Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Нов имот по време на брака

• 10 329
  • 122
  •   1
Отговори
# 120
Блеккет, за последното съм напълно съгласен, всъщност точно това казах и аз: Колкото за по-дълъг период е кредита, по-добре, защото инфлацията ще го изяде. Поради същата причина е по-добре да се вземе по-висок кредит (разбира се без да се стига до "инфарктни" ситуации!), а наличният кеш да се използва за друго.
Никъде не съм казал, че е по-добре да се вземе кредит за по-кратък срок - според мен това би било глупаво (освен ако в конкретния случай няма някакви странични фактори, които да надделяват).

# 121
  • София
А не може ли в нотар. акт да се опише подробно кой какво е дал за апарт?
Аз бих вложила парите в нещо на мое име - дъщеря ми е единствен наследник. Но ако родителите имат и други деца - може после да се изпокарат. И друго - авторката спомена, че не искат имота да е на тяхно име. Те си знаят защо, но тя как ще докаже произхода на сумата ако купува?

# 122
А не може ли в нотар. акт да се опише подробно кой какво е дал за апарт?
Аз бих вложила парите в нещо на мое име - дъщеря ми е единствен наследник. Но ако родителите имат и други деца - може после да се изпокарат. И друго - авторката спомена, че не искат имота да е на тяхно име. Те си знаят защо, но тя как ще докаже произхода на сумата ако купува?
В случая авторката каза, че е само дете, но да и аз си представях нещо подобно, така всички ще имат сигурност и всички пък заедно ще постигнат една цел много по-лесно отколкото самостоятелно. Ако нещо се обърка, може да се продаде и като културни хора да се разберат като всеки вземе пропорционално на участието си.

Общи условия

Активация на акаунт