Венеция /Тема 6/

  • 63 065
  • 753
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 771
Ще ме извините, но си мисля, че много малко хора наистина познават остров Лидо. Съдя по това, което се пише.
Още повече мисля, че почти никой не е посещавал отделните квартали, бързайки да се качи на вапорето за Венеция.

На острова се намира може би най-старото селище, въобще в района, Malamocco.
Във венецианската лагуна, историята му датира от времето на древните римляни.

Този квартал на остров Лидо, изпълнен с мистерии и легенди.
Възрастните морски хора от лагуната разказват как древното село е гледало с лице към морето, а след това е било пометено от силното земетресение.

Кварталът е изцяло обграден от вода и канали, точно като във Венеция.
И въобще не отстъпва по дух, както се твърди.
Това е най-старата обитавана част на острова, но кой да ходи.

Малко по-далеч е и Алберони, старото пристанището на Маламоко, реалност, богата на история и очарование, сравнима с загадъчни личности.
Хиляди кораби са минавали оттук през вековете, някога това е бил основният достъп до лагуната.

Голяма част от историята на Венеция е преминала оттук, но мястото останало малко встрани, явно не впечатлява много, за да се посети.
Което е грешка и оставя мисли и впечатления, които не трябва да заблуждават хората.

Отсреща, срещу Маламоко е остров Повеглия - определян като адът на Земята, дали го знае някой?
Няма да говоря за него, въпреки че го познавам и знам защо е така.

Още много мога да напиша за Лидо, но ще стане много дълго.
Но моля ви, не пишете неща, които не са подплатени с истина.

Последна редакция: сб, 10 окт 2020, 23:59 от Bled

# 376
  • Milano
  • Мнения: 3 611
Правите обобщения ей така за спорта.
Всеки случай е различен.
Ходила съм много пъти във Венеция и никога не съм изпитвала желание да спя там и се връщам вкъщи вечер.
Достатъчни са ми обиколките през деня. Не виждам като спиш какъв дух на града усещаш, дали ще спиш тук или на 10мин.разстояние все тая (за мен).
При последното ми посещение бях с прители, които са по работа в Маргера. Вечерта искаха ходим на ресторант и заведения в Местре, затова избрах хотел там и съм доволна от избора си. Спирката на Фликсбус, който взех на връщане беше наблизо. Нарича се практичност, не компромиси.

# 377
  • Мнения: 2 430
С молба,къде мога да проверя,позволено ли е превоз на  куче с Vaporetto Water Buses?/Какъв билет  е нужен?/

# 378
  • София
  • Мнения: 3 771
С молба,къде мога да проверя,позволено ли е превоз на  куче с Vaporetto Water Buses?/Какъв билет  е нужен?/

Кучетата имат право да пътуват на вапорето  без билет, стига да са на каишка и ако е нужно да носят намордник, ако са големи.

# 379
  • Мнения: 696
Здравейте, ние ще пътуваме утре и анулирах хотела в Местре, а резервирах във Венеция https://www.ilmercantedivenezia.com/?lang=en, за четвъртък прогнозата е дъжд и смятаме да пообиколим музеите, но да пропуснем двореца, за него си взехме отделно билети за петък сутринта /пак го дават дъждовно, защото искаме да разгледаме повечко неща там и си купуваме +тур.
Моля за съвет какви билети да си вземем - пас само за музеи за 1 ден, пас за църкви и има ли комбиниран транспорт + музеи или ...
Благодаря предварително
Дали това ще е най-изгодно да си вземем:
Скрит текст:
SAN MARCO City Pass ADULT + 3 days Public Transport [AGE: 30-65]Save time and money to visit Venice€ 73,90



TRANSPORT
ACTV Public Transport - 3 days Travelcard
Validity: 3 days (72 hours)

MUSEUMS
Free admission to:
Doge’s Palace and the 3 Civic Museums on St.Mark's Square
Your choice of 3 Churches on the Chorus Circuit
Querini Stampalia Foundation

Additional benefits
Available to: Customers ages 30 to 65
VALIDITY:read the terms of use of the single services included
ENTRANCE TO DOGE'S PALACE: (longer waiting times due to security checks)

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 13:48 от вели

# 380
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, ние ще пътуваме утре и анулирах хотела в Местре, а резервирах във Венеция https://www.ilmercantedivenezia.com/?lang=en, за четвъртък прогнозата е дъжд и смятаме да пообиколим музеите, но да пропуснем двореца, за него си взехме отделно билети за петък сутринта /пак го дават дъждовно, защото искаме да разгледаме повечко неща там и си купуваме +тур.
Моля за съвет какви билети да си вземем - пас само за музеи за 1 ден, пас за църкви и има ли комбиниран транспорт + музеи или ...
Благодаря предварително
Хотелът ви е на много удобно място, на метри от гарата и автогарата. Добро решение.   
    Да има, GOLD City Pass с достъп до музеи, църкви и обществен транспорт във Венеция.

# 381
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Министерство на външните работи излезе със съобщение че от утре 14 октомври до 14 ноември 2020 г. - българи и италианци ще пътуват между двете страни напълно  свободно - без никакви ковид 19 изисквания!



# 382
  • Мнения: 696
Здравей отново и моля да ме извините, но забравих да си отбележа магазина с евтините дрешки по 8 Евро, моля за линк, че сме там и нямам време отново да чета и търся
Само ще ви споделя за мен Венеция не беше мечта и..., но много ми хареса и на нищо не мирише специално съм се старала да подуша, но няма 🤔, днес отново вдигаха дигата и виеха сирени, но града е празен

# 383
  • Мнения: 2 719
Не мога да ти помогна с линка, но благородно завиждам за възможността да се насладите на Венеция по този начин. Ще взема да обмисля и аз нещо за след две седмици.

# 384
  • Мнения: 276
Не съм сигурна дали това беше адреса на въпросния магазин: Strada Nova, 4391, 30121 Venezia VE, Италия, но по мое мнение имаше доста магазинчета с неща на сносни цени (качество не мога да коментирам).

# 385
  • Мнения: 85
Здравейте Simple Smile Възобновявам дискусията по темата.

В началото на юли ми предстои пътуване до Венеция. Назад в темата видях, че са коментирали дами, които живеят в Италия, и бих искала да се обърна към тях.

Какви са настроенията в страната и какво се говори в медиите, сред хората и т.н. – очаква ли се носенето на маски отвън да отпадне? Планира ли се цифровият сертификат за пътуване да започне да се признава от 1 юли, както обявиха от ЕС?

Разбира се, ако има хора с по-пресни и актуални впечатления конкретно от Венеция, ще съм благодарна да споделите Simple Smile Видях, че градът вече е бяла зона, а вечерният час е премахнат. Надявам се това да е знак, че ситуацията се нормализира.

Благодаря предварително Simple Smile

# 386
  • Мнения: 1 652
Има някаква среща на G20 8-11 юли във Венеция и вероятно ще има рестрикции от друг тип. Нека някой местен се включи и сподели.

# 387
  • Milano
  • Мнения: 3 611
Тези маски сякаш са някакъв национален проблем.
Не се знае кога ще бъдат премахнати, вероятно през юли, някои от експертите искат да бъде втората половина, но още е рано за обсъждане.

Да, европейският сертификат ще влезе в сила на 01.07.

G-20 - три седмици круизите ще спират в други градове.
Няма да има "червена зона" от 20.06 както беше планирано, само зоната на Арсенала ще е силно контролирана.
Това засега.

# 388
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Реджи, защото в БГ дори в магазините виждат зор да сложат маска затова се притесняват хората.
Не е приятно за никой, ама който иска да ходи в Италия си спазва  разпоредбите и това е.

# 389
  • Milano
  • Мнения: 3 611
Мики, тя забраната и да падне е в случай, че има достатъчно дистанция, а там в тесните улички е невъзможно.
През лятото, когато не беше задължително пак я носих по горната причина.

П.п. исках да кажа, че незнам си за кой път отговарям за тези маски в различните теми, почти през пост е този въпрос.

Уикенда след  G-20  е la Festa del Redentore - регатата.

Общи условия

Активация на акаунт