Бригада "Нов дом" - 3

  • 73 476
  • 795
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 15 204
Скрит текст:
Преди ме дразнеха зелени и червени /ярки/ стени. Сега е мокета. Само, който не е имал мокет може да направи такава грешка. Това поема всички прашинки, миризми и т.н. Колкото и да се чисти, не е като килим да го вдигнеш и изпереш. Не мога да отрека, има визия /поне в началото/, изолира добре, но до тук.
Ами като им подаряват мокет, мокет ще слагат. Ламинат не им подаряват!
Балатум да им подаряват, евтин и значително по практичен. Това са малки жилища, ползват се на 120%, не е спаня, в която само се спи и влизаш - излизаш 1 път на ден.

# 616
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
За дограмите се иска бюджет, затова и ги оставят старите.

# 617
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Има една приказка......С пръдня боя правят

# 618
  • София
  • Мнения: 1 103
От снощния епизод най-неудачна ми се стори детската стая. Голяма шарения подходяща евентуално за малко дете в предучилищна възраст, а не за момче, което скоро ще е тийнейджър. То и детето си го каза де, че приличала на детски кът и не прозвуча като комлимент. Неудачно изглеждаше и разпределението на мебелите в холоспалнята. Май нямаше пряка видимост от дивана към телевизора.

# 619
  • Мнения: 4 565
Спокойно могат да спестят декорацийките и мокета за сметка на нова дограма и балатум/ламинат с малки килими. И дограмите могат да са поне намалени от спонсор.

А за вратите мога да кажа пряко наблюдение - масовите соц врати са стари, гадни и въобще не са по-хубави от новите. Смених си на спалнята с нова, даже не е от най-скъпите, идеално изолира и шум, и студ. В хола колкото и да е запазена старата, пак зее луфт, минават миризми, студено. А студът идва все пак от коридора - колкото и да е плътна входната, пак си идва и хладно, и шум. По-хубави са, ако се прави сравнение между стара от масив, добре направена и поддържана, и най-евтините нови. А като видя да оставят и стара врата на банята, направо е ужас, с тоя гнил талашит. За малко повече от 200 лв. могат да слагат нови пвц, пък дори да са от евтините бели.

# 620
  • Мнения: 1 925
Абе, мрънкаме тука, критикуваме (е за критика са си все пак де), ама пък, който няма и на най- малкото е доволен. Важното е, че успяват да направят доста хора щастливи и да им улеснят живота до някъде.

# 621
  • Мнения: 46 510
Абе, мрънкаме тука, критикуваме (е за критика са си все пак де), ама пък, който няма и на най- малкото е доволен. Важното е, че успяват да направят доста хора щастливи и да им улеснят живота до някъде.
По принцип е така. Но дразни показността без покритие. Важните неща, които наистина ще помогнат на хора в нужда не се правят, с изключение на банята, и им се дават такива, които освен проблеми, друго няма да им донесат - мокета визирам и аз. Да, ефектно е за пред камерата, но не само не улеснява, а създава грижи и нужда пак от смяна. Има и други евтини алтернативи, просто явно това им е останало или го намират за по-подходящ като декор.
Не за всички, но в доста от случаите изхвърлят и чупят дървени и други мебели, за които има пазар. Ами пуснете ги в сайтовете за обяви и с парите сменете дограмата. Въобще не е толкова скъпа вече. И на 1 стая да е само, пак е +.

Който в правил икнономичен ремонт е наясно какво имам предвид, не става дума само за бюджет.

# 622
  • Мнения: 4 381
Аз съм сигурна, че на изстрадалите семейства с порутени жилища и мокетите и декорацииките им се струват прекрасни. Все пак е значително подобрение в условията на живот, но наистина мокет е толкова непрактично и откъм почистване. Не само, че се трупа прах. Балатум, ламинат, нещо по-практично. Аз в Норвегия за 20 и колко години не видях нито в една къща или апартамент мокет. Паркет или ламинат навсякъде, плочки в банята. Единствено мокет съм виждала в някои стари административни сгради, невиждали ремонт от десетилетия.

Но като е безплатно, човек се радва и на това.

# 623
  • Мнения: 4 565
Ще се радва известно време...  Преди време, като търсех жилище, в едно ново имаше залепен мокет в спалнята, кремав. От типа залепване като хотелско - чак бордюр в долната част на стената от мокет. Вътре влизахме с обувките, питах продавача как се чисти (тя живееше там) и ми каза, че няма никаква представа, повече от година била с него и не мислела да го чисти. А всички на огледа минахме с обувки и вече си личеше замазана пътечка.
Иначе аз не гледах цялото предаване, и мен не ме трогна историята. Според мен тази жена просто дълго време не е свикнала да се грижи сама за себе си. Първо родителите, има си собствено жилище, после едва ли не мъжът е длъжен да я издържа и по най-малкото съпротивление. Не разбрах социален асистент на някого ли е или социален работник? Вярно, че са ниско платени, но може да си търси и втора работа, и нещо допълнително. И дори къщата да е необитаема, може да я продаде като парцел или поне части от нея.

А стаята-склад и нахвърляните багажи из цялото жилище никаква бедност не може да ги обясни. В този апартамент не е пипано за ремонт от над 30 години, тя и в по-добри времена си е живяла така. Квартирантите не пазят, но не са тръгнали да къртят плочките.

# 624
  • Мнения: 9 653
Мен пък ме притеснява, че мебелите ще се разнебитят за нула време, въобще не ми изглеждат надеждни.. един вид ефектът на новото и здравото ще отмине за има-няма 5 години.. Надявам се да греша де и мебелите да са по-качествени, отколкото изглеждат

# 625
  • София
  • Мнения: 14 672
Малко на "голяма бяла патица" го докарваше жената с тези приказки за прекършени криле след смъртта на родителите си. Явно е от типа жени, които все чакат някой да ги закриля и обгрижва, и ако такъв липсва, изпадат в депресии и паника. Не мога да си представя как е социален асистент на хора с тежки съдби, болни и т.н.

# 626
  • Мнения: 2 015
Малко на "голяма бяла патица" го докарваше жената с тези приказки за прекършени криле след смъртта на родителите си. Явно е от типа жени, които все чакат някой да ги закриля и обгрижва, и ако такъв липсва, изпадат в депресии и паника. Не мога да си представя как е социален асистент на хора с тежки съдби, болни и т.н.

Със същото усещане останах  и аз. Още повече тя призна, че като е била с родителите си, никога нищо не и е липсвало. Даже и апартамент и купил баща и за всеки случай.
Малко лигава история. Да не си се борил за жилище сам, за мебелировката дори, да имаш гаранцията, че *при раздяла, ти ще изгониш мъжа си, а не той тебе*...бие ми на онези женици, които цял живот все някой трябва да обгрижва.
Пак ще ме нападнете, но и тук нямаше книги по лавиците.

# 627
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Не ми хареса епизода,нито историята,нито ремонта.
Тези открити шкафове като в детска градина,ужас.
Толкова много багаж имаше в началото,всичко ли изхвърлиха?

# 628
  • София
  • Мнения: 4 429
ДИРЕКТЕН ЛИНК

# 629
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не е вече социален асистент, работи като портиерка в голям мол, с офиси, синът ми я познава. Казва, че е много свястна и добра жена.

Общи условия

Активация на акаунт