Венеция /Тема 6/

  • 63 583
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • In transit
  • Мнения: 11 791

Момичета ,да попитам от Сирмионе до Верона има ли директен влак или автобус или трябва пак да се връщаме до Дезенцано дек Гарда?
Според вас 3 часа за Верона ще ни стигнат ли ?За тази тераса на Жулиета има ли вход?
И последно в катедралите/базиликите/ във Венеция има ли вход/изключвам Сан Марко/?
Има автобус от Верона до Сирмионе. https://brescia.arriva.it/line/desenzano-verona/  Там където пише Orari, може да свалиш пдф с разписанието.

# 616
  • Мнения: 606
Блсгодаря,момичета!Ще видим,че сме голяма компания,на кой му се върви на кой му се хапва и тийнеджъри има😊
Със сигурност ще се яде и пие😊

# 617
  • Мнения: 288
Здравейте.
Имам два въпроса - симпатично ли е времето октомври / около 20 / за Венеция или по - скоро трябва по рано? И ако хотела ни е в Местре точно до жп гарата - колко време се пътува до централната гара във Венеция "Санта Лучия"?
Благодаря ви. Просто се чудя Рим или Венеция....

# 618
  • Мнения: 1 446
Вчера се върнахме от Тревизо.На Сан Марко жвакахме във вода.Иначе сутрин е доста хладно,но през деня е жега.И нашия хотел беше на 15 мин от жп гарата.Оттам до Венеция пътя с влак е 10 минути. Влакове има през около 5 мин.

# 619
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
От гарата на Местре може и с автобус, за 10тина минути във Венеция.  За 20ти октомври не мога да кажа, ние бяхме 5-10ти октомври и беше супер през деня, не сме газили вода изобщо.

# 620
  • Русе
  • Мнения: 114
Благодаря!Дадохте ми тема за размисъл😊Според настроението ще преценим-сякаш ми се ходи до там ,но пък ще загубим мисля много време в път.
Момичета ,да попитам от Сирмионе до Верона има ли директен влак или автобус или трябва пак да се връщаме до Дезенцано дек Гарда?
Според вас 3 часа за Верона ще ни стигнат ли ?За тази тераса на Жулиета има ли вход?
И последно в катедралите/базиликите/ във Венеция има ли вход/изключвам Сан Марко/?

Здравейте, относно времето във Верона ние обикаляхме 4часа и 4те базилики според маршрута за забележителности.
За Базиликата Сан Марко входа е 3евро, ако искаш за видиш картината Палата на златото още 5евро и за терасата мисля беше още 7евро.
Терасата не е за изпускане, според мен.
Приятно изкарване.

# 621
  • Мнения: 1 446
На Сан Марко правеха реконструкция онзи ден,пускаха от страничен вход. И,nestava,вземете си оттук маски FFP2,в автобус,влак,корабче са задължителни. Там на място търгашите ще ви смъкнат 9 кожи.

# 622
  • Мнения: 1 677
На Сан Марко правеха реконструкция онзи ден,пускаха от страничен вход. И,nestava,вземете си оттук маски FFP2,в автобус,влак,корабче са задължителни. Там на място търгашите ще ви смъкнат 9 кожи.
Реджи написа, че от 1 октомври маските не са задължителни. А юли месец се носеха всякакви маски.

# 623
  • Мнения: 2 847
Здравейте, не съм чела назад в темата, имам малко по-странично питане. Планираме пътуване до Падуа (с полет до Тревизо) в края на юни следващата година, разглеждах в Airbnb и Booking, доста високи ми се сториха цените, но все пак някой да препоръча хотел/апартамент там? Двама възрастни сме, без големи претенции. Във Венеция сме били преди няколко години, вероятно и там ще направим една нощувка, но там се ориентирам горе-долу поне географски, а за Падуа ще ми е полезна помощта на някой по-запознат. Благодаря предварително 🌹

# 624
  • Мнения: 1 677
Здравейте, не съм чела назад в темата, имам малко по-странично питане. Планираме пътуване до Падуа (с полет до Тревизо) в края на юни следващата година, разглеждах в Airbnb и Booking, доста високи ми се сториха цените, но все пак някой да препоръча хотел/апартамент там? Двама възрастни сме, без големи претенции. Във Венеция сме били преди няколко години, вероятно и там ще направим една нощувка, но там се ориентирам горе-долу поне географски, а за Падуа ще ми е полезна помощта на някой по-запознат. Благодаря предварително 🌹
Юли месец спахме в Падуа в Anman. Мястото е точно срещу гарата и на пешеходно разстояние от центъра. Ако се интересуваш, пиши на лични за подробности

# 625
  • Мнения: 2 847
Благодаря, в момента излиза разпродаден за нашите дати, но ще го следя.

# 626
  • Dublin
  • Мнения: 65
Здравейте, не съм чела назад в темата, имам малко по-странично питане. Планираме пътуване до Падуа (с полет до Тревизо) в края на юни следващата година, разглеждах в Airbnb и Booking, доста високи ми се сториха цените, но все пак някой да препоръча хотел/апартамент там? Двама възрастни сме, без големи претенции. Във Венеция сме били преди няколко години, вероятно и там ще направим една нощувка, но там се ориентирам горе-долу поне географски, а за Падуа ще ми е полезна помощта на някой по-запознат. Благодаря предварително 🌹

През Август бяхме в Падуа и отседнахме в тази къща за гости - https://dadihome.it/
Горещо я препоръчвам - централно разположение, на 10тина минути пеша от гарата и на няколко минути пеша от историческия център, ново обзавеждане, много мил персонал, добра цена и закуска.

В Падуа не пропускайте Капела Скровени - задължително си направете резервация онлайн предварително, за втори път я посетих и отново бях впечатлена. Университета в Падуа предлага тур с ескурзовод – на английски и италиански, беше изключително интересно също. Резервирахме на място, от днес за утре.

# 627
  • Мнения: 606
И ние се завърнахме от Венеция!
Споделям само бързичко да не ви отегчавам:
Случихме хубаво време.
Имаше огромни тълпи от туристи.цените бяха поносими ,не бих казала ,че са ги вдигнали.
В един от дните ходихме до езерата-оттам до Верона.Много ни хареса!И Верона е прекрасен град-има много за гледане.
Използвахме жп транспорта-има си влакове много удобни и чисти.
Билети закупувахме само от автомати/представляват електронни табла тип банкомат-за тези ,които не знаят/.
Ние бяхме  с тийнеджъри  -та често бяха гладни😊По заведенията цените са нормални .очаквах да са ги вдигнали повече  ,след Ковид кризата ,но беше ОК.
Таксата коперто е  различна-от 2 до 4 евро-зависи къде сте седнали.
Много хубава  е Венеция!
Вече  за трети път в посещавам и всеки път ми е хубаво като ,че ли съм за първи път!
И младежите я харесаха-учудващо не мрънкаха😊
Засега това от мен.😊

# 628
  • Мнения: 18 551
Много са удобни тези аетомати за билети за влаковете. Чудесно са го измислили.

# 629
  • Мнения: 1 652
Аз пък си купувам билетите онлайн от сайта, че понякога има опашки по автоматите.

Общи условия

Активация на акаунт