Имот в Гърция? Какво ни трябва?

• 89 056
  • 783
  •   2
Отговори
# 705
Мога да препоръчам техникос от Ксанти за проверка на имот.или става дума за проверка за тежести (ипотека)?
За проверка за тежести.

Мога да Ви препоръчам адвокат от Солун - Мартина Георгиева. Вижте дали ще може да Ви съдейства.
Успех!

# 706
  • София
Здравейте , някой знае ли дали има срок и какъв е , ако има , за смяна на партида за ток , след закупуване на имот . За водата сме сменили и е на наше име , но за тока се забавихме , докато разберем как и изберем доставчик , и излезе една сметка на името на стария собственик. Тя обаче се оказа прогнозна , а следващата щяла да е изравнителена (така ни обясниха ). Сега се чудим , какво да правим - да я платим и да си прехвърлим партидата или да изчакаме изравнителната и чак тогава да я прехвърлим.Тази сметка е за юни и юли , ние купихме къщата през юли.Тази прогнозна сметка на база какво е - потребление спрямо миналата година ли? Ако е така , би трябвало сега със следващата сметка да върнат пари , но ако сменим преди това партидата , как ще ни ги върнат на нас, а не на стария собственик.
 Дано сте ми разбрали объркания въпрос .

# 707
  • София
Не мисля, че ще можете да я прехвърлите, без да сте я платили. Аз не бих чакала, защото DEI са много мудни. При нас смяна от бизнес на небизнес абонат (така и не разбрах кой и кога ме направи бизнес абонат след покупката) отне месеци. Прекарването на трифазен ток отне два пъти по-кратко време…

# 708
Мога да препоръчам техникос от Ксанти за проверка на имот.или става дума за проверка за тежести (ипотека)?
За проверка за тежести.

Мога да Ви препоръчам адвокат от Солун - Мартина Георгиева. Вижте дали ще може да Ви съдейства.
Успех!

Благодаря. Ще се опитам да проверя следващата седмица

# 709
  • София
Да , знам че не можем да прехвърлим без да платим .Щом става бавно  , през това време сметките на името на предишната собственичка ли ще идват?Просто не ни се иска да платим едни пари , които не са натрупани от нас , а после ако трябва да връщат, да не може да ги вземем ние , защото сме сменили вече партидата.

# 710
Здравейте, има ли сайт, където може да се види територията, обхваната от Натура 2000?

# 711
# 712
Да , знам че не можем да прехвърлим без да платим .Щом става бавно  , през това време сметките на името на предишната собственичка ли ще идват?Просто не ни се иска да платим едни пари , които не са натрупани от нас , а после ако трябва да връщат, да не може да ги вземем ние , защото сме сменили вече партидата.

Привет,
примирете се, че ще платите сметка от стария собственик, но просто  от дружеството не засичат всеки месец електромера. Сега ще платите чужда сметка, но след това ще имате нулева фактура, така че няма да сте прецакани. При нас така се получи, на при следващата / която вече беше на наше име/ нямаше задължение, защото ние сменихме името, но си остана номера на елктромера, тъй като не сме сменяли ел.компанията. И сега е така- плащам 2-3 в годината и накрая идва изравнителна.

# 713
Живея в Катерини от 18 години, сметките идват на 2 месеца- за вода, ток , телефон и интернет . За тока - три пъти в година се замерват електромерите  и се прави изравнителна сметка (много внимаваме лятото с климатиците, че сме си патили)   Ток плащаме приблизително по 100 евро на двумесечие, изравнителната за август дойде 150 евра, не сме в частна фирми, а в държавната ΔΕΗ- ДЕИ  За водата плащаме на двумесечие по 35 или 40евра... И най сладкото е телефона, тук не може да имаш само интернет задължително и телефон за да лапат хахаха Да не кажа, че интернета е под всякаква критика .. Та на всеки две години си подновяваме договора ... до скоро плащах 75евра за 2 месеца, сега паднахме на 55 Simple Smile ако ме питате как е нета ... ужас ич го нема.  Тази година установих, че в Гърция е по евтино от България.  За заведеният в БГ да не говорим уплаши ми се окото... Не знам защо така стана, но не искам да си помислям, какво ще стане , ако влезе еврото ... Относно суперите, да Лидл остава най евтиният супер, но много развалиха продуктите, намалиха грамажите за сметка на цените и почти не пазарувам от там, Масутис, АВ Василопулос и Склавенитис предлагат качествена стока на достъпни цени. За Склавенитис да кажа, че има много често промоции на 1+1 дезодоранти за 5,50 взимаш два дезодоранта, което е супер.  Да не забравяме, че там където живееш има и месарски магазини, ако пазаруваш от един и същи магазин те научават и ти правят отстъпки, а месото им е вкусно. Повечето гъркини следят промоциите и пазаруват с намаления, защото излиза на сметка Simple Smile Едно време ми се смееха, когато купувах 2 ябълки... даже на пазара, човека който ги продаваше ми ги подари ... сега ми ги мерят и ми взимат пари Simple Smile Променят се времената ... Дано съм била полезна...

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 09:26 от zlati22

# 714
Здравейте, какво значи, че не е възможна нотариална сделка при прехвърляне на имот?
Как тогава ставаш собственик без нотариално изповядване?

# 715
  • Атина
Здравейте, какво значи, че не е възможна нотариална сделка при прехвърляне на имот?
Как тогава ставаш собственик без нотариално изповядване?
Бяхме писали по-нагоре по този въпрос. Но не бих се занимавала с имоти, които са с такива проблеми.

# 716
Благодаря. Търся информация за Agios Mamas (Муданя). Интересува ме самото място, тъй като е част от Натура 2000, има заблатяване и предполагам лятото има много комари. Всякаква информация ще ми е полезна.

# 717
Плажа е прекрасен, но пътя до там е див. Има вили в района, но не бих инвестирал или живял там. А и е добре природните забележителности да си стоят непокътнати, а не да се бетонират, като при нас.

# 718
  • София
Гръцките комари са свирепи!

# 719
  • София
Ние им хванахме цаката. Две сини лампи на верандата и прибиране на закрито след 21:30, когато летем излизат на лов.

Общи условия

Активация на акаунт