Бригада "Нов дом" - 3

  • 71 922
  • 795
  •   1
Отговори
# 645
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Е, не всички. Той ако не беше ги зарязал, нямаше да опрат до предаването.(надявам се)

# 646
  • Мнения: 2 015
Общо взето тривиална българска история. Болно дете, мъжът в определен момент абдикира и си вдига чукалата. Безброй аналогични съдби на български майки.
Тук има родители на майката, които помагат. Заболяванията, които представиха за драматични обаче ме подразниха. Все пак са на възраст, а при тоя поголовно болен народ би било цяло чудо да срещнеш възрастен в абсолютно здраве. Заболяванията им са хронични, но контролируеми напълно. Със същите заболявания -диабет и тромбофлебит, безброй мами /и бащи/ се трудят денонощно - справка здравословни проблеми бгмама.
Омръзна ми въвирането на драмата като оправдателен елемент за един ремонт.
Изобщо нещо като сърдития смърф ставам напоследък с всеки следващ епизод, но имам право да споделя личното си мнение.
Потърсих страница на Бригада нов дом във фейсбук и се натъкнах на два фалшиви профила/нулев отзвук като ответна реакция/ с хиляди последователи. Неграмотно написани обявявания Гледай те бригада нов дом само по-btv от 21:00 часа и последващи безброй вопли за помощ още по-неграмотни.
Оставам с впечатление, че сме народ, който не иска по никой начин да си помогне сам или да приеме с достойнство факта, че нещата са такива каквито са -  или ги приемаш или ги променяш.

Подразниха ме доста детайли от ремонта, които биха били бъдещ проблем - изкуствената трева или мокет на балкона, асиметричните пердета бяха смехотворни.
Дори имената на децата ме подразниха - Майкъл на дядо Милчо и Янис на баба Ягодинка.
Е, сега ме пречукайте с думи ако щете!


# 647
  • София
  • Мнения: 2 346
Не съм съгласна да се обобщава така за мъжете. Познавам семейства с деца с различни здравословни проблеми и татковците са точно толкова отдадени, колкото и майките.
А познавам и татковци, които сами си гледат децата... даже май и в предаването имаше такъв случай.
Животът е шарен.

Куп забележки имам към ремонтите им, но в крайна сметка, на харизан кон зъбите не се гледат. Хубаво е, че правят нещо.

Имам и забележки по повод избора на кого точно да се помогне, но в крайна сметка, всяка помощ е важна. А когато има детенце със специални нужди, винаги има нужда от подкрепа.

Специално вчера, на мен пък ми беше леко театрална реакцията, въпреки искрено то ми съчувствие към майката.

# 648
  • Мнения: 2 015
Не съм съгласна да се обобщава така за мъжете. Познавам семейства с деца с различни здравословни проблеми и татковците са точно толкова отдадени, колкото и майките.
А познавам и татковци, които сами си гледат децата... даже май и в предаването имаше такъв случай.
Животът е шарен.

Куп забележки имам към ремонтите им, но в крайна сметка, на харизан кон зъбите не се гледат. Хубаво е, че правят нещо.

Имам и забележки по повод избора на кого точно да се помогне, но в крайна сметка, всяка помощ е важна. А когато има детенце със специални нужди, винаги има нужда от подкрепа.

Специално вчера, на мен пък ми беше леко театрална реакцията, въпреки искрено то ми съчувствие към майката.

Не искам да генерализирам, но всички показани истории бяха с подобен сценарий.

Иначе наистина изпъкна  самодейната театралност на бабата най-вече според мен.
От друга страна ми е непонятно как само за пет дни изсъхнаха бои , замазки и цялата дандания  на сравнително голяма  площ. Всичко това изисква физическо време за качествен ремонт.
Но така е, на харизан кон зъбите са перфектни даже.

# 649
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Иначе наистина изпъкна  самодейната театралност на бабата най-вече според мен.
JoyJoyJoy
Така си беше Simple Smile

От предаването е редно да спазват някаква пропорционалност поне.  Точно в една друга тема за реалити ми светна току що как е направен подбора на участниците.
Ами да ги редуват малко! По етноси, по хора със здравословни проблеми, по сексуална ориентация...
Пък да идат и в малките градове. За селата да не говорим каква трагедия е....

# 650
  • Мнения: 4 385
Ей нямате угодия. В предния епизод била просто една самотна майка, разглезена от родителите си. В този пък тривиална българска история, а бабата и дядото имали обикновени хронични заболявания, какво толкова. Хора, радвайте се че има такива предавания, който дават положителен пример, а не само пошлост и липса на морал,  каквато виждаме в повечето риалита.

# 651
  • София
  • Мнения: 2 239
Аз пък ще съм бяла и добра. Радвам се за тази жена. Не мисля, че родителите са й в голяма помощ. Чисто физически усилията по болното дете се падат на нея. А тези хора ще остаряват и ще имат нужда също от грижи след време. Добре е, че й помогнаха и нейната реакция за мен не беше преиграване. На бабата - да. И тук искам да си изкажа възмущението от бащата и колко болно ми стана за момчето, което се разплака, че ги е изоставил. Каквито и да са отношенията между възрастните, нито едно дете не заслужава да се чувства изоставено от собствения си роднител.

# 652
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ох, не ме разбирайте погрешно. Съгласна съм, че това е най-позитивното реалити в българския ефир. Радвам се за хората.
Имам дете с подобни проблеми, и слава Богу съпруг, който се грижи за нас. Давам си сметка, че понякога човек се чувства толкова опустошен, че и да има някаква възможност да започне нещо градивно, няма психическата нагласа за това.Но не искам да гледам само това. Много е сдухващо. Може би защото нещата не опират толкова до пари.

# 653
  • Мнения: 22 867
Ей нямате угодия. В предния епизод била просто една самотна майка, разглезена от родителите си. В този пък тривиална българска история, а бабата и дядото имали обикновени хронични заболявания, какво толкова. Хора, радвайте се че има такива предавания, който дават положителен пример, а не само пошлост и липса на морал,  каквато виждаме в повечето риалита.

И аз така си мисля, на когото и да помогнат, всички от участниците в предаването в една или друга степен имат нужда от помощ, все е добре. И на Наталия Симеонова си спомням предаването с помощ за разни хора, права е @steraki , нека да се помага и да се показва, че наистина другият тип предавания преобладават. А живеем в такова време, че в действителност много са хората, нуждаещи се от помощ. Peace
И на мен ми се стори преиграване и театър радостта на бабата, но всеки е с различна емоционалност. Може пък от превъзбуда да е....А момченцето ме натъжи, аман от такива "татковци", що ли им викат татко изобщо. ooooh!

Последна редакция: пт, 24 май 2019, 12:03 от labrex

# 654
  • Мнения: 4 376
Тази жена носи на плещите си двете си деца и родителите си. Много й се събира. Но мен особено ме шокира втория етаж. Не знам кой е планирал и направил това нещо, но с този нисък таван и толкова ''мъртво'' пространство, където таванът е най-нисък, не мисля, че е оползотворена добре площта. Не знам и дали е пробвано да се направи вътрешна стълба в жилището, а не тази външна и стръмна. На мен ми стана интересно от професионална гледна точка, разбира се. Сега го гледам.

# 655
  • Мнения: 2 015
Ей нямате угодия. В предния епизод била просто една самотна майка, разглезена от родителите си. В този пък тривиална българска история, а бабата и дядото имали обикновени хронични заболявания, какво толкова. Хора, радвайте се че има такива предавания, който дават положителен пример, а не само пошлост и липса на морал,  каквато виждаме в повечето риалита.

И аз така си мисля, на когото и да помогнат, всички от участниците в предаването в една или друга степен имат нужда от помощ, все е добре. И на Наталия Симеонова си спомням предаването с помощ за разни хора, права е @steraki , нека да се помага и да се показва, че наистина другият тип предавания преобладават. А живеем в такова време, че в действителност много са хората, нуждаещи се от помощ. Peace
И на мен ми се стори преиграване и театър радостта на бабата, но всеки е с различна емоционалност. Може пък от превъзбуда да е....А момченцето ме натъжи, аман от такива "татковци", що ли им викат татко изобщо. ooooh!


Ааа, в обяснителен режим няма хич да влизам. И като цяло съм от онези благодарни хора за най-малката шушка добро, което съм видяла.
Наталия Симеонова харесвам. Тази жена работеше с такава искреност и сърце, че дори детайлите се губеха.
 
Но не харесвам пресилени сценарии. Поднасяйки определена история с това припудряне на определени драматични акценти ме губят като добронамерен зрител. Не обичам внушения, мозъкът ми все още работи на честоти и в абстрактна реалност. Чета преса, имам  и достатъчен  личен житейски опит от срещи с всякакви човешки съдби.
Позволявам си да изразя и критично отношение. Това прави ли ме злодей, непознаващ мъката и непризнаващ направеното добро?!
Последните ми 50 ст по темата.

# 656
  • Мнения: 22 867
Walnuss, ти пък що се пенявиш сега?/не искам да те обидя в никакъв случай и нищо против изказаното/написаното от теб нямам/ Peace Изобщо не е нужно никой да влиза в обяснителен режим, но пък всеки има право да си напише мнението и не е нужно всички да мислим и възприемаме еднакво. Моя позната не гледа предаването, защото го счита за нагласено, ами има си право на позиция жената. Аз пък го харесвам само за това, че наистина помагат на хора в нужда, което не означава, че нямам забележки към избора им, към свършената работа, но си признавам, че надделява оказването на помощ - помогнато е на някого, облекчен е нечий живот и това е най-хубаво. Иначе, не пречи и да си ги критикуваме, сигурна съм, че се чете темата. Peace

# 657
  • Мнения: 2 015
Walnuss, ти пък що се пенявиш сега?/не искам да те обидя в никакъв случай и нищо против изказаното/написаното от теб нямам/ Peace Изобщо не е нужно никой да влиза в обяснителен режим, но пък всеки има право да си напише мнението и не е нужно всички да мислим и възприемаме еднакво. Моя позната не гледа предаването, защото го счита за нагласено, ами има си право на позиция жената. Аз пък го харесвам само за това, че наистина помагат на хора в нужда, което не означава, че нямам забележки към избора им, към свършената работа, но си признавам, че надделява оказването на помощ - помогнато е на някого, облекчен е нечий живот и това е най-хубаво. Иначе, не пречи и да си ги критикуваме, сигурна съм, че се чете темата. Peace

Права си! Въпрос на темперамент, може би.
А дано наистина се чете темата и от хора, които са вътре в нещата, та да вземат нещо да пренагласят. Не само да печелят от реклами.
Flowers Four Leaf Clover  Да срещаш такива положителни хора  като теб цял ден!

# 658
  • Мнения: 1 712
Предаването е снимано миналото лято,а доколкото виждам от фейсбук бившият съпруг на Камелия е починал преди 6 месеца.

# 659
  • Мнения: 2 015
Предаването е снимано миналото лято,а доколкото виждам от фейсбук бившият съпруг на Камелия е починал преди 6 месеца.

Да. Как ли са се чувствали родителите му, гледайки така поднесеното предаване шест месеца след смъртта му?!
И също съболезновават на Камелия, нали той липсваше в живота и тотално?!

Общи условия

Активация на акаунт