Дванадесети клас 2019/20 - тема 78

  • 62 987
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стейси, от 31 т. нагоре.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Благодаря, Мариета! Hug
Взехме документа, значи! Grinning Девойката ми написа хубав р-т, но не знаеше.

# 62
  • Русе
  • Мнения: 1 514
На вашите деца дават ли им списък с книги за лятото? Миналата година имахме списък, нищо не прочете от този списък през лятото. Тази година каза, че изобщо не са им дали.

# 63
  • София
  • Мнения: 39 758
Нямат. Щерката е дива и щастлива Simple Smile

# 64
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Списък няма но им били казали какво да четат. И понеже тя никога не чете лятото задължителната литература, естествено не си е записала.

Утре почва работа.
Довечера иска да се черпим на ресторант двете за успешната учебна година.Simple Smile
Аз трябвало да черпя. Laughing

# 65
  • Мнения: 1 263
Питах го не знае какво трябва да чете, както винаги:)
Ние  сме болни вкъщи, малкия донесе някакъв вирус от лагера, тази сутрин едвам се замъкнах на работа.
Днес се готвило пиле, но нямах сили. Именника и на пицата се зарадва:smile:

# 66
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
охлювчетоо, да ти е жив и здрав именника! Бързо оздравяване на всички! За днешното меню - не сте сами, празникът и у нас беше с пица  Laughing

Честити да са и всички други именници от темата, и другите, дето са край нас извън нея.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Охлювче, жив и здрав да е младежът, да си постига целите и реализира мечтите си.
Погледнах какво ще учат по литература догодина. Най- обемното е "Под игото". Другото може да се чете, когато му дойде реда в училище. Важното още в самото начало да започнат да събират най-важните неща за всеки автор и произведение, защото ще им е необходимо за ДЗИ.
При нашите учебната година приключи вчера. Класната им раздаде бележниците и днес вече е шапка на тояга. Не знам какво да й измисля за лятото освен 10 дена с нас на море за неин ужас.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Оооо, да, днес е празник, а аз проспах целия ден 🤫...
Честито на именниците! 🍸 Ако питаме младежите - в пицата е истината ( и онова арабското, чесновото, забравих му името), така че... преди всичко да са живи, здрави и упорити, пък останалото е подробност.
Flash, и синът ми каза, че аз трябвало да почерпя за края на учебната година. И има защо. Финиш. Ваканция и за мен. Понякога се чудя как ще избутам до 12 клас 🤔. (тогава пък застъпва малкия) Приключи с блестящ за него резултат, надскочи себе си, но и положи много усилия.  Знам, че за родителите на съвестни, перманентно ученолюбиви и амбициозни деца, това кънти много пресилено, рутинно, но аз не го познавам в тази светлина и още не мога да му се нарадвам. Винаги е бил настроен на режим “Save battery”🤣.
Нашите имат списък с литературата, но тактично не попитах за подробности, че кой знай какво ще си помисли за мен “тая пък, още не е изсъхнало мастилото в бележника и ме емна да ми стъжни лятото” 🤣🤣.
Нищо още не сме планували за лятото, винаги се съобразяваме с плаващите отпуски на таткото и решаваме буквално в последния момент.

# 69
  • Мнения: 1 263
Морето с нас ще е два дни, толкова успява да ни издържи:smile:, есента ще сме малко повече в отпуск за да тренираме с малкия пътуването с извън градския автобус.
AleхaS - браво на младежа / аз имах инфо:smile:/
И при него учебната година приключи вчера, неочаквано добре, на фона на липсата на каквито и да е усилия от негова страна и тази учебна година.
От утре е на програмиране до 15.00 следобед, след това ще залепва за компютъра:smil.Примирила съм се вече, до книга трудно стига, а като се сетя как се разправяхме преди време да не чете до късно и все мрънкаше за някоя книга, сега не знам от кога не е влизал в книжарница.

Честит празник и от мен на всички именници, да са здрави и щастливи!

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 23:03 от охлювчетоо

# 70
  • София
  • Мнения: 39 758
Да са живи и здрави именниците.

Моята рева за нов телефон и тати днес ѝ купи Simple Smile Сега малкият не може да заспи, защото му обещахме стария тел на кака му. Да го дочупи Simple Smile

# 71
  • Мнения: 952
Здравейте момичета,  нахлувам отново с въпрос... Синът ми бе одобрен за гръцко-българо-немски лагер . Заминават за Гърция на 30.08, а се връщат на 05.09. Изисква се валиден документ ( записано е в условията ) минимум 6 месеца след завръщането.  На синът ми срока на личната карта е до 04.02.2019г. Т.е. С 1 ден сме над изискванията. Според вас, трябва ли да вадим нова лична карта? Някъде мога ли да прочета, за причината за това изискване.

# 72
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз не бих извадила, но можеш да питаш организаторите. Виж официалните срокове на сайта на МВнР, има ги за всяка държава поотделно.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Моята така пътува до Русия, хем там се вади и виза. Нямаше проблем.
Чак пък за няколко дни на някого да му направи впечатление, не ми се вярва.

# 74
  • София
  • Мнения: 11 987
Не е нужно да сменя личната карта.
Моят днес започна работа на морето. Ще е як гърч, но пък на плажа. Сега ще види какво е да се отглеждаш сам, да се грижиш сам за храната, да переш на ръка и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт