The Handmaid's Tale - Тема II - May the Lord open!

  • 54 560
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 784
Аз пък усещам сериала като много реален, имам усещането че ще се случат някога и в реала. Вероятно това чувство се поражда от страхотната игра на актьорите, но и от брилянтните сценаристи. Чела съм, че в Канада има такива общества и техният брой значително расте. Плашещо е да, но като гледам светът накъде отива.
Очаквам с нетърпение 3-я сезон, обаче аз някак се надявах освен бебето и Джун да избяга, но сигурна съм, че са го измислили.

# 691
  • Мнения: 25 350
Да, много е реално всичко, много. И е възможно да се случи сигурно.
Elizabet 2013, за кои общности в Канада говориш? Аз се сещам за амишите, мисля че бяха в САЩ. Имаше и филм за тях с Харисън Форд. Живеят без ток и течаща вода, без никакви технологии. Доста бях чела за тях по едно време.

# 692
  • София
  • Мнения: 11 700
Аз съм срещала даже Амиши на живо, даже още първия ден в САЩ.

Аа и култов стана Blessed be the fruit loops

# 693
  • Мнения: 25 350

Обаче това с кръста е странно. Те нали живеят по правилата на Стария завет? Там кръстове няма. Нали показваха и как са разрушили църкви.. много странно ми се вижда. Чак сега се замислих. Като видях снимката и трея не обърнах внимание.

Последна редакция: сб, 16 фев 2019, 19:23 от Ани (AHИ)

# 694
  • Мнения: 2 784
Ани, да и за амишите знам, но и не само, просто не помня дали имаха име като общност, но за Канада ставаше въпрос.

# 695
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
Аз нали гледах 1 сезон на куп. Преди това бях чела книгата, но след първите 3 серии бях смазана...

# 696
  • Мнения: 4 663
Елора,сериалът е твърде хубав за да му се чудиш, като го надуших първият сезон го засмуках за една нощ и чаках вторият с нетърпение.Не мисля ,че е толкова пък и тежък,в никакъв случай не е нещо ,което да ти остави лош вкус в устата за дълго време (за мен тежък е" сръбски филм" бляяяк,не си го причинявате)всичко е с мярка... Изобщо не мисля,че такова бъдеще е възможно,даже напротив -абсолютно невъзможно е !Не съм съгласна ,че сериалът е изцяло мрачен-през цялото време има надежда и развитие в положителна посока  има и хумор ,малко но качествено .

# 697
  • Мнения: 31 379
Благодаря за позитивното мнение.
Днес си викам да изчакам и този сезон и лятото ако имам време да го почна.

# 698
  • София
  • Мнения: 11 700
No_frame_bitch лошото е че и в книгата и в сериала, всичко показано се е случвало някъде, някога на някой, ама наистина. Режисьорите разказваха че срещата с Хана е след консултации с Уницеф, как децата реагират на изоставяне.

В Уашинтонг са мернали и бременна Алексис Бидел (Емили)

# 699
  • Мнения: 4 663
Мдааам ,надявам се да е така, така се работи във всички качествени продукции за да е всичко истинско и автентично. Лоши неща са се случвали и ще се случват ,но този сценарий е измислица и по-скоро ще умрем от  новичок 😂отколкото оплодени в Гилиад.

# 700
  • Мнения: X
Мдааам ,надявам се да е така, така се работи във всички качествени продукции за да е всичко истинско и автентично. Лоши неща са се случвали и ще се случват ,но този сценарий е измислица и по-скоро ще умрем от  новичок 😂отколкото оплодени в Гилиад.
Вие, застрашените от оплождане, да му мислите!
Аз най-много някоя Марта да стана.

Аз го гледам заради актьорската игра и кинематографията. Иначе нито гадостите ме впечатляват, нито привнесените пропагандни (т. е. съвременни) елементи.

# 701
  • София
  • Мнения: 5 938
Сериалът е страхотен! Няма да съжалявате. Simple Smile
Аз убивам времето, чакайки 3 сезон като гледам Mad men, въпреки че там Елизабет Мос не ме кефи особено.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 881
Не мисля, че е безнадежден сериалът, по-скоро само с надеждите си остава засега...
И се придържат към максимата, че винаги може да стане и по-зле. Joy

# 703
  • София
  • Мнения: 11 700
Както казва чичо Фред "Better never means better for everyone... It always means worse, for some."

# 704
  • София
  • Мнения: 27 021
По HBO започват да повтарят сезоните до тук. Таман ще си ги запиша на супер качество.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт