Рейки тема 5

  • 37 279
  • 165
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 256
Здравейте. Моля да ми препоръчате рейки мастър, който прави сеанси дистанционно. Благодаря! И нещо бих искал да попитам, рейки има ли способността, да изчиства блокажи, заключен късмет, и "въртене в омагьосан кръг" причинени от дългогодишни вмешателства причинени от "недоброжелатели"?

# 136
  • София
  • Мнения: 481
Здравейте! Прочетох последната тема и живо се интересувам от Рейки. Очаквам да ми се обадят за инициация в първо ниво. Бих искала обаче да попитам, дали мога да го взема без да съм била на нито един сеанс с Рейки. Ще попитам и Мастера, но бих искала да споделите и вашето мнение. Ще следя темата, въпреки, че нещо е доста замряла. Благодаря предварително.

# 137
  • Мнения: 2 986
За инициация в Рейки няма никакво значение дали сте имали предварително Рейки сеанси или не. Темата е замряла защото има толкова писано за Рейки, че трудно се сещам какво още би могло да се напише. В съчетание с все по-малкото хора интересуващи се от Рейки и многото им други житейски проблеми е нормално интереса с годините да спадне. Това не значи, че Рейки не се използва, просто вече по-малко се говори за това.

# 138
  • София
  • Мнения: 481
Flowers HibiscusСърдечно благодаря за отговора. Ще продължа да си чета от книжките, които сте препоръчали. След инициацията ще пиша отново.

# 139
  • Мнения: 351
Скъпи приятели, искам да ви попитам за Усуи Рейки. Искам да започна 1во ниво. В софия се обадих на няколко места и ми казаха,че графиците са пълни до м.Ноември? Може ли някой да ми препоръча добър учител? Не ми е хрумнало от никъде, веднъж бях в една гадна ситуация и една жена ми препоръча Рейки.. Готова съм. От все сърце желая. Но не мога да намеря мастер учител☹ Отбягвам хората които дават обучение в домашни условия. Ако е възможно да е някакъв център. 🙂 Благодаря от сега!🙏🏻

# 140
  • Мнения: 1
Възможно ли е човек, обучен в рейки, да черпи енергия от околните? Има ли таква техника?

- не, това не е рейки. енергиен обмен има, "черпене" няма. все едно да изтеглиш енергията на слънцето - можеш ли !?!? всеки сам изразходва енергията, която генерира/придобива. Малко повече информация на тези линкове:

https://reikiburgas.blogspot.com/2015/05/blog-post_51.html
https://reikiburgas.blogspot.com/2015/08/blog-post.html

"Аз не се занимавам с рейки, но имам позната, която е обучена и практикува рейки.  Ако съм била в нейно присъствие, след това се чувствам изтощена и трябва да спя. За това се чудех дали използва рейки техники да черпи енергия. "

- по-скоро вие сте "черпили от нея". рейки терапията води до релакс и подобни на описаните от вас състояния.

"Имам 1-во ниво на рейки.  Старая се да практикувам често, но имам един проблем. Когато започна сеанс, най много до 3-4 позиция ми се доспива неудържимо и изпадам в дрямка, след това ако се събудя бързо продължавам, но в повечето случаи се отказвам, защото имам да върша някакви задачи и не ми се отделя толкова време. Даже започнах да го използвам вечер в леглото за по-бързо заспиване, което не знам дали е правилно. Сигурно от месеци не съм успявала да направя цял сеанс по тази причина, което мисля влияе и върху резултатите. Май освен да релаксирам и да се унасям, друго не постигам така."

- Нормално е. Така действа енергията. Тъй като не изключвате каналът, терапията продължава и в сънят ви. При вземане на първо ниво, трябва изрично да изказвате утвърждения за включване и изключване на рейки каналът ви преди и след терапия. Постоянното "пребиваване" с включен рейки канал на този етап ще ви "изморява". При следващите нива рейки това ще премине и само мисълта ще е достатъчна. Малко повече информация има на този линк:

https://reikiburgas.blogspot.com/2015/03/1.html

прочетете също и това, има практически съвети за хора, които скоро са взели 1 ниво Усуи рейки:

https://reikiburgas.blogspot.com/p/blog-page.html

Последна редакция: ср, 24 авг 2022, 14:55 от daodajing

# 141
  • София
  • Мнения: 481
Бих искала да попитам, дали според вас с рейки може да се помогне на човек с алкохолна зависимост. Да подпомогне отказването. Дали практикуващите от повече години са се сблъсквали с такъв случай и имало ли е някакъв ефект.

# 142
  • Мнения: 1
Не бих искал да опетнявам името на Рейки майстора 3-ниво Стефан Кънев, но при мен тъй нареченото *инициация* не мина хич добре. Получих страшна мигрена и главобол когато Стефан Кънев визуализира символа на сила Чо Ко Рей върху главата ми. Чел съм случаи при които просто нищо не се усеща, но има и случаи при които изпитваш хубави и приятни неща.(сполучлива инициация) При мен се получи болезнения случай. Според Стефан Кънев, болката е окей и ще отмине, тоест няма как да ми навреди, но истината е че почти бях за спешното. Според мен той просто не ми подходжа като учител. Изпих доста аспирин, аналгин и какво ли още не. Печалното беше, че това което в Япония се учи на първи курс, той го учи на втори. Стефан Кънев е много добър лектор, определено знае 5 принципа на ушио и ги и прилага(понякога Wink Иначе Стефан Кънев е страхотен психолог и психотерапевт. Аз знам че имам лек талант и усещам рейки енергията с ръцете си студ(термично някои усещат или студ или топлина). Излекувал съм или поне съм закърпил определено количество хора и явно това им помага. Само че аз не *визуализирам* японски символи, ами използвам по-просто геометрични фигури. Не се отказвам от Рейки като път, засега ще търся нов учител. Явно при мен просто е пътя на бодлите.

# 143
  • Мнения: 415
Бих искала да попитам, дали според вас с рейки може да се помогне на човек с алкохолна зависимост. Да подпомогне отказването. Дали практикуващите от повече години са се сблъсквали с такъв случай и имало ли е някакъв ефект.
не мисля..

# 144
  • Мнения: 2 986
За съжаление, Рейки не може да помогне при наличие на силно проявени зависимости (алкохол, дрога, хазарт...). Това е част от свободната воля на човека и тя не може да бъде нарушавана въпреки моментните проблясъци и желание за промяна от самия човек при направен пореден голям гаф. В следващия момент подсъзнанието отново продължава по вкоренената програма и желанието за откъсване от дадена зависимост се размива като сигналите за промяна си остават противоречиви, без ефект от каквато и да е терапия. Трябва да се работи с първопричината и то при силно желание от самия човек (което е най-трудното). Хипнотерапия за препрограмиране на подсъзнанието е добро начало за това.

# 145
  • Мнения: 11
Здравейте. Моля да ми препоръчате рейки мастър, който прави сеанси дистанционно. Благодаря! И нещо бих искал да попитам, рейки има ли способността, да изчиства блокажи, заключен късмет, и "въртене в омагьосан кръг" причинени от дългогодишни вмешателства причинени от "недоброжелатели"?
Здравейте препоръчвам Мастер Гергана Горанова офиса и е в Пловдив,ако имате интерес пишете ми ,ще ви дам нейни контакти

# 146
  • Мнения: 574
Здравейте , някои фб групи предлагат инициации в различни енергии , но само с едно обучение / СинергоЕтика е с няколко нивА/
Това правилно ли е , възможно ли е с едно обучение от 10 лекции да се предаде читаво обучение ?
Някой запознат ли е с Изис Сейким , то изисква ли обучение в няколко нивА ?

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Здравейте! Да, Изис Сейким се преподава на нива.
Нямам познание за Синергоетика.
Но за мен лично има смисъл в постепеннате настройка към енергиите, защото трябва време да се усвоят правилно.

# 148
  • Мнения: 2 986
10 лекции даже е доста време за сегашните съкратени семинари, които обикновено в един ден или максимум 2 дена (събота и неделя) дават основите и извършват инициация в съответното ниво. Не би трябвало според мен да се прави инициация в повече от едно ниво в един ден. Оттам нататък е практика и добавяне самостоятелно на нови знания/символи/техники... От много отдавна всичката информация е на един клик разстояние, но вече липсва желание.

Изис Сейким си спазва традиционното делене на три нива: първо, второ и мастър ниво.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2023, 23:41 от yahoo

# 149
  • Мнения: 574
Благодаря за мненията ви ,момичета 🌹

Важно ли е дали обучението и  инициацията се правят на живо ,или може и онлайн

Общи условия

Активация на акаунт