Милано - 10

  • 63 143
  • 751
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 3 936
най-евтиния рент-а-кар ми е около 300 - 350 евро и затова попитах дали билетите за транспорт, влакове и т.н. няма да са същата сума сумарно.


няма толкова евтин рент а кар за 18 дни !А  горивото? Толове ? Паркинги ? Още толкоз , че и повече !

# 496
  • София
  • Мнения: 197
Добре, ето и друг вариант - да тръгна с моята си кола? Как ви се струва - финансово и всякак?

# 497
  • Мнения: 10 570
Gia, ако приемаш други идеи - защо не идеш на круиз? Всяка сутрин ще се събуждаш в нов град, макар и не винаги италиански Simple Smile

# 498
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ако гониш бюджет, най-евтино излиза с евтин полет, под 50 лв. в посока, и влакове на място - например кацане в Милано и излитане от Болоня. Личният автомобил е вариант, но ти трябват междинни нощувки, според разбиранията ми поне 2 в посока, + разходи за винетки, тол такси, гориво. Може и аз да съм прекалено неспонтанна, но сама жена в кола на такова разстояние и за толкова дни /пък макар и при варианта "кола под наем"/, ми се струва твърде смел избор.

# 499
  • София
  • Мнения: 197
Може и аз да съм прекалено неспонтанна, но сама жена в кола на такова разстояние и за толкова дни /пък макар и при варианта "кола под наем"/, ми се струва твърде смел избор.

Ако не сега - кога? Нямам проблем с шофирането, достатъчно дърта съм, за да не ме закачат 😜... Да... Не съм Рокфелер и бюджета има значение...

# 500
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 016
Ами значи трябва ти да решиш Grinning Ние споделихме кое, какво!

# 501
# 502
  • Мнения: 5 436
Странно ми е ГИА това желание за пътуване сама 20 дни. Тогава по- добре иди на Камино. Емоцията е огромна. Едновременно си независим, а ако искаш винаги можеш да намериш компания. Няма такова нещо като “ дърта съм да ме закачат”- за какво тръгваш сама, ако не е да пофлиртуваш. А ако не търсиш, това за мен пътуването сама в кола на 40 си е риск. Разстоянията са големи, здравето ни не е безгранично, а поне още едно мнение и приятелско рамо в чужбина са добре дошли. Ако тръгнеш с твоята кола защо не си вземеш една-две приятелки ли и приятели- по- весело, ще делите разходи. Когато си сам дори не разбираш кога ти е лошо или се разболяваш. Така един български рейнджър ме събуди за полета ми от Банкок навремето. От преумора бях заспала. Той ме наблюдавал и дойде да ме попита добре ли съм. Пихме кафе и всеки си отиде на полета, но сам е трудно и рисковано. Извинете, че не слагам в спойлер.

# 503
  • Мнения: 442
Здравейте, да споделя, че се прибрахме от Италия в сряда и все още ме държи италианското настроение Simple Smile Благодаря за всички съвети и за информацията във форума като цяло. Изключително полезна ни беше !
Кацнахме в Малпенса събота на обяд, от там си хванахме авобуса до централната гара и от там решихме да се разходим пеш до хотела ни, който беше на 2км. Хотелът беше супер , а такава богата и вкусна закуска до сега не бяхме яли - Atahotel Contessa Jolanda. Близо е до M3 линията на метрото, станция Maciachini. След като се настанихме си купихме билети за 24ч и хванахме метрото до Дуомото. Искам да отбележа, че нямаше почти никакви опашки на нито 1 забележителност. Около 15:30ч бяхме на площада, хапнахме сладолед и решихме да се качим пеш до Дуомото за 10 евро ( 14 е с асансьор) и за 3 евро да разгледаме катедралата отвътре. Много ни хареса и като цяло за 2 часа бяхме разгледали Дуомото, галерията Виктор Емануил и площада наоколо. Тръгнахме с метрото към Навили и намерихме едно приятно заведение с аперитив. Храната беше вкусна, но нещо не нацелихме готин коктейл Simple Smile
На втория ден хванахме метрото до централната гара, купихме си еднодневна карта Ломбардия и хванахме влака за Комо. Возихме се два пъти на фуникуляра до Брунате ( на първи ред като малките деца ). Разходихме се нагоре към вилите на Брунатте, из центъра на Комо, а накрая се повозихме с корабче из Комо, но нямаше в този ден кораби за Беладжо, та с отиване и връщане имаше за 8 евро някаква мини обиколка. Но така или иначе беше 16:30 и ни дойде екстра. След това още сладолед и влака за Милано с картите Ломбардия. Вечерта вечеряхме в едно ресторантче срещу замъка Сфорца, но беше голямо разочарование - обикновен свински шницел, пицата с вкус на нашенска принцеса с доматен сос и най-обикновена салата Цезар, която май ни направиха двойна без да искаме. Тръгнахме си с 80 евро по-бедни и гладни, но решихме това да не ни разваля хубавите преживявания до сега.
Третият ден рано сутринта хванахме Фликсбус за Флоренция, като билетите бях взела от тук още за отиване и връщане ( по 14лв на човек в посока ). Доста удобни автобуси междудругото. И така 3 часа по-късно бяхме във Флоренция.
Флоренция е друга бира. За мен това е Италия. Малките улички, магазинчета за джелато, панини и пица на всеки ъгъл ! Бяхме в едно хотелче на 10-15мин от центъра със забележителностите . Домакинът ни беше изключително любезен италианец, даде ни карта на Флоренция и ни показа кое къде се намира и как да стигнем. Хотелчето е Locanda De' Ciompi . Оставихме куфарите към 14 часа и решихме остатъка от деня за прекараме лежерно с разходка до площада Микеланджело, посрещане на залеза и пиене на кафе до реката. Имаше и бонус галене на чужди кучета в парка , защото се оказа, че Италия е изключително pet friendly настроена ( нашето за сефте го оставихме ). Може би най-любимият ни ден от цялото пътуване. Един човек ни изнесе мини представление с дресурата на двете си бордър колита. За вечеря седнахме в едно много малко ресторанче за прясна паста и хапнахме много вкусна карбонара и тирамису.
Вторият ден във Флоренция беше за забележителностите. За 18 евро си взехме билет за катедралите. Само за купола имаше влизане с час, но и там като цяло не сме чакали повече от 15мин, за да влезем. Изкачихме стъпалата на Санта Мария Дел Фиоре и Кулата на Джото.Незабравимо преживяване по тесните коридорчета и стълби и прекрасна гледка отново над цяла Флоренция.
След това хапнахме тосканското Панини, още сладолед и капучино. Решихме да посетим музея на Леонардо Да Винчи срещу 7 евро вход + 1 евро аудио гид, тъй като в Милано не стигнахме до него. Като цяло не беше кой знае какво и можеше да минем без него. След това вече слънцето залязваше и отново минахме в лежерен режим към тесните флорентински улички, моста Понте Векио, още величествени сгради и църкви по пътя към хотела и още сладолед. Напазарувахме магнити от един магазин за 99цента, където противно на нашите "магазини за левчета" в България, там всичко беше по 99цента. За справка магнитите навсякъде другаде бяха от 2,50 евро нагоре.
В сряда сутринта се качихме на Фликсбуса за Милано, хапнахме джелато около гарата, Малпенса експрес ( 8 евро ) до летището , самолетчето и обратното в София.
Като цяло сме супер впечатлени от Италия, от вежливите и усмихнати италианци, от вкусния сладолед, тирамису и панини. Милано ни се видя много красив, но и много сив град. Не бихме се върнали там. Прилича на нашата София. Докато Флоренция е много топла, слънчева и уютна като Пловдив. Изобщо не съжаляваме, че оставихме един ден за Милано и пътувахме до Флоренция три часа в посока. Отново бих го направила по същия начин, даже май от Малпенса директно бих тръгнала за Флоренция. Сега си мечтая за Тоскана с кола. 10 дена поне и панини и джелато Simple Smile

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 21:11 от lokofenka

# 504
  • София
  • Мнения: 197
Благодаря victoria, но не тръгвам да "пофлиртувам"... Не че италианците не са красиви 😎
 Камино е чудесно, но доста по-дълго по спомен.
Явно мнозинството от вас са за вариант - самолет и после придвижване с влакове и транспорт... Може би наистина би излязло най-изгодно като цена...
Все пак, ако някой може да сподели впечатления от рент-а-кара в Италия и всякакви други за такъв малко по-дълъг трип - ще съм благодарна 😘

# 505
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 016
Какви точно впечатления искаш?
Бяхме малко повече от седмица с рент а кар, 6 човека, но си бяхме начертали друг маршрут. Изморително е, сменяли сме се като караме. Точно в прекрасната Флоренция два часа не можахме да намерим място за паркиране, децата бяха гладни, после ни дойде глоба за неправилно паркиране Grinning Друг път пътувала ли сама, дълго, с кола под наем? Аз наистина не знам какво да ти кажа. Казах ориентировъчно цени, друго?

# 506
  • Мнения: 5 436
Мога да допълня, че не шофират като тук. Често на чуждестранните студенти, пристигащи на стаж в Рим или др. Италиански град дават да подпишат декларации , че няма да шофират. Това трябва да подсказва нещо.

# 507
  • Мнения: 116
Здравейте, извинявам се ако вече е обсъждано, но трябва бързо да взема решение. Планирам посещение на Милано април, но кацаме в Бергамо и предвид значително по-приемливите цени в градчето, се чудя дали да не спим там. Някой правил ли е упражнението пътуване няколко дни Бергамо-Милано-Бергамо? Изморително ли е? Към колко вечерта тръгва послвдния влак към Бергамо? Искаше ми се да спим в Милано, но цените за нашите дни са доста височки.
За изморително не е изморително, но не мисля, че в Бергамо са много евтини хотелите. Даже си мисля, че в Милано може да намерите и по-евтин вариант.
Няма да съжалявате ако отседнете в Бергамо. Изключително приятен, не скъп, с много добра инфраструктура и комуникация. Ние резервиране през air bnb, близо до катедралата и спирка, близо до гарата. Ходихме до Милано 2 пъти ( напълно достатъчно за до разговора
ледате), билетите са по 5 евро, чисто, топло, бързо. От Бергамо посетихме и езерото Идеи- красив , романтично. Можете да си вземете ферибот до отсрещния бряг ( цената на билетчето 1 евро - 90 минути). В Бергамо срещу летището е най-големият МОЛ в Европа(280 магазина). В Бергамо старата част е впечатляваща, има фоникуляр до хълма, от където ще се потопите в панорама на спираща дъха. Аз съм за нощувки в Бергамо.

# 508
  • София
  • Мнения: 6 550
Леле, как наплашихте жената ! Joy
Италианците с лудички шофьори, ама не са толкоз големи простаци като някои софиянци и гости на столицата  Е, почти не дават мигачи на кръговите, ама това е бял кахър. Пътищата им са прекрасни.
В градовете се търси хотел с паркинг и из града джиткаш пеша или с гр.транспорт (също много добре уреден). Има правила за паркиране, ако се отдели минимум време за четене преди пътуване едва ли ще те глобят. Имаме над 20 посещения в Италия, 80% от които с кола...чужда. Може би не бих шофирала само по Амалфийското крайбрежие. И аз, и мъжа ми, и приятелките ми обичаме да шофираме - това е важно условие, което и при теб го има. Пак казвам за мен единствено е притеснителна крайната цена, ако се плати пълна застраховка за 18 дни. Може би ще е над 600-700 евро + бензин+ тол такси+ паркинг, ако ползваш. За сам човек е бая. Ние обикновено сме 5 и хич и не гледам друг транспорт. И аз не бих тръгнала сама, но това е въпрос на личен избор и не го коментирам (една позната изкара година в Азия, защото имаше нужда от рестарт. Всеки си има негова си причина!) , но лично аз бих се чувствала по-сигурна с кола, отколкото с влак. ( аз пък ненавиждам районите около гарите ). Може би удачен избор наистина е ситуиране в 4-5 по големи града и еднодневни трипчета. Можеш да провериш и  Flixbus като опция за придвижване и багажът оптимизиран до раница и карета 55*40*20.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 22:19 от bibi

# 509
  • Мнения: 7 063
С бързоскоростен влак Italo билетът Венеция -Флоренция през юни беше 19.90 евро за двама, т.е. по 9.90 на човек !!!, а Флоренция - Милано 19.90 евро на човек, по-евтините бях свършили, като при второто пътуване имахме кафе и бисквити. Билетите купих през май. Итало пускат често подобни промоции.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 22:26 от Rosita

Общи условия

Активация на акаунт