Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 645
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 24 467
Добре, че не вярвам на прочетеното във форума, особено що се касае до "лични впечатления", водещи до крайни оценки за хора и цели нации.  Sunglasses
Честотата на психичните заболявания по нации няма как да се сравни. По причина, че у нас изследвания с мащабен характер липсват въобще, а хората тук толкова рядко се преглеждат на специалист и толкова се срамуват да посетят дори психолог, че не можеш ги хвала болни ли са, здрави ли са. Въобще база за сравнение не може да има. Защото няма никакви обективни данни и проучвания.

Цитат
Не е нужно да си чел Фройд и Юнг, за да ги знаеш тия работи. Това са общоприети категории за цялото човечество.
Всъщност нито Фройд, нито Юнг дават характеристика за "цялото човечество". Те са работили в един тесен кръг на територията на Швейцария, Австрия, Германия с ограничен типаж хора. Те не се занимават със сравнителна психология и социология. Това са психиатри, опитващи се да дадат друго мнение за причините за някои психиатрични заболявания, а по-късно и чисто психологична проблематика.
А и техните виждания към днешна дата са доста остарели. Фройдовата психоанализа днес не се прилага в чистия си вид. Юнг излиза дори от сферата на научното, за да се упъти към мистицизма и митологизма.
Съществува един много полезен дял на психологията, нарича се "Сравнителна психология". Четете тук Хофсетеде и нашия Минков, когото дават за пример и чуждестранни социолози и психолози - много са добри. Тук вече има проучвания, стаститика, наука. Те разглеждат различията между цели нации и още по-големи групи хора на базата на различни критерии за сравнение. Няма общовалидна категория за цялото човечество. Има скали за всяка категория и големи групи хора се подреждат условно по тези скали. Без никой уважаващ себе си учен да прави на тази база морално-етични класификации, разбира се. Те са за бедного брата форумския дилетант.

Цитат
Съгласна съм, че всичко с бащата на Цветелина се представя едностранно. Липсва обективизъм.
Peace
Това мнение изразих от самото начало на темата. Липсата на доказани и обективно изложени факти ме карат да се въздържам от заемането на каквато и да било позиция по този случай, още повече да обобщавам за "отнемането на деца в Норвегия" въобще. Щото може и да е позитив. Зависи защо и как се отнемат.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 10:11 от Judy

# 1 801
  • Мнения: 3 865
Аз съм от тия дето плюят и българи, и скандинавци и кой ми падне - зависи кой ме е ядосал Simple Smile))
Майтап - никога  не плюя никой, а само споделям лични впечатления по моя си директен начин.
Опитвам се да си обясня защо скандинавците са каквито са и депресиращия климат някак си не ми стига като оправдание. Дали кръвосмешението по тия земи не е оказало влияние.... За мен психичните им отклонения се дължат на това, че се чувстват безпомощни, страх ги е от държавата, има толкова много правила, които трябва да спазват, че тотално са загубили свободата си и това ги подтиска и неизменно влияе на психиката им дори и подсъзнателно. И въпреки статистиките за щастливи скандинавци за мен е точно обратното - тези хора са нещастни и това е една от причините да са зли. Щастливите хора имат желание да правят и околните щастливи, а нещастните искат всички останали да са нещастни като тях. Щастливият човек е добър човек. А усмивките им са фалшиви - усмихват се по навик, защото така е прието, а не щото им идва от сърцето. Отначало и аз се заблудих, но с времето ми се отвориха очите.
Може би наистина и помежди са дистанцирани, но това не изключва факта че мразят чужденци. То и аз не харесвам някои нации, но разликата е, че не ги наказвам заради това, а скандинавците съвсем целенасочено ги унижават и им подливат вода при всеки възможен случай по много фин и завоалиран начин, защото ги е страх да не ги обвинят в расизъм, дискриминация или подобно. Тук не е прието да сравняваш хората и да определяш кой е умен и кой не. Да си по-кадърен от другите не ти носи позитиви защото ги е яд на теб и гледат като покажеш глава от казана да те набутат обратно вътре. Колкото си по-недъгав и ретардирал толкова повече те обгрижват, хвалят и подпомагат, а колкото повече изпъкваш с качества толкова повече гледат да те стъпчат - не дават и да си помислиш, че си по-добър от останалите, еле пък ако се похвалиш ще те изядат.
Не мога да ги дефинирам, но са много различни от нас. Май наистина ще се окаже, че единственото хубаво на скандинавия са големите им заплати.

# 1 802
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Добре, че не вярвам на прочетеното във форума, особено що се касае до "лични впечатления", водещи до крайни оценки за хора и цели нации.


Никой не те кара да вярваш. Това, че не познаваш хора от различни крайща на света и не можеш да направиш никакво сравнение, си е твой личен проблем.

Няма нужда на ми обясняваш за Фройд и Юнг, защото няма да спечелиш спора. Това ти го гарантирам!

А колко Юнг е "остарял" Grinning Grinning Grinning - това само показва, колко всъщност не си чела нищо, написано за и от него. Или просто май не го разбираш.


Никой не те кара да вярваш на историята на Цветелина. Нужно е просто малко да се информираш за такива случай, конкретно в Норвегия. Те сигурно всички хора лъжат, защото ги кефи да лъжат и да заблуждават. По всяка вероятност, всичко това е просто въображението на едни примитивни хора.

А иначе с четене на форуми не можеш да получиш инфо за един народ, скъпа. Трябва малко да се разходиш по света и да поживееш тук и там.


Skrekkelig, колективистичните общества генерират подобни "дефекти". Когато индивидът е нищо, а колективът - всичко, настава голямо объркване в главата на индивидите. И не, това не са индивиди, защото индивид предполага индивидуалност. Това са entities, обществени единици.


За да разбереш един народ, трябва да прочетеш и митологията му.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 11:51 от Eleonora_27

# 1 803
  • Мнения: 24 467
Нямаш представа какви хора познавам и откъде. Отчет пред съфорумки къде съм ходила и с кого съм комуникирала хич и не се каня да правя. Ниската топка си я подавайте вие.
Изводите за цяла нация обаче е обективно да се направят не на лични познанства, които са винаги ограничени и зависят и от личността на този, дето си ги прави, а въз основа на сериозни научни проучвания и анализи. Просто информирам кой е правил такива. Тукашните съчинения са ясни - те са винаги обширни и напоителни. 
Темата тук е очевидно превърната в тема за вярата и доверието в снесената информация. В който ред на мисли всеки очевидно може всичко да си сподели. Много съм щастлива, че не си модератор да определяш дали и какво ще пиша по нея. Щом виждам, че куцат реални познания по иначе повдигнат въпрос не ми пречи да внеса корекция и допълнение. Не виждам защо се сърдиш, освен поради настъпано его, но това не е мой проблем.  Hug

Скрит текст:
Остарял е Юнг, Фройд - още повече. Да, има факултети у нас, за които първият е манна небесна, но доста хора, като са учили, са минали и нататък след тия добри иначе хора.
Само да повторя, че и двамцата не са се занимавали професионално нито със сравнителна психология, нито със социология, етнология и народопсихология. Вероятно бъркате някой от двамината с татко Вунд, но то в нашите факултети така е - дипломи се дават на кило.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 12:07 от Judy

# 1 804
  • Мнения: 4 378
Скрекели, спрях да те чета след първото изречение. Никога не съм прочела нещо разумно от теб в тая тема така или иначе и съм убедена, че живееш в някаква алтернативна Скандинавия, вероятно някакво забутано селце с особени нрави и от там обобщаваш за цели нации и народи. Ако си единствената чужденка в селото, нормално е да се сблъскаш с хора, които нямат опит с чужденци. Но това не значи, че цяла Скандинавия е така. Не знам и от къде тази убеденост, че познаваш норвежците толкова добре като не си живяла в страната. Четенето с разбиране също не ти е силна страна, затова е напълно излишно да си губя времето да ти отговарям. Или чета. Пък ти спокойно можеш да си спестиш усилията да коментираш постовете ми.


Аз също отказвам да заема страна в конкретния случай, докато не излязат наяве всички подробности. Най-вече искам да видя версията на бащата и официална документация. Лесно е да се спекулира, когато липсва информация и се вижда само едната версия.

# 1 805
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Нямаш представа какви хора познавам и откъде. Отчет пред съфорумки къде съм ходила и с кого съм

Да...да. Веднага ти повярвах. Сигурно имаш огромна къща в Испания с басейн.


Не се притеснявай да ми настъпваш его-то. Аз поне го имам Grinning и е сравнително цяло.


Продължавай да четеш сериозни научни изсладвания. Дано да успееш да разбереш.

Между другото, сериозните научни изследвания показват, какво пагубно отражение има отделянето на децата от родителите, но тия май тия научни изследвания си ги пропуснала.


Ако толкова много обичаш да четеш, може би ще намериш и инфо, какво се случва с отнетите деца. След като държавата прави такова добро на децата, те би следвало да стават изключитело успешни членове на обществото...доколкото в скандинавието има такова понятие като успешен.
Скандинавието не може да си отгледа нито Бил Гейтс, нито Илон Мъск, нито Стийв Джобс. Grinning

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 12:28 от Eleonora_27

# 1 806
  • Мнения: 24 467
Че аз не твърдя нещо, на което да вярваш или да не вярваш. Просто не се каня да ти се отчитам.
Но то така - с влошаване качеството на образованието ни още в начална степен, когато децата се учат да четат и да разсъждават върху текст, за висшето образование съвсем не остана надежда. Grin

Аз също отказвам да заема страна в конкретния случай, докато не излязат наяве всички подробности. Най-вече искам да видя версията на бащата и официална документация. Лесно е да се спекулира, когато липсва информация и се вижда само едната версия.
Именно.
За да се взема отношение при тази едностранчива и очевидно субективно-емоционално представена информация, човек или е много субективен и не особено ментално развит, или просто му се губи време в очакване на края на работния ден и веселите празници.

# 1 807
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Че аз не твърдя нещо, на което да вярваш или да не вярваш. Просто не се каня да ти се отчитам.
Но то така - с влошаване качеството на образованието ни още в начална степен, когато децата се учат да четат и да разсъждават върху текст, за висшето образование съвсем не остана надежда. Grin


Нямам никаква идея, за какво говориш. Наистина, не разбирам, кое точно наричаш "образованието ни". Ако не си харесваш образованието, можеш да вземеш някакви мерки.


Няма нужда да разтагяш локуми и да пишеш несвързано.

Просто кажи, че не вярваш на историята на Цветелина. Мислиш, че това не може да е вярно и че баща й е лъжец и измамник. Това стига.

А след това напиши, че всичко, което се говори за Барне, е абсолютно лъжа и измама. Хората лъжат и преувеличат, защото стават емоционални, когато става въпрос за децата им.
Grinning Grinning

# 1 808
  • INFJ
  • Мнения: 9 345
Мда... на чужд гръб и сто тояги са малко.

"Включете" я малко тази емпатия, ако бяха вашите деца, щяхте да се дерете като магарици по всички медии и форуми.
Но понеже се случва на други хора, няма проблем най-цинично да се обвинява майката в лъжа и измама.

Дори да има търкания между съпрузите, те не са нормална причина да се отнемат децата, да бъдат разделени, а семейството да бъде третирано като престъпници.

# 1 809
  • Мнения: 3 865
Fenris, това че не разбираш постовете ми не значи че не са разумни - по-скоро ти не си достатъчно разумна за да ги схванеш.
Къде живея няма значение - важното е, че контактувам с достатъчно хора за да си изградя меродавно мнение.
Приятно чакане на официална скалъпена, измислена и фалшива документация. За мен в думите на Цветелина има далеч повече истина отколкото в нагласената им така че да им върви на тях бизнеса официална документация.

# 1 810
  • Мнения: 4 378
Много интересно колко силно проявено в тази тема е явлението ''ако не си с мен, си срещу мен''. Има само два цвята - бял и черен. Ако не си 100% срещу Барневерн, то си 100% за. Ако не си 100% за версията на майката, то си 100% против. На мен лично ми е много интересна тази неестествена поляризация.

# 1 811
  • Мнения: 24 467
Много интересно колко силно проявено в тази тема е явлението ''ако не си с мен, си срещу мен''. Има само два цвята - бял и черен. Ако не си 100% срещу Барневерн, то си 100% за. Ако не си 100% за версията на майката, то си 100% против. На мен лично ми е много интересна тази неестествена поляризация.

Днес, да си призная, влязох в нея, за да се насладя отново на това явление.
То пък се оказа още по-забавно.  Laughing
Някои хора са си в 50-те години на миналия век, на черно-бяла телевизия.

# 1 812
  • Varna
  • Мнения: 2 594
А, версията на таткото някой чел ли е?

# 1 813
  • Мнения: 24 467
А, версията на таткото някой чел ли е?

Ти пък! Много искаш!  Crossing Arms
Толкоз работа е туй. Двойна - четене, мислене, обмисляне на позиция в по-сложна обстановка. Празници идат! Хората ще шетат тепърва.

# 1 814
  • Мнения: 4 378
Скрекели, знам, че не живееш в Норвегия. Постовете ти не са трудни за разбиране. Не се изискват особено високи интелектуални способности, за да се разберат генерализиращи изказвания без капка нюанс в тях. Или пък да се види съзнателното изопачаване на чужди думи. Няма нищо общо с разум това.

Общи условия

Активация на акаунт