна провери тези неща предварително. Колко трябва да доплатите?

# 5
  • Мнения: 14
Стига да се съгласят.
Не съм летяла с тази компания и нямам впечатления. Факт е, че при компаниите, които споменах слагат майките там, където има extra leg space (не знам дали са платили екстра) и имаха помощно столче за бебетата.

Защо не звъннете и не попитате?
Лично аз за дълъг полет не бих си отстъпила мястото до пътеката на друг човек, да не говорим, че търся места далеч от бебета по обясними причини.
За да си спокойна провери тези неща предварително. Колко трябва да доплатите?

96лв. Не са много. Може да им звънна, да, най-добре ще е, не ми се рискува.
 

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Ние сме пътували от Карибите до Европа и ни сложиха на първия ред т.е. там, където е доста по-широко. Летяхме с XL Airlines, не ни дадоха кошче, тъй като кошчетата били за съвсем малки бебета, а нашия минаваше годинка и половина.

# 7
  • Мнения: 12 627
Ако бебето е още кърмаче, макар и на годинка, е най-лесно, защото тогава всякакви протести се "потушават" по природен начин. Simple Smile А иначе... дано дават някакви допълнителни неща, че Канада си е далече.

# 8
  • Мнения: 14
Ние сме пътували от Карибите до Европа и ни сложиха на първия ред т.е. там, където е доста по-широко. Летяхме с XL Airlines, не ни дадоха кошче, тъй като кошчетата били за съвсем малки бебета, а нашия минаваше годинка и половина.

Кошчетата били до 11кг, моят ще е на границата тогава. Ще опитам да заявя кошче, но и да ни го откажат, поне да ме сложат на първия ред или до пътеката (без доплащане), че иначе не си го представям...

# 9
  • Мнения: 404
Ние сме пътували от Карибите до Европа и ни сложиха на първия ред т.е. там, където е доста по-широко. Летяхме с XL Airlines, не ни дадоха кошче, тъй като кошчетата били за съвсем малки бебета, а нашия минаваше годинка и половина.

Кошчетата били до 11кг, моят ще е на границата тогава. Ще опитам да заявя кошче, но и да ни го откажат, поне да ме сложат на първия ред или до пътеката (без доплащане), че иначе не си го представям...

Аз не мога да разбера каква е толкова драмата да си доплатите? Билета колко е, гръбо 1,000 евро? Какво са още 100 лева, когато става въпрос за комфорта на вас и вашето дете?

# 10
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Бебетата и инвалидите се слагат, както са казали момичетата на местата extra leg.

Рaзстоянието е доста голямо, така че да си опънеш краката на стената, камо ли пък да ставаш без да пречиш на околните.

Не съм обърнала внимание дали бяха точно до пътеката.
Слагаха кошовете отпред да спят бебетата (обикновено се пътува вечерно време оттам-насам).

Не сме имали проблеми макар, че обикновено сме на седалките зад бебетата, които понякога са били на около месец-два.

Така, че аз не бих купила място.

# 11
  • Мнения: 947
Най-гадното е, че при чек ин онлайн не може да си избираш място, ако летиш с бебе без билет. Единствената компания, която ме сложи на мястото, където отпред е стена и се слага "кошче", бяха Турските авиокомпании. Всички други ми обясняваха, че полетът е пълен и трябва сама да питам пътникът на исканото от мен място дали иска да се сменим. Американските авиолинии са най-зле. Те винаги ме слагаха на последните редове. Според мен да не пречим на другите пътници, знам ли каква им е логиката.
Ако питаш мен, не разчитай на тяхната добра воля. Ако просто искаш да си до пътеката, може и да стане. Но ако искаш по-удобно или предно място, може би си струва да се доплати. Много хора си доплащат за по-хубавите места и тогава няма как да ги преместят. Късмет си е.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 980
Зависи от политиката на съответната авиокомпания. Понякога не е въпрос и на политика, а на запълненост на полета. Летях с една и съща авиокомпания често, слагали са ме и отпред с кошче, и на средно кресло от тройка. За дълъг полет бих си платила 100-те лева, за да ми е мирна главата.

# 13
  • Мнения: 2 083
По принцип с толкова малко дете ще имате предварително запазено място на по преден ред и до пътеката. Ако ли не - на чек ин ще ви дадат със сигурност.

За който не би си освободил мястото до пътеката - а сега си представи 12 часа полет, в който те карат да ставаш през 10 Мин. Май е по-добре да си освободиш мястото...

Не всяка авиокомпания позволява да се закупи отделен билет за дете под 2 години.

Иначе на въпроса - аз съм летяла Япония-Европа (12 часа директен полет), после множество полети в Европа, откакто дъщеря ми беше на 4 месеца. Тази година ще летя с бебе на 2 месеца и 2-годишно. Полетите са тежки, но минават. Виж часовата разлика е доста по-гадна. Препоръчвам ти да вземеш мелатонин за теб и детето.

# 14
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Може и да зависи от компанията, но на мен малко бебе на задни редове в средата не ми се е случвало да видя.

Даже не можеше да се изберат определени места (точно тези първите отстрани), защото са предназначени за инвалиди и хора с бебета.

Веднъж при пътуване с Делта жената на гишето за чек-ин се опитваше да ни сложи на двете места в средата с детето (extra leg), бяха свободни, но системата не й го позволяваше (не беше бебе). После извика шефката си и успяха.


Моето дете спи като пън  Laughing - нито вечеря, нито закусва в самолета - едвам успявам да я събудя за приземяването.

Приятни полети и ваканции!

Общи условия

Активация на акаунт