Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 321
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Намерих картинката пак и редактирах горния пост.

# 211
  • Мнения: 36 470
В такъв случай, дали през всички тези години (преди създаването му) Долорес е тествала постоянно в "свободното си време", докато докара достатъчно точно копие? Интересно..

# 212
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Според мен да Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 27 162
Ясно, визирали сте живота, а не специално сериалчето.
Аз съм вярващ. Християнин.  bowuu


по темата
Петя, благодаря ти за труда. Чакам с нетърпение и самото ти ревю за сезон 2  Hug
Лично за мен е много силен и почти не отстъпва на сезон 1. Не мога да разбера откъде идват толкова критики, за мен неоснователни. Но понякога когато хората не разбират дадено нещо първото нещо е да го отрекат...
На мен отдавна ми се изясниха нещата, намерих време да гледам още веднъж и финалният епизод. Simple Smile
Имам само един въпрос или хмм по-скоро не въпрос, а мнение относно перлите в чантичката на Долорес/Щарлот. Може да си редактираш поста в сай фай. А именно, че остават три неизползвани перли, а не четири.
Те са 5. Нейната перла в главата и си се връща в новото тяло на Долроес. Т.е. нея не я броим и правилно. Едната е за Бърнард, който за мен вече е много повече Арнолд (още по-близко до истинския Арнолд), остават четири. Една от перлите е сложена в тялото на Шарлот, т.е. остават три.
Въпросът е кои са тези три и кой е в тялото на Шарлот сега. татко Абърнати? Някой друг, който и да е. Не е Форд обаче, неговата перла беше с червен цвят, както ти писа по-рано. Шарлот ще бъде използвана като троянски кон, това е ясно. Но Долорес в нейното си тяло не е ли твърде разпознаваема в истинския свят?  Thinking Вярно от корпорация Делос си нямат и на идея, че всъщност бунтът на хостовете е успял... И все пак Долорес иска да унищожи човечеството, за да направи това то тя трябва да се справи с върхушката, която управлява, а това са все богати и могъщи хора. Предполага се, че повечето богати и влиятелни хора са посещавали парка (ясно е, че е недостъпен за обикновените хора), т.е. има голяма вероятност да са я виждали. Просто разсъждавам логично. С това отваряне на сюжета създателите си открехват вратичка за още няколко сезона поне. Страхотен ход. Simple Smile

# 214
  • Мнения: 36 470
Прав си за перлите, но аз не съм напълно убедена дали в чантата се виждат всичките. Може би отдолу се е скрила още някоя. А и не съм сигурна дали Нолан и Лиса Джой са планирали точно кой е в чантичката (освен 2-ма, 3-ма - останалите сигурно ще са изненада за зрителите - послушни шпиони хостове, които ще се разкриват изненадващо през сезона). Аз също мисля, че Долорес е прекалено разпознаваема, а и Шарлот ще бъде подозрителна, след като открият телата на служителите по сигурността в Ковачницата. Затова и предполагам, че ще използват шпиони.

Още нещо, което изглежда странно - споменаха, че в Ковачницата се съхраняват версии на всички хора, които са посетили парка през тези трийсетина години - около 4 милиона души?! Не е ли множко? А в един от епизодите казаха, че цената е 40 000 долара на ден. Dizzy Face

Между другото, виждали ли сте този сайт? Това е официален (фалшив) сайт на Делос (създателите на сериала уж пускали по някоя улика в него, но са невъзможни за разгадаване): https://discoverwestworld.com/#

# 215
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
Ти прави ли куиза?

Това е моето
Congratulations on joining the Westworld community. We look forward to showing you a world that few will ever see — a place where every moment is tailored to indulge your deepest, darkest desires, and the only person you ever answer to, is you.

Based on your individuation assessment, you align most closely with the Homesteader.

# 216
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ясно, визирали сте живота, а не специално сериалчето.
Аз съм вярващ. Християнин.  bowuu


Пиша набързо. Не съм ви изчела.

Моята концепция е, че цялата идея за сериала и тематиката му е базирана на теорията за симулацията.

Радвам се и на християни, и на атеисти, и на други всякакви религии, и на всякакви светогледи. Супер интересни са ми.
То и затова сериалът така ме грабна.

# 217
  • Мнения: 36 470
Ти прави ли куиза?

Това е моето
Congratulations on joining the Westworld community. We look forward to showing you a world that few will ever see — a place where every moment is tailored to indulge your deepest, darkest desires, and the only person you ever answer to, is you.

Based on your individuation assessment, you align most closely with the Homesteader.

Да, прати ме в отдела, който отговаря за поведението на хостовете Simple Smile

# 218
  • Вестерос
  • Мнения: 38 244
JoyJoyJoyJoy

# 219
  • Мнения: 320
И аз направих теста и ми се падна Explorer, дори се пробвах да резервирам за уикенда, но не ми позволиха. Явно ме усетиха, че нямам излишни 40 000 на ден.Joy
За перлите и на мен ми е интересно, мисля, че трябва да са познати лица и Долорес ще им принтира старите тела. За Шарлот не ми харесва идеята да е с нова перла, но май вече е потвърдено... Надявам се да е само в първите епизоди и след като я използват, Долорес да принтира старото тяло на хоста, с чиято перла е Шарлот.

# 220
  • Мнения: 36 470
И аз искам да гледам оригиналните актьори - да кажем, ако е Анджела (има такава теория, може главата й да е оцеляла след взрива), предпочитам да си е тя, а не Анджела/Шарлот...
Това ще се разбере, след като започнат да снимат - предполагам, че ще има информация кой от актьорския състав се завръща.

# 221
  • София
  • Мнения: 5 717
Малко офтопик към съфорумките, които се канеха да гледат Бойната звезда Simple Smile
Скрит текст:
Какво стана - гледахте ли нещо? Тези, които сме го гледали, вероятно трябваше да предупредим, че има известна разлика в тона на филма/минисериала и първия сезон (мисля, че заснемането на сезона е станало ок. две години след минисериала и това също се отразява). Ако искате да добиете добро впечатление от сериала, гледайте 2-3 серии от първи сезон, филмът е само увод и оставя малко странно впечатление.
 

Точно. Едва го изгледах филма от 2003 г. Изглеждаше много странно и ретро. Първите Междузвездни войно от 70-те години ми изглеждаха по-пипнати. Сега започвам сезон 1, пък ще видим кой кого.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 23:04 от АРТЕМИС

# 222
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Точно. Едва го изгледах филма от 2003 г. Изглеждаше много странно и ретро. Първите Междузвездни войно от 70-те години ми изглеждаха по-пипнати. Сега започвам сезон 1, пък ще видим кой кого.

Артемис, за първи път ли ще го гледаш сезон 1?

Ако е така, направо ти завиждам.

# 223
  • София
  • Мнения: 5 717
Артемис, за първи път ли ще го гледаш сезон 1?

Ако е така, направо ти завиждам.

Недей, че нещо не съм впечатлена засега. Дано си паснем. Ще му дам шанс с 1-ви сезон, че то и сериите са кратички - 40 минути.

# 224
  • Мнения: 25 350
Нали говорим за този филм? Аз вярно, че съм го гледала отдавна, ама чак пък толкова ретро не ми се е сторил. Иначе старите наистина са ужасни, а са снимани по времето на първите Междузвездни войни.

Общи условия

Активация на акаунт