Избор на име за момиче-Дария ,София, Алексия , Филипа

  • 10 594
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 031
На мен пък Филип ми харесва, но Филипа - не.

Последна редакция: пн, 18 юни 2018, 19:17 от Helinor17

# 31
  • Мнения: 984
Гласувах за София. Двоумих се между София и Филипа. Второто е оригинално, но си е малко по-грубичко, спор няма. Познавам сестрички София и Дария и потвърждавам мнението на други преди мен, че Дария си е голяма коконка(нежно казано), а София си е по-здраво стъпила на земята и по-голяма умница.

Мен ме дразни тази липса на оригиналност. Всяко второ Никол-а момчетата-Кристиян, Калоян и Мартин.
Но в същото време все се чудя какво ли мислят хората за името на моето дете. 😄😊
Мис, аз съм от тези с липсата на оригиналност. Simple Smile Но колкото и да е странно, това не пречи да харесвам много името на дъщеричка ти. Харесват ми и по-оригиналните, но за мен си е важно и самото звучене и "мелодия" на името, както и това дали е наречено и кръстено на някой. При нас един специален човек ни каза, че един ден ще се сдобием с дългоочаквания ни син и е добре да носи поне буквата на св. Мина. Роди се на Архангеловден(три дни преди св.Мина). Та двете спрягани имена Матей и Мартин се увеличиха +Михаил:) Е, избрахме Мартин и сега не си го заменяме за нищо на света:) Но мисълта ми е, че не всички избрали често срещано име са противници и на по-оригиналните. Просто в нашия случай си има голям смисъл зад това често срещано име.Simple Smile Следя предпочитанията ти за имена и доста често съвпадат с моите. Може би защото и аз харесвам тези, свързани с историята.

# 32
  • Мнения: 18 547
Разбира се,че зад всяко име си има причина за избор. И важното е то да е избрано с любов. И да се харесва. Хората могат да имат всякакви мнения. Но това не е от такова значение.
Всяко име на детето е хубаво за родителя, защото си е името на неговото дете.😊

# 33
  • Мнения: 5 262
детето ще живее с него.

# 34
  • Мнения: 3 031
По повод липсата на оригиналност да споделя и аз нещо. Имам позната, която е кръстила сина си Ивен-Енислав. Вярно, не само е рядко срещано име, ами сигурно и второ дете няма с него. Лично аз съм я питала поне 5-6 пъти за името преди да го запомня. Еми, оригинално, ама чак пък толкова оригинално, че хората да се напъват да го запомнят.
Та и с оригиналността не бива да се прекалява.

# 35
  • Мнения: 18 547
Съгласна съм с Хелинор. Трябва да има някаква умереност. И другата крайност не е добре.

# 36
  • Мнения: 11 565
Хайде, тук ще дам глас за Алексия.
Макар че съм си за Дария, но, да има баланс.
Аз и друго гледам. Не ми се смейте много. В училище винаги тези с буквата А са най- изпитвани. Първи номер да стане, примерно. Знам, че звучи глупаво. Аз затова предпочетох буквичка откъм средата на азбуката, да се губи между капките.Kissing Heart

# 37
  • София
  • Мнения: 6 010
Филипа! Невероятно красиво име за момиченце и за жена.
Честно казано, като го чуя, се сещам за Кейт Бланшет(една от любимите ми) в ролята на Филипа. Може би затова ми харесва толкова. Бих си кръстила така детето, без да му мисля.

И моето мнение е точно такова.

Дария ми звучи ужасно, не бих си обрекла детето на такива подигравки.

София ми харесва. Алексия е интересно и също ми звучи добре.

# 38
  • Мнения: 227
София.Simple Smile

 Филипа не ми харесва. Звучи ми много грубо.

# 39
  • Мнения: 2 224
Гласувах за София. Дария също ми харесва, но малко сякаш е пренаситено с Дарии, а пък и Дарина май повече ми харесва. Филип харесвам много за МЪЖ. Никак не е женствено във варианта за жена. Такова е мнението ми и за Алексия. Свикнали сме с Алексей.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 006
Гласувах за Дария, но София също е много красиво име.

# 41
  • Мнения: 3 781
София!

Алексия е име на болест, не знам дали сте запознати.

"Алексия (на гръцки: alēxis) е нарушена или загубена способност за четене при запазено зрение, поради поражения в лявото полукълбо на главния мозък."

Съжалявам, но аз детето си с име на болест не бих го кръстила.

# 42
  • Мнения: 3 031
Сега чувам, че Алексия е име на болест, но така или иначе името не ми харесва. Звучи ми неестествено, измислено някак си.
Мнението ми се покрива с това за Филипа, т.е. харесва ми в мъжки вариант - Алексей, но не и в женски.
Толкова хубави имена има защо се мъчите да измисляте несъществуващи?

Последна редакция: вт, 19 юни 2018, 23:27 от Helinor17

# 43
  • Мнения: 11 913
https://petel.bg/m/index.php?action=view&id=104954&opinion=
Не само тук. Ако са поразровите навсякъде ще видите, че Алекси/-й се превежда като "помощник". Така че Алексия означава "помощничка". Съвсем не е лошо детето, а и възрастният човек да помага, т.е да има добро сърце, да е благороден.

# 44
  • Мнения: 312
Така или иначе ММ отхвърли Алексия и Филипа категорично!

Общи условия

Активация на акаунт