КГБ = Клуб на Готините Баби - 189.

  • 62 669
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 18 536
Диди ,работи докато можеш, то при вас отпуските спасяват от изперкване, та и няма кадри,може докато искаш.Някъде гонят на датата и няма как.Ако можех да работя нямаше да се замислям.Но на бодлива крава бог рога на дава,в къщи и се чудя коя  по напред,време няма.А и по слънцето не мога, сега пък такива изпарения от дъждовете, че задушават и морят,все сутрин и вечер по малко и все недовършено.
Ало срещата наближава ,чукнете се и заради наше здраве, пък ние  за ваше от място.

# 271
  • Мнения: 1 028
Готини софиянки! Готина срещичка  сте си спретнали! В  камерен състав, но от сърце!
А кой се е скрил от фотото?

# 272
  • София
  • Мнения: 16 023
Тану, няма скрити. Аз просто дойдох по-късно, след снимките.
Янке, цял ден мислех за намеренията на зетя.
Според мене би трябвало да отидеш с тях във Варна.
Анжелка още е малка, училището и ученето е важно.
Не съм сигурна, че бащата ще се справи добре с ежедневното отглеждане.
То не е като 1 -2 седмици на гости. А и доколкото помня другата баба не напиня да се грижи за нея.
Все си е друго като има баба да я посрещне и изпрати, да и приготви дрехи и храна.
За учене и споделяне също може да си от голяма помощ.
Знам, че не е прието да се пише за сериозни работи и да се навлиза в чуждото ежедневие.
Но на твое място аз така бих направила и си го казвам.

# 273
  • Мнения: 18 536
И как да стане баба върху баба? Ако зетя живее при майка си?По скоро дано не пипа детето още малко ,доколкото има училище в града, после и без това ще бъде по квартири, а приятелка може да бъда баба и по телефони  ваканции както на всички деца.Хич не го виждам да ходи на чуждата къща.

# 274
  • София
  • Мнения: 8 371
Привет красавици! Hug
Да не си помислите, че още сме на среща? Ей ме на, първи дописник се явява на рапорт Mr. Green
И този изпит мина-десена е един и същ, както до сега;-). Доволна съм от наученото, от преподавателите и от оценките през първата година. На есен с песен, здраве да е, подхващам втори курс. Вече не съм заек  Wink След изпита отидохме с колегите в нашата си кръчма и сериозно се почерпихме. От там при Дядото. Събра се приятна компания-СВЕТЪЛЧО, МАЯ, ШПУНЦИ, ФЛО, РИМАРЧЕТО, ДИДИА, АЙША, МАМСИ с очарователното си внуче-сладур голям, общителен, възпитан, прекрасно дете. Уговори се със собственика, че ще вземе пушка и ще му пази ресторанта през нощта. Накрая отсервира и масата Simple Smile. Преди да се разделим, получих и целувка от него Heart Eyes Бабино юначе!. Изкарахме си много добре, като всеки друг път. На голямата кръгла маса в градината имаше място за още красавици, но здраве да е, следващия път. Поздрави на компанията изпратиха КРАСИВА БЕЛЛА, ПИПИЛОТА и МАРИНКА, а ЯЖКА ни се обади по телефона.
Отчетох се, отивам да спя. Лека нощ, милички newsm46

# 275
  • Мнения: 1 334
Добро утро !

Добре дошло слънчево , топло и цветно ЛЯТО!

# 276
  • София
  • Мнения: 8 371
Колко е хубаво, да се събудиш, да се поизлежаваш, да си изпиеш чайчето без да бързаш, да си поговориш с приятни хора... много е хубаво! Simple Smile
Запретвам ръкави да подреждам къщата, че в понеделник ще дойде фирма да оправи Бит пазара, вилите и могилите и Авгиевите обори.  Mr. Green

ПП Момичета, има ли желаещи да отидем в палатковия лагер, да подкрепим протестиращите майки, да постоим там, да ги отменим, да им дадем възможност за някой и друг час отдих. Нужно е присъствие! Важно е! Хайде, бабите сме сила!!! Да покажем, че не сме безразлични.

Последна редакция: чт, 21 юни 2018, 10:52 от Flo 51

# 277
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293

 Бре! Днес пак няма пишещи!
Айша, няма как да отида във Варна! Аделин е с приятелката си. Сигурно ще си намерят гарсониера, че е най-малък наемът. Няма как да живеят при майка му - тя е в двустаен апартамент, пък и с Аделин не се търпят дълго!Имало някакъв закон - ако си живял поне 3 години в чужбина и се запишеш тук на борсата, получаваш една доста голяма сума - над 1000 лв! Аделин ги има 3х3, но Златина ще ги направи през септември, та за това ще се връщат през октомври! Не знам до колко е вярно, но ще се надяват на тези пари, докато си намерят работа! През това време ще се занимават с Анжела. Такива са им плановете!

# 278
  • Мнения: 5 346
Фло, честито успешно завършване на I  курс! Приятна ваканция!
Янче,  пред сложен казус си изправена.  Всъщност решението ще е на баща й. Дано да  е най-правилното за детето!
Иха, прекрасен пейзаж! Чак усещам аромата на лавандулата.

# 279
  • София
  • Мнения: 16 023
Янче,  пред сложен казус си изправена.  Всъщност решението ще е на баща й. Дано да  е най-правилното за детето!


Дано, дано.
Доколкото знам ЕС законите има възможност,  ако ги съкратят там да си прехвълят обезщетението на нашата борса. Вземат месечно левовата равностойност на полагаемото им се там. Ограничението е, ако в напр. Чехия му плащат 8 месеца, тук е 6 максимум. То 1000 лв много бързо ще се похарчат, нищо не са. Затова да се поинтересува таткото. Ако трябва да пита лично в Бюрото по труда във Варна. Приятели на Ани от Англия ше го направят до нова година. Бяха си дошли да проучат всичко, видяхме се с тях. Сега борбата ще е работодателя да склони да ги съкрати, че повечето се дърпат.Но пък, ако стане  двамата ще вземат 6 месеца по към 2500 лв/месечно  на човек. Докато се огледат тук за работа ще са спокойни. Дано и при Аделин може да стане - нека да пита на място.
Фло, не разбрах - днес ще чистиш преди да дойде фирма за почистване ли?
Една позната така чистеше и прибираше преди да дойде домашната помощница. И нали света е малък се оказа, че у тях чисти една  от племето. Тя пък ми се хвалеше как хората много пазели и и плащали почти за никаква работа.  Wink

# 280
  • Мнения: 18 536
Не знам кой какви сметки прави,но тук има таван на обезщетенията на борсата за съкратените.

# 281
  • София
  • Мнения: 16 023
Да, ако са се осигурявали у нас.
За съкратените в чужбина има възможност за прехвърляне на обезщетението.
То идва от страната, в която са работили, през сметките на министерството се превежда на хората.
Но трябва да се пита и търси - повечето чиновници не знаят и не се интересуват.
Приятелите на Ани първо бяха проверили в Англия, после питаха на мейла на министерството. След това с разпечатани отговори ходиха на лична среща да допроверят. Уж ще  стане. Но до края на годината - какво ще решат или изменят депутатляците ....
Сега са на етап да убедят работодателите си да ги съкратят. Ако не стане от тук - ще си получават обезщетенията там, в банкова карта. Пък къде ще ги харчат - друг въпрос.

# 282
  • Мнения: 1 997
Добра вечер!

Яне,дано вземат решение,което е най-добро за детето.
Лично мое мнение,че Анжелка ще е най-добре при тебе.
Може да изглежда несправедливо мнението ми,но аз така си разсъждавам.
 В крайна сметка решението е на баща и.

И днешния ден е към края си.
Днес се мотах с разни дейности от рода на гладене,прибиране на пране,пререждане и изхвърляне на дрехи.
Отделих един куп мои и на ММ одежди,които ще дам на наши съседи,които имат нужда .
И една готина рокля,която така и не облякох,защото не се харесах .Ще я дам на една дружка.
И още един куп за изхвърляне.
На цигани не давам мои дрехи.

Кари, как си?😘❤🍀

КАГ-днес готвих кисело зеле със свински мръвки.😊😍

Лека и спокойна нощ!

# 283
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293

           

 Добро утроооо!
Снощи си легнах още в 9 Embarassed И съответно станах преди 6 hahaha
За Анжела наистина баща й ще реши, но и тя си иска да е с него. Не знам дали знае, че трябва да е съкратен, но при първи разговор ще го питам. Пък щом става и на банкова карта - не виждам проблем.
Фло, пропуснах да ти честитя завършването на първата учебна година! Ами то нищо не остана! Половината свърши! Сега ще се отдадеш на внучета, филхармонии и селски къщи hahaha

# 284
  • Мнения: 5 346
Фло, ако съм в София, бих дошла!   

Гъбка, идвам веднага! Зеле ли е, дайте го насам! Тъкмо днес ми е протеинов и може зеле с мръФка.
Имам изпържено свинско, което щях да готвя на тас кебап, ама отивам да го сложа с един буркан зеле. За час време ще стане. Тъкмо за обяд!

Последна редакция: пт, 22 юни 2018, 11:31 от K.A.G.

Общи условия

Активация на акаунт