Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 644
  • 2 904
  •   2
Отговори
# 1 755
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Първо Цветелина твърдеше, че са й взели децата "без причина" и че било "защото била твърде интелигентна за техния вкус и можела да им повлияе" . След много време излезе наяве, че тя не е спазила закона. Колкото и да не ти харесват законите в една държава, като си избрал да живееш там, трябва да ги спазваш. Това е възможна причина тя да изгуби доверието на властите. Също дълго време вярвахме тук, че едва ли не решението да се дадат децата, разделени и на чужди хора е окончателно, което също не се оказа вярно. Тук палим във основа на информацията, която ни се дава от Цветелина и семейство. Но тя първо е малко, второ е непълна, трето чисто субективна. Аз лично се почувствах изманипулирана. Още много други неща не ми харесаха.
На база на информацията, която имаме и на мен ми се струва ненормално още да не й дават да ги вижда и чува - но това дали е така?

Даже ще стигна по-далеч и ще предположа, че ако тя беше по-сговорчива и беше казала - ок, сгреших, трябваше да си поделяме грижите за децата, защото те са на двамата - и те щяха да са по-сговорчиви и да й имат доверие. Вместо това, тя явно доказа, че не вижда никакъв проблем в поведението си и че е съвсем ок "този норвежец" да не ги вижда. А на през конференция се тръбеше, че "децата са българчета, с българско самосъзнание". Еми не - децата са полунорвежчета и ако тя не разбира това, сигурно много други неща не разбира и затова не ни ги казва.

Ако аз утре се разведа и отнема правото на бащата да бъде баща, той също ще ми стъжни живота. Той е направил деца за да бъде баща, а не донор на семе и когато аз не го харесвам вече, да го оставя без деца изведнъж. Нито е морално, нито е законно.

Ние така и не разбрахме колко време бащата не си е виждал децата, преди да се вземат тези мерки? Само, че е имало много други мерки, преди да се стигне до тук, които не са дали резултат. Може и бащата да се е чувствал така, както сега тя се чувства.

В никакъв случай не е правилно който и да е от родителите да се чувства така и пак се връщам на сговорчивостта и спазването на закона - ако не бяха на нож, нямаше да страдат толкова хора сега.

И стига вече с този манталитет - като не ти пасва и си нещастен, се прибираш при твоя си манталитет и това е. Всеки решава сам къде да живее - там, където се чувства у дома. Да живееш, мразейки, живот ли е? Ама паричките и облагите ги обичате. Ето това значи да се продадеш.

И такова нещо като "преки впечатления от моя позната" - няма.

# 1 756
  • Мнения: 19 475


И такова нещо като "преки впечатления от моя позната" - няма.
Нима? Може би не сте ме разбрали правилно. Преките впечатления са от нея и нейното поведение, а разказите й са кажем не са наистина преки впечатления за живота в Норвегия. Но пък се потвърждава от многото разкази на българи, които живеят там и които не познавам.

# 1 757
  • София
  • Мнения: 19 242
Кани гости, те идват споглеждат се многозначително помежду си, вечерят и .....така и не отправят и те покана за вечеря. И много други неща, все от този сорт.
Това съм го преживявала и тук. А темите за гости във форума са показателни за настроенията - хората и в частност жените не искат да си създадат дори минимално неудобство. Защо тогава норвежците да са по-ларж от нас?
Скрит текст:
Всъщност имам някакъв спомен, без да съм абсолютно сигурна, че ти си принципно против гости вкъщи.

# 1 758
  • Мнения: 19 475
Това въобще не е вярно и никъде не съм го писала. Против съм навлеците, ама там мисля и на теб няма да ти е особено приятно. Под навлеци разбирам непоканени, такива, които не харесват например че имам домашен любимец и такива, които не зная те самите къде живеят и всеки път искат да се виждаме у нас.

# 1 759
  • София
  • Мнения: 19 242
Може и да бъркам, отдавна беше. Навлеци никой не обича, нито неканещи в отговор.

# 1 760
  • Мнения: 3 865
Мен фалшивите усмивки не биха ми оправили настроението, предпочитам естествено отношение, та макар и сърдито. За мен предимството на пребиваване в такава държава на българите е, че могат със спестяванията си да поддържат доста добър стандарт в България. Те си знаят с цената на какво обаче. Имам преки впечатления от моя позната, която ми е разказвала доста за живота в Норвегия например. Кани гости, те идват споглеждат се многозначително помежду си, вечерят и .....така и не отправят и те покана за вечеря. И много други неща, все от този сорт.

Не знам, не познавам познатата ти за да коментирам. Сигурно има нещо щом всички гости се споглеждат. Единият вариант е домът им да е прекрасен и на гостите да им е неудобно да ги поканят в своите дупки. Друг вариант е да са ги разочаровали като хора. И друго обяснение сигурно има.
Фалшивите усмивки както казах изглеждат като цяло много искрени - лицата на хората тук са някак си по-ведри и миловидни - много българи физиономиите им излъчват злоба, все едно те мразят и едва ли не си виновен за злата им участ.

# 1 761
  • Мнения: 18 526
Нека си изглеждат искрени, добре че няма да си гледам сред тях децата.

# 1 762
  • Мнения: 19 475
Ама ако те не са искрени, аз точно това не мога да понасям! Предпочитам грубостта пред лицемерието, първото поне мога да избягвам и да се пазя от него, докато второто....дори да срещна приятел и той да е добронамерен, аз откъде да знам че е искрен и иска да поддържаме контакт или е само любезен, защото така е прието.

# 1 763
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Това, че на баба Злата шурея норвежците не го канели на гости, нито ни интересува, нито има някаква връзка с темата.

# 1 764
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Предпочитам грубостта пред лицемерието
И двете крайности са неприемливи. Има средно положение - любезно поведение, без насилените усмивки, или груб тон.
Сещам се за изумлението си при първото ми посещение в китайски квартал - крещят си един на друг, груби с клиентите, неприветливост... По-зле от извратеността в края на нашия социализъм.

# 1 765
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Да, и хората от “моята” Северна страна, сред които живея, са възпитани, любезни, и мили, което някои наричат “лицемерие” и “фалшивост”, защото не кореспондира с тяхната грубоватост и лиспа на възпитание. А някои (доста?) от българите сме груби, намусени и невъзпитани (Това е тъжен факт, уви!), което обяснява и подобна нагласа към народи, които масово не са с подобен “манталитет”.

А темата всъщност е за друго.....

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 18:58 от ЧеКа

# 1 766
  • Мнения: 3 865
не е само това - в специални ситуации същите тия любезно усмихнатите ти демонстрират безчовечие, безчувственост, пълна липса на състрадание и разбиране. Тия същите най-“любезно” нахълтват с дома ти и също толкова любезно ти отнемат децата игнорирайки всякакви обяснения и сълзи от теб и децата ти. Това са студени изроди които са потъпкали всичко човешко и логично за да следват малоумни правила. Може би си била късметлийка и не си попаднала още в подобна ситуация но не се заблуждавай че си застрахована

# 1 767
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
А ти как мислиш,  че се държат службите в Чехия, Италия, Англия или Щатите, на които им е задължение да изведат дете, за което поради една или друга причина (правилно или не, не го обсъждаме) е постановено, че трябва да бъде изведено от дома?

Насилственото извеждане без съгласието на родители не е патент на “свеврните страни”. Ако си мислиш, че на други места по света, включително и в България, няма насилствено извеждане на деца от дома, значи си просто в голяма грешка.

Възпитанието обаче би оказало някакво влияние върху това доколко това ще стане по-внимателно или по-грубо. Не ме карай само да гадая къде вероятността това да стане  по-грубо е по-голяма, защото няма да е в полза на страни, където има повече хора, които се държат грубо, невъзпитано и неуважително към околните.

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 23:23 от ЧеКа

# 1 768
  • София
  • Мнения: 19 242
не е само това - в специални ситуации същите тия любезно усмихнатите ти демонстрират безчовечие, безчувственост, пълна липса на състрадание и разбиране. Тия същите най-“любезно” нахълтват с дома ти и също толкова любезно ти отнемат децата игнорирайки всякакви обяснения и сълзи от теб и децата ти. Това са студени изроди които са потъпкали всичко човешко и логично за да следват малоумни правила.
Представи си такава ситуация - една българска циганка бие/неглижира децата си или ги кара да просят, но ако дойдат социалните да отнемат децата - реве и се тръшка заедно с останалия катун. Ще се вържеш ли на нейните циркове, след като им знаеш манталитета?
Зная, че Цвети не е такава, но явно е имало нарушение и тамошната държава се е задействала на мига, не е като нашата. Плюс това социалните се стараят да оправдават съществуването на службата си

# 1 769
  • Мнения: 19 475
Да, може и да е имало нарушение от майката, но ако социалните са си на мястото, трябва на първо място да защитават интереса на децата. Не на майката, не на бащата, не на дядото. В никакъв случай не съм съгласна, че го правят в момента.

Общи условия

Активация на акаунт