Бебе с температура

  • 1 280
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами извинявам се че отварям нова тема ,но не намерих друга такава. Бебето ми е на 8 месеца и от събота има температура и разстройство  . За два дена три пъти вдигна 38.3 пре з останалото време е с над 37 . Няма нито хрема нито кашлица.  Утре е на лекар. Просто се чудя от какво маже да е . Възможно ли е да пробива зъбче??? Вече има два долни и те си пробиха нормално без никаква температура разстройство и т.н. Възможно ли е да е зъбче?
Благодаря предварително  за отговорите , хубав ден на всички. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 28 109
Не е от зъб. Вирус някакъв е. Внимавай да не се обезводни.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 550
Стомашно-чревните вируси обикновено протичат с температура. Не е от зъби. Строга диета, пробиотик и внимавайте да не се обезводни! Ще премине за няколко дни.

# 3
  • Мнения: 28 874
Не чакайте до утре. Щом има разстройство, може да се обезводни много бързо. Не е шега работа. Не смея да давам съвети за малко бебе, затова са лекарите.

# 4
  • Мнения: 46 437
Maggies, както вече са ти казали - вирус. Което не значи, че не е от зъбите. Неразположенията около тях свалят имунитета и децата лесно лепват нещо.
Пиши какво са казали след прегледа.
Доколкото знам изследванията са установили, че тя удължава боледуването, за съжаление лекари, които не следят тези резултати продължават да препоръчват този метод. Храненето трябва да е нормално, само без силно разхлабващи. Кисело мляко - при някои действа много добре, при други не. Затова се пробва с малко.

# 5
  • Мнения: 11 737
Има ли ротавирусна ваксина? Да е имало контакт с човек, който наскоро е имал стомашен вирус? Утре занеси проба в лаборатория за изследване какво точно е. Най-добре преглед от инфекционист / или в инфекциозно отделение.
След почти седмица с температура и разстройство и лекуван само от личен лекар влязохме в инфекциозно отделение, за да се установи, че бебето ми е с ротавирус. Нямаше ваксина.

# 6
  • Мнения: 4
Има ли ротавирусна ваксина? Да е имало контакт с човек, който наскоро е имал стомашен вирус? Утре занеси проба в лаборатория за изследване какво точно е. Най-добре преглед от инфекционист / или в инфекциозно отделение.
След почти седмица с температура и разстройство и лекуван само от личен лекар влязохме в инфекциозно отделение, за да се установи, че бебето ми е с ротавирус. Нямаше ваксина.

Има ваксина преди 5 месеца му я сложиха . Аз живея в Англия и не съм много наясно , но утре има час за лекар . Сутринта имаше температура 37.5 след това 36.8 не съм давала парацетамол. По късно след обед отново стана 37.2 и от след обед до сега е 36.4.Днес не съм давала парацетамол цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт