КГБ = Клуб на Готините Баби - 189.

  • 62 678
  • 736
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 18 539
Жабке и аз съм впечатлена от стойката дето вадиш.Апетитно парче си  и деди ще ти се радва повече.Тежат килцата, ама  като няма воля  ще си ги търпим.
Чакам си детИто ,тръгна от София.
Радвам се на хубавите неща в темата и  мисля  за младостта.Много е  успокояващо, че имаме кой  след нас.Да  подмладява  родата.В него сме млади  и  готини.След малко слагам пресни картофки  да се задушат да са топли ,питката е готова и  обикаля нивката, таратор , неква селска чушко - доматена манджа, месото се пече, салатки и крем карамел изстинал,сладолед.Какво му трябва още на човек освен мамините манджи?Ще се порадвам на ден-два компания  и ще изпращам пак.Август отпуск, после октомври и   така.
Човъркам по малко, че ми дойде нагорно копането.
Нощес се впечатлих от скандал с управата ни на местно ниво, не очаквах  нещо  такова извратено.Ще  видим какво ще стане.Плета ,чета и гледам филми  като почивам.Какво да искам повече?

# 121
  • Мнения: 5 346
Жабка, благодаря за диетата. Не е трудно да се приложи. Единственото, което не ми допада е забраната на плодове. Идва сезонът на дините. Обичам ги много!

Бях написала цял ферман с глупости. Обяснявах какъв ремонт мисля да правя. Изтрих го, защото още е само план. Рано е да се хваля. Като стане, тогава.
Приятна вечер!

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 21:49 от K.A.G.

# 122
  • София
  • Мнения: 16 024

 Чудя се за този Витаслим newsm78 Някой да го е ползвал?

Янке, сигурно в подфорума за диети има и тема за Витаслима. Според мене не върши работа.  Няма как да ядеш всичко и с 1 таблетка на ден да слабееш без движение и ограничение в храната. А и всички хапчета за отслабване имат неупоменати съствки, които действат зле на сърце, кръвно, мозък. Едва ли искаш да рискуваш здравто си - поне заради Анжелка.  
Моята ЛЛ/набори сме/ отслабна първо като тебе с Дюкан. После в 4та фаза върна доста кг. То и няма как да муаш 6 дни, а на седмия със само протеин да слабееш. Не диета, а наачин на живот трябва да стане.
 Сега ЛЛ  е на нисковъглехидратна диета, почти като Жабкови. Яде и млечни, но малко - bg-mamma.com/?topic=10old22774  Не е  излязло. Влез в подформ диети и търси НВ - ВМХ и ще проченеш.
Сваля постепенно, обиколките намаляват  и не изпитва глад. Агитира ме, но обмислям ....
Ако почна диета ще имам проблеми с Пл. Сърди се като не му ям готвеното, поне по 1 път вечер. А ако пробвам диета започва и той да иска от същото. Правя му - няма проблеми. Но после с дни мърмори какви гадости е пробвал.

# 123
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 012
Айше, а може би Пл. Те харесва повече така.
Утре ще видя подробно изпратеното от Жабка. Ако ми допадне бих го прилагала. Въпреки, че при мен от приема на хормони надали ще сваля килограми. А и по-важно е да съм здрава.

# 124
  • Мнения: 1 028
Жабче, шапка ти свалям!

То и аз така -започвам диета, ама много бързо приключвам.


И после все друг ми е виновен.


Спокойна нощ на всички!

# 125
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 Айша, доста си мислех пак за Дюкан, ноооо нещо този път не ми пасва newsm78 Пък и сега не съм сама за разлика от преди десетина години. То аз да се тъпча с пилешки пържоли, пък отделно да готвя само за Анжи...май няма как да стане. Иска ми се някакви вълшебни хапчета Joy Да не се занимавам с диети! Гледах тази на Жабка. Ами аз не мога без закуска! Може цял ден да не ям, но трябва да закуся! Карам по китайската поговорка: Закуската изяш сам, обядът сподели с приятел, вечерята дай на врага си! Не, че вечерята я давам на врага си, де, ама то е, защото нямам врагове Joy
А иначе ще вляза в Диетите да разгледам - може и да се получи! Ама утре - сега ще лягам, че...Лека нощ!

# 126
  • Мнения: 1 997
Добра вечер!

Мога цял ден да не ям,но вечер-елате ме вижте😎
Ами,че то гладни очи не заспиват😁😁😎

Да рапортувам за днес.
Ходихме до Хасково.
Купих си два панталона-бял и цвят пудра и две блузи,или по-точно блузони.Цвят диня ,а другата в любимото зелено.
Изморих се от обикаляне.

До утре😘🌼🌼🌼❤

# 127
  • Мнения: 1 082

  Добро утро! Да Ви поглезя с кафето в леглото-да Ви е сладко! А моето хоби-да ходя на работа-де да беше така...
Гъбче-честито дрешки-със здраве да си ги носиш и много хубави поводи да имаш да си ги носиш. Май ти питаше за Танита-добре е-все така дейна-пу да ни е уроки.И Кари се чухме-продължават мъките с ръката-дано и минава по-бързо.
Жабка-и ти си във форма за лятото-герой.Аз също малко свалих и ми е едно леко.
Честито на Анжелка! Да е безпроблемна.
Приятен ден за всички споменати и неспоменати!!!

# 128
  • София
  • Мнения: 8 373
Добро утро, красавици Hug
Хайде да се наредя първа за кафенце, че определено имам нужда. Нощес четох до 3.30-много ми вървеше. Сега обаче съм се приготвила да ходя до кабинета, че една пациентка не е спала от болки, та отивам да я спасявам. Няма как да издържи до утре, когато съм на работа. Та пийвам си от кафето на ДИДИМИТИ и поемам.
Желая ви спорен ден, момичета.

# 129
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293

 Добро утро и от мен Hug
Днес е хубав ден - паричков! Но ще изляза утре да плащам сметки, че днес много народ се събира. Пък и днес го дават пак да вали. Вчера ходих малко на гости и като се прибирах се отбих до "големия" магазин. Излизам и като започна да се лее от небето...Ами върнах се и изчаках в магазина. Уж го даваха да вали само в южна Б-я, а тази сутрин гледам по новините какви градушки са паднали и все в Разградско! Ужас! Та дори се чудя дали да пускам пералня. Ама то който го намокри, той ще го изсуши. Та май да стана да я зареждам!
А това е за вас:

                   

# 130
  • Мнения: 1 563
Добро утро и от мен ,мили дружки!
Благодаря за кафенцето Дидимити!
Гъбче ,честито ти нови покупки! Със здраве да си ги носиш!
Жабче ,ти си герой в режима на Узунов.
Ние с ММ също се придържаме към този режим на хранене ,но доста нарушения си правим.
То беше бал ,рожден ден на дъщерята , после на село с гости ,пък като бяха донесли една шоколадова торна с цели лешници  от сладкарница Неделя , ама тя в устата ти се топи. Как да се устои, а и от време на време човек трябва да си се поглези. Сега и череши си хапваме , ягодки,кайсии... По принцип се придържаме към режима.Като прекалим  ,един ден минаваме на вода ,чай ,кафе..  Нашите резултати са доста по малки от Жабка ,но пак сме доволни ,че се чувстваме много по-добре така. Не  сме гладували , а готвя с разрешени храни. Хляб и тестени изделия не сме яли 4 месеца. Сладко сме нарушавали с тортички и сега плодове,но тях по принцип никога не сме изхвърляли от менюто си. Грейпфрут , ябълки  ежедневно сме си хапвали през тези 4 месеца. Аз съм - 10 кг , а ММ е -12 кг.Правихме си изследвания и резултатите ни са чудесни ,дори и кръвното ми вече клони към ниско ,но хапчетата си ги пия.Кардиолога ни препоръчва да продължаваме и да не си отказваме. ММ е много доволен от този режим и иска така да продължаваме. Стимулиран е и това също ме облекчава ,че  готвя едно за двамата , а и на децата им харесва като идват на гости. Краката и кръста по-малко ме болят и се чувстваме енергични.
Всичко е въпрос на психологична нагласа.
Фло ,беше писала по-горе за движението на нашата възраст. Наистина е така. Аз постоянно мисля къде да отидем ,та ако ще и на концерт да е , та и до селата да е... Трябва да има разнообразие и движение.
Сега на 14 юни заминаваме на Девин на почивка по клинична пътека. Много сме доволни от там ,нали миналата година бяхме. После юли ще отидем на селото в Родопите , а през август пак ще отидем ,след това съм планувала едно моренце на Несебър. Да ходим ,докато можем ,че не сме първа младост! Моля се да сме живи и здрави!

Оставям ви ,че  ще правя зеленчукова пица за обяд , а искам докато е по-хладничко.

Прегръдки за всички ви !
Хубав ден !  ♥  ♥  ♥

# 131
  • Мнения: 5 346
И аз като Калина

Ши ма бъди, няма да ма бъди...
автор: Калина


Ко мий ино такоз бизсолну,
нищу уж ни ма боли...
ПосрЯд нощ сида на двора
щот ма дрямка ни лови.

Лягах, ставах, лягах, ставах,
ши осъмна най-подир...
Глей каква луна й огряла
прекопания мисир...

Сички спат, кахъри нямат...
Никуй даже ма ни знай,
чи въздишам кат на умряло,
чак ни мога са изтрай..

Девет деня стана вечи,
как нощя ни моа да спа.
Нщу сЕ ма бута, сЕ ми пречи.
Да ма мътни отнесат!

Денем ода на посоки,
пък акъла ми къде й..!?
Гачи паднах ут високо,
тъй света ми са люлей.

Ко ми трябаши таз мода,
дето чух я у града,
ачи гладна тряа да хода
да съм тенка у снага.

Можелу садЕ зилену -
чесън, лападец и лук.
Свинското мий забранену -
ни луканки, ни суджук.

Туй петмез, рачел ни помна
дажи къф им бе вкуса...
Гледам - ощи съм кат стомна.
Оох, сърце ми не изтрайва...
СЕга ши направа грях!
Няма ко да са помайвам.
Малко ли на глад сидях?

Дорде слънце да изгрее
ши разточа ина тава
баницата дет лелеях
девет деня и нощя.

Чи подир ила и виж ма
как у еденето съм добра...
Ши си легна със усмивка
и до пладня чак ши спа.😉

# 132
  • София
  • Мнения: 16 024


Мога цял ден да не ям,но вечер-елате ме вижте😎
Ами,че то гладни очи не заспиват😁😁😎



Хи-хи, аз съм същата. Часовника може да си сверяват по мене - в 19.00 започва муане, тъпчене, гньетане.
Тази вечер - свинска пържола, зеленчуци на скара и салата. Виното се подразбира. Че иначе по нощите може да изгризя Скъпия.
Луси, много ви се радвам как диетувате заедно.
Янке, нали е топло - какви отделни манджи? Правиш таратор, голяма салата и мръвки и за двете.
Анжелка расте и трябват и въглехидрати -  спретваш и гарнитури от ориз със зеленчуци, пържени картофи на фурна, спагети и каквото обича. Към тях прибавяш мръвки или яйца, или сирена/кашкавали/ Ти само помирисваш гарнитурите и ще стане работата. Но и движение трябва - прословутите 10 000 крачки. Леля ми оня ден навърши 86г. - не спира да се движи. Сега обикаля парка 10 пъти сутрин и 5 пъти следобяд. Зимата, като е заледено - 100 тегела из апартамента сутрин и вечер. .

# 133
  • Мнения: 1 997
Добра вечер!

Днес цял ден ям🤔
Закусих,готвих пресен зелен и жълт фасул с картофки,моркови,тиквичка,копър и магданоз-био манджичка от градината,ами хапнах си ,ама почти без хляб-да се знае😎
До преди малко пържих тиквички-много ги обичам-хапнах си.
Само да не ми отеснее новия паЛталон до събота😁😀😂☺
Иначе се потрудих.Дано съм изгорила някоя калория.
При нас поваля.Беше тих и кротък дъжд.Напоителен.Няма да поливаме няколко дни.

Айша-браво на леля ти!
Движението е здраве!

Хайде,лека и спокойна нощ за всички!

# 134
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 Айша, то тараторът е само за Анжелка, че аз съм алергична към копър! И друг път съм писала, че дори само краставици с мляко ми мирише на копър. Психологичен проблем!
Та днес писах в едни диетични теми... Предложиха ми режима  на д-р Папе. Ами то аз ям една трета от това, което препоръчва! До сега да съм отслабнала с доста! Да, ама не! А, може това да е грешката ми newsm78 Ами не мога да закусвам с 4 филии намазан хляб при положение, че и една ми стига! И останалите неща ми идват в повече! Ясно, че това не е моята диета! Еееех, как няма едно универсално хапче...
 За прословутите крачки: Май бях писала и преди за мой бивш колега, по настоящем - в Турция.Та жена му поръчва да й купи 10 яйца и той ходи 10 пъти за по едно яйце в най-далечните магазини Joy

Последна редакция: пт, 08 юни 2018, 00:31 от Янче-то

Общи условия

Активация на акаунт