'Моми' и 'ергени' ли сме съжителстващите без брак?

  • 4 405
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз съм стара мома - "госпожица ергенка" най ми допада като нарицателно  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 418
Едно време имаше ергенски данък(за тези,които не знаят какво е пояснявам:ако не сключиш брак до еди колко си години ти отдържат от заплатата тъй нареченият ергенски данък).Та мисълта ми беше представяте ли си колко би забогатяла държавната хазна в днешно време,ако все още го имаше това JoyАз съм живяла и в брак и без брак в момента и смятам,че и в двата случая не съм мома.Мисля,че мома е момиче,което все още не е имало сексуален живот,така да се каже.

# 62
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Странна работа Shocked Направо се опулих.
Явно има хора, които си мислят, че един подпис, (за)обвързва по-яко ... newsm78

# 63
  • Мнения: 953
сега нали се говори че от догодина пак ще връщат ергенския данък и данък върху дом.животни и данък върху кучетата.

# 64
  • Мнения: 6 167
дори и да го нарича 'мъжа ми' ( и сигурно е права за себе си), в моите очи той е свободен мъж, който живее с някаква жена, но без брак, т.е не е толкоз сериозна връзката им и спокойно мога да 'действам'.
 Peace
Какво разбираш под спокойно мога да действам? #Crazy Какво ще действаш- ще се предлагаш на обвързан мъж?


Тук ключовата дума е 'обвързан'. Аз мисля ( на 32 год съм и имам някакъв опит) ,  че в очите на  една жена, един мъж е свободен ( необвързан) , когато не е женен.
Да, гаранция няма и като е женен, все има някой , който да не се свени да провали нечия връзка.
Но твърдя, че жените правят разлика между женен мъж и мъж, който живее 'там с някаква'.  Говорех в първо лице, за да не засегна някой.

Рени, права си в едно: 
Подписът няма значение за качеството на една връзка, тя е такава, каквато е.

 Peace

# 65
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
сега нали се говори че от догодина пак ще връщат ергенския данък...
Shocked  Стой, не думай  Twisted Evil
И на какво, молИм, основание? Чакайте да се сетя - малко пари са се събрали от смяната на номерата на автомобилите Whistling, а и това кампанийно някак така, светнали са се, че може да се закачат към нещо постоянно, от което да капе Close.
smile3513
Плащала съм я тая гадост преди да отпадне поне 4-5 години, скъпият минимум 10 - което ме навежда на мисълта, че е влизала в сила навремето като навършиш 19-20 #Crazy, 21-22 най-много. Тогава нямаше минимална-не минимална заплата, смъкваха се кожите директно от брутото Twisted Evil, процентът също не беше малък. Касиерката ми е споделяла, че направо я боли сърцето като идваше време да прави фишовете на двама колеги - на по 35-6-7 години тогава Confused, с големи заплати, премии и т.н.

Това ме подсеща и за друго - а някой да си спомня тъпоумната гнусотия, която вървеше като поправка към тоя закон (или си е било замислено така)? Жениш се, примерно, но до някакъв си там срок, не помня колко години (но много малко бяха!), нямаш деца - пак почваш да плащаш глупавия данък #Cussing out. Имах и колежка с проблеми, не стига, че психясваш от размисли и най-противоречиви мнения на доктори, ами да ти го напомнят тоя факт И бъркайки ти в джоба!!! всеки месец Sick Confounded - каквото и да сложа като картинка не може да го опише! Не си спомням и с разведените как стоеше въпросът, май по същия начин!
Не, подпалих здраво моторетката Rolling Eyes, наистина ли се говори за такова нещо newsm78. Това някаква нова 'блестяща' идея за насърчаване на раждаемостта ли е? Desi.a или някой, който е чувал нещо такова - я дайте някаква насока да прочета за какво точно става дума, please Peace, а не да говоря наизуст глупости. Всъщност още утре зАран с кафето ще отпЕря директни въпроси към някои по-информирани люде, но... това е величествена простотия. Дали няма да имат и наглостта да я оправдаят с поредната 'европейска директива'? Whistling. А къде е старата ми шапка? baby_neutral С доста законодателства се запознах, къде от интерес, къде от необходимост, тЕ такОва жУвотно нЕма - поне в държави, които претендират да са демократични.

А сега съвсем образно си представих и как наистина го приемат тоя закон - както си кротувам в последно време, смЕтайте, че съм първа с пушката в гората Mr. Green... или с паспорта на Калотина Cry Twisted Evil. Но за тоя втория вариант чак сега се замислих, първо за пушка се сетих... обичам да ми е трудно, спор няма...

Как оспамих собствената си тема - не е истина Laughing. Но пък не съм се отклонила кой знае колко, пак е в тая връзка. Ама казвайте ги тези неща някак по-отдалече така, човек направо може инфаркт да получи Tired

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 02:24 от CTramell

# 66
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но твърдя, че жените правят разлика между женен мъж и мъж, който живее 'там с някаква'. 

Simple Smile Ами точно от тези пък жени не се притеснявам.
Трябва да си доста семпла натура, за да разсъждаваш по този начин.  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 6 356
сега нали се говори че от догодина пак ще връщат ергенския данък...
Shocked  Стой, не думай  Twisted Evil
И на какво, молИм, основание? Чакайте да се сетя - малко пари са се събрали от смяната на номерата на автомобилите Whistling, а и това кампанийно някак така, светнали са се, че може да се закачат към нещо постоянно, от което да капе Close.


о, чакай да ти разкажа!
ние от Зачатие имахме лека престрелка в тъмното с един господин, който застъпваше в публичното пространство тезата за връщането на ергенския данък - Дикран Тебеян от БСК:

http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtop … cbeec1461a4cd3535

наспамихме го яко с протестни имейли, той се върза и си разкри съкровените аргументи, ето цитат:

"Осигурителни вноски плащат и хората с деца, и хората без деца, но те отиват не за техните бъдещи пенсии, а за пенсиите на предишните поколения.
Хората, които отглеждат деца, правят допълнителни разходи, срещу които получават 20 лв. детски добавки - крайно недостатъчни за отглеждане на дете. Но тези деца в бъдеще ще плащат пенсиите не само на своите родители, но и на тези, които нямат деца. Какви разходи извършват хората без деца за това бъдещо поколение?
Плащането на данъци? Но данъци плащат и родителите с деца. Друго?
Моето предложение не е за връщане на ергенския данък, който потъваше в общия държавен бюджет.
Става дума за минимална вноска в резервен фонд за пенсии, от който в бъдеще ще се плащат техните собствени пенсии.
Ако можете, опровергайте ме.
Дикран Тебеян"

което само дойде да покаже колко е неграмотен икономически и осигурително този човек, заработващ за хайвереца на номенклатурната длъжност зам. председател на Българската стопанска камара.
за съжаление, на такива им се дава без проблем достъп до публичното пространство, че и мненията им се зачитат - броят ги за "работодатели", демек, третата страна...

и аз сори, че ти наспамих темата Simple Smile

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук ключовата дума е 'обвързан'. Аз мисля ( на 32 год съм и имам някакъв опит) ,  че в очите на  една жена, един мъж е свободен ( необвързан) , когато не е женен.
Да, гаранция няма и като е женен, все има някой , който да не се свени да провали нечия връзка.
Важното е мъжът как се възприема и как се представя пред другите (моят например казва, че е семеен), до човек си е. Колко женени мъже са ми се представяли, че са в развод- не е истина ooooh!

# 69
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
и аз сори, че ти наспамих темата Simple Smile
А, никакъв спам не е това - баш си е по темата Peace

Добре сте го подредили господина и браво на Вас!

Обаче акъла не ми го побира как изобщо може да роди нечия глава подобна простотия Twisted Evil. Всъщност сещам се за една причина - сигурно мосюто като проводник на идеята се надява да оглави въпросния 'фонд', с всичките произтичащи от това облаги, а като дойде време оттам да се изплащат пенсии да се окаже, че е празен (случвало се е и такова вече) Close.

Наистина се надявам да не се намери политик, който да приеме сериозно тая глупост. Трябва да е наясно, че ще му лебедовата песен, да подкрепиш подобен проект е равносилно на политическо самоубийство.

Общи условия

Активация на акаунт