Как предпазвате очите си от компютъра

  • 1 769
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 876
Здравейте, реших да отворя тази тема, тъй като не намерих подобна.
Работата ми налага доста време, което да прекарвам пред компютъра и поради това темата ми е много важна.
Сигурна съм, че ще бъде полезно за още много хора да споделим кой какви мерки е предприел, за да предпази очите си.
Аз използвам flux, като си регулирам ръчно светлината според това коя ми е комфортна за различното време от деня.
Миналата година в оптики Леонардо уж си правих очила за РС, а се оказа, че са без антирефлексно покритие, което аз задължително исках (но не знаех какво представлява като ги взех и разбрах по-късно, че го нямам). Сега смятам да си сменя само стъклата. Имам и астигмагатизъм на лявото око, за него сложиха специална леща и препоръката беше да нося очилата постоянно.
Капя си Тиърс натурале по 1-2 пъти дневно, може да се каже, че овлажняват, което е изключително важно.
Трябва много да се мига и да се правят разни упражнения за гъвкавост на окото, защото не е добре взирането в една точка и на близко разстояние дълго време. В тази връзка намерих книгата на д-р Бейтс на английски и в нея са описани много подробно устройството на окото, как функционира и какви упражнения да правим за очно здраве.
Иска ми се да си купя монитор и по този повод приемам препоръки за такъв. Ще се радвам ако има някой компетентен да сподели какъв монитор би оказал най-малко неблагоприятно влияние върху зрението.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За стъклата - аз се родих откакто си направих стъкла Blue protect. Много съм доволна. Изобщо не ми се уморяват толкова очите, колкото преди само с антирефлекс. Освен това пазят от синята сметлина, която с времето причинява макулна дегенерация.
Изкуствените сълзи също са важни, но на мен не ми се получава, защото съм с грим и няма как да си капя по 5-6-100 пъти на ден каквито са препоръките на очния ми лекар.

# 2
  • Мнения: 2 239
И аз се включвам в темата. Simple Smile
Аз нося лещи от 14 годишна и за съжаление продължителното носене на очила не ми се отразява добре /диоптъра се вдига, а аз съм с астигматизъм/ и затова съм постоянно с лещите. Гледам да нося очилата много рядко. И аз съм по цял ден на компютър и единственото ми спасение е изкуствената сълза. Но очите ми се изморяват, определено. Ако някой ползва нещо, което е подходящо за лещи и има положителни наблюдения, нека сподели.

# 3
  • Мнения: 217
Аз ползвам ето този безплатен софтуер за предпазване на очите - омекотява цветовете и яркостта на компа - откакто си го качих, се родих.

https://iristech.co/

За протокола - от 30 години нося лещи и очила, много ми беше дискомфортно по цял ден пред компютъра.

# 4
  • Мнения: 5 820
    Включвам се да следя темата, защото се интересувам как да предпазя очите си от компютъра. От време на време използвам капки изкуствена сълза. Знам, че през определено време трябва да се мига и да си починат малко очите от взирането в компютъра, но все забравям. Също съм с Астигматизъм и са ми предписани очила.

Последна редакция: вт, 05 юни 2018, 11:18 от Jennifer_w

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 162
Това с очилата ме уплаши честно казано Flushed
Моята работа също е свързана цял ден стоя с компютър.Имам очила УЖ за предпазване,но сега като прочетох темата и се чудя дали и мойте изобщо имат това антирефлексно покритие.Как да разбера ? Дори не знам от коя оптика си ги взех.Струваха около 70-80лв.
Аз и рядко ги слагам де,да не кажа изобщо и всеки ден ми парят очите.
Та...как да разбера дали очилата ми са с това покритие и дали има смисъл да ги нося ?

# 6
  • Мнения: 1 876
За стъклата - аз се родих откакто си направих стъкла Blue protect. Много съм доволна. Изобщо не ми се уморяват толкова очите, колкото преди само с антирефлекс. Освен това пазят от синята сметлина, която с времето причинява макулна дегенерация.
Изкуствените сълзи също са важни, но на мен не ми се получава, защото съм с грим и няма как да си капя по 5-6-100 пъти на ден каквито са препоръките на очния ми лекар.

В коя оптика, ако не е тайна?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Grands optic.

# 8
  • Мнения: 1 876
Grands optic.
[/quote

Сигурно имаш предвид grand optics?

# 9

Общи условия

Активация на акаунт