Готвите ли първо, второ и трето?

  • 4 968
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
Много внимателно изчетох всичко и ето какво - аз съм минала половината на 100 и от мен да знаете - мъжете са като децата - обичай ги и им прощавай,  но не забравяй, че пубертета ги държи чак до критическата.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ако една жена няма никаква друга работа, може да се отдаде на пълноценно готвене. Пък ако работи готвач и готви в рестАУрант десетки гозби - напълно съм съгласна. Обаче критики от сорта не приемам. Що не си смените ролите, мъжът да гледа детенце, да чисти прах, под, това -онова, че после да седне да бърка 2 тона манджа... И незнам дали ще бъде изядена последната...
У нас се готви, когато имам време, желание и знам, че мъжа ми ще го яде. Понякога му идва музата и той приготвя нещо. Бабите носят някой манджа и скалъпваме богато меню. Но всички  хора са различни. Който, както е научен.
АМа не го разбирам това, Деспина. Бременна, боса и в кухнята ли да стоиш? Имаш и двегодишно диваче... Този твоя господин му кажи да си намери друго занимание, а не да те трови с това колко и кога си му сготвила!  #2gunfire

# 47
  • Мнения: 704
Не, никога Sign Exclamation
Считам, че не е полезно да си натъпчеш в стомаха толкова храна наведнъж. Комбинацията от много храни - примерно супа, ядене с месо и сладкиш ме ужасява.
Съгласна съм и с мнението на Афродита.

Мисля, че съпругът ти има нужда от професионална консултация. Последното го пиша съвсем сериозно - много добре си спомням, че беше споделила, как веднъж е решил да учи дъщеричката ти да бъде войник, да изпълнявала някакви команди и когато не слушала я отнасял в леглото й с преградна решетка, от което тя не може сама да излезе.
Често казано, аз не бих приела подобно поведение.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 216
Не, никога. Но без салата не сядаме Grinning
А десерт не съм правила от времето на социализма. Сега продават всякакви сладинки и благинки-мога да си купя каквото си искам.

# 49
  • Мнения: 17 407
Да бе, как не! Нито имам време, нито някой  ще яде.  Задоволяваме  се с второ, салата и десерт. Малката е на кухня, а събота и неделя гледам за нея първо да сготвя.

# 50
  • Мнения: 8 769
Отговорих с опция номер 2. Макар да се случва мнооого рядко напоследък. Преди, когато имах време, винаги готвех основно и супа. Салатата преди всяко ядене е ясна, десерти не правех често.
Имах обаче две причини да го правя:
Обичам да готвя и да експериментирам в кухнята;
Имах време и желание.
Сега нямам време. Често правя по-голямо количество, което обаче все свършва още на втория ден..... #Puppy dog

# 51
  • Мнения: 2 232
Приготвям салата и още нещо-основно.Незнам в коя графа съм.И то само вечер, а през деня всеки яде където намери.За десерт- плодове.

# 52
  • Мнения: 3 479
Моят отговор е НИКОГА.
Първо, смятам, че е нездравословно да се ядат три яденета едно след друго.
Второ, нямам време.
Обикновено приготвям основно ядене и салата или супа и огромна салата.
Аз десерт след ядене избягвам да ям, моите мъже в къщи обаче си хапват и наблягат на шоколада. Ако ми се прияде сладичко, изчаквам да минат 2-3 часа от основното ядене и тогава си хапвам. И без това имам килограми в повече.
Освен това не съм майсторка на сладкишите.
Майка ми едно време ги правеше тия геройства в събота и неделя за обяд, обаче аз знам какво й костваше това: никакво излизане от кухнята. Тя не се оплакваше, но аз не бих могла така.

# 53
  • Мнения: 8 769
Цитат на: gal4e

Първо, смятам, че е нездравословно да се ядат три яденета едно след друго.
.

Че кой казва че всичко наведнъж трябва да се изяжда? Shocked Аз акоимах време и четвърто и пето бих сготвила, а всеки да си го яде когато си иска.... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт