Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 27

  • 95 357
  • 781
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 83
Мамчета помагайте със съвети моля! Бременна съм в 34г.с. с близнаци. На последния преглед доки видя на момченцето киста на едниния бъбрек. Изпрати ме на др. лекар, който след прегледа каза, не било киста, а двустранна хидронефроза. Препоръча да тръгвам към София най-скоро и да раждам бързо и да направят манипулацията като родя. Прати снимка на моя доки с диагнозата. Та звъння аз на първия доки, а той казва спокойно, никакво бързане, няма да раждаш веднага. Забравих  да кажа термина ми е 26.03,но се уговаряхме за секцио на 11.03.та според него не трябнало да се бърза, не било нищо страшно и първо ще ме праща на някакъв специалист за преглед пак. Притеснено ми е адски, защото едва ли не втория доктор, казва веднага раждай, да не стане нещо на едното бебе, а др. само спокойно и не бързай. Аз кого да слушам вече не знам ??? Имали някой с подобен случай или не знам, мнение по въпроса.

# 271
  • Мнения: 99
tanichka2009, аз също имам близнаци и в 34 г.с. се видя задръжка в единия бъбрек на момиченцето. Никой не ме е съветвал веднага да извадят бебетата. Бебетата се родиха в 36+3 г.с., тогава ми изтекоха водите , бях предупредила за проблема при малката и я прегледаха още в родилното. След това вече тръгнахме по нефролози и уролози, беше на 20 дена на първия преглед.

# 272
  • Мнения: 5 531
Аз бих си направила консултация с детски уролог в Бг както и с д-р Джинович в Сърбия. Бих сравнила двете мнения преди да реша да ражда предварително. Помисли, консултациите на д-р Джинович са он - лайн, изпрати му ехогравски снимки и заключения. Аз лично ще избегна да те съветвам за уролог в Бг, но според мен направи такава консултация и тук и тогава взимай прибързано решения.
Успех!

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 18:50 от marychery

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 3 212
Докторите драматизират излишно понякога. Най-важно е да си спокойна. Изчакай и си роди, когато от самосебе си тръгнат нещата. До сега в темата са писали доста бъдещи мами, натряскани от страшни диагнози,  но в крайна сметка се оказва, че хидронефрозата е в 1 - 2 степен и се израства от самосебе си. Ако имаш възможност,  прочети тази тема и темите назад, за да се поуспокоиш  . А когато се появят децата,  ще си следите състоянието. Успех!

# 274
  • Мнения: 98
Здравейте. С креатинин 230 и повишена урея и кръв в урината, на какво  може да се дължи. Не сме имали други проблеми досега. Става въпрос за дете на 14.

# 275
  • Мнения: 5 531
На възпаление, цистит, и т. н. Идете на уролог, нека да видят детето на ехограф, пуснете и стерилна урина. Има доста неща, които един уролог може да ви препоръча и да постави диагноза.
Успех.

# 276
  • София
  • Мнения: 1 178
Мамчета помагайте със съвети моля! Бременна съм в 34г.с. с близнаци. На последния преглед доки видя на момченцето киста на едниния бъбрек. Изпрати ме на др. лекар, който след прегледа каза, не било киста, а двустранна хидронефроза. Препоръча да тръгвам към София най-скоро и да раждам бързо и да направят манипулацията като родя. Прати снимка на моя доки с диагнозата. Та звъння аз на първия доки, а той казва спокойно, никакво бързане, няма да раждаш веднага. Забравих  да кажа термина ми е 26.03,но се уговаряхме за секцио на 11.03.та според него не трябнало да се бърза, не било нищо страшно и първо ще ме праща на някакъв специалист за преглед пак. Притеснено ми е адски, защото едва ли не втория доктор, казва веднага раждай, да не стане нещо на едното бебе, а др. само спокойно и не бързай. Аз кого да слушам вече не знам ??? Имали някой с подобен случай или не знам, мнение по въпроса.

При нас също искаха по-рано да изродят бебето, после се отказаха.
Истината е, че няма смисъл. така или иначе уролозите не бързат, а бебето трябва да е малко по-голямо, ако се налага да се оперира.
При моят също уж беше киста, а се оказа съвсем друго. Не се приеснявай.

# 277
  • Мнения: 83
Вече съм в Майчин Дом. Утре ще е секциото, точно в 9м ще съм. После поемат бебетата, най-вече момченцето и ще чакам да видим какво, що. Днес последния видеозон една акушерка ме стресна, ауу вика голяма хидронефроза. 20 мин.преди това бях гледана от друг лекар, не може да се каже какво, що докато не се роди обяснява. Аз ли съм несхващам, те ли те обясняват???
Ох стискай те палци утре.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 178
Просто нямат опит...
Не се притеснявай.
Много е важно да кърмиш.
Успех с раждането и здрави да са дечицата.

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 3 212
Успех! Всичко ще е наред!

# 280
  • Мнения: 1 907
Здравейте, може ли адреса на частния кабинет на доктор Момчилов?
Благодаря предварително!

# 281
  • Мнения: 2 433
Ул. Царица Елеонора 25, в ж.к. Красно село. Това е нещо като медицински център, но няма регистратура. Кабинетът му се намира на 1 етаж, преглежда там следобед в повечето дни от седмицата, с предварителна уговорка с него.

# 282
  • Мнения: 83
Не знам от къде да почна. Откриха в 34г.с,че единия близнак има уголемени бъбречета. Как да е, след перипети, родих на 27.02 и веднаго поемаха малкия в Майчин дом да изследвания. Диагнозата е двустранна хидронефроза, на епикризата пише 4-5 степен. При изписване първо ни насочиха да отидем в Пирогов, в последствие, се оказа, че не там, а да отидем при др Гайдарова в специализирана детска болница по детсски болести Иван Митев. Срещнахме се с нея, вика ни четвъртък за постъпване. Прибрахме се вкъщи дойде личния педиатър да прегледа децата и да издаде документ за постъпването в болницата. Звъннах ме на др Гайдарова, да уточним направлението и тука вече стана страшното. Цитирам горе долу-ауу добре че се обадих те  от Майчин дом търсили родителите, някакво генетично изследване сега излязал резултат, много лош, нещо имало и на надбъбречната жлеза(или нещо такова), бързо понеделник още в в София да ходим, че малкия нямал голям шанс за оцеляване. И като го изтърси така, нищо др не чух, не разбрах. И сега.....нз даже какво да ви питам, къде  какво да търся или чета. Моля Ви мамчета, помогнете идеи, съвети, мнения......
Хаотично стана, но не мога си събера мислите

# 283
  • Мнения: 5 531
Миличка, успокой се. Вие ще постъпите в Педиатрията. Но ти снимай документите които имаш, и изпрати и на д-р Джинович на и-мейл. Много родители ще ти кажат, че той е спасил Децат им. Ние пак сме в Белград, и отново го виждаме с очите си, а и с доктора говорихме пак. Вярвай че детето ще се оправи, има деца които израстват хидронефрозата без операция. Да 4-5 степен е висока, но оперативно проблема се решава. Гледай да не се плаши, за да можеш да кърмиш, постави си го като цел. И бъди силна.

# 284
  • Мнения: 83
Писах му днес, пратих каквото имам до момента. Епикризата и снимки от Майчин дом. Нямам документ от това генетично изследване все още, даже нз как ни изписаха, без да дочакат резултат. Опитвам се да се свържа с тях да ми го пратят.
За съжаление от толкова стрес, уж потече коластра едва, едва и нищо повече. Пробвам постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт