Бременност - три теста с две чертички - притеснение

  • 6 313
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 117
Благодаря ти, Dream Girl.

Имам друго запитване, което е свързано с предстоящи женски процедури утрешния ден, а именно кола маска.
Какъв съвет ще ми дадете - тъй като е доста гореща, а знам, че прегряване не е желателно, как да процедирам с това?

Благодаря Ви!

# 31
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Дами,

Реших да направя още един тест преди половин час и резултата беше много бледа черта, която не се вижда толкова добре.

Притеснявам се дали защото самата урина е разредена или?

Моля за помощ!

Още ли се съмняваш?! Имай малко доверие в нещата. Правиш теста посреднощ и пак е положителен, така че ДА, БРЕМЕННА СИ! Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 117
Хаха, така си е.. Просто при мен винаги е било така - притеснението ми играе лоша шега във всяка една насока.
Трябва да се успокоя и да си кажа, че скоро стрелката на часовника ще се върти по съвсем различен начин от очакваното.

Утре ще ви update-на за случая.

Поздрави,

# 33
  • Мнения: 5 468
Втора чертичка означава бременност, а как и дали ще се развие, не може да се каже. В другите теми си писала, че ще правиш кръвен тест. Безсмислено е да го правиш, тъй като при около 10 дни закъснение вече може да се види бременността с ехограф, т.е. важно е какво ще се види на ехографа. Вместо да се боцкаш и да си даваш парите за кръвен, отиди на лекар. Освен това, кръвният тест ще покаже само, че си бременна(което вече го знаеш), а дали се развива нормално бременността, ще се разбере само с втори кръвен след 2-3 дни, когато ЧХГ трябва да се е удвоило. Прегледът ще даде много по-точна информация- дали има плоден сак в матката и на коя седмица отговаря.

# 34
  • Мнения: 16
Здравейте последната  ми менструация беше на 04.04.2018 г. Май месец трябваше да ми дойде на същата дата на която си ми е идвало всеки месец но не ми дойде закъсняваше ми със около 10 че и повече след това си направих тест който показа положителен но втората чертичка беше леко бледа след няколко дена или може би седмица си направих втори тест който беше пак положителен но вече втората чертичка си се виждаше ясно . Имам симптоми като често уриниране , сънливост , болки в кръста , в гърдите и т.н . Според тези два тест може би наистина съм бременна но искам да чуя и ваще мнения .

# 35
  • Мнения: 10 874
Здравейте последната  ми менструация беше на 04.04.2018 г. Май месец трябваше да ми дойде на същата дата на която си ми е идвало всеки месец но не ми дойде закъсняваше ми със около 10 че и повече след това си направих тест който показа положителен но втората чертичка беше леко бледа след няколко дена или може би седмица си направих втори тест който беше пак положителен но вече втората чертичка си се виждаше ясно . Имам симптоми като често уриниране , сънливост , болки в кръста , в гърдите и т.н . Според тези два тест може би наистина съм бременна но искам да чуя и ваще мнения .
Бременна си, при това от доста време, ако датата на последната менструация е вярна. Трябва да посетиш гинеколог и да се запишеш за проследяване на бременността.

# 36
  • Мнения: 16
На 28.06.2018 г. ( Четвъртък ) имам записан час . Няколко мой  приятелки  ми казаха че е почнало да ми личи . Някъде около 12 г.с съм или в края на 3 месец незнам дали е така .

# 37
  • Мнения: 5 468
Да, в третия месец си. Има онлайн калкулатори, с които можеш да изчислиш точно в коя седмица си и кога ти е термина. Не знам защо си чакала толкова  много време да отидеш на лекар и как е възможно да си в третия месец и все още да се чудиш дали си бременна, но не е лошо да си запишеш час за БХС, тъй като той се прави в тези седмици при специалисти, при които записването за час става по-отрано. Лека бременност!

# 38
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Вече си доста напред с материала. Честита бременност! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 16
Искам да попитам понеже открих калкулатор за пола на бебето . Тези калкулатори вярни ли са ?

# 40
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Искам да попитам понеже открих калкулатор за пола на бебето . Тези калкулатори вярни ли са ?

Не.

# 41
  • Мнения: 234
Благодаря ти, Dream Girl.

Имам друго запитване, което е свързано с предстоящи женски процедури утрешния ден, а именно кола маска.
Какъв съвет ще ми дадете - тъй като е доста гореща, а знам, че прегряване не е желателно, как да процедирам с това?

Благодаря Ви!

Аз до последно ходих на кола маска, вкл. 5 дни преди насроченото ми секцио и няма никакъв проблем. Освен това и в Гърция на море ходих в края на 3-ти месец като бях. Притеснявах се като теб, но нямаше проблеми. Докторът ми препоръча обаче да не влизам във водата, за да не си лепна някакви бактерии от водата, та само краката си мокрих. Лека и успешна бременност ти пожелавам и не го мисли толкова Simple Smile Колкото до спортуването, аз не бих се пренатоварвала, прави си разходки и гимнастика за бременни, вместо тичането например.

# 42
  • София
  • Мнения: 117
Благодаря ти, Dream Girl.

Имам друго запитване, което е свързано с предстоящи женски процедури утрешния ден, а именно кола маска.
Какъв съвет ще ми дадете - тъй като е доста гореща, а знам, че прегряване не е желателно, как да процедирам с това?

Благодаря Ви!

Аз до последно ходих на кола маска, вкл. 5 дни преди насроченото ми секцио и няма никакъв проблем. Освен това и в Гърция на море ходих в края на 3-ти месец като бях. Притеснявах се като теб, но нямаше проблеми. Докторът ми препоръча обаче да не влизам във водата, за да не си лепна някакви бактерии от водата, та само краката си мокрих. Лека и успешна бременност ти пожелавам и не го мисли толкова Simple Smile Колкото до спортуването, аз не бих се пренатоварвала, прави си разходки и гимнастика за бременни, вместо тичането например.

Здравей отново.

Благодаря.
Моето притеснение идва от факта, че съм още в началото и знам, че трябва здраво пазене, особено и не претопляне на мястото. Затова особено за зоната за триъгълника се чудя какво да правя..
Относно морето, няма да се къпя във водата и ще гледам да съм повечко под чадъра, въпреки, че така ми се искаше да имам летен загар, но се изискват полезни жертви в този случай.

Поздрави,

# 43
  • Мнения: X
По-добре звънни на доктора и питай за спорта. Не мисля, че такова натоварване е подходящо...

# 44
  • Мнения: 1 269
Мисля, че малко загар и вит Д не са излишни. Често бременните се налага да го пият допълнително. Защо да го правим, като можем леко и умерено, разбира се да се попечем.

Общи условия

Активация на акаунт