Отнемане на деца в Норвегия 2

  • 160 671
  • 2 904
  •   1
Отговори
# 2 370
  • Мнения: X
Като последствия и законово третиране възстановяването на девствеността няма нищо общо с FGM.

# 2 371
  • Мнения: 3 865
От видеото с полския консул не виждам абс нищо нередно в поведението му - човекът се опитва да си върши работата, а го възпрепятстват със сила (полицията е сила). Говори спокойно, логично и не прекрачва никакви граници. Нито пък пречи на БВ да краде децата. Просто иска да се възползва от правото си да присъства. Но там права има само държавата - човешките са тотално потъпкани. На Норвежците всички мислещи, интелигентни и борещи си хора им пречат и не са добре дошли в краството на разврата. Във видета, които пуснах хора разказват как БВ се опитва да им съсипе живота без да има намесени деца. Явно правата им са безгранични.

# 2 372
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
На Норвежците всички мислещи, интелигентни и борещи си хора им пречат и не са добре дошли в краството на разврата. Във видета, които пуснах хора разказват как БВ се опитва да им съсипе живота без да има намесени деца. Явно правата им са безгранични.

О да, особено сомалийки, които не ходят на училище са особено застрашени. Grinning И тях ако ги питаш е защото са много хубави и много умни.

# 2 373
  • Мнения: X
Ondine, не си никак коректна.
Сомалийката е по-скоро изключение. И наистина не е ясно за какво иде реч.
Точно сомалийските и кенийските момичета би следвало да се отнемат с най-голяма честота поради варварщината с FGM. Но това не се случва. Това момиче е прекалено голямо, за да е такъв поводът.
Болшинството от обектите на преследване са местни, следват източноевропейците. Все по идиотски причини.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 11:24 от Анонимен

# 2 374
  • Мнения: 3 865
Аз не знам дали сомалийката от клипа ходи на училище или не и каква изобщо е причината да я наказват така. Но пък като толкова не искат сомалийци в държавата си защо са ги пуснали? За им вземат децата после и да ги съсипят? Типично скандинавско. Предполагам сама се сещаш, че тази сомалийка и на Марс да я пратят, ако не иска да учи никой не може да я принуди да го прави. Дори да я вържат за училищния стол и да и залепят устата да не говори пак няма да и налеят знания, а по-скоро ще я озлобят още повече. Затова както казах, за мен ако изобщо има правилен начин такива случаи да се решават е работа с независим психолог, а не насилие, каквото е насилственото лишаване от семейство и всичко квото се сетят.

# 2 375
  • Мнения: X
Черен сапфир, дай статистика за болшинството от ''обектите на преследване'', моля.
Наистина не смятам да давам такива статистики на човек, който чете темата от самото начало.

# 2 376
  • София
  • Мнения: 19 249
Да де, но тя обяснява как малкото население  на голяма територия се дължи на нежеланието на мигрантите да ходят там, а нормалните норвежци явно бягат през глава... Не сме чували за такова нещо, но тя знае най-добре.
Но макар и умерено, смятам, че прекаляват. Ако бях в Норвегия и съседите чуят как синът ми врещи, играейки на ПС, досега да са докладвали на БВ.

# 2 377
  • Мнения: X
Почнаха пак квалификациите. Кое не ти се вижда коректно?
Некоректна ми се струва квалификацията ти "особено застрашени". И ти обяснявам, че точно те не са особено застрашени предвид ниската честота на отнемания на деца от тяхната група. Даже май това е първото, което виждам. Ако някой има друга информация, ще се радвам да я сподели.

# 2 378
  • Мнения: 4 381
Черен сапфир, дай статистика за болшинството от ''обектите на преследване'', моля.
Наистина не смятам да давам такива статистики на човек, който чете темата от самото начало.

Така ли? Защото аз по-рано в темата пуснах официална статистика. Та на какво основание направи следното изказване ''Болшинството от обектите на преследване са местни, следват източноевропейците. Все по идиотски причини.'' и ''Сомалийката е по-скоро изключение''? Някакви цифри имаш ли, които да се различават от моите тогава? Не знам до колко са ти ясни принципите на статистиката, но има един виц за Ладата и Мерцедеса и коя от тях се краде повече в България, която я обяснява доста точно. Поне аз като бях млада този виц често циркулираше.

# 2 379
  • Мнения: X
И какво пише в твоята статистика? Че отнемат деца главно на сомалийци? Би било добре да е така, защото там определено имат проблеми. Основният е FGM. Но ти не можа да ми посочиш нито един случай на отнето дете по тази причина.

# 2 380
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
То затова Норвегия е разследвана от Европейския Съд за Човешки Права точно заради Барне - щото там всичко е наред.

Дори Форбс пусна статия, която бе озаглавена "Отвлечените деца в Норвегия!"!






# 2 381
  • Мнения: 3 865
Като казваш, че в половината държава не може да се живее би ли обяснила по-подробно защо е така. В Гренландия живеят в иглута и пак си живеят. Прекосявала съм Норвегия - огромни територии, които не са нито непроходими планини, нито мочурища, нито нещо друго  (дъжд вали навсякъде в тази част на Европа) - обикновени населени места, само дето са изключииелно рядко населени - тук таме през километър я се види я се не види къщичка. Мечтала съм си да си построя къщичка там заради спокойствието. Но явно то е само външно, а вътрешно държавата е разядена. И разбира се, че мигрантите не искат да ходят там - ти да си видяла тълпи мигранти там както в Германия и Франция примерно? Да не мислиш, че те не са чули за "благоденстваща и щастлива" скандинавия? Чули са, ама са чули и другото, което ти не отказваш да чуеш. Ползват Норвегия да си родят там децата за да вземат парите и после се омитат, щото знаят, че държава, която плаща за да и раждаш деца после ще си прибере това, за което платила. Единствено съм съгласна, че там се ходи за пари. И така и трябва - отиваш, вземаш им парите и се омиташ. Ама децата ти да не стъпват там щото са загубени.

За това става дума в последното видео, което пуснах:

The Herland Report TV (HTV): "The massive international criticism against the Norwegian Child Protective Services (CPS) is met with a remarkable silence by the Norwegian government. There seems to be little will to look into the matter. This may be one of the biggest scandals of our time, with countless outcries by families who have experienced atrocities at the hand of the Norwegian CPS, cited in both the Norwegian and international media outlets, yet met by complete denial of the Norwegian authorities.

We speak to expert in clinical psychology and organization psychology, Einar Salvesen, who has worked with Norwegian Child Protective Services’ cases for many years. He is the founder of KIB, an organization with close to 300 experts connected to the Norwegian CPS as lawyers, expert witnesses, officials and so on.

Salvesen now heads the opposition against Barnevernet in Norway, claiming that its structure and leadership needs to be debated and renewed in order to stop the ongoing atrocities and injustice carried out by many of its employees, creating tragedy and disaster in many families.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 12:02 от Skrekkelig

# 2 382
  • Мнения: 4 381
И какво пише в твоята статистика? Че отнемат деца главно на сомалийци? Би било добре да е така, защото там определено имат проблеми. Основният е FGM. Но ти не можа да ми посочиш нито един случай на отнето дете по тази причина.

Би трябвало да знаеш щом четеш темата отначало, а не да си правиш свободни съчинения. Като чета как несериозно се отнасяш към фактите, започвам да си мисля, че и тази информация е прочетена с криви очила.
Защо да ти посочвам каквото и да било? Ти си тази, която във всеки втори пост идва с изисквания за информация, а като ти я дадат започваш да я усукваш, извърташ така, че все едно съм написала нещо съвсем друго. Повече сте, не си само ти. Дай ми една добра причина да си губя времето да ти намирам повече статистика. Методите ти на водене на дебат са доста несериозни. Ти и други потребителки използвате следните - ad hominem, straw man, false dilemma, circular argument, hasty generalization, red herring, non cause pro causa, ad populum. Не знам как са българските преводи, затова ги пиша на английски. Да, участвала съм в професионални дебати и умея да разкривам тези методи доста бързо. Тази тема е просто една каша, в която всеки опит за изряден дебат бива париран и стъпкван с един или повече от горните методи. Мисля, че има 1-2 потребителя, които наистина се интересуват от темата, а другите подхождат крайно несериозно. Не е достатъчно.

# 2 383
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Аз не знам дали сомалийката от клипа ходи на училище или не и каква изобщо е причината да я наказват така. Но пък като толкова не искат сомалийци в държавата си защо са ги пуснали? За им вземат децата после и да ги съсипят? Типично скандинавско. Предполагам сама се сещаш, че тази сомалийка и на Марс да я пратят, ако не иска да учи никой не може да я принуди да го прави. Дори да я вържат за училищния стол и да и залепят устата да не говори пак няма да и налеят знания, а по-скоро ще я озлобят още повече. Затова както казах, за мен ако изобщо има правилен начин такива случаи да се решават е работа с независим психолог, а не насилие, каквото е насилственото лишаване от семейство и всичко квото се сетят.

Мисля, че четох ме много пъти в темата, че е имало намеса на психолози преди грубата намеса. Това, че просто идват един ден като гръм от ясно небе за мен е пълен мит - до тук всяка история си има дълга предистория. Взимането на децата от училище и ДГ внезапно предполагам, че е да се избегнат сцени като с тези сомалийки.
Друг е въпросът какъв ще е този психолог и че всяка намеса си е намеса и крие рискове.
Повечето ви тези си противоречат.
По едно време се твърдеше, че искат да си увеличат генофонда с бели, умни деца, понеже цари инцест. Обаче като одисва друг аргумент - ама не, повечето взети са техни. После беше расизъм и че не искат чужденци и ги пускат "типично по скандинавски" само за да им вземат децата и да ги съсипят. До тук обаче става ясно, че е сблъсък на култури, както писах вчера. В Сомалия е нормално едно, в България - друго, в Норвегия - трето. А който иска норвежки заплати и норвежки детски е добре и той да спазва закона, защото иначе ще бъде приложен по този начин.

# 2 384
  • Мнения: 4 381


Мисля, че четох ме много пъти в темата, че е имало намеса на психолози преди грубата намеса. Това, че просто идват един ден като гръм от ясно небе за мен е пълен мит - до тук всяка история си има дълга предистория. Взимането на децата от училище и ДГ внезапно предполагам, че е да се избегнат сцени като с тези сомалийки.
Друг е въпросът какъв ще е този психолог и че всяка намеса си е намеса и крие рискове.
Повечето ви тези си противоречат.
По едно време се твърдеше, че искат да си увеличат генофонда с бели, умни деца, понеже цари инцест. Обаче като одисва друг аргумент - ама не, повечето взети са техни. После беше расизъм и че не искат чужденци и ги пускат "типично по скандинавски" само за да им вземат децата и да ги съсипят. До тук обаче става ясно, че е сблъсък на култури, както писах вчера. В Сомалия е нормално едно, в България - друго, в Норвегия - трето. А който иска норвежки заплати и норвежки детски е добре и той да спазва закона, защото иначе ще бъде приложен по този начин.

Да, винаги има предистория, която в 99.9% от случаите се спестява на публиката от родителите, които са единствените, които могат да я разкрият заради задължението на Барневерн да спава закона за защита на личните данни. Да, тезите в темата си противоречат и се сменят като сезоните според кое пасва най-добре в момента. Да, културните различия са много и са честа причина за намесата на Барневерн независимо дали се стига до крайната мярка преместване на дете на друго място или не. Да, не може и норвежки заплати и детски, и спазване на закона само когато ни изнася. В която и държава да се намира човек, има закони, които важат и които трябва да се спазват. Може лично да не си съгласен с тях, но това не те освобождава от задължението да ги спазваш, ако не искаш да изпиташ последствията от нарушаването им. И преди съм писала, че има нужда от информационна кампания за всички чужденци като например брошурки, които да се раздават при пресичане на границата, кацането на самолета, и т.н. Какви са правилата, законите, какви са очакванията към тях и на който не му харесва, е свободен да си ходи обратно, от където е дошъл. Очевидно кратките интеграционни курсове, които се провеждат в бежанските лагери, не са достатъчно информативни, защото все има неразбрали и недоразбрали.

Общи условия

Активация на акаунт