Бригада "Нов дом" - 3

  • 71 908
  • 795
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 385
На мен много ми хареса стаята на момичето. Супер комбинация за тийн. Единствено зеленото в хола и липсата на повече място за съхранение в антрето не ми допаднаха. Другото беше добре.
Винаги има по-бедни, по-изстрадали и по-нуждаещи се, но аз приветствам, че помагат и на хора, които се положили някакви усилия за подобрение. Това показва отношение към дома.

# 511
  • София
  • Мнения: 4 429
Детето е на 15 години. Защо да готви на безработна майка?
Майка й е безработна отскоро. А дъщерята на 15 години, не мисля че е толкова малка - много по-малки от нея, се качват на столче и заедно с мама готвят. Други помагат в отглеждането на по-малките децата в семейството, но тази явно я подготвят за принцеса или поне манекенка.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 00:19 от Mari_Mar

# 512
  • Мнения: 9 569
Не съм гледала епизода, но прочетох коментарите. Интересно ми е какво е работила майката в ИТ фирма като уж е интериорен дизайнер? И като цяло ми е странно да си работил в ИТ сферата и да си се докарал да ти помагат от телевизията...

# 513
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Няма начин да е интериорен дизайнер. Сигурно е карала някакъв курс.
Стаята на момичето и на мен ми хареса.

# 514
  • Мнения: 6 930
Не съм гледала епизода, но прочетох коментарите. Интересно ми е какво е работила майката в ИТ фирма като уж е интериорен дизайнер? И като цяло ми е странно да си работил в ИТ сферата и да си се докарал да ти помагат от телевизията...

Машинен инженер или нещо подобно каза че е.
Направи ми впечатление, че няколко пъти каза "стереопор". Шефа на майсторите също така го каза?! Flushed
Момичето е много красиво, направо за модел.
И аз не разбрах защо просто не почистиха паркета...

# 515
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
И инженер педагог. Това какво е не знам, но сигурно има възможност да работи като учител.
Е, тя не е строителен инженер. На мен още в техникума ми набиваха в главата, че е СТИРОл ПОРьозен - стиропор. И служи за топлоизолация, но не е шумоизолатор.
Епизода беше заради домашното насилие. Иначе самотни майки колкото искаш, че и с две и повече деца.

# 516
  • Мнения: 4 376
Не съм гледала този епизод, но сега прочетох за стереопора и ми стана смешно. Някой има ли линк към новия епизод?

# 517
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
На предната страница е.

# 518
  • някъде по морето
  • Мнения: 807
И на мен  не ми хареса тоя отвратителен мокет. В стаята на момичето паркетът беше в много добро състояние.
Освен това пльоснаха балатум върху плочките в кухнята и в коридора. Разбирам, че им е трудно...и аз си гледах детето.....поне беше чисто и подредено и никъде нямаше мухъл и мизерия.

# 519
  • Мнения: 2 015
Епизодът не само не ме докосна, а ме отблъсна.
Преекспонираха темата с насилието вече, а още повече тук не съзирам чак такива основания за такова.
Жена, която казала на съпруга  си * да напусне семейното жилище* и той незабавно го сторил. Тая хабер си няма какво значи насилие, тормоз и невъзможност да се освободиш от насилник. Безброй български жени живеят в подобен ад, стискат зъби и не смеят да кажат гък, а камо ли да стигнат до там да реват в ефир за смяна на интериора. Това ще е последната им грижа.
Много евтино режисиране в тази посока, но едни измъчени хора си личат отдалече, а не насила пози, сълзи и ах, детето да му поднесем лелеяно бъдеще. Толкова български жени отглеждат сами и с достойнство децата си/ по няколко броя даже/ без финансово присъствие на бащи, е , не че е пример, но се справят бе, просто нямат време от работа да следят  тв реалита.

Кое ме отблъсна още - библиотека насвяткана с какви ли не глупости по рафтчетата, а никакви книги - изумена бях.
При положение, че женицата се праска за образована- това ти ми АЙТ-и, това ти ми инженер, това инженер педагог...и за капак -стЕрЕопор. Може би пише и инжИнер.
Заключението ми за нея като цяло - колкото е образована, толкоз е и насилвана, а най-паче ми се струва от мрънкалниците, на които всички са им длъжни.

Детето красиво, но дали манипулирано от майката или отвътре му идва, пълна съпричастност към действията/ или бездействията/ на майката и негатив спрямо бащата, който няма шанс да се защити в случая.

Ремонта не коментирам, това натрапчиво интензивно зелено за дневна стая ме умори достатъчно, за да имам желание да се простра и отвъд.

# 520
  • Мнения: 14 886
Видях края само, но зеленото и червеното, точно в този нюанс направо ме шокира. Останалото ми хареса, ново подредено.

# 521
  • Мнения: X
Е, хайде сега. Поне няма осем деца от различни мъже. Гледала си е щерката, както може.
Не са виновни те, че от предаването са им помогнали. Много повече ми харесаха от едно семейство, дето майката ревеше, че нямала левче да даде на децата си за закуска, не работеше (поради мързел) и пушеше цигара от цигара...

# 522
  • Мнения: 72
Аз много обичам това предаване. Най -много ми харесва когато вече домовете са нови и хубави. Най-хубавата е Мария Силвестър. Тя е най-хубава не само в Бригада нов дом а и в цяла България

# 523
  • Мнения: 2 015
Видях края само, но зеленото и червеното, точно в този нюанс направо ме шокира. Останалото ми хареса, ново подредено.

Сценарият винаги се свежда в края до това - ново и подредено, че и чистичко даже.
Не зная дали времето ги пресира, но всички ремонти ми изглеждат толкова еднотипно решени накрая, че не ми е интересно.
Мебелите са ширпотреба, няма лошо, но са винаги решени така, че те да бъдат като акцент, а не толкова като функционалност. Липсата на гардероби, шкафове, обособени помещения за багаж - това бе забелязано и от много други преди мен. Едно семейство не живее само в кухнята с наредените купички на масата, а ходи на работа, на училище, може би се налага и да пътуват/хипотетично/.
Тук не е така фрапантно, защото живеят само двама души в двустаен, но в двустайния апартамент с циганското семейство въпросите сами се налагат.
7-8души имат потребност от място не само за сядане и лягане, но и за дрехите, обувките, завивките, чантите/куфарите/ си..Къде ще бъдат натъпкани те, идея нямам, а уж имам доста разтегливо въображение.
Цветовете също, имам чувството, че нарочно са силни за да отвличат акцента, а съществени неща остават на второстепенен план.
А баните, които сътворяват - двуцветни плочки в шахмат/преобладаващо зелени/ вече са класика в жанра.

Може би съм капризна относно стил и интериор, но явно защото гледам паралелно чужди програми за ремонти и на база фиксиран бюджет, вършат чудеса. Там обаче работят дизайнери с невероятно въображение.А тук Мария Силвестър....прави декорации.

# 524
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
За мястото за багаж съм напълно съгласна. Но иначе като краен резултат не е толкова зле, дори има и чудесни попадения. Особено при детските стаи.  Надявам се да вдъхновяват хора, които имат някаква възможност, да обновят жилищата си. Понякога не само средства липсват, но и въображение и вкус.

Общи условия

Активация на акаунт