Бригада "Нов дом" - 3

  • 73 453
  • 795
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 22 867
Знаех си каква ще е реакцията в темата, сега чета и не съм сбъркала. Точно това си мислех и аз, здрави, прави хора, не могат един ремонт да си спретнат. И се чудя на бригадата, желаещи ли няма да им помогнат, как ги избират такива, и преди си спомням един с дупката в банята, подскачаше повече от децата от радост, че му оправили батаците.

# 331
  • Мнения: X
Знаех си каква ще е реакцията в темата, сега чета и не съм сбъркала. Точно това си мислех и аз, здрави, прави хора, не могат един ремонт да си спретнат. И се чудя на бригадата, желаещи ли няма да им помогнат, как ги избират такива, и преди си спомням един с дупката в банята, подскачаше повече от децата от радост, че му оправили батаците.

Този мъж и аз си го спомням, дори на въпроса на Мария "Кой ще отвори входната врата на новия ви дом?", въпросният мъж веднага заяви "Аз". По принцип този ритуал се извършва винаги от някое от децата в съответния епизод.

# 332
  • Мнения: X
Нов дом много ми напомня на Кошмари в кухнята :Д
Склонна съм да вярвам че става същата кочина след снимките...

# 333
  • Мнения: X
Аз пък ги съжалих хората. Майката не може да работи, за да гледа детето. Трудно е с 1 заплата. Големия син може би работи, но е бил безработен в момента, знае ли човек. Пък и достатъчно им е труден живота, може би и да работи не дава всички пари вкъщи, все пак е млад, иска да излиза и т.н., в такава възраст е.
Явно скоро са се преместили тук, може би нарочно не са оправили малко, за да ги одобрят за Бригада нов дом.
Така си мисля..

# 334
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
Преди малко даваха кратък репортаж от домът им.Благодарят,доволни са,апартамента е поддържан,изглеждаше както снощи го видяхме.

# 335
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
А таткото какво работи?

# 336
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А таткото какво работи?
Шофьор. Каза, че не може да работи повече от 4-5 часа, защото детето вече е голямо и силно и майка му не може цял ден сама да го гледа.

# 337
  • Мнения: 4 380
Аз пък ги съжалих хората. Майката не може да работи, за да гледа детето. Трудно е с 1 заплата. Големия син може би работи, но е бил безработен в момента, знае ли човек. Пък и достатъчно им е труден живота, може би и да работи не дава всички пари вкъщи, все пак е млад, иска да излиза и т.н., в такава възраст е.
Явно скоро са се преместили тук, може би нарочно не са оправили малко, за да ги одобрят за Бригада нов дом.
Така си мисля..

И аз ги съжалих. За пръв път гледам предаването по препоръка на моя позната, която е работила с деца с аутизъм. Много ми стана тъжно, че семейството получава такова отношение от другите. Че децата бягат, родителите дърпат децата, че обществото не ги приема. Това не прави живота им по-лесен. Невероятно е, че в тази тема се говори за мързел и че едва ли не чакат наготово. Това семейство има ужасно труден живот и се изисква повече от една кофа боя, за да се оправи кочината в жилището. Аз пък се възмутих как може общината да им даде такова жилище, а не го постегне предварително. Това не е и жилище, а кочина за прасета. То е нездравословно да живееш така, особено пък дете със специални нужди.

Таткото каза, че е шофьор. Едва ли е голямата заплата.

Скрит текст:
А обърнахте ли внимание как нормално развиващо се дете става аутист след поставена ваксина? Защото в темата за ваксините яростно се отхвърляше вероятността това да се случи. Е, случва се. И не, не искам да обръщам тази тема на за или против ваксините, просто споменах тази важна подробност.

Последна редакция: пт, 05 апр 2019, 12:01 от Fenris

# 338
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Би могло и майката да поработва нещо като се прибере бащата. Жената, която ми помага в къщи си докарва повече от приличен доход с почасова работа. Не е лесно, ама като няма на къде, така се прави. А и баткото какво се помотва без работа.
Първоначално помислих, че в жилището е имало пожар. Нали съм недоскив, помисли мухъла за сажди. Никой не ги ремонтира тези общински жилища.  Ама едно шише с белина е стотинки, мъжете можеха да купят и да изчистят мухъла от банята. А олющената боя и жена може да я свали с шпакла, аз също съм го правила. Явно хората са в депресия и нищо не им се пипа. Не е лесно, ама ако не дойде друг да ремонтира, така ли ще живеят, чудя се.

# 339
  • Мнения: 4 380
Майката сигурно е изтощена от тичане по цял ден след детето. Сигурно не й е точно до работа, изглежда много уморена. Радвам се, че поне ще живеят в прилично жилище. Заслужават го.

# 340
  • Мнения: 39 286
Жилището беше бая голямо. За всички имаше по стая и кухня.

# 341
  • Мнения: 584
Мисля, че в голяма степен умората и апатията вследствие на тежкия живот имат роля в липсата на адекватни мерки за поддръжка на жилището. Дори без болното дете един такъв коптор, изисква време, средства и сили да се превърне в нормално жилище, а когато си изтощен и смазан от непрекъснатия стрес, откъде воля и сили да се справиш с новото предизвикателство. От 1 година синът ми е с диабет, ами от недоспиване и стреса около това да следиш захарта постоянно, да осигуриш адекватно хранене и психологическа подкрепа на това дете, енергията ми е рязко спаднала. Не съм си зарязала дома, но и не е това, което беше преди заболяването, а проблемите на аутизма са в пъти по-тежки. А що се отнася до това, че хората ги избягвали, мисля че  се преекспонира, тежко е предполагам, но какво очаквате да направи майка на 2-3годишно дете, когато на площадката се появи 12годишно с ръст на възрастен и реакции, които дори родителите трудно овладяват, това е потенциална опасност за по-малките. Самите родители признават, че трудно се справят с него, защото е едър, а и трудно комуникират с него, за това детето не е виновно, разбира се, но и другите родители нямат много възможности за адекватно поведение, всеки се стреми да предпази детето си - инстинкт.

# 342
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Това, че съдбата им е дала такова дете няма нищо общо с мързела. Казвам го съвсем отговорно, като родител на такова дете, плюс още две. Познавам и много семейства с такива деца, и с далеч по-тежки съдби. В настоящия момент не опира до пари. Щом са им дали общинско жилище, значи и могат да бъдат одобрени по асистентска програма, майката да взима още някой лев доход. Отделно, че детето е под 18г, и в момента социалните помощи са достатъчно високи за неговия случай.
Вярно - тежко е, подтискащо, обеззверяващо, но мизерията в която живееха си е лично техен избор.

# 343
  • Мнения: 39 286
И въпреки това, аутистичният спектър е доста широк и детето мисля, че попадеше в тежките случаи.

# 344
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Детето попада в тежките случаи, да. Дано да са включили майката в асистенстка програма.
При нас в съседния вход виждам 2 общински жилища на първия етаж. Едното е населено. Хората си правиха ремонт, сложиха дограма, боядисваха. Общината нищо не покрива като разходи.

Общи условия

Активация на акаунт