Имот в Гърция? Какво ни трябва?

  • 96 054
  • 845
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 174
Здравейте! Simple Smile

Радвам се, че открих темата. Как ви се струва цена от 98000 евро за апартамент с две спални, хол с кухня, баня с тоалетна и три тераси на пешеходно разстояние до плажа и с гледка в Неа Перамос, близо до Кавала?
Апартаментът е в отлично състояние, след ремонт, обзаведен напълно и с чиста квадратура - 70 кв.м.

Ясно е, че на някой ще му се стори скъп, на друг евтин. По-скоро дали цената е адекватна на пазара там.

Аз бих казала по описание, че е тамън цената!!

Но ако сложиш снимки от терасите да видим гледката веднага ще ти кажа.

# 316
  • Атина
  • Мнения: 280
Само за информация - от 1.1.2020г. "замразяват" ДДС-то на новото строителство с разрешителни след 1.1.2006г. Очаква се, след прилагането на тази мярка, понижаването на цените на новите да предизвика намаляване на цените и на старите имоти.

# 317
  • София
  • Мнения: 5 945
Дано !

# 318
  • Мнения: 139
здравейте и пооомощ....
имаме парцел на тасос (на харизан кон.....) и ще строим. варианта е сглобяема къща (2бр), която да си домъкнем от българия. Преди да решим колко и как искам да разбера как стоят нещата с данъците на имотите, както и ползването на български работници. за съжаление търсенето на информация удря на греда. някой може ли да подаде ръка Hands Pray

# 319
  • Атина
  • Мнения: 280
здравейте и пооомощ....
имаме парцел на тасос (на харизан кон.....) и ще строим. варианта е сглобяема къща (2бр), която да си домъкнем от българия. Преди да решим колко и как искам да разбера как стоят нещата с данъците на имотите, както и ползването на български работници. за съжаление търсенето на информация удря на греда. някой може ли да подаде ръка Hands Pray
Доколкото помня, всички тези въпроси сме ги коментирали по-нагоре. Данъците за един имот не са високи, зависят от данъчната оценка и за една нормална къща може да са 200-300-500евро примерно. Данъците се повишават стремглаво при повече имоти. За един имот не са никак високи. За българските работници, както говорихме и по-нагоре, по новия закон осигуровките се плащат като на местните работници и нито евро по-малко. За сглобяема та къща си се изискват всички проекти, точно както и за несглобяема, няма как да се избегне разрешително за строеж като трябва да отговаря на всички изисквания по закон.

# 320
  • Мнения: 354
Да повдигна малко темата - имате ли идея собствениците на имоти дали ще може да ходим в Гърция от 1 юни или трябва да чакаме 15 юни, за да сме без карантина.

# 321
  • София
  • Мнения: 38 476
Една приятелка е ходила във Външно, Посолството и навсякъде. Все още никой нищо не знае. Чакаме на 1.06 може би да се изясни.

# 322
  • Мнения: 7
Здравейте,
в процес сме на закупуване на имот на юг от Волос - избран, договорен, готова инженерна документация и пр. Имаме гръцка адвокатка, горе-долу говори английски. Имаме и племенница, която подпомага комуникацията, ако с английския се появят неясноти.
Откриването на банкова сметка в Пиреосбанк се оказа проблем.
Каквото ни поискаха дадохме (чрез адвокатката) - копие ЛК, удостоверение за постоянен адрес, референции от бг-банката, състоянието на сметката, писмо от фирмата предоставила телефона и т.н. Мъжът ми фигурира в документите. След дълго туткане получихме искане за апостил. На въпроса апостил върху кой от документите, отговорът е върху всички!  

Моля, ако някой знае подробности за откриване на банкова сметка, за нужните документи и пр. да се включи!

Последна редакция: нд, 30 авг 2020, 17:14 от Molon_Labe

# 323
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние открихме сметка в Гръцката национална банка. Аз им дадох преведени от мен и с печат от една английска школа следните документи: Служебна бележка с доходи, Удостоверение за адрес и Фактура от мобилния оператор.

# 324
  • Мнения: 7
Ние открихме сметка в Гръцката национална банка. Аз им дадох преведени от мен и с печат от една английска школа следните документи: Служебна бележка с доходи, Удостоверение за адрес и Фактура от мобилния оператор.

А тази година ли отваряхте сметката? Служебната бележка от НАП ли?

# 325
  • София
  • Мнения: 38 476
2019 ни беше сделката. Служебна бележка от работодателя.
Иначе от УниКредит към ГНБ ни одраха кожата за превода.

# 326
  • Мнения: 7
Благодаря, Rockstar!

# 327
  • Мнения: 354
Здравейте,
в процес сме на закупуване на имот на юг от Волос - избран, договорен, готова инженерна документация и пр. Имаме гръцка адвокатка, горе-долу говори английски. Имаме и племенница, която подпомага комуникацията, ако с английския се появят неясноти.
Откриването на банкова сметка в Пиреосбанк се оказа проблем.
Каквото ни поискаха дадохме (чрез адвокатката) - копие ЛК, удостоверение за постоянен адрес, референции от бг-банката, състоянието на сметката, писмо от фирмата предоставила телефона и т.н. Мъжът ми фигурира в документите. След дълго туткане получихме искане за апостил. На въпроса апостил върху кой от документите, отговорът е върху всички!  

Моля, ако някой знае подробности за откриване на банкова сметка, за нужните документи и пр. да се включи!

А защо ви е сметка в гръцка банка? За закупуването на имота не ви е нужна. Може да преведете парите от всяка банка в България. От края на миналата година таксите за превод на парите до банка в Гърция са същите каквито са и ако преведете парите в банка в България.

# 328
  • Мнения: 7
Здравейте,
в процес сме на закупуване на имот на юг от Волос - избран, договорен, готова инженерна документация и пр. Имаме гръцка адвокатка, горе-долу говори английски. Имаме и племенница, която подпомага комуникацията, ако с английския се появят неясноти.
Откриването на банкова сметка в Пиреосбанк се оказа проблем.
Каквото ни поискаха дадохме (чрез адвокатката) - копие ЛК, удостоверение за постоянен адрес, референции от бг-банката, състоянието на сметката, писмо от фирмата предоставила телефона и т.н. Мъжът ми фигурира в документите. След дълго туткане получихме искане за апостил. На въпроса апостил върху кой от документите, отговорът е върху всички!  

Моля, ако някой знае подробности за откриване на банкова сметка, за нужните документи и пр. да се включи!

А защо ви е сметка в гръцка банка? За закупуването на имота не ви е нужна. Може да преведете парите от всяка банка в България. От края на миналата година таксите за превод на парите до банка в Гърция са същите каквито са и ако преведете парите в банка в България.

Примерно, защото докато мъжът ми подписва договора във Волос, аз трябва да пускам платежните от София. От Postbank ни предупредиха, че по интернет (за сега?) не можем да правим преводи в чужбина!

Но въпросът ми беше как, а не дали и защо искам да открия сметка!

# 329
  • София
  • Мнения: 38 476
Някои нотариуси си го искат за сделката и това е.

Общи условия

Активация на акаунт