Детски рожден ден Варна - 12

  • 92 012
  • 630
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз не съм забелязала подобно нещо, колкото ядат децата, толкова и родителите. Има и деца, неядящи торта и дори по мои наблюдения децата, улисани в игра, ядат много по-малко от придружителите си. То принципно възниква и въпросът защо изобщо се предвижда почерпка за родителите, след като рожденият ден е детски, а те са само придружители, но при положение, че така или иначе са там и е предвидена почерпка за мен лично е някак обидно да не им се предложи торта, нали тя е така да се каже символ на купона. Това е личното ми мнение.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 4 918
И аз първия път доста се учудих, но като се повтори се замислих да няма нови порядки.

# 287
  • Мнения: 68
По мои наблюдения зависи от тортата. Лично аз не мога повече да вкуся торта със снимка,от тези с безвкусни блатове и кремове. Може би защото са за деца и не може много да се импровизира,не са с много захар, избягват се ядки, шоколад, поне аз така си обяснявам. А зависи и от къде са. И след като си изял няколко такива следващата дори не я опитваш. Нашата последна торта си беше стандартна кафяв блат, бял крем,  но пък ужасно вкусна. Не просто от онези имащи вкус на нищо, а какаов блат с плътен вкус и много вкусен крем маскарпоне а това си личеше и по вида на парчето, че ще е вкусна. Така беше и на последния рожден ден на приятелче, при вида на самото парче вече нямаш търпение да я опиташ. Както и обратното.
Лично аз не бих оставила родителите без торта, наистина си е като символ и завършек на празника. Друг е въпроса, че масово не се режат стандартните големини парчета и съвсем не знаеш колко парчета да поръчаш.

# 288
  • Варна
  • Мнения: 4 918
О, това е отделна тема....
Ти поръчваш един брой, а те вадят винаги повече или по-малко.

# 289
  • Мнения: 68
Последния рд си тръгнахме с горния етаж от тортата, а щеше да е по-добре да се даде на гостите, все пак знаем колко плащаме за парче торта,но нали се сервират тънки парчетата и остана.

# 290
  • Мнения: 11 747
Аз винаги си ям тортата. Понякога е много гадна, да. Случвали са се и доста вкусни. И от тези със снимките се е случвало да са прилични на вкус. Неприемливо е да не се сервира торта и на родителите. Това, че можеш да се натъкнеш на всякакви варианти празненства е факт, но всеки го прави според възпитанието си, светоусещането си и средата, в която живее.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тези със снимките бих казала, че доста по-често са хубави, отколкото фондановите. Особено от сладкарница Милена до Гранда, ми не знам като състав как са, нямам желание да задълбавам, но колкото пъти съм яла от там - страхотни!

# 292
  • До морето
  • Мнения: 7 042
Не знам. Аз напоследък започнах на забелязвам странна закономерност. Колкото по-скъпа тортата от по-прехвалена сладкарка, толкова по-безвкусна.
Вчера бяхме на РД, тортата беше суха и безвкусна, отделно кремът, с който беше мазана отстрани все едно аз го бях плескала- толкова грозно и неравномерно. Майката се оплака, че в последния момент не искали да й правят тортата, та накрая склонили и са и я дали гола, а тя ходила да си купува френски макарони и близалки, за да я украси. И цялата тази прелест за 190лв.
Ами извинете! Ама за мен това минава границите на нормалното. Има 4-5 имена във Варна дето лееееееекинко са се самозабравили.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 4 918
Това също не го разбирам.
Не искали да и направят тортата? , но тя не поръчала на друго място.
Извинете, но да се моля на някого, за да купя от него няма как да се случи.

# 294
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Че и да дам 200 лева за недовършена торта. Просто не мога да си го представя.

# 295
  • До морето
  • Мнения: 7 042
Ами да бях аз, да вдигна панаир. Но жената не е такава. Тя даже беше благодарна, че са й направили. Обаче за мен това е претупана работа. Не може да оценяваш работата си на 8,50 на парче и да издадеш такава торта. Заслужава да я разнесат по всички варненски групи.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Наистина се самозабравят някои - хубаво е да се знае и кои са те

# 297
  • Мнения: 11 747
Да, кой прави торти за 8,50лв на парче? Кътчето на Тони ли? На мен Архикекча ми взе 6,50лв на парче, миналата година, но тортата беше безупречна, нереално съвършена, пък и вкусна. Тази година не работи тя.

# 298
  • До морето
  • Мнения: 7 042
То ако става дума Delice обяви цена 15лв.на парче. Не е въпросът в цената. ИмАл си-дал си! Ама поне да получиш нещо наистина добро за тия пари.

# 299
  • Мнения: 11 747
А?! 15лв на парче?! Те с Архикекча са приятелки и тази година тя като не работи всичките ѝ клиентки нататък са отишли. Ама как 15лв бе?! Dizzy Face

Общи условия

Активация на акаунт