За картофеното пюре

  • 1 045
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Мили мами, от утре ще се захранваме с зеленчуковото пюренце. Ядем плодови по половин бурканче вече месец. Изчетох всичко в форума но има още въпроси. Та въпросите са ми следните.
1. Може ли да направя пюрето от пресни картофки?
2. Може ли да пасирам пюрето с водичката в която са се варили или трябва да е с Ам и коко Ам да сложа на 2 картофчета? Като това ние е първото зеленчуково пюре.
3. Колко време трябва да се дава само картоф, след като стигна до цяло бурканче или след седмица вече мога да смесвам?
4. и след като аз си ги правиа като мина на цялото количесто пюре колко мляко да добавям или вече не се слага?
Мерси

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 18:18 от zeni

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Направо по въпросите:
1. Можеш да направиш от пресни картофи - да! Аз с такива захраних!
2. Желателно е да пасираш с водата, в която е врял картофа. Аз АМ не слагам на нито едно пюре, така че по този въпрос съм пас.
3. Аз изчаквам 3-4 дни и на 5 давам нов зеленчук/плод.  Peace

Дано съм била полезна!
Успех със зелечуците!  Hug

# 2
  • Мнения: 992
подкрепям казаното от кадрокоса с едно изключение че аз чаках по малко за въвеждането на нов плод/зеленчук около 2 дни  Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
1. Може, да. Мога да те посъветвам, ако не са домашни картофките, резни ги сурови на 2 и ги накисни за час в студена вода. Падат нитратите  Peace

2. Да, може да ползваш от водата, в която са врели. Това всъщност няма значение, както ти е удобно.

3. Максимум седмица, после въвеждай нов зеленчук.

4. Аз и досега слагам АМ на картофеното, та нали възрастните си слагаме мялко и масло, пък какво остава за тях. По-вкусно е, полезно е, приема си АМ-то...аз слагам 2 мерителни лъжички, само сухо вещество, ама за 200гр пюре, ти ще слагаш, ако решиш, отначало по-малко. И масълцето не сега  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
1. Може ли да направя пюрето от пресни картофки?
Защо не?
2. Може ли да пасирам пюрето с водичката в която са се варили или трябва да е с Ам и коко Ам да сложа на 2 картофчета? Като това ние е първото зеленчуково пюре.Аз правех млечно-картофено пюре. Вместо водата слагах кърма, но ако нямаш-може и с АМ.
Колко АМ-зависи от големината на картофчетата. Моята педиатърка ми беше казала консистенцията на първото пюре, с което ще захранвам, да е като на гъста боза. Така че добави малко АМ, разбъркай добре, после добави пак.... и така-докато получиш желаната гъстота.
3. Колко време трябва да се дава само картоф, след като стигна до цяло бурканче или след седмица вече мога да смесвам?
След седмица към картофеното пюре можеш да добавиш и друг зеленчук. Аз добавих моркови.
4. и след като аз си ги правиа като мина на цялото количесто пюре колко мляко да добавям или вече не се слага?
Аз давах на Иво домашни пюрета. Винаги съм ги приготвяла с кърма (АМ). Слагах толкова, колкото беше необходимо, за да пасирам зеленчуците, и да има подходяща консистенция. Не съм спазвала някакви точни количества.
[/quote]

# 5
  • Мнения: 4 392
Мили мами, от утре ще се захранваме с зеленчуковото пюренце. Ядем плодови по половин бурканче вече месец. Изчетох всичко в форума но има още въпроси. Та въпросите са ми следните.
1. Може ли да направя пюрето от пресни картофки?
2. Може ли да пасирам пюрето с водичката в която са се варили или трябва да е с Ам и коко Ам да сложа на 2 картофчета? Като това ние е първото зеленчуково пюре.
3. Колко време трябва да се дава само картоф, след като стигна до цяло бурканче или след седмица вече мога да смесвам?
4. и след като аз си ги правиа като мина на цялото количесто пюре колко мляко да добавям или вече не се слага?
Мерси


1.Аз пък ще ти препоръчам нормални картофи,защото в пресните има много соланин.Не съм сигурна просто,дали е по-добре с пресни newsm78
2. АМ не съм слагала в зел.пюрета.Четох,че не бива.
3. Може и след седмица,но избери някой" по-безобиден "зеленчук ,като тиква или морков,напр.
3.-

# 6
  • Мнения: 210
Много благодаря на всички от утре почваме Grinning

# 7
  • Мнения: 507
1. Може, да. Мога да те посъветвам, ако не са домашни картофките, резни ги сурови на 2 и ги накисни за час в студена вода. Падат нитратите  Peace

2. Да, може да ползваш от водата, в която са врели. Това всъщност няма значение, както ти е удобно.

3. Максимум седмица, после въвеждай нов зеленчук.

4. Аз и досега слагам АМ на картофеното, та нали възрастните си слагаме мялко и масло, пък какво остава за тях. По-вкусно е, полезно е, приема си АМ-то...аз слагам 2 мерителни лъжички, само сухо вещество, ама за 200гр пюре, ти ще слагаш, ако решиш, отначало по-малко. И масълцето не сега  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт