Отговори
# 1 530
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Ами  двама от тях  работят и в България.

Zemonti ,на мен също ми прави впечатление ,че от всичките ти постове лъха омраза към България и всичко българско.

Темата,която си пуснал също е антибългарска и провокативна.
Но е интересна,не отричам...
"Работят" ама не свирят, понеже само в чалгата има пари.

И ако нямаш доводи в подкрепа на мнението си не ме изкарвай българомразец!

Твоята позиция не е единствената, от която може да се обича една държава. Виж ми подписа!

# 1 531
  • Мнения: 12 292
Няколко снимки на българи известни по света...
И кой от тях успешно се самоиздържа чрез музика в България?
https://www.ploshtadslaveikov.com/pianistat-dimo-dimov-zashto-svobodata-n/

Този например твърди, че се самоиздържа в България. И имам основания да му вярвам. Което не го прави равнопоставен на европейски музикант като доходи, естествено, но и стандартът ни е друг.

# 1 532
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Няколко снимки на българи известни по света...
И кой от тях успешно се самоиздържа чрез музика в България?
https://www.ploshtadslaveikov.com/pianistat-dimo-dimov-zashto-svobodata-n/

Този например твърди, че се самоиздържа в България. И имам основания да му вярвам.
Само дето пише: "Аз не се оплаквам, защото имам място в Музикалната академия, откъдето взимам заплата. "

# 1 533
  • Мнения: 12 292
Този например твърди, че се самоиздържа в България. И имам основания да му вярвам.
Само дето пише: "Аз не се оплаквам, защото имам място в Музикалната академия, откъдето взимам заплата. "
[/quote]

Да, какъв е проблемът? Музикант е и се издържа с професията си в България.

# 1 534
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Не виждаш проблем, че единственият пример който даваш признава, че не може да се самоиздържа като изпълнител, а чрез дневната си работа като учител по музика? Щом слагаме там летвата...

# 1 535
  • Мнения: 12 292
Не виждаш проблем, че единственият пример който даваш признава, че не може да се самоиздържа като изпълнител, а чрез дневната си работа като учител по музика? Щом слагаме там летвата...

Какъв е проблемът, че добавя към изпълнителските си хонорари и заплата в Консерваторията? Доста музиканти/певци преподават и тук, и в чужбина,  това не е удивително явление.

Факт е, че имаме нисък стандарт и в доста сфери заплащането е малко, това някой отрича ли го?
Факт е и, че хората се самоиздържат - с професиите си, без да правят компромиси с тях.

# 1 536
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Разбрахме се и вече бягаме по тъча.

# 1 537
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Оф, Земонти приключи с думите Ренесанс и Робство и сега се хвана за думата "явно". Защо така на всяка цена бе Земонти?
И никой не си го мери със Запада. Питаш за потенциала на България, който сме имали, отговарям ти - мерили сме си го били сега в наши дни. Аман вече с тез инсинуации в тоз форум и все да обясняваш какво си казал и какво не си.

Обижавах ММ и наистина съжалявам за нея. Обаче сега като каза... Не мислиш ли, че без тези 500 години любовта към гюбека изобщо нямаше да я има?

# 1 538
  • Мнения: 12 292
Разбрахме се и вече бягаме по тъча.

Кой? Поиска музикант, който се самоиздържа и ти дадох съвсем конкретен пример на музикант, който се самоиздържа с професията си - класическа музика. Бягането по тъча е "Ама той е и професор в Консерваторията".

# 1 539
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Имам приятел, който е прекрасен китарист със завършена Консерватория и с любов към китарата от как се помни. Избрал е да работи от както го познавам - над 20 години, в Швейцария като уличен музикант защото така иска и обича да не е ангажиран и вързан с нещо си. Издаде и няколко диска .Колегите му тук си изкарват сигурно същите доходи с уроци по китара.Къде ще се реализира човек си е доста комплексно решение. В момента за творците има и други много възможности, като you tube канал например. За който няма никакво значение къде си.

# 1 540
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Оф, Земонти приключи с думите Ренесанс и ...
Спирам те още на първото изречение. Бъркаш ме с някой друг. Аз ренесанса не го познавам, не го и коментирам.

# 1 541
  • Мнения: X
Оф, Земонти приключи с думите Ренесанс и ...
Спирам те още на първото изречение. Бъркаш ме с някой друг. А ренесанса не го познавам, не го и коментирам.
Ти не само ренесанса не познаваш. Не познаваш историята въобще. Не познаваш литературата. Не познаваш музиката, театъра, операта. Общо взето познаваш 2-3 фрази за оплюване на страната, от която си произлязъл, и дотам.
В България е пълно с музиканти, художници, и актьори, които се издържат напълно сами, без никаква държавна подкрепа. Вярно, тук пазарът принципно е малък поради малкото население. Част от което, завещано от "присъствието", си има точно определени културни вкусове, не особено съвместими с англосаксонската култура. То и българското население пак оттам е попило нещичко. Но това не значи, че няма никаква публика за по-високо изкуство. Има достатъчно културни форуми, на които човек може да отиде и да види.
Аз не вярвам всички американци да посещават редовно Метрополитън или галерии с ренесансови художници. Пък и, честно казано, определени уклони на модерното изкуство направо трудно се вписват в понятието.
Не знам какъв е тоя зор да ни опишеш като някакви диви селяндури, дето ручат доматите с колците. Ако ти общуваш само с такива българи в ролята си на голтак гурбетчия, мога само да те съжалявам.

Не ти виждам подписа, нито се интересувам от него.

# 1 542
  • Мнения: 12 292
Аз не вярвам всички американци да посещават редовно Метрополитън или галерии с ренесансови художници.
Проблемът, както си отбелязала, е пазарът - 2% американци да ги посещават, е колкото тук 100% българи от баба до бебе.

# 1 543
  • Мнения: X
Ами именно - постоянно ни се набива канчето, че не сме като световните империи с бивши колонии. Ами не сме, това е положението. Исторически вече няма как да бъдем - след 1396 г. Сега шансът ни е да сме част от някоя просперираща империя. Уж ЕС трябваше да е такава, ама и там едни черни точки се трупат..

# 1 544
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Чичо ми беше професор по музика в консерваторията, а братовчет ми свири в симфоничния оркестър на Българското национално радио. Имам съученик/приятел в една от най-успешните поп-групи на 90-те. Не можеш да се издържаш със свирене на свободния български пазар на поп/рок/джаз/класическа музика. Трябва ти друга работа, спонсор, или държавна субсидия.
За чалга иначе пазар голям и пари достатъчно за сума ти кабеларки със скъпи клипове.

Общи условия

Активация на акаунт