Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 33 307
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 36 468
Може би, защото не е необходимост - когато едно животно изяжда друго животно, го прави от нужда. Когато един човек измъчва друг човек или животно, не действа от нужда или инстинкт, а според собствено извратено желание, като осъзнава че жертвата страда?

Долорес е жестока, но тя не действа като индивид, а като оръдие на съдбата - т.е. не прави нещо за себе си, като Мейв (спасяването на дъщерята е индивидуална цел), а се опитва да промени света. Това дори не е отмъщение, ако беше така щеше да се ограничи само до парковете и после да избяга някъде и да си живее спокойно, а революция. Но ще видим, може да греша и действията й да не са толкова мащабни.

# 691
  • Мнения: 8 214
Всеки е осъзнат в рамки, които са му зададени първоначално.
Какво разбирате под "пълно" осъзнаване? Кой е напълно осъзнат (освен Буда, може би)?

Пълно осъзнаване до нивото на човешкото съзнание. Буда е друго ниво. Т.е. ако си представим образно скала и машините са на ниво 0, а хората ниво 3 до 5 да речем, на хостовете да им е зададено да стигнат примерно до 2, не повече. Примерно.

# 692
  • Мнения: 36 468
А, не мисля, че Акечита е по-малко осъзнат от хората в сериала (нито останалите осъзнати хостове). Той разбираше много добре, че има друг свят и хора, които са различни, просто не го интересуваше да бъде като тях. Това е негов избор.

Един "таен" трейлър:



Открит е от наблюдателни фенове, на този сайт: https://inciteinc.com/
При мен сайтът само зарежда, не знам защо Sad

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 12:56 от Petia Kageyama

# 693
  • Мнения: 6 381
Може би, защото не е необходимост - когато едно животно изяжда друго животно, го прави от нужда. Когато един човек измъчва друг човек или животно, не действа от нужда или инстинкт, а според собствено извратено желание, като осъзнава че жертвата страда?
...
Това е психично отклонение за мен. Не е осъзнатост. Явно влагам в осъзнаването растеж нагоре.

Акечита, според мен, понеже е индианец с вярвания /заложена програма/, затова има такова виждане за другия свят и хората в него.

Сайтът https://inciteinc.com/ е странен. Подканва към регистрация.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 15:51 от ina.ina

# 694
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да, осъзнатостта е предпоставка за психично отклонение.

Когато Адам и Ева изяждат ябълката (стават съзнателни), отварят вратата на Злото. Оттам и концепцията за първородния грях. Преди това са били добрички като животните.

# 695
  • Мнения: 36 468
Така е. Неотдавна четох една криминална новина и един от интервюираните беше казал, че престъпникът се държал като животно и в него нямало нищо човешко. Истината е, че животните не правят такива неща - най-гадните престъпления са типично човешки.

# 696
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Има много теории, че някои серийни убийци убиват не заради липса, а по-скоро заради много емпатия.

Т.е. убийства от емпатия, което ще рече, че спасяват жертвите си от страданието да живеят.

Ето докъде може да доведе съзнанието.

# 697
  • Мнения: 47 980
Когато казват че са като животни се има предвид, че действат без да проявяват задръжки- без да се съобразяват с правила, закони, личности, емпатия и т.н.
Всички неща дето ги пишете съм съгласна просто не ги виждам в сериала Sad
Съгласна съм, че Ачита, Долорес и останалите действат според програмата си Simple Smile Толкоз с осъзнаването

# 698
  • Мнения: 36 468
Преди време видях тази снимка от Редит и я запазих, но не знам за какво е кода:


Различно възприемаме нещата, няма как да постигнем консенсус. Всеки си има своя концепция за това какво означава да си съзнателен. А и ми се струва, че някои хора никога няма да приемат роботите за съзнателни, само защото са роботи.
Напоследък гледах някои видеа с реакции на сериали и виждам, че и "реакционистите" (ако се наричат така), възприемат едни и същи неща по много различен начин (не от мен, а по принцип - двама души приеха събитията от серията различно, разчувстваха се, разсмяха се, или игнорираха напълно различни моменти от сюжета и харесаха/намразиха различни персонажи).

# 699
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да, абсолютно различно възприемаме нещата, което е всъщност интересното на цялата история.

Или да кажем, че от различен ъгъл гледаме нещата, което ги кара да изглеждат различно.

Наскоро прочетох нещо много яко в соц.мрежи:

Моисей бил първият, който даунлоандал данни от Облака на таблета си Joy

Ето как перспективата може да промени гледната точка за дадено събитие.


Каквото и да твърди Нолан, за мен тоя сериал не е за роботи. Сериалът е за хората.

# 700
  • Мнения: 47 980
Всъщност има доста филми за робството например, доста са аналогични Simple Smile в някои отношения

# 701
  • Вестерос
  • Мнения: 38 243
Аз в сериала не виждам абсолютно никакво доказателство че са осъзнати. Всичко, което се дава като доказателство, че са осъзнати, е изрично показано като вече програмирано в тях и по модела и ценностите и терзанията на създателите им. Твърденията на авторите на сериала ЗА МЕН ЛИЧНО са смехотворни. Харесвам сериала и по начина, по който аз го възприемам, но ми е неприятно да ми КАЗВАТ обратното на това което ми ПОКАЗВАТ.
Не съм съгласна.
Показаха , че Мейв е програмирана да избяга, но тя се отказа в последния момент и се върна за детето.

Акечита не беше ли програмиран да убива все и накрая се отказа Thinking

# 702
  • Мнения: 36 468
Странното при Акечита беше това, че е умирал само 2 пъти (вторият път доброволно, за да потърси жена си в "Подземния свят") и винаги запазва спомените си. Това беше нещо, което се проявява само при него и не е програмирано.

# 703
  • Вестерос
  • Мнения: 38 243
А сещаш ли се дали беше така както се чудя. А за другото може да е свързано с това, че той е по-стара версия.

# 704
  • Мнения: 36 468
Мисля, че никой от хостовете не е програмиран да убива - напротив, те не трябва да се съпротивляват много, когато гостите на парка ги нападнат.
Акечита не обичаше да учива - Мейв си мислеше, че индианците я преследват, защото дебнеха около къщата й, но всъщност те са искали да й помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт