Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 27

  • 95 050
  • 781
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 5 531
Опитвай да ги кърмиш. Знам как стреса се отразява и на кърменето, затова ако искаш свържи се и с консултант по кърменето. Ще ти помогне много. На доктора препращай и-мейл вечер докато не ти отговори. Той е много натоварен, оперира в две клиники. Тук в момента има много деца, и е доста голяма лудница. Но ще ти отговори.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 12:03 от marychery

# 286
  • Мнения: 201
Таничка, кураж! Нищо не приемай, че е окончателно. Успокой се и започни с прегледите на детето. Когато направиш изследванията, ще видиш реалните резултати. Може да изчакате с оперативна интервенция, ако пък е неизбежно не се страхувай. Детето ще получи шанс за пълноценен живот. По време на моята бременност знаех, че когато бебето се появи, му предстои операция и то възможно най-бързо. Имаше високостепенна хидронефроза 4-5 степен, на 3 месечна възраст беше опериран от д-р Момчилов от Пирогов (дано е здрав и помага на други болни дечица). Синът ми вече е голямо момче, влязъл в пубертета и грижите сега са за матурите след 7 клас. Всичко ще бъде наред, не се измъчвай и травмиран, имаш да се грижиш за две юначета.

# 287
  • Мнения: 1 906
Моят син също беше диагностициран по време на бременността. Една година и половина Буева ни размотава, хидронефрозата нарастна. И тогава доктор Момчилов го оперира и ни спаси. Синът ми вече е на 13 години през 2 години ходим на контролен и доктора казва, че всичко е повече от добре, казва че не си личи , че е опериран. За мен Момчилов е светец, за този 1 месец през който бях в Пирогов спаси хиляди детски живота. Освен добър доктор е и много човечен.
И въпреки че знам колко ти е тежко, защото аз преди 13 години си мислех, че живота ми е свършил. Помисли, за това че ви е поставена диагнозата по време на бременността е много добре, защото могат да се вземат мерки и да се отстрани хидронефрозата, иначе можеше да разберете късно.
Кураж , всичко ще мине, но ще ти бъдат необходими много сили.
Успех!

# 288
  • Мнения: 83
Здравейте, да споделя до тук какво става с нас. Най-важното е, че скрининг теста, които са повторили е отрицателен. Два пъти питах сигурни ли са, това окончателно ли е, потвърдиха. На коментара ми, сигурно ли е това, защото ни се обадиха и спешно да идваме, че имал минимален шанс за оцеляване(напомням по телефона др. Гайдарова го каза), ааа няма такова нещо кой го бил казал, не е вярно, отговаря ми същата др. Гайдарова. Нямаше смисъл да и казвам, че е тя.
Остава да видим какво ще правим с двустранната хидронефроза. Минахме пак ехограф и после снимка. Чакаме пак резултат и евентуално да ни насочили в Пирогов.
Та седя и си мисля, нали първо от Майчин дом казаха отивате в Пирогов. След това се отметнаха и ни пратиха в детска педиатрия. Сега ако ще се ходи в Пирогов какво, пак всичко наново. Защо въобще ме карат да обикалям с дете на 12 дена.
За там ми препоръчват др. Теофил Пелов. Имате ли мнение за него?

# 289
  • Мнения: 201
Точно така, когато се направят изследванията и се видят реалните резултати, тогава се предприемат действия. Според състоянието на детето, лекарите ще ви насочат къде да ходите. Ние тогава отидохме направо в урологията на Пирогов. Най-важно според мен е да запазиш спокойствие, през каквото ви е отредено да минете, ще го минете. Опитай се да кърмиш. Аз кърмих докато детето стана на 1г. и 2 м. Само като гледах лекарства, операция и пак лекарства, кърмата я имах за панацея.

# 290
  • Мнения: 1 906
Ние също се размотавахме първо в Педиатрията , но да знаеш от моя опит преди 13 години Пирогов е вашето място и доктор Момчилов. С годините когато ходехме на контролен видях, че се появяват все повече млади лекари в детската урология, но нямам мнение за тях. Иначе и нас не към Момчилов, а към Пандаров ни насочиха от Педиатрията( предполагам и защото Маринова от Педиатрията му беше жена) Близки хора ни насочиха към Момчилов и не съжалявам за избора ни( така и така плащахме избор на екип, преди 13 години беше 820лв.)
Проучете, посъветвайте се и направете вашия избор, така че да се чувствате спокойно.
Успех!

# 291
  • Мнения: 201
Елица, изглежда с теб сме били по едно и също време в Пирогов. И ние точно преди 13 години. При нас нямаше избор на екип. На първия преглед попаднахме на Момчилов, той ни пое отначало и при него беше и операцията. Периодично правим прегледи при д-р Желязков в поликлиниката към Педиатрията. Последно преди 3 години направихме сцинтиграфия и от тогава не съм го водила на преглед.

# 292
  • Мнения: 1 906
Ние през една, две години ходихме в Пирогов на контролен с ехограф, а последните 2 пъти вече ходим в частния кабинет на Момчилов.
Между другото ако някой иска да ходи там, той работи в кабинета с направление, само 20лв. плащахме на жената която гледа на ехографа. Това е информация от преди 2 години

# 293
  • Мнения: 1 238
Здравейте,
Реших пеофилактично да пусна на детето ми стерилна урина ( на годинка и половина е) и излезна ешерихия коли 10 на 5 степен. Утре сме на нефролог. Според вас дали е възможно да д замърсена пробата или защого е доста хремава да е далл такъв резултат? Няма никакви симптоми, нишо

# 294
  • Мнения: 313
Мамчета, момиченцето ни на 2,5 г. има мътна урина две сутрини с неприятна миризма и казва, че я боли „пишито” и преди да се изпишка, и по време на уриниране. До вечерта урината е вече бистра и без миризма, и казва, че не я боли. Няма зачервяване. Днес ще пуснем обикновена и стерилна урина. Идната седмица часове има при д-р Татяна Цанова и д-р Димитър Русинов. Какво ви е мнението за тях? Бихте ли препоръчали друг нефролог/уролог? А лаборатория, отворена в неделя (обикновено ходим в Токуда, но сега са в карантина заради корона вируса, мисля)? Започнах да давам сироп червена боровинка с надеждата да я успокои малко, докато излезе антибиограмата.
Здравейте,
Реших пеофилактично да пусна на детето ми стерилна урина ( на годинка и половина е) и излезна ешерихия коли 10 на 5 степен. Утре сме на нефролог. Според вас дали е възможно да д замърсена пробата или защого е доста хремава да е далл такъв резултат? Няма никакви симптоми, нишо
При нас се е случвало. След внимателен тоалет пробата беше стерилна.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 17:31 от AnMary

# 295
  • Мнения: 276
Централната регистртура на Цибалаб по принцип работи и в неделя: бул. "Акад. Иван Гешов" № 2Е, Бизнес Център Сердика. Но е до 12 ч работното им време в неделя, вие вече сигурно сте отишли някъде. Там има огромни опашки по принцип и се тегли номерче от апарата за изчакване. Но за деца и бременни има отделно номерче, както и само, ако трябва да оставите биологичен материал като урината, и върви по-бързо.

# 296
  • Мнения: 83
Как се тълкува такъв резултат от стерилна урина?!?

# 297
  • Мнения: 814
Според мен според това неясно написнао изследване означава, че има бактерия (която не разчитам) 10 на 5 степен, т.е. голямо количество. На последния ред са посочени различни антибиотици и под тях с R и S е означено кои са резистентни, кои са чувствителни.
Изпратете го на лекуващия лекар, за да Ви каже какво да се пие.

# 298
  • Мнения: 313
Здравейте пак!
На антибиограмата се изолира Proteus Mirabilis. За първи път дори чувам за такава бактерия, очаквах да е E.coli. Сега пие антибиотик 10 дни.
Имате ли наблюдения как се бори тази гадинка (освен с антибиотици), упорита ли е, как става заразяването? Нямах възможност да разпитвам много педиатъра по телефона. Благодаря!

# 299
  • Мнения: 63
Ние бяхе с такава бактерия пи зинат мисля, не съм сиг, след това пуснахме стерилна и нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт