Има ли забрани за пътниците във вашата кола?

  • 15 824
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 548
Toва със звуците напълно го разбирам. Днес возя една приятелка, а тя си показала ръката леко на отворения джам и металните ѝ гривни дрънкат по стъклото. В първия момент помислих, че дрънчи нещо по колата, но се усетих. Ако ми се наложи да я возя на по-дълъг път, сигурно ще ѝ забраня да говори толкова много. Разсейва ме. Гледам да избягвам силно ронещи се храни и разливащи се напитки. Заради сина ми не слагам никакви ароматизатори. Ако возя пушач, със сигурност няма да му разреша да пуши. Не понасям дима и в кола и другаде.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Не се слуша чалга!!! Не че някой от потенциалните ми пътници би искал, но все пак...
Не позволявам да се стъпва по праговете и да се ритат седалките с крачета от племенниците.

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Налагам вето на музиката, която не ми е приятна - само това е. В колата не се пуши също, макар че в редки случаи мога да направя изключение.

# 18
  • Мнения: 29 324
Налагам вето на музиката, която не ми е приятна - само това е.

Слуша се само, каквото на мен ми харесва.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: X
Не возя деца без столчета за кола, възрастни без колани. На възрастните не позволявам да спят.

# 20
  • Мнения: 36 482
Аз само се возя, но не влизам в кола, в която се пуши или в която климатикът е прекалено надут. По принцип от климатици ме заболяват костите и врата, така че не ми е удобно.  Ако е за малко - ок, но за дълъг път е ад. Това е едно от нещата, които мразя при организираните екскурзии с автобус.
Не обичам, ако някой, който е много близо до мен яде през цялото време, или непрекъснато говори за нещо - затова си нося плеър (за да не ми се изчерпи батерията на телефона) и слушам музика. Понякога само се преструвам, че слушам музика, за да обезсърча събеседника си и да го накарам да млъкне.

# 21
  • Мнения: 3 883
Не се е налагало да забранявам каквото и да е. Какво бих забранила е друга тема, но реално, към момента няма  никакви забрани за пътниците в моята кола.

# 22
  • Мнения: 234
В моята кола не се пуши и не обичам някой да ми казва как да карам, твърде бавно, твърде бързо, защо така, защо иначе и т.н. Както карам -така, на който не му изнася има автобуси. Иначе май друго няма, но то и без това рядко возя някой така че не съм се замисляла.

# 23
  • Мнения: 4 270
Не позволявам да се стъпва по праговете и да се ритат седалките ...
Ритане на седалката, дърпане на облегалката й докато шофирам, чанта/багаж, на която дръжки или други красоти се блъскат или закачат на лоста за скорости, са абсолютно забранено. Не разрешавам да ми се дава акъл за маршрута, освен ако не го обсъдим преди тръгване. Други забрани няма.
Бившият ми съпруг ми е хващал волана 1-2 пъти и един път включи мигач вместо мен, пускал е и чистачки. Няма да разказвам до какво се стига в такива моменти.

# 24
  • Мнения: 3 883
Щом е бивш, ясна работата Simple Smile

# 25
  • Мнения: 36
Единствената забрана са досадниците в колата Grinning

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не возя никого без колан. Включително и кучето. Забранила съм (на децата) да крещят, да се бият и да издават резки звуци докато карам, защото ме стряскат. На мъжа ми бях забранила да дава акъл и да прави забележки докато аз карам, но на него хич не му се получава. За това вече не карам в негово присъствие. Не разрешавам музиката да дъни, така че да ми пробие тъпанчетата. Пушенето е разрешено.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 9 903
Какви са тези прагове, на които не давате да се стъпва?

# 28
  • Мнения: 8 939
Не, има задължения, всички да пътуват с колани.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 959
В нашата кола не се пуши, яде се само в много краен случай.
Мъжът ми много се дразни, когато някое дете си изпусне душичката и им се кара. Обаче човещинка, какво да правиш! Случва се  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт